PaRi

Tak tenhle film mne už tak nebere jako Perný den. Geniální písničky propojené průměrným příběhem. ()

Tamdydam

Tohle se snad ani nedá objektivně hodnotit. Jste-li fanda Beatles, jako já, s chutí film dokoukáte. Přestože jde opravdu o neuvěřitelnou blbost, objektivně vzato bídně zpracovanou a nevtipnou. Ale vidíte Beatles v barvě, starosti stranou, posloucháte jejich skvělé písně, nemyslíte na nic,... a o to tu jde ()

Cucina_Rc

Tento film jsem viděla v letním kině, což úplně změnilo atmosféru shlédnutí a ovlivnilo mé kladné hodnocení. Na druhou stranu nejsem zastánce britského humoru, avšak pozitivní na filmu bylo, že byl proložen písněmi oné hudební skupiny. Jinak zápletka s prstenem nic moc. ()

Matte27

Po předchozím Perném Dni trochu zklamání. Od Help! jsem čekal něco jako jeho pokračování, prvotřídní zábavu s Beatles. Tohle bylo takové s nimi a bez nich. V prvním filmu bych si troufnul říct, že kluci hráli sami sebe v té nejpřirozenější podobě, tady už přehrávali. Děj byl utahaný a nudný. V některých částech jsem se přistihl, jak sleduju čas do skončení filmu. Ano, zasmál jsem se, ale ne jak jsem čekal. V komentářích jsem se dočetl cosi o srovnání s Monty Pythony. Musím se přiznat, že jsem si na ně taky vzpomněl a to v části s pěním Ódy na radost. Zkrátka to pro mne byl průměrný filmový zážitek. Dávám čtyři hvězdy, ale cítím to na 3 - to mi však láska k The Beatles nedovolí. ()

Jehan

Jasně, už to nemá tu černobílou přímočarost a živelnost Perného dne, který těžil z první velké vlny beatlemanie a přirozeného půvabu protagonistů. Lester se nicméně uměl vyřádit a ten britský švihlý humor tam občas pořád je. Beatles nebyli jen úžasní muzikanti, ale i inteligentní komedianti a šarmatní sympaťáci. Pitomý scénář vem čert. Anglie 60. let byla úžasným územím, kde bylo lze páchat podobné počiny ve velkém stylu. Vizuální stylizace je zcela nadčasová. Natož pak ty geniální písničky! Bílé útesy doverské! A ty flekaté "špinavé" džíny a džínové košile na Bahamách? Perla!! ()

Lalu

Rozhodně to není taková "bomba" jako Perný den. A ti Indové jsou strašní. Nebýt You've got to hide your love away a jiných skvělých hitů, nedám 3 hvězdy... ()

mr.bredok

Tak tento film bych nehodnotil jako filmové umění, ale jako Beatles na plátně. Musela to být tenkrát pro fanynky bomba. ()

Bobofon

Beatles ve filmu zpívají sedm písniček, z toho čtyři složil John (Help!, You´re going to lose that girl, Ticket to ride a You´ve got to hide your love away), dvě Paul (The night before, Another girl) a jednu George (I need you). - - O textu a názvu titulní písně, která je jedním z největších hitů skupiny, John později řekl, že písní opravdu volal o pomoc. Byl v té době závislý na drogách, cítil se vyčerpaný a osamělý, trápily ho deprese a přemýšlel o sebevraždě. Ve filmu to naštěstí vůbec není poznat. - - Na natáčení na Bahamy si brouci vzali samé letní a plážové věci, ale bylo jim tam pak velmi chladno, protože tam zrovna panovala kalendářní zima. - - Při výbuchu nastražené bomby během hraní curlingu šlo o skutečnou nálož. Ringo později vzpomínal, jak s Paulem uháněli několik set metrů daleko a pak se ještě uklidňovali cigaretou marihuany. - - Vztah samotných Beatles k filmu nebyl jednoznačný. "Byl to dobrý film, ale nebyl to náš film," řekl o mnoho let později Paul. ()

