Toni Erdmann

• Německo Toni Erdmann (více)

Život zestárlého učitele Winfrieda Conradiho uplývá v naprosté rutině, kterou mohutný muž jen občas naruší svou pubertální vášní – drobným žertovným převlekem. Poté, co mu zemře jediný věrný druh, slepý pes, se Winfried rozhodne investovat veškerou pozornost do své odcizené dcery Ines, která dělá kariéru v nadnárodní firmě a nemá na nic a na nikoho čas. Po naprostém fiasku první návštěvy v Bukurešti mění Winfried strategii – čeho nemůže dosáhnout jako neúspěšný otec, toho může docílit jeho neforemné alter-ego. A tak se rodí životní kouč – německý ambasador Toni Erdmann, tragikomická figura s absurdní parukou a umělými zuby, která se workoholičce Ines začne plést do života v těch nejméně vhodných momentech. (Film Europe)

bonovox

Neskutočný film a z Nemecka! Silný príbeh v ktorom sa nájde azda každý z nás. Nekompromisne podané, skvele zahrané a hlavne emocionálne strhujúce. Záverečná oslava narodenín je neuveriteľne silnou scénou, ktorá ma totálne dostala... Európsky film roka. ()

rigby

Hodně, hodně zvláštní film. Alespoň já jsem to tak vnímal. Zprvu jsem nevěděl, co si mám myslet. Je to komedie, je to drama? Má smysl se vůbec na to dívat, o čem to vlastně je? Ale nějaký hlubší podtext jsem v tom cítil už od začátku a ten mě donutil vydržet. S příchodem podivínského Toniho se vše změnilo a začalo to dávat smysl. Žádná komedie, žádné drama, ani nic jiného. Kritika současné společnosti, moderního uspěchaného života, bez citů a bez soucitu. Navíc velmi hluboké, hodně intimní, magnetické. Výborný silný zážitek, který budu muset asi ještě chvilku vstřebávat a popřemýšlet o všem, co chtěli autoři tímto filmem říct. Přiznávám, že jsem to nečekal. ()

Hopeman

Podle opěvných komentářů jsem čekal "Něco" , ale po hodině a půl jsem regulérně usnul nudou....nic pro mě. pouze pro silné inteleguáni! Existence tohoto filmu mi klidně mohla uniknout.... ten čas sem mohl věnovat masturbaci. ()

vancho

Prekvapujúci nemecký humor a pritom veľmi vážne témy. Otec snažiaci sa nadviazať kontakt so svojou odcudzenou dcérou. Tá je odcudzená nielen od neho, ale aj od života. Je to globalizovaná manažérka v globalizovanom svete. Vyhorená, chladná. Ale otec robí všetko, čo je v jeho silách. Narodeninová scéna je k popukaniu. Ale najsilnejšie na mňa zapôsobila scéna, keď spieva dcéra spieva v byte rumunskej rodiny, do ktorej sa otec votrel. Tu som mal zase slzy na krajíčku. Peter Schimonischek zahral svoju životnú rolu. Jeden z mojich 5* movies. ()

ZadaraDoKina

Pamatuji si na své první setkání s Toni Erdmannem. Bylo to na filmovém festivalu v Karlových Varech ve Velkém sále hotelu Thermal, který tehdy se svými 1150 diváky praskal ve švech. Publikum tenkrát několikrát během filmu tleskalo, což je i v rámci festivalu zcela výjimečné. Při závěrečné scéně oslavy narozenin se mnozí diváci smáli tak, až je boleli břišní svaly, případně měli co dělat, aby smíchy neskončili pod semišovými sedadly. A následně slzely nejen smíchem, ale i dojetím. Mě nevyjímaje. Německá komedie vypráví o snaze svérázného postaršího učitele umění Winfrieda navázat vztah se jeho dcerou Ines pracující v rumunské Bukurešti pro velkou nadnárodní firmu. Dávno rozvedený Winfried žije pouze ve společnosti přestárlého psa, po jehož skonu se rozhodne k radikálnímu kroku: vyrazí do Bukurešti za svojí workoholickou dcerou, kde se začne vydávat za “životního kouče a německého ambasadora Toniho Erdmanna”. Své dceři začne v této až do absurdní roviny dotažené roli nabourávat život nanejvýš originálním způsobem, přičemž jeho cíl je prostý. Chce, aby dcera Ines, možná poprvé v životě, byla schopna přijmout jeho širokou otcovskou náruč. Popis děje jen málokdy dokáže zprostředkovat skutečné jádro filmu a zde to platí dvojnásob. Toniho Erdmanna bychom snad mohli označit za smutnou komedii, nicméně tím bychom zdaleka neřekli vše: neřekli bychom, že jde o komedii prodchnutou nadějí, že jde ale i o sociálně citlivý pohled na současné Rumunsko nebo že jde o film, jehož ústřední hrdina svými vtipy kromě pobavení vybízí také k úvaze, kdo se za maskou žoviálního Toniho Erdmanna skutečně skrývá. ()

