Sněžná past

• Kanada Braven (více)

Joe s rodinou si chce užít klidný víkend na lovecké chatě. Místo toho zde objeví kokain, který si tu schovali pašeráci a jdou si ho vyzvednout. Joeovi začíná boj o život... Joe Braven vede pilu v odlehlé kanadské divočině. Na pile pracuje společně se svým otcem, Lindenem. Jenomže Linden není vůbec v pořádku, nedávno utrpěl v práci zranění a od té doby mu vynechává paměť. Když Linden začne jednoho večera v hospodě otravovat nějakou ženu, o které je přesvědčen, že je to jeho mrtvá žena, Joe se rozhodne věc řešit. Lékař Joeovi radí, aby měl jeho otec ústavní dohled. Joe z toho není nikterak nadšený a je mu jasné, že otec, který je mimo své výpadky paměti jinak v pořádku, nebude souhlasit. Joeova žena Stephanie navrhne Joeovi, aby vzal otce do srubu v lese a tam si o tom všem bez ní a dcery Charlotte promluvili. Joe tedy s otcem vyrazí do srubu. Ani on, a ani jeho otec nemají tušení, že si ve srubu pašeráci drog ukryli svůj kontraband. Jenže po příjezdu do srubu drogu brzy objeví. Joeovi je jasné, že pokud se darebáci objeví, půjde do tuhého. Situaci zkomplikuje Joeova dcera, Charlotte, která se skryla v kufru auta a teď je nadšená, že otce obalamutila. Joe se snaží otce s dcerou naložit do auta a z místa odjet. Je však pozdě, objeví se mafiáni, které vede jakýsi Kassen, a zprvu vyzvou Joea, aby jim drogy vydal. Joe však není dnešní, ví, že jakmile drogy vydá, darebáci je všechny jako nepohodlné svědky zavraždí. Kassen před Joem dokonce zastřelí jednoho ze svých lidí – muže, který pro Joea pracoval na pile a který drogy ukryl v Joeově srubu. Joe naoko souhlasí a prohlásí, že jde do srubu pro tašku s drogou. Ve srubu se však s otcem opevní a začnou se bránit. Joeovi se podaří ze srubu pomocí terénní čtyřkolky dostat Charlottu a poslat ji do lesa, aby zavolala o pomoc z mobilu. Kassen se svými lidmi nejenom že dobývá srub, který brání Linden, ale také pronásleduje Joea s Charlottou na čtyřkolce. Joe musí v lese doslova bojovat o život. Charlotte doběhne k místnímu vrchu, odkud zavolá matce. Ta zburcuje místního šerifa. Když se Charlotte prodírá lesem, narazí na ni jeden z Kassenových mužů, naštěstí se objeví matka, která Charlottu zachrání a muže ošklivě pobodá. Zatím se Joe vrací z lesa ke srubu, který brání Linden, ten je však těžce zraněný a je v šoku... (TV Prima)

filipvrbik

Vůbec to není špatné, scénář je sice chaboučký, ale jinak se na to dá dívat. Výkony Jasona Momoy a Stephena Langa jsou celkem dobré a jako akční jednohubka to funguje překvapivě dobře. Škoda jen, že všechno o co jde jsou drogy...60% ()

cingi.t

"Musím uznat, že si si celkem tvrdej zmrd, Joe." To áno. Bradatý zálesák s krásnou rodinkou a rutinnými problémami, ktorý je nútený využiť svoj intelekt, svalovú hmotu a všetko možné chatové náčinie, aby sa dostal z pekernej a ním nezaslúženej situácie. Taká postava presne pre Jasona Momou, na ktorého sa výborne pozerá. (Som predsa žena a nie som z kameňa). Odhodlaný Joe Braven so senilným, ale strelecky nadaným papíkom, nebojácnou školáčkou a mamčou s lukom z Dráčika bojujú proti béčkovým drogovým dílerom, ktorí moc rozumu nepobrali, ale sú skvele zorganizovaní a vždy majú top formáciu. Až na pár nelogických výmyslov, celkom oddychovka. Chcelo by to trošku silnejšie zapojiť emócie, aj keď, vyriešil sa problém so starým otcom. 2* ()

petikacka

Tak ...Mám dvojí pocity...První jsou... Úžasná krajina, sympatický Jason Momoa, a všude sníh...Druhý pocit je...Pěkná blbina, ale tak 2/3 by se to dalo, ale ...Ta poslední třetina s tou vyvražďovačkou je taková přeháňka, že to nepřebije nic....Na jedno podívání to jde...Za mě 55% ()

Bozvav

Mám velmi ráda nepříliš vyvinuté herectví Jasona Momoi, zde však "nedostalo" moc prostoru. Scénář je jednoduchý jak mozek zakrnělého krtka, provedení žádný zázrak a ostatní účastníci rodinného klání s ošklivými záporáky se moc nevyvedli. Za mne dvě a kousíček, tedy 45%. ()

BOURQUE

Klasický B-ový akčná dráma, ktorému ten potrebný plus dodá jednak zimné prostredie (v horách) a potom šarm J. Momoy (ktorý je najviac výrazný práve v takomto prostredí). Všetky ostatné veci sú klasický „old school“, v kvalitách občas zaostávajúci za priemerom. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Dogfish

