Banditi

Bandits

Banditi

Komedie / Krimi / Drama / Romantický

USA, 2001, 122 min

Variace na Bonnie a Clyde, tentokrát ve třech. Willis ničím nepřekvapí, ale Bob Thornton v roli citlivého hypochondra a Cate Blanchett jako žena, lavírující mezi dvěma muži, nemají chybu. Závěrečná pointa zase tak dechberoucí není, jak zde někteří píšou. Kvůli mé milované Cate a Thorntonovi se ale přemůžu a tu čtyřku tomu dám.(20.4.2003)

Chvílemi mi Banditi připadali jako Butch Cassidy a Sundance Kid v moderním hávu, avšak kvalitativně jsem tu viděl značný rozdíl. Neříkám, že jde o špatný film, to vůbec ne, děj není špatný, protože kombinuje prvky komedie, krimi, dramatu a romantiky, hraje tu Bruce Willis, kterému role svědčí, podobně jako Cate Blanchett, zaznívá tu příjemná hudba, ale v celkovém dojmu to u mě není na více než 3*. Banditi mi zkrátka přijdou jako průměrná, či lehounce nadprůměrná záležitost, kterou mohu vidět jedenkrát, ale podruhé bych si ji už nejspíš nepustil.(27.5.2015)

Ve všech ohledech vytříbená krimi komedie! Nečekaně skvěle jsem se bavil. Výborné spojení vážnosti s komedií, ale co tomuhle filmu dominuje, je to bravůrní trio a jejich charaktery, které baví v každém záběru. Bruce jako seriózní elegán možná neni nic neobvyklého, ale tahle pozice mu sedí jako ušitá. Crazy Cate je taky boží, hlavně v začátku, ale parádní je i ta její přelétavost mezi chlapama, no a jako scénaristický oříšek považuju vypilovaný charakter B. B. Thorntona, jakožto přecitlivělého hypochondra, který je navíc lehce mimo. On mě nevídaně bavil! Za tohle všechno 4*, jenže Levinson při takhle parádním zamilovaném triu neopoměl ani děj, který je prostě skvělý od samotného začátku až po rafinovaně překvapivý konec. Jako bonus potěšila i January Jones. Pro mě je tohle jeden z nejlépe zpracovaných příběhů o bankovních loupežích, a to hlavně díky osobitému přístupu režiséra, nezapomenutelným charakterům, zábavným scénám (Billovi převleky a stavy :-)), herckému kádru a i tomu elegantnímu závěru.(24.3.2013)

Zase se ukázalo, že Barry Levinson je perfektní režisér. Žádný jeho film se nedá označit jako špatný nebo nepovedený. Jeho filmům ale bohužel nerozumí každý. Jen to je pro mě vysvětlení pouhých 70% u tohoto filmu. Banditi jsou jedním z nejlepších a bohužel nejvíce nedoceněných filmů které kdy vznikly. Je to film tak úžasně nenadsazený, příjemný a dostatečně vtipný. Banditi málo vynikají mezi ostatními filmy svého žánru.. a proč? Jsou úplně o něčem jiném a jsou mnohem lepší. Top Ten.(5.11.2006)

Tak tohle mě příjemně překvapilo. Povedená akční komedie o trojici bankovních lupičů ,který geniálním způsobem vykrádají banky. Jednou se jim připlete do cesty nespokojená žena a vzniká tu milostný trojlístek a ruzné rozepře. Ale vše dobře naservírované. Konec působí opravdu úžasně a neočekávaně (aspon za začátku)(31.5.2008)