PTuranyi

Veľmi pekný, citlivý príbeh vzťahu otca a dcéry workaholičky s jemne odľahčenou náladou. Winfried alias Toni Erdmann je tak trochu čudák ale v podstate obyčajný človek, ktorý rád robí žarty ľuďom okolo seba a aby mohol stráviť pár dní so svojou pracovne vyťaženou dcérou neváha hrať niekoľko rôznych úloh a predstierať, že je niekto iný. Produkcia do dramatizácie veľa neinvestovala a mnoho scény vyzerá ako "surový" materiál. Našťastie herci hrajú veľmi dobre takže myšlienky a emócie, ktoré chcú vyjadriť často vyznejú dobre aj bez ďalšej postprodukcie. 75% ()

hanca.uh

Pro mě takový trochu nudnější "atrový" film, rozhodně ne špatný, jen....zvláštní. Vidíte v něm ne moc sympatického otce a jeho trapné převleky, kterými chce udělat dojem na okolí nebo.....co vlastně??, dále tady máme jeho vyloženě škaredou dceru:-)), která by pro úspěch v bussinesu udělala asi cokoliv. Otec se snaží dostat se k dceři blíž než je jí to příjemné a než je to vhodné... Děj nemá žádné vyhrocené ani spádové oblastí, tak nějak plyne v zamyšlení. Ty 2 *** dávám za scény v nahé domácí párty (to jsem se tady fakt poprvé a naposeldy smála - veloce povedené:-)) a za to, že film byl pro mě výživný převážně jen v té poslední čtvrtině. ()

the_weaver

Ťahá Vám na 60, výzor máte ako Miloš E(rd)man, robota Vás už nebaví, na záhrade Vám skapal pes (posledný tvor, čo Vás mal rád) a Vaša jediná dcéra má lepšie veci na práci, než počúvať Vaše historky zo školy - čo podniknete?↵  Rozhodnete sa bojovať o jej srdce, no trošičku svojským spôsobom. Vyrazíte na neohlásenú návštevu, strápnite ju v práci, "bavíte" ju po práci a keď už sa Vás konečne zbaví, tak si poviete, že do toho pôjdete po hlave a vsadíte všetko na jednu kartu! Preto ju začnete stalkovať pod divnými identitami a v rozhodujúcej chvíli si nasadíte vyštrbené umelé zuby a nastrúhate si eidam do vlasov. Nezabralo to? Tak prídete na oslavu jej narodenín v prezlečení za bratranca Itta - problem solved!↵  ↵  Ako už tušíte, komika je tu niekde medzi The Office, Teletubbies a nemeckou školou nudy. Obdivovať možno len to, ako presvedčivo zahrala Sandra Hüller nereálne citovo vyprahnutú hlavnú hrdinku. Všetko ostatné je už len bizarná a bezcieľna nadsázka hodne odtrhnutá od reality. ()

Lenny76

Jeden z nejlepších filmů, které jsem v současnosti viděla. Má co říct, především v této době, kdy je svět jeden velký konzum, na druhé straně všude parazitující EU a hrozná chudoba, a svět šíleného a bezcitného busenissu. A do toho vše vynikající postava Toniho Erdmanna, který svou vtipností a s nadsázkou nám ukáže kde jsou vlastně naše hodnoty. ()

