102 dalmatinů

102 dalmatínov

Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA / Velká Británie, 2000, 100 min

• kaylin

Po nějaké době jsem zjistil, že první hraný film s dalmatiny je špatný, ale když jsem se podíval na ten druhý, tak je ten první ještě v pohodě. Druhý film už je opravdu úděsný a první půl hodina e vlastně jen natahování o ničem, u kterého je jasné, kam vede. A pak... no a pak nepřijde nic, co by vás mělo překvapit.(13.4.2016)

bez Glenn Close by to bolo pre mňa nestráviteľné, pretože ústredná herecká dvojica je nudná, z úst oboch počujeme len trápne drby a so psíkmi je to to isté ako v diele prvom, atakisto je to aj s cruellou, ktorá na seba právom stháva všetku pozornosť a kradne film pre seba celý film, a tak mi aj hlúpe hlášky a disneyovské akože dojemné momenty pripadajú znesiteľnejšie...(18.6.2006)

• moviefilm

Dávam 2*, ale po prvej hodine som to viac-menej prestal sledovať a len som sa nechal unášať nádhernými kostýmami a skvelou výpravou. A za tú prvú hodinu dávam tých 40%. Bolo tam zopár celkom dobrých vtipov. Jediný, z hercov, kto svoju rolu hrá naplno, je Glenn Close. To je asi tak všetko, čo dobré by som k tomuto filmu mohol povedať...Film by si zaslúžil tieto OSCARové nominácie: najlepšie kostýmy, najlepšia herečka v hlavnej role-Glenn Close...(23.4.2009)

O něco málo slabší než první díl, přesto stále zajímavé, stále vtipné, stále originální. Originální je v tomto případě zejména Gérard Depardieu, jehož role je prostě geniální. A právě on z tohoto filmu dělá zajímavou podívanou. Ale nezastírám, že jsem na to koukal právě kvůli mé oblíbené rase psů, kterou dalmatinové bezpochyby jsou. A papoušek, který si myslí, že je rotvajler, taktéž nemá chybu. Celé je to velmi zajímavé. Prostě pohodová rodinná oddechovka, u které se pobaví děti i dospělí a která se bude líbit celé rodině. A pokud máte doma nějakého pejska, tak o to víc vám bude ten film blízký. Dávám tři hvězdičky, protože toto hodnocení podle mě plně odpovídá. Film splňuje parametry rodinného filmu a není nijak špatný, takže je to snímek, odpovídající průměru.(11.5.2008)

• Dudek

Blbost, a tím myslím nehoráznou blbost. Tak ubohý scénář, tak toporné výkony a tak fádní režii jsem již dlouho neviděl. Nudný snímek zabalený do rádoby rozkošného hávu se snaží vytěžit zejména ze šťeňat, kterých si tu užijeme sice požehnaně, ale rozhodně méně než v předešlém dílu, sám tento fakt už svědčí o mnohém. Ačkoli se tvůrci snaží zavděčit i rodičům, propadávají se do čím dál větších sraček. Už nikdy víc. [TOP 19/6 47%](26.12.2006)

• - Scénář měl oproti prvnímu dílu na psí herce ještě větší nároky a navíc požadoval, aby štěňata měla individuální charaktery. Zvířecímu trenérovi Garymu Gerovi trval výcvik osm měsíců. [Zdroj: měsