102 dalmatinů

102 dalmatínov

Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA / Velká Británie, 2000, 100 min

• ABLABLABLA

Jo štěnátka tu jsou pořád roztomilé. Bylo tu dokonce něco jako Noční telegraf z animovných 101 dalmatinů, ale ani to to nezachránilo. Prostě, to co bylo v jedničce vtipné, se tady projevilo minimálně. Jediné plus bych tomu dala za ty psi a papoucha z útulku. Ti byli super. Nebo jak si donesli kazetu s filmem Lady a Tramp na dívání se. Nepotřebují totiž ti psi chůvu, oni se odchůvují sami:D(29.10.2013)

• Heroine

Hrůza. Vnucovat dětem takový strašný nevkus, trapas, nevtipný humor, a debilní postavy! Příběh stojí a padá na tom, že pejsci jsou vlastně lepší, chytřejší, a celkově důležitější než lidi, a proto když vezmou zvířátka situaci do svých rukou/pacek, může to dopadnout jedině dobře. K tomu hodný člověk je jedině ten, který je nudný, průměrný, skromný, a má radši zvířátka než lidi. S tímhle měli scénáristy hnát, už jenom jak vyslovili námět. Ale ne! Někomu to zřejmě připadalo takové milé, a rozumně poučné! Jděte už někam.(4.1.2012)

• moviefilm

Dávam 2*, ale po prvej hodine som to viac-menej prestal sledovať a len som sa nechal unášať nádhernými kostýmami a skvelou výpravou. A za tú prvú hodinu dávam tých 40%. Bolo tam zopár celkom dobrých vtipov. Jediný, z hercov, kto svoju rolu hrá naplno, je Glenn Close. To je asi tak všetko, čo dobré by som k tomuto filmu mohol povedať...Film by si zaslúžil tieto OSCARové nominácie: najlepšie kostýmy, najlepšia herečka v hlavnej role-Glenn Close...(23.4.2009)

bez Glenn Close by to bolo pre mňa nestráviteľné, pretože ústredná herecká dvojica je nudná, z úst oboch počujeme len trápne drby a so psíkmi je to to isté ako v diele prvom, atakisto je to aj s cruellou, ktorá na seba právom stháva všetku pozornosť a kradne film pre seba celý film, a tak mi aj hlúpe hlášky a disneyovské akože dojemné momenty pripadajú znesiteľnejšie...(18.6.2006)

• Dever

Soundtrack David Newman: 1. Digga Digga Dog ,2. Cruella ,3. What Can a Bird Do? ,4. The Language of Dogs ,5. I'm Gettin' Good at Being Bad ,6. Puppy Love ,7. Cruella de Vil 2000 ,8. My Spot in the World ,9. Bella Notte ,10. So Fabulous, So Fierce (Freak Out) ,11. Whatcha Gonna Do (With Your Second Chance)(10.5.2011)

• - Spoiler: Na začátku filmu je ve stejném vězení jako Cruella doktor Pavlov. Ten byl pojmenován po ruském psychologovi Ivanu Pavlovovi, který proslul svou studií podmíněných reflexů, kde používal jako své zkušební objekty psy. V Pavlovových experimentech byl pes naučen očekávat jídlo, kdykoliv uslyší zvuk zvonu. Právě proto je zde použit vtip s Cruellou, jejíž léčba přestane účinkovat potom, co uslyší zvonit Big Ben. (HappySmile)

• - V souladu s Disneyho tradicí byly v pár záběrech změněny siluety některých štěňat tak, aby vypadaly jako Mickey Mouse. (HappySmile)

• - Pejska, který hrál dalmatina bez flíčků, si po natáčení adoptoval jeden z trenérů a pojmenoval ho Lala. (HappySmile)