Reklama

Reklama

Mladí zabijáci

  • USA Assassination Nation (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Lily je úplně obyčejná středoškolačka, která spíš než v realitě žije na mobilu, kde „postuje, lajkuje, šéruje a selfíčkuje“, ostatně jako většina jejích vrstevníků. Když však do digitálních životů většiny obyvatel města pronikne neznámý hacker, který začne zveřejňovat zejména to, co mělo zůstat skryto, začnou se dít věci. Absolutní panika v městečku se záhy promění v peklo a Lily si dříve či později musí položit otázku, zda se vůbec dožije příštího rána. Vše totiž naznačuje, že tím neznámým infiltrátorem do lidských soukromí je právě ona. (CinemArt)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (172)

Bebacek 

všechny recenze uživatele

Euforia meets Spring Breakers. Zběsilá jízda, u které Gaspar Noé, Harmony Korine a Gregg Araki slintají blahem. A feministi a feministky tohoto světa si na dálku dávají high 5. Marcell Rév jako vždy čaruje kamerou – ta sekvence na jeden záběr z jeřábu před domem snímající akci uvnitř je dechberoucí (režisér o ní mluví tady: https://nyti.ms/394Z6xB) a vůbec celá divoká stylizace s hudbou Iana Hultquista (hned mi naskočila Dickinson) sedí k tématu o násilí na ženách, pokrytecké společnosti, americké zvrhlé zálibě v lynčování a kyberšikaně – po skončení si budete mazat sms konverzace a zprávy na sociálních sítích a všechny lascivní fotky ve svém telefonu. A možná i ty facebooky a instagramy. Jak vtipně glosovala Hari Nef na Sundance, Sam Levinson je žena. Je skvělé, že i muži točí filmy silné výpovědní hodnoty o nutnosti ženské soudružnosti v maskulinním světě zmítaném (dobrovolnou) objektivizací ženského těla (viz Spring Breakers) předsudečnosti o ženské/mužské nahotě a sexualitě. Objevila jsem svůj nový oblíbený film, ke kterému se budu vracet a programově jej rozpitvávat v akademickém prostředí. Už se těším, až jej odprezentuju na jedné z těch testosteronem a konzervatismem nasáklých filmologických konferencí. Tři dny zpět jsem viděla Queen & Slim, který je esencí black live matters a policejní brutality. Až se zase otevřou školy, tak první věc, kterou udělám, bude studijní seance u tohoto dvojprogramového komba. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Postmoderní, feministický, politicky nekorektní, sociálně-mediální a hlavně znepokojivý Thriller, který nabízí od všeho něco a míchá vícero žánrů najednou včetně vynikajícího Home Invasionu, Revenge a Grindhousu. Rozhodné né film pro každého, ale já si užíval každou sekundu. Samotná myšlenka, že soukromé údaje a fotky leaknou na internet je znepokojivá sama o sobě a když se to stane půlce města najednou vznikne nekompromisní Anarchie a chaos. Herecky prvotřídní, audiovizuálně působivé a správně za vlasy přitažené. Popravy, únosy, nahota/erotika, sebevraždy, ponižování a zabíjení. Intenzivnější Teen masakr jsem tuším ještě neviděl. Zajímavá hláška z filmu: When i grow up, I wanna be a director and only make male rape revenge films. Like Deliverance? Ew no. That´s Gross. I want it to be sexy. Like, if someone remade Straw Dogs, but instead of Susan George getting raped, Dustin Hoffman gets raped. 80% ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Třeba se mu líbí, že jsem svá, taky cool, nezávislá." Tak na tohle jsem moc starej, ale byl jsem trošku zvědavej. Dobře mi tak. Na úvodní žhavý párty jsem neustále usínal, ukrývání tajemství v mobilu jsem nepochopil, hackerovu totožnost nešlo neodhalit a u násilí jsem zase usínal. Viděl jsem prostě jen samý kretény a kdyby toho večera spadla na Salem atomovka, tak by z mýho úhlu pohledu k žádný škodě nedošlo. Pokud se někomu můj komentář nelíbí a má potřebu mi kvůli tomu vyhrožovat smrtí, tak doporučuju všechny sociální sítě s výjimkou PornHubu. Tam bych si to mohl přečíst. Ale za pomstu červenejch pláštěnek tu jednu hvězdu dám. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Naprosto bez okecávek přiznávám, že Sam mě totálně uzemnil a aby toho nebylo málo direkt jsem dostal i od Marcellovy kamery a ta hudba, olala. Skvělá facka týhle "sociálně mediální době" . V tý první fázi v podstatě už jsme a je jen otázkou, kdy přejdeme i do té druhé násilnější části, protože to, co v poslední době sleduji v oblasti mediálně-politické v naší zemi, tak už fakt moc nechybí, aby jsme se k radosti mocných obou stran vzájemně začali žrát. Koukal jsem na film jak na zjevení, možná je škoda, že tvůrci tu feministickou finálovku pojali až příliš přepáleně, protože se mě v akčních rejdech ztrácela ta kráso jízda o síle sociálních mediích a přesnadné manipulovatelnosti každého z nás. Ale jak jsem psal na začátku, kluci z toho udělali fakt sexy biják, který není ani za mák povrchní jako chování a myšlení obyvatel Salemu. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„ZDÁ SE, ŽE POLOVINA MĚSTA SALEM BYLA PRÁVĚ HACKNUTÁ...“ /// Úvod je strašnej vopruz – čtyři píči se chovaj jako píči... do toho nějaký monology plný sraček, zvrhlej (a hacklej) starosta... týnejdžerský problémy s klukama... ale hlavně všichni serou na svoje soukromý na tom internetu. A když to pak někdo proflákne, tak jsou v prdeli... Tady je to navíc takový složitější, postupně to překvapivě (aspoň teda pro mě) mění tempo a vylejzá z toho thriller, ve kterým jde vo kejhák několika lidem. Dochází mi, proč se to město jmenuje Salem, a co to všechno má jakoby symbolizovat. Chápu, ale přesto říkám, že jde o (dlouho) nevábně natočenej film o úniku dat z našeho soukromý, kterej se tváří jako něco ušlechtilýho a kterej je vyhrocenej do absurdna. Nebo historický pojednání o čarodějkách ze Salemu pro týnejdžry. Nebo filmovej mix reality a píčoviny. Nechám to na vás... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chtěl bych totálně rozjebat naší školu. 2.) Na střední plánujeme Očistu. 3.) Thx za titule „michal.calif“ a „CZ_XCV“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

Galerie (22)

Zajímavosti (1)

  • Celosvětová premiéra proběhla 21. ledna 2018 na Sundance FF. (ČSFD)

Související novinky

ČSFD výprava na nej horor fest světa

ČSFD výprava na nej horor fest světa

07.10.2018

ČSFD skvadra hororových geeků Filmmaniak, Goldbeater, POMO a RUSSELL (na horní fotce zleva doprava se zombie girls, odchycenými na slavném “Zombie Walk”) nás zdraví ze světového Nr. 1 festivalu… (více)

Reklama

Reklama