Kam zákon nemůže, nastrčí ženskou... Americký režisér Barry Levinson se nejvíce proslavil působivým příběhem sourozenců Rain Man (1988). Jeho filmografie ale obsahuje rovněž jiné žánry a najdeme tu i zdařilé veselohry, k nimž se řadí např. kriminální komedie Banditi (2001). Jejími hrdiny jsou dva bankovní lupiči Joe (Bruce Willis) a Terry (Billy Bob Thornton), jejichž pracovní metoda je jednoduchá a účinná. V předvečer naplánované akce proniknou do domácnosti ředitele banky, vezmou ho i s rodinou jako rukojmí a následující den ho ještě před příchodem ostatních zaměstnanců přinutí otevřít sejf. Všechno krásně funguje do doby, než se oba kriminálníci seznámí s přitažlivou, leč frustrovanou Kate (Cate Blanchettová)… Snímek je postaven na hvězdném hereckém obsazení (Thornton a Blanchettová byli za své výkony nominováni na Zlatý glóbus) a na budování paradoxních situací, jež vznikají díky naprosté rozdílnosti obou hlavních protagonistů. V úloze jejich prostoduchého komplice Harveyho se objevuje syn Jane Fondové a bývalého politického radikála Toma Haydena, účinkující pod uměleckým jménem Troy Garity. V rolích vzdorovitých dcer při scéně rodinné večeře se představují Willisovy vlastní ratolesti – Scout LaRue a Tallulah Belle. (Česká televize)

Florentyna

Peknej pribeh, dobry herecky vykony vsech hlavnich protagonistu, vtipnej suchej humor a - navic a predevsim - opravdu dobra muzika. ()

megajalec

Krimi komédia podaná spôsobom, ktorý veru môžem. Najmä prvá polovica je výborná, príchodom Cate (krásne vlasy!) sa to posúva do inej roviny, ale aj na tej si divák nájde to svoje. Ku koncu to trochu upadá, ale výborná pointa to celé zas pozdvihuje. Skvelý BBT a výber soundtracku (U2, Bonnie Tyler) a veta, že banditi nekradnú, len si berú späť to, čo im vláda vzala.BTW, prečo takmer v každom americkom filme sa niekto vyspí s dotyčným okamžite po tom, ako zistia, že majú spoločné možno dve veci? ()

Nonna

Drsný kriminálník a sebestředný hypochondr vykrádají originálním způsobem banky. Když se jim do cesty připlete manželstvím zhrzená zrzka, přiberou ji do party......škoda, že Thornton a Willis nenatočili společně větší počet filmů, jako tragikomická dvojice mi přijdou naprosto sehraní. Film je natočen jako jedna zábavně bláznivá a hodně nebezpečná jízda, která se zastaví vždy jen ve chvíli, kdy hlavní hrdinové řeší svoje, bohužel, hodně společné city ke Kate - tam mi to romantické pobíhání po pláži trochu vadí (a zdržuje), ale jestli to měl být záměr a nadsázka, budiž. Jinak nemám připomínek a musím dodat, že na konci jsem jim naletěla, přestože film je vlastně jedna velká retrospektiva. Pro mě jeden z nejlepších filmů s Brucem Willisem. ()

harycek

Jako kriminální komedie je to skvělé a jsou tam výborné herecké výkony všech herců,kteří na to získali prostor!!! ()

Bilky

Pri druhom sledovaní po 10-tich rokoch, som sa paradoxne bavil viac. BBT bol skvelý všetkofobik a Cate neskutočná femme-fatal. Rovných 70% ()

Knightey

No tento film jsem videl az v roce 2019. Coz je 18 let po jeho premiere. Takze muj pohled na film, uz je lehce pokrouceny dnesni dobou. Kdyz jsem kouknul na csfd, ze ho ohodnotim, docela me udivilo jeho vysoke hodnoceni (74%)... U me to jen tak tak na 3* ale s odrenyma usima. Film na me pusobil celou dobu tak nejak “lacine” a odflaknnute. Alespon ten konec se povedl... za me dobry film do pozadi na TV... ()

koza3

Bylo to rozpolcené. Části filmu stály za vyliž prdel, ale některé momenty byly zase k popukání. Třeba Cate mě první půl hodinu neskutečně štvala, jaká je to nána, ale když trošku rozkryli její povahu, tak jsem si jí dost oblíbil. Dlouho se mi nestalo, že bych měl u filmu takové vlny. On je to totiž takový kočkopes. Trochu komedie, trochu krimi, trochu drama a ve finále to celkem funguje. Velké plus mají malebné lokace amerických prdelí a luxusní soundtrack. ()

wowylgu313

Super obsazení o tom žádná :) jen prostě u tohoto filmu byl super začátek a konec. Celý zdlouhavý prostředek se až moc táhl a byl místy fakt nudný. Nechyběla po dobu filmu vtipná scéna, vtipné hlášky. V době kdy tam byli jen hlavní dva protagonisti to bylo boží zatímco ve chvíli kdy nastoupila na scénu třetí postava to chytalo úplně jiný scénář a ten mě až tak moc nebavil. Dávám 60-65% ()

beowulf

Velike zklamani. Cekal jsem krimikomedii a dostal nudnou a hloupou slataninu, pri niz jsem se zasmal ne vic nez trikrat. Willise mam rad, ale tady nehraje nic moc, Thorton je slusnej, Blanchett je naprosto nevyrazna. Nedoporucuji. ()

TesterX

Thornton a Blanchett se v teto lehke komedii zhostili svych postav naprosto dokonale, hlavne Billy s jeho neurozami a fobiemi. Nicmene se nejedna o nejaky oscarovy snimek. Spousta lidi vychvaluje zaver, ale mne osobne vubec neprekvapil. Proste pohodovka. ()

tee

Jeden z filmů, které jsou poskládány z různých časových období, které v tomto případě působí dosti zmateně. Téma filmu je zajímavé, ale je bližší dramatu než komedii - líčí přátelství dvou hodně odlišných charakterů a jejich lásku k téže ženě, zatímco se společně proslavují jako velice šikovní bankovní lupiči. ()

Sekel

Pomerne mila komedie, ktera je tim povedenejsi, cim lepe vite, co od toho filmu mate cekat. S kazdym dalsim shlednutim lepsi a lepsi. ()

vladi87

Slušné herecké výkony a nezvyčajný bankoví lupiči. Sú v kľude, až kým sa im do života nezapletie žena (Cate Blanchet). Najlepšie sa do svojej role neurotika vžil B.B. Thornton. Chvíľami som mal pocit, akoby svoje fóbie ani nepredstieral. A k tomu všetkému najväčšie hity od Bonnie Tyler. ()

`barocco

Inteligentna banditovska komedia okorenena lubostnym trojuholnikom. Pre mna viac nez iba priemerna komedia. Film ma pecat starej filmarskej skoly co mnohym uz nemusi vyhovovat. Mne pomalsie tempo nevadi pokial je ucelovo viazane na hlbsie odhalenie vnutornych postojov hlavnych postav. Cate Blanchett ako priesecnica lubostneho trojuholnika dvoch zalubenych banditov je okuzlujuca a zvlada svoju situaciu s prehladom a sarmom. Velmi prijemny film..... ()

djerba

Celkem slušná oddechovka.Ta čtvrtá hvězdička je za tančící, vařící a zpívající Cate, já ji prostě miluju:-). ()