Jurcekk

Sandra hüller predviedla excelentný výkon. Ani neviem, či som niečo také videl. Má to trafilo. Otec a dcérka. Chcel by som byť ako on...Ako povedala bebacek... ()

sherpa

Chtěl jsem něco napsat o pocitech, které mne a manželku provázeli po shlédnutí "obrazu dnešní doby", ale bylo by to mlácení prázdné slámy. I kdyby točili 10, 100 nebo 1000 filmů na toto téma každý rok, "vývoj" a směr dnešní společnosti to stejně nezmění a nezastaví. Je to v mnoha případech vidět na plno zdejších komentářích. Vize čím dál tím více abstraktních peněz, žene čím dál tím více mladých lidí do stavu, kdy jsou schopni jít i přes mrtvoly. A nenamlouvejte si, že to není pravda! ()

Brumbambule

Tak to bylo něco! 158 minut utrpení, 4 minuty smíchu. Asi film pro náročného diváka nebo co?! My jsme s manželem čekali celou dobu co se z toho vyklube a ejhle, pro nás teda nic! Není to vtipné, není to zajímavé a ještě je to nekřesťansky dlouhé. Jako už jsem se tu párkrát s hodnocením sekla, ale tohle byl zatím největší extrém, co jsem si odsud nechala doporučit. Za mě teda NE! ()

Pignon

Z duše mi mluví Tuax. Toto prosím není film. Toto je německý pokus o filmovou poetiku krasosmutnění. Herečka je odpudivá, její part ve filnu je zbytečný, což chápu byl zřejmě záměr, aby co nejvíce bylo akcentováno její životní prázdno. Pokud máte cokoliv jiného na práci, třeba prohánět holky, tak to raději udělejte. Ulevíte svému intelektuánímu přetlaku více, než po 160 minutách tohoto Kunstwerku. ()

Aamon

Po tom velkém množství velmi positivních recenzí jsem byl asi příliš natěšen. Není to špatný film, ale nadšení z něj nepřišlo. Možná, kdybych od něj tolik nečekal hodnocení by bylo lepší a dostal by hvězdy 4. ()

Kamil111

Něco takového se vidí zřídka, o to více, že je to původu německého. Že mají Němci svébytný smysl pro humor, to není nic neznámého, ale že jej takto dokonale umějí dovést až do podoby dada, to zřejmě tušil málokdo. Přitom se smějete na vážných věcech nebo se cítíte trapně při těch směšných. Tomu se říká filmový zážitek. ()

Capri2016

Toni Erdman je vynikajuci nemecky film, ktory vystihuje dnesnu dobu. A to, ze hlavne vystihuje rozpor medzi ludmi, ktory pracuju v "korporatnej" sfere - cize pracuju v medzinarodnej korporacii kde je anglictina pracovny jazyk (a hlavne napriklad v poradenstve) a ostatnymi ludmi, ktori ziju normalny zivot a pracuju napriklad v mensej firme alebo pracuju v statnej sprave. Kedze ja som tiez "korporatna" struktura, ale velka cast mojej rodiny a znamych zije v normalnom svete - tento film mi tak troche nastavil zrkladlo. Nastastie aj ked ste v kolobehu "korporacie" - ak mate vlastne hodnoty, zaujmy, tak rozlisujete cas v praci - v korporacii a cas po praci - cize normalny zivot. Hlavna hrdinka tejto vybornej komedie neoddelovala svoj zivot v praci a po praci a ona vlastne pracovala aj ked uz nepracovala (vid pracovna vecera). A jej protiklad a zrkadlo nastavil jej vlastny otec, ktory zil normalny zivot, bol vtipkar a chcel stravit za kazdu cenu trochu casu s dcerou. Cely film bol skvely, ale zaver je uplne fenomenalny. A to, ze film trval neuveritelne skoro 3 hodiny som zistila, az ked som vysla z kina. Proste ako moja mne neznama susedka v kine povedala - "hladala som komediu a nasla som toto, aj ked je to nemecky film, lebo som nechcela ist na francuzske mordy" - tym myslela vacsinou tragicke filmy v ramci Francuzskeho filmoveho festival. Proste vyborna sucasna komedia, ktora reflektuje tuto uponahlanu cudnu dobu a pre mna 100%. ()

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

20.09.2018

Toni Erdmann má režiséra, ztratil hvězdu

Toni Erdmann má režiséra, ztratil hvězdu

16.08.2018

Vysoce očekávaný remake evropského hitu Toni Erdmann prošel v posledních pár dnech několika drastickými změnami. Zaprvé, snímek z neznámých důvodů opustila hlavní herecká hvězda Jack Nicholson … (více)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík