Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Lily je úplně obyčejná středoškolačka, která spíš než v realitě žije na mobilu, kde „postuje, lajkuje, šéruje a selfíčkuje“, ostatně jako většina jejích vrstevníků. Když však do digitálních životů většiny obyvatel města pronikne neznámý hacker, který začne zveřejňovat zejména to, co mělo zůstat skryto, začnou se dít věci. Absolutní panika v městečku se záhy promění v peklo a Lily si dříve či později musí položit otázku, zda se vůbec dožije příštího rána. Vše totiž naznačuje, že tím neznámým infiltrátorem do lidských soukromí je právě ona. (Cinemart)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (172)

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

Assassaination nation je opravdu taková Euforie skřížená s Očistou a v jádru nepřináší nic moc nového,ale to vůbec nebrání tomu,že je to sakra nepříjemný film a něco podobného by se klidně mohlo časem stát.Jak psal Enšpígl,v první fázi (první polovině filmu) už nyní defacto jsme a jakkoliv je ta druhá půlka možná až moc přitažená za vlasy,včetně ještě extrémnějšího konce,klidně se může stát (a doufejme že lidi opravdu nejsou tak extrémně blbí),že se něco podobného někdy odehraje.Je samozřejmě velmi pravděpodobné,že by to v reálu - nejspíš - nemohlo dojít až do takové krajnosti a od tvůrců je to v prvé řadě velká nadsázka,ale osobně mi z toho filmu nebylo vůbec dobře...85% ()

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele

Hodně kontroverzní film a já se bohužel přidávám k těm, kteří to zhejtí. Sorry, ale film prostě musí mít nějaké určité hranice a limity, které tenhle vyloženě postrádá. Skvělý nápad a aktuální téma internetu, soukromí a jeho narušení, ale provedení mi přišlo neskutečně hloupé. Jakože se celé město bude navzájem vraždit a popravovat, kvůli pár fotkám, to prostě ně. Film, který by šel zpracovat šikovně a s konečným "poselství" dnešní doby, ale namísto toho je to směs všeho možného, co víceméně ani nedrží pohromadě a nedává smysl. Děj neuvěřitelně nadsazený a až nereálně stupidní, škoda, na tohle jsem se těšil... :D ()

Reklama

Othello 

všechny recenze uživatele

Je sympatické sledovat úpornou snahu scénáristy a režiséra Sama Levinsona nepovýšit se, nehodnotit ani shovívavě nepřezírat zobrazenou vizi současné středoškolské mládeže. Ačkoli téměř všichni a všude jsou přirostlí k elektronickým zařízením, jsou zároveň schopni diskuze, vlastní pozice a vnímání širších kontextů, čímž sice trpí film určitou tezovitostí, která je cestou ke svému konci čím dál nesnesitelnější, ale alespoň nepůsobí anachronicky kazatelsky vůči všem zúčastněným z pozice rozumného staršího, který ví, že život je přeci o něčem jiném. Navíc téměř všichni dospělí jsou zde ve výsledku nepřátelé. Výsledná středoškolská revoluce upomíná revoltu mládí známou z japonských filmů typu Battle Royale či snímků Šiona Sono a citaci na japonskou kulturu vlastně přímo přiznává. Celá show však selže bohužel v poslední třetině, kdy svoji potřebu hryzavé relevantní alegorie na USA již není schopna držet za zuby a začne rozhazovat po place americké vlajky a drzounské monology, jimž měla umést cestu gradace příběhu, který však probíhá tak, že čtyři holky střílej na auto, dokud ho nerozstřílej. Existence filmů jako Nachtmahr nebo Spring Breakers tomuhle bohužel též pravůbec nepomáhá. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Čarodějky ze Salemu meets Očista meets Euforie. Nečekejte žádnou postmoderní divočinu, většinu času je to epizoda Black Mirror a až ve finále se to tam na chvíli začne řezat. Zajímavý námět, docela sympatická hrdinka, jen to propadání se městečka do lynčovacího šílenství bylo na můj vkus moc rychlé. ()

Soweek 

všechny recenze uživatele

Jsem velmi rád, že mě zahraniční recenze přesvědčili ke shlédnutí tohoto jinak nenápadného snímku. Jeden z mála filmů, který dle mého výstižně reflektuje pohled na svět současné mladé generace a zároveň upozorňuje ( i když přehnaně a velmi explicitně ) na uplně novou vlnu problémů spojenou se sociálními médii, kterou ta naše generace ( rozuměj 30+ ) neměla šanci zažít a z které místy opravdu mrazí. Stejně tak doporučuji ke shlédnutí i budoucím či čerstvým rodičům. Většinu problémů se svými potomky řešíte na základě svých životních zkušeností. Jak se ale zachováte, když budete čelit problému, na který jste vy jako dítě nemohli narazit? ()

Galerie (22)

Zajímavosti (1)

  • Celosvětová premiéra proběhla 21. ledna 2018 na Sundance FF. (ČSFD)

Související novinky

ČSFD výprava na nej horor fest světa

ČSFD výprava na nej horor fest světa

07.10.2018

ČSFD skvadra hororových geeků Filmmaniak, Goldbeater, POMO a RUSSELL (na horní fotce zleva doprava se zombie girls, odchycenými na slavném “Zombie Walk”) nás zdraví ze světového Nr. 1 festivalu… (více)

Reklama

Reklama