Kam zákon nemůže, nastrčí ženskou... Americký režisér Barry Levinson se nejvíce proslavil působivým příběhem sourozenců Rain Man (1988). Jeho filmografie ale obsahuje rovněž jiné žánry a najdeme tu i zdařilé veselohry, k nimž se řadí např. kriminální komedie Banditi (2001). Jejími hrdiny jsou dva bankovní lupiči Joe (Bruce Willis) a Terry (Billy Bob Thornton), jejichž pracovní metoda je jednoduchá a účinná. V předvečer naplánované akce proniknou do domácnosti ředitele banky, vezmou ho i s rodinou jako rukojmí a následující den ho ještě před příchodem ostatních zaměstnanců přinutí otevřít sejf. Všechno krásně funguje do doby, než se oba kriminálníci seznámí s přitažlivou, leč frustrovanou Kate (Cate Blanchettová)… Snímek je postaven na hvězdném hereckém obsazení (Thornton a Blanchettová byli za své výkony nominováni na Zlatý glóbus) a na budování paradoxních situací, jež vznikají díky naprosté rozdílnosti obou hlavních protagonistů. V úloze jejich prostoduchého komplice Harveyho se objevuje syn Jane Fondové a bývalého politického radikála Toma Haydena, účinkující pod uměleckým jménem Troy Garity. V rolích vzdorovitých dcer při scéně rodinné večeře se představují Willisovy vlastní ratolesti – Scout LaRue a Tallulah Belle. (Česká televize)

RADX1

Romantický film v krimi prostředí s drobnou špetkou komedie. Moc mě to nebavilo, málo zábavy tj. komedie, zvratů a napětí, hromada zbytečné vaty namísto výstižnosti. Prostě se to táhlo. Určitě by zde prospěla kratší stopáž - příběhově to prostě na dvě hodiny nemá. Alespoň že konec byl príma. ()

Budinex

Tohle bylo velké zklamání.Musel sem se nutit abych to dokoukal. Konec byl povedený, ale jinak hrozný film. Nuda, nuda, nuda !!!!! ()

Antagonist

Začátek nabral hodně dobrý potenciál. Blaženě jsem věřil ve fajn akčňárnu s charismatickými herci, ale kdesi v půlce filmu se cosi zvrtlo a děj začal být nudný a nezáživný. Celý příběh by se dal v klidu zkrátit minimálně o třičtvrtěhodinu a hned bych bez keců přidal o pár * více. Alespoň konec byl trošku překvapivý, tak nakonec odcházím s rozporuplnými pocity. ()

Oxytocin

Na mě působí Banditi jako naivní a dětinské loupení regionálních bank bez jakékoliv zajímavé podívané, zábavy a napětí. Banditi jsou zbytečně dlouhý film, který by se mohl vyškrtat o pár scén z bankovních loupeží, rozmluv, tance ..., o nic zázračného by se nepřišlo, a na filmu by se to projevilo svižnějším tempem. B.B. Thornton umí hrát neurotiky výtečně. ()

ondrasimic

tento film opravdu miluji......od začátku jde vidět, že si to ústřední trojice při natáčení užila stejně, jako diváci. A ta January Jones....ach bože :) Česnek a BBT :) ()

Atilla

Dle upoutávek to vypadalo na fajn komedii. Samotný film je nudný, děj roztahaný, vtip nikde. Zdejší hodnocení vysoké - pro mě teda určitě ne. ()

Sejkorka

Příjemná oddechovka,ve které je zločincům (pardon, banditům) dáno zvítězit nad spravedlností. Bruce Willise nemám v top hercích, ale jeho Joe je naprosto skvělý, stejně jako jeho parťák Terry (B.B. Thorton), čili něco jako Ivan Trojan ... Ovšem filmu dominuje Kate, pardon Cate Blanchet. To je herečka ! Dlouho jsem ji znal jen jako Galadriel, ale když jsem se podíval na Jasmíniny slzy, padnul jsem z jejího výkonu na zadek. Pak jsem si přečetl, že za něj dostala Oscara. Takže při listování její filmografií jsem narazil na tyto Bandity. Film o bankovních lupičích "s lidskou tváří". Pokud si vzpomínám, ve filmu nikdo nikoho (doopravdy) nezabije .... ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Vy jste ti hoši z televize... Nocující banditi, ne? Tak to jsem asi rukojmí." Cate Blanchett a její kuchařský koncert na hudbu Bonnie Tyler " Holding out for a Hero " pobavil. Cate je zde vdaná panička, která se dobrovolně stane rukojmí bankovních lupičů Bruce Willise a hypochondra B.B.Thorntona. S lupiči začne šu*at a poté je to o tom, kdo si koho teda vybere aneb Cate se rozhoduje. Nakonec šu*á oba, protože začnou žít ve třech. Originální romantická krimi komedie, která má všechno, co má správný film mít. - 80%. ()

Andrmen221

Trošku mě zde trápí ta improvizace, ať už při útěku nebo při samotných loupežích. Zápletka průměrná, ale herecké výkony obstojné. Moc se mi líbila práce s kamerou. Některé záběry s doprovodem písně "Beautiful Day" od U2 si ode mně, jako fanouška U2, ty 4 hvězdy určitě zaslouží. ()

andy60

Jako oddychovka skvělé, má to vtipné momenty, ale i hluchá místa. K tomu příjemná hudba - hlavně Bonnie Tyler potěšila. ()

peproch

Cate B. byla hlavním důvodem sledování tohoto filmu a nadchla mě. Znuděná panička ožije a lavíruje nejen mezi světem luxusu a štvanectvím, ale i mezi oběma kumpány, opravdu suprově, zábavně a božsky ()

Kelinej

Rukopis Barryho Levinsona mám rád, od jisté starosvětskosti přes upozorňování na mediokracii až po uhrančivý výběr hudby. Tady navíc září Cate Blanchett a kouzelné úsměvy vrhá Bruce Willis. Možná bych jen ubral na romantice a vzhledem k povedenému bankovnímu námětu přidal na humoru po vzoru Arcadyho Bezva finty. Každopádně jasný nadprůměr. ()

milos.bradik

Tak toto mne opravdu nezaujalo, americký humor není můj styl. Hlavní hrdinové jsou pitomci, kterým vše prochází pouze shodou náhod a Cate Blanchett to vytáhla pouze o na dvě hvězdičky. ()