Cobra Kai - Série 2

(série)
Akční / Komedie / Drama / Rodinný / Sportovní
USA, 2019, 5 h 3 min (Minutáž: 23–36 min)

Epizody(10)

Johnny si buduje nový život, ale jeho budoucnost ohrožuje jedna osoba, se kterou se dřív znal. Daniel si otevře školu karate Miyagi-Do jako konkurenci pro Cobra Kai. (Netflix)

Clark_Kent

Zdá se, že tady zafungoval jakýsi nový rozměr seriálů. Rivalita, emoce a spousta čiré motivace, Druhá řada, nastavuje vysokou laťku. P.S.- Nemůžu si odpustit i ten krásný a plně pravdivý proslov od John Kreese/ Martin Kove. Kdy pronesl, že společnost strašně zeslábla a dnešní děti / haranti jsou příšerně rozmazlený. Dostávají ceny jen za účast. Zadky se totiž nemaj líbat, ale zadky se maj nakopávat. ()

celticek

Další série za 2 dny. Víc středoškolských lásek, ale perfektní výběr muziky a v některých momentech jsem se s chutí zasmál, to se nestává často. Bohužel nemíním platit další love za titulky.com (ikdyž jejich práci oceňuji), takže sleduji s anglickými titulky - mnohem lepší, některé vtípky prostě vyzní mega lépe. Poslední 2 epizody jsou nášlapané a závěr série opět s cliffhangerem, takže zítra plynule přecházím na poslední sérii. Scénář je opravdu fajn, líbí se mi to. Už to tu padlo, souhlasím - Zabka je dobrý herec, Macchio mu nesahá po paty. ()

Blazkowicz

Jakmile se musí vymyslet něco vlastního, už to trochu skřípe. Karate to všechno asi nezaplní, ale sklouznout ke klasickému klišé typu "on mi sebral holku, tak si naschvál najdu jinou a budu ho nenávidět", to zavání kanálem Disney. Závěrečná bitka už byla fakt moc. Jednak to byl totální nesmysl a jednak jsem tomu vůbec nevěřil. Všichni jen kolem sebe kopali, ale efektnost žádná. Dětské publikum určitě potěšili. Disney jak vyšitý. Kromě těchto dvou věcí ale pořád dobré, shledání se starými kamarády i s Kreesem super. 4* ()

diccon

Druha serie se bohuzel vic rozplyzla do zivota pubertaku, scenar ztratil hodne ze svy prirozenosti a vic tlaci na pilu smerem k puvodnim Karate Kidum, coz je velka skoda. Spousta konfliktu pusobi polystyrenove - o to vic, kdyz by se spousta z nich dala vyresit jednou vysvetlujici vetou, ale hrdinove se na sebe radsi ksichteji a pak si zkusej nakopat zadky. Tehle pubescentni zkratkovitej pristup pak prebiraji nepochopitelne najednou i dospely. Taky cela zapletka s Kreesem je na hrane. Ubylo humoru, kterej ted obstarava prevazne rizek Stingray (i kdyz porad velky palce nahoru za to, jak si delaji srandu z politicky korektnosti a vseho toho rasove-genderovyho bullshitu). Posledni dil je strasnej overkill, kterej divne balancuje na hrane komedie a cisty trágy. Za me tri hvezdy - porad je to dobry, ale znatelne horsi nez zacatek. Jsem zvedavej, jak z toho vybrusleji ve treti serii. ()

Dejf4

Druhá série sice už postrádá moment překvapení. A nacpalo se tam ještě více klišé, teen vztahů a je zde plno scénáristických děr. Ale vše to vynahrazuje úžasně nostalgická atmosféra, brilantní charaktery a celé téhle zábavné jednohubce velí William Zabka, který má vrcholnou formu. 7/10 ()

muti

Druhá séria ide na plné obrátky, bez milosti a zároveň perfektne vybalansovana. Dva tímy rozseknú priateľstvá aj páriky, dalo by sa povedať že až celé mestečko. Pohľad na svet zo strany rodičov ako aj detí, ktoré chcú ukázať, že na to majú. Avšak násilie plodí násilie a špirála hnevu dokáže roztočiť nejeden svet naruby. ()

karnifex

Druhé série většinou nestojí za nic a člověku znechutí i tu dobrou první - tady se to naštěstí nestalo. Určité neduhy nastavování najdeme i zde (sklon k sentimentu, ztráta lehkosti a vtipu, přílišné psychologizování, atd.), ale celek se pořád drží - nadhled a humor se sice vyskytuje méně, přesto se však stále občas objeví. A velmi oceňuji relativizaci "pohodlného dobra" těch, kteří jsou za vodou - uvidíme, co s tím udělá třetí série.. ()

imaginer21

Dětští hrdinové přebírají otěže i války svých senseijů, kteří si ještě zplna neuvědomují, čeho se svým rivalským chováním na svých studenech dopouštějí. Vše vrcholí epickou bitvou dvou znepřátelených táborů. Karate už není nástrojem k sebeobraně a myšlenkovému rozvoji, nýbrž k čistému surovému boji. ()