BarVa13

Tak celý tenhle filmařský počin by se dal nazvat jedním slovem: BLBOST. Je to prostě strašná blbost. Ale baví vás takovým tím milým, nevtíravým způsobem, je to prostě odreagovačka s úžasnými Beatlesáky v hlavních rolích, což filmu dává určitou úroveň a jejich hudba ho vyzdvihuje do nebeských výšin. :-)) ()

Piedone

Prvýkrát som tento film videl tesne po "revolúcii" ešte počas základnej vojenskej služby na akejsi verejnej videoprojekcii (konkrétne v Želiezovciach), kde asi 20 ďalších ľudí čumelo na starý televízor, na ktorom z VHS prehrávača bežal film Help v otrasnej obrazovej kvalite, ale zato s českými titulkami. Pravdepodobne to bol prepis kinokópie, ktorá bola uvedená v čs. kinách mnoho rokov predtým (a žiadna obnovená premiéra sa v 80. rokoch nekonala) a dodnes je mi záhadou, ako sa tá kinokópia v tom čase mohla dostať na video, keďže film u nás oficiálne vyšiel na VHS až o nejakých 5 rokov neskôr. ()

blondboss

Ajaaj, toto bol výstrel do prázdna takého kalibru, že mi padla sánka z toho, aký môže byť britský humor zvrátený, trápny a bezmyšlienkovitý. Tento snímok je oproti jednotke hrozná "zlátanina" viacerých scénok naraz. Vytratila sa tu prirodzenosť "beatlesákov" a kebyže nebolo tých pár zaujímavých songov, tak je to na Odpad. Akože seriózne, hrozná hlúposť toto. 20 % ()

harycek

Když to v Kolíně v kině Oko dávali poprvé tak jsem na tom byl každý den cca 6x , lístek stál 2 Kčs a my bydleli vedle kina , takže z nostalgie tolik!!!!!Pouze se dívím proč v obsazení není uveden(druhý z dvojice "vědců") herec Roy Kinnear nar. 8.1.1934 Wigan, Lancashire, Anglie, Velká Británie zem. 20.9.1988 (54 let) Madrid, Madrid, Španělsko Který v úvodních titulcích filmu uveden je ,spolu s Viktorem Spinettim !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Memesis

Pokud to mám srovnávat například s Magical Mystery Tour, tak je to trošku rozdílné a lepší. Hlavně v tom, že tento film má děj. Smál jsem se jen při hláškách "- Boys, are you buzzing/bussing? - No, thanks, I've got the car" a "- You shall have fun, yes? - No thanks, I'm rhythm guitar and mouth organ." Věc, která se mi velmi líbila, byly separované pokoje členů kapely, obzvlášť Johnova postel a Georgeův trávník. Minu-li poměrně hvězdné obsazení, pak již tam není nic. 45% ()

BlueNeon81

Po úspechu prvého filmu musel prísť film druhý. A lepší, pompéznejší (mysleli si tvorci). Vymenil sa čiernobiely materiál za farebný Eastmancolor, využilo sa nahrávanie nového albumu. Že polodokument už nebude fungovať? Nevadí, tak postavíme Chrobákov do abstraktných situácii a do toho im vložíme náboženských fanatikov z neznámej orientálnej krajiny, ktorí za každú cenu nemôžu prerušiť pravidelný rituál - obeta bohyni Kaili, teda toho, kto má obetný prsteň. Chudák Ringo, alias zberateľ prsteňov. Pretavenie členov Beatles do civilnejšej podoby mohlo dopadnúť aj lepšie. Ale aj horšie. Na tomto filme sa najviac prejavil slabší scenár a režisér Dick Lester to ťahal, ako sa dalo. Tentokrát problémoví Beatles, ktorí chodili pomedzi zábery tajne "dávať šluky", to režisérovi moc neuľahčovali, teda najmä náladový John Lennon. Ale napokon to teda nedopadlo zle, gagy sú skvelé, len ku koncu to začalo strácať dych. čisté 4* ()