Bože to byl slint. Naivní rvačky, tupý děj. Drogy rozdělené a jedna půlka vrácena. Proč ? To ti zlí na tu druhou zapomenou. 1 * za přírodu, jinak utrpení. ()

Torpid

Čistokrevné, přímočaré, na nic jiného si nehrající akčně-thrillerové b-čko. Sympatičtí klaďasové, amatérští záporáci, tak trochu problémy se střihem a silně WTF zákončení. Rozumná stopáž, 55%. ()

Critic

Docela hloupoučká akční blbůstka jak vystřižená z osmdesátek. Musím však přidat hvězdu za závěrečnou scénu s pastí na medvědy, tak jsem se dlouho nezasmál, bylo to sice myšleno vážně, ale takovou stupiditu jen tak nenajdete... ()

Torgal

Tuctový akčňák pôsobiaci dojmom televíznej produkcie. Momoa dokazuje, že veľa hereckého umu nepobral, no vzhľadom na žáner to nie je veľký mínus. V rámci kategórie béčkovej akcie je to celkom znesiteľná komorná verzia Ramba na chate v horách. Zabitiam ale chýba viac R-kovej šťavy a preto je výsledný dojem nemastný-neslaný. Nepomáha ani slabý záporák a idiotský finálny súboj s ním (finishing move pri ktorom Momoa schválne skočí do medvedej pasce a vrhne sa z útesu niečo nevídané). Na dve hviezdy nakoniec nejdem aj kvôli účasti Stephena Langa. 5/10 ()

dalziel

Taký vojetý Cliffhanger z frcu , ale dalo sa to pozerať.Pán a Pani Bravenoci sú poriadne ostrí. Ako keby utiekli z Farga. ()

Likan7

Neobjednal si ten film National Geographic? Při stopáži 90 minut je totiž snad 20 minut záhlé dlouhé záběry z výšky na fantastickou nedotčenou přírodu zasněžených hor. Jinak se jedná o ucházející vyvražďovačku, ve který partu neschopných pašeráků drog zlikviduje táta od rodiny Momoa a jeho senilní tatínek Lang. Dost těžko uvěřitelný scénář a několik fakt mizerných triků (Momoův pád do vody nebo fatalita na konci). Jinak je ale Braven celkem fajn béčko, který Vás na tu hoďku a půl celkem zabaví. Ideální na sobotní odpoledne, když zrovna nemáte nic lepšího. ()

rublik05

Další obyčejný a nudný TV film pro dlouhé večery. Tisíckrát omílané téma bez špetky nějakého nápadu nebo snahy z tohoto námětu vytřískat solidní film. Khal Drogo vcelku zklamal, asi věděl, že hraje hlavní roli v blbém filmu, tak se ani nějak extra nesnaží. Plus bonus v podobě totálně odfláknutého českého dabingu. 4/10. ()

Acrobat

Už som si myslel, že to severania robia tento film a strihajú ho, ale potom vidím, že v Kalifornii ho otec nastriekal. Každopádne sneh, sever krajiny, zrub a kúsok postáv je presne to, čo potrebuješ pre oddych, vypnutie. Žiadne lietajúce veci. Rozohráva sa to obstojne, s trochou psychológie. Drží sa to pri zemi a aj tí zlí prídu postupne, tak ako si to situácia žiada. Jednota miesta a deja je ale prešpikovaná kopou nelogičnosti, kde od chaty k zrazu k oceánu je to len na skok, a všetci s vysielačkami chcú byť až veľmi dôslední. K dievčatku (tak zbytočnému a klišovému) sa príde rýchlo, žena beží ako o život v nezmyselnom počínaní. Sebaobrana je ale dobrá, čo máš po ruke využiješ a policajt, či otec nie sú nesmrteľní. Lanu v snehu nerozumiem, pričom aj ďalším veciam sa nedôjde na klin. Momoa je vcelku sympaťák a beh v snehu som mu aj veril. Ostatní, až na otca sú len do počtu. Myslím si, že ako námet je síce druhotriedny, ale aj celkom civilný. Spracovanie ale mohlo byť odvážnejšie, psychologickejšie a dôraznejšie. Slabučký režisér neustál ani takú nenáročnú látku a byť to v rukách Pettra Mollanda, tak to mohlo byť oveľa pestrofarebnejšie. Braven ale vzhľadom na zasadenie do zimy obstál. (videné 16.12.2019, Markíza archív) ()

vikino1

Ale jo nenáročná, svižná, místy i překvapivá (ty rozžhavený kleště kolem krku - to by sakra bolelo) podívaná s charismatickým hrdinou i záporákem. Jen tu medvědí past na konci si mohli kluci odpustit. ()

Nix

Bože, proč Jasone. Jediné dvě hvězdy jsou za sekery a za občasné scény, které se celkem dali, jinak na tom filmu není nic nového. Rodinka někde v lese na Alijašce s tátou, který trpí ztrátou paměti, ale jak se střílí a zabíjí mafie, na to nezapomněl. Ne tohle opravdu byl ubohý pokus o akčnost, ani Jason s házením seker a střílením z luku to nezachránil. ()