Bestfan112

Cobra kai Druhá série je taky super topovka, která je skvěle akční, napínavá, má to opět příběh, líbí se mi jak mezi sebou soupeří jak Senseiové, tak i studenti, taky se nám tu objevily nové postavy, jako jsou John Kreese ( Sensei z původního Cobra kai ), Tory Nichols ( Holka, co chvíli chodila s Miguelem, později se rozešli, protože si ho přebrala Sam, v posledním díle druhé série Samanthě ublíží, ale ne tak hrozně, co Robby udělal Miguelovi, protože Robby Miguela shodil z druhého patra, což způsobilo zlomeninu páteře. ). Shrnutí: Druhá série už to trochu přehnala tím koncem, jednak ale v pohodě, protože tenhle seriál ještě zbožňuji, nejvíc se mi líbí postavy Miguel a Eli aka Hawk. Série 11/10 ()

UncleMorty

Trošičku slabší oproti první serii. Celá druhá serie Cobra Kai je podle mě spíš takovou přípravou na grandiozní finále třetí serie. Starý záporák se vrátí a sebou přinese mnoho problémů. Pár dílů je jen teen výplň pro "pussies". Poslední díl byl ovšem neskutečnou bombou a hodně lidí teď bude mít velká očekávání od třetí serie. ()

Sashmen13

Začátek poměrně nudný, ale pak se to slušně rozjede. Konec je ovšem tragický, postavy prakticky vždycky nejdříve mlátí, a mlatí a mlatí a pak když rozdají 15x roundhouse kicků, se ptají. A upřímně, celkovej návrat Kreese byla chyba, tohle mohl být zajímavej náhled na story dvou lidí, co po dlouhé době srovnají svůj náhled na život a zjistí, že se vlastně moc neliší. Do toho tu ovšem máme šíleného dědu s PTSD a bandu dronů s jejich aits, story třetí série si ani nemusím domýšlet... ()

sonycat

No a máme tu castingový fail roku - Robbieho.. To, že vyzerá, ako keby vypadol zo žiarivého upírieho teenporna je jedna vec a nie tak úplne jeho chyba, stopercentne však môže za to, že zúfalo nevie hrať. Na celej čiare ho prehral ešte aj ten neustále presúvaný bonsai! Napríklad ten tvrďácky poker face, keď mu típol Kreese cigáro takpovediac pri tele. Zato Robbieho neustále ohromený, obdivný a udivený výraz asi aj nad tým, že jeho sensei dokáže udržať vetry bol z dielu na diel viac a viac wtf. K mínusom patria i vatičkové a vlečúce sa prostredné diely, ktorými človek viac menej prelezie k parádnemu finále. Lenže... Bavila som sa viac ako dosť, charaktery sú žijúce, zábavné, prirástli mi k chlopniam a chcem vedieť, čo je a čo bude ďalej?!? Kde je tretia sezóna, keď ju človek potrebuje? : P Čakanie na ňu do budúceho roku bude dlheeeee... Ešte že mám čo dobiehať, Mindhuntera 2.sezónu a Boscha piatu, minimálne :D ()

BStone

Druhá série si drží nastavenou laťku té první. Zajímavý vývoj postav, i ten Johny už začíná dostávat kupodivu rozum. Díly jsou jen půlhodinové, takže celá série se dá slupnout jako malina. Mírně úsměvná mi přišla akorát školní bitka v závěrečné části, kdy do sebe děcka bušily jak psi, ale nikde žádná krev. Na jedné straně to chápu kvůli cílové skupině seriálu, na druhé straně to vypadá, jako by bylo možné do kohokoliv mlátit bez nějakých následků. Při takové řežbě by ve skutečnosti tekla krev proudem, po zemi by se válely vyražené zuby a zlomených nosů a čelistí by bylo asi nepočítaně. Ale líbilo. Těším se na třetí sérii. 80% ()

W0ltericek

Popravdě jde to dobrým směrem. Vic se zaměřujeme na děcka a nějak se to rozviji. Ale Johny a Danielson nezůstávají pozadu a zacina se to mezi nimi přátelit. Takze 2 sezona urcite pecička. Ty spory mezi tema deckama byli zajimavy. 8/10 ()