Lily je úplně obyčejná středoškolačka, která spíš než v realitě žije na mobilu, kde „postuje, lajkuje, šéruje a selfíčkuje“, ostatně jako většina jejích vrstevníků. Když však do digitálních životů většiny obyvatel města pronikne neznámý hacker, který začne zveřejňovat zejména to, co mělo zůstat skryto, začnou se dít věci. Absolutní panika v městečku se záhy promění v peklo a Lily si dříve či později musí položit otázku, zda se vůbec dožije příštího rána. Vše totiž naznačuje, že tím neznámým infiltrátorem do lidských soukromí je právě ona. (Cinemart)

Trailer 3

Trevor

Bohužiaľ, v dnešnej dobe si akýkoľvek zakomplexovaný úbožiak myslí, že je Quentin Tarantino. Úvodných 50 minút o obraze inteligencie dnešnej mládeže, kde prím hrá počet lajkov , tweetov, či zhliadnutí za komentár nestojí a postupný prerod na Kill Bill skrížený s Oni či Očistou má aspoň dobrú kamera a hudbu, inak sú výkony hercov úbohé, rovnako tak dej ktorý sa hrá na niečo veľké, ale nakoniec nie je ničím. Český dabing, v ktorom majú tínedžerky najprv štrnásť, potom sú deviatačky a nakoniec sa o nich mamina stará 18 rokov úbohosť tohto filmu, ktorý sa snaží hrať na gore s drsným jazykom zaujme snáď 15 ročné deti a dospelých na ich mentálnej úrovni (tým nechcem nijako uraziť menšinu normálnych tínedžerov, ktorý svojich rovesníkov po všetkých stránkach prevyšujú. Prirodzene okrem počtu lajkov). Našťastie som na film do kina nešiel...Americké vlajky sa vo filme spočítať nedali. ()

Radko

Jasný komentár k aktuálnemu životu mladých v ére nových komunikácií. V súkromí si ľudia medzi sebou zdieľajú takmer všetko, čo sa týka tela, intimity a vzťahov. Akonáhle sa ale niečo z tohto dostane na verejnosť nastáva poprask. Teenageri sa zabávajú do zblbnutia, nuda konzumnými lákadlami presýtených životov ich núti k stále divokejším párty, plných alkoholu, sexu a drôg (syndróm zvyšovania dráždidiel). A zase: všetko je zdokumentované, zachytené v hľadáčikoch mobilov, či šikovne umiestnených kamier. Únik do verejnosti spôsobuje problém, rovnako tak únik týchto zachytení doby v neskoršom profesijnom živote účastníkov týchto párty. Môže to spôsobiť katastrofu, rovnako tak ako zachytené rôzne privátne sexuálne radosti, čo len trochu odlišné od normovaného vkusu, či verejne prezentovaných názorov ich nositeľa. Prečo je verejné pobúrenie tak silné? Ako vzniká a kumuluje sa davová psychóza, pri ktorej sa stráca rozum? Čo sa skrýva za ctihodnou maskou miestnych morálnych autorít? To všetko a zároveň aj o dosť viac vo veľmi hyperbolizovanom, no zároveň presnom filmovom komentári o povahe spoločnosti, s feministickým posostvom. ()

juta

Bacha spoiler v komentu! Tady je vidět krásná práce s materiálem. Kamera, střih a hra se světly či stíny, dále pak hudba, která velmi dobře doplňovala děj. Jo tohle mě hodně bavilo, jenže příběh a děj už zase tak dobrý nebyl. Na takové filmy nejsem. Tady šlo ukázat jen to nejhorší co v lidech je a jací můžou být v extrémních situacích. A pak trochu mimo byl i závěr, kdy holky, které v životě držely v ruce jen mobil a projížděly instáč najednou nemilosrdně kosí samopaly ty, kteří je chtěli popravit a navíc se pokaždé trefí... To bylo dost nerealistické, ale efektní to bylo. ()

Doudis19

Škoda, že je to natočený tak, jako by se celý děj odehrával v nějaké zvrácené, alternativní realitě. Proto vlastně nic není tak hustý ani šokující, jak zřejmě bylo zamýšleno. Především to platí pro “vražednou” druhou polovinu, nebo spíš třetinu. Nepomáhá ani absence kladných postav. O náladě filmu nejlépe vypovídá fakt, že největší dobrák je hispánec kouřící péro mužatce 😏. ()

Fr

„ZDÁ SE, ŽE POLOVINA MĚSTA SALEM BYLA PRÁVĚ HACKNUTÁ...“ /// Úvod je strašnej vopruz – čtyři píči se chovaj jako píči... do toho nějaký monology plný sraček, zvrhlej (a hacklej) starosta... týnejdžerský problémy s klukama... ale hlavně všichni serou na svoje soukromý na tom internetu. A když to pak někdo proflákne, tak jsou v prdeli... Tady je to navíc takový složitější, postupně to překvapivě (aspoň teda pro mě) mění tempo a vylejzá z toho thriller, ve kterým jde vo kejhák několika lidem. Dochází mi, proč se to město jmenuje Salem, a co to všechno má jakoby symbolizovat. Chápu, ale přesto říkám, že jde o (dlouho) nevábně natočenej film o úniku dat z našeho soukromý, kterej se tváří jako něco ušlechtilýho a kterej je vyhrocenej do absurdna. Nebo historický pojednání o čarodějkách ze Salemu pro týnejdžry. Nebo filmovej mix reality a píčoviny. Nechám to na vás... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chtěl bych totálně rozjebat naší školu. 2.) Na střední plánujeme Očistu. 3.) Thx za titule „michal.calif“ a „CZ_XCV“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

• Celosvětová premiéra proběhla 21. ledna 2018 na Sundance FF. (ČSFD)

Související novinky

ČSFD výprava na nej horor fest světa

ČSFD výprava na nej horor fest světa

07.10.2018

ČSFD skvadra hororových geeků Filmmaniak, Goldbeater, POMO a RUSSELL (na horní fotce zleva doprava se zombie girls, odchycenými na slavném “Zombie Walk”) nás zdraví ze světového Nr. 1 festivalu… (více)