Banditi

Bandits

Banditi

Komedie / Krimi / Drama / Romantický

USA, 2001, 122 min

Joe (Bruce Willis) a Terry (Billy Bob Thornton) jsou bankovní lupiči. Ale jejich styl se od ostatních bankovních lupičů velmi liší. Žádné přepadovky, střílení a velké útěky. V poklidu se v neděli večer zastaví u ředitele banky, stráví s jeho rodinou večer a noc, a ráno, ještě před otevřením banky pro veřejnost, ji v poklidu vyloupí. Svým stylem si dokonce - i přes své "povolání" - získávají sympatie amerického lidu. Jenže - kam čert nemůže, nastrčí ženskou - a tak když jednoho dne potkají Kate (Cate Blanchet), je to začátek jejich konce ... I díky příjemnému hereckému obsazení jde o sympatickou krimi komedii - Barry Levinson vypráví svůj příběh pomalým tempem, díky kterému ale v polovině filmu trochu nudí. Naštěstí ke konci dostane film opět tempo, a směřuje k celkem překvapivému závěru. Po herecké stránce mne asi nejvíc pobavil hypochondr Billy Bob Thorton - každou nemoc, o které kdy slyšel okamžitě dostal. Jeho výraz když se doslechl o jakési ženské nemoci byl je k nezapomenutí :) Celkově rozhodně nadprůměrný film, k dokonalosti sice ještě pár krůčků chybí, ale určitě nezklame...(8.3.2011)

Banditov som si pustil po niekoľkých rokoch a v rozpore s mojimi zvyklosťami pridávam hviezdičku. A vynechám tiež rozsiahle zdôvodňovanie. Banditi sú veľmi dobre pozerateľný film. Výnimočne mi neprekážal ani Bruce Willis, Billy Bob Thornton vytvoril úžasnú postavu a Cate Blanchett snáď nebola v žiadnom filme taká príťažlivá, ako v tomto. Že je to nefilmové hodnotenie. No a čo?(14.1.2011)

Chvílemi mi Banditi připadali jako Butch Cassidy a Sundance Kid v moderním hávu, avšak kvalitativně jsem tu viděl značný rozdíl. Neříkám, že jde o špatný film, to vůbec ne, děj není špatný, protože kombinuje prvky komedie, krimi, dramatu a romantiky, hraje tu Bruce Willis, kterému role svědčí, podobně jako Cate Blanchett, zaznívá tu příjemná hudba, ale v celkovém dojmu to u mě není na více než 3*. Banditi mi zkrátka přijdou jako průměrná, či lehounce nadprůměrná záležitost, kterou mohu vidět jedenkrát, ale podruhé bych si ji už nejspíš nepustil.(27.5.2015)

Soundtrack Christopher Young: 1. Gallows Pole - Jimmy Page/Robert Plant [4:10] ,2. Tweedle Dee & Tweedle Dum - Bob Dylan [4:46] ,3. Holding Out for a Hero - Bonnie Tyler [4:41] ,4. Twist in My Sobriety - Tanita Tikaram [4:52] ,5. Rudiger - Mark Knopfler [6:00] ,6. Just Another - Pete Yorn [3:14] ,7. Walk on By - Aretha Franklin [2:48] ,8. Superman (It's Not Easy) - Five for Fighting [3:42] ,9. Just the Two of Us - Grover Washington Jr./Bill Withers [7:32] ,10. Wildfire - Michael Martin Murphy [4:48] ,11. Total Eclipse of the Heart - Bonnie Tyler [6:59] ,12. Bandits Suite - Christopher Young [7:16],(10.6.2011)

Velmi příjemná a zábavná gangsterská komedie, která svižně utíká. Dva bankovní lupiči, jedna femme fatale a řidič-kaskadér ve společenství, které s drzou samozřejmostí a pozoruhodným způsobem vykrádá banky s ředitelovou asistencí a s velkolepou závěrečnou loupeží, plnou kamufláže. Drsňák Joseph 'Joe' Blake (Bruce Willis) a chronický hypochondr Terry Lee Collins (dobrý Billy Bob Thornton) jsou nesourodá, ale soudržná dvojice lupičů, která s živočišností uchopuje svoji šanci po svobodě a po pohádkovém zbohatnutí, aby si v konzumní společnosti tržního kapitalismu mohli splnit své představy o krásném životě v podobě vlastnictví mexického hotelu. Kate Wheeler (elegantní Cate Blanchett), zklamaná z manželství, bere náhodné setkání s lupiči jako novou příležitost ve svém nudném způsobu života a vrhá se, nejdříve v náruči Joea a poté obou, do víru vzrušujícího života, plného nebezpečného dobrodružství. Z dalších rolí je nutno ještě zmínit kaskadéra Harvey 'Dog' Pollarda (Troy Garity), řidiče a spojku obou lupičů, a jeho ženský sen Claire (January Jones). Zábava, která vás nadchne pro nebezpečný zločin, rozpustile humorná a plná zajímavých paruk a přestrojení.(17.2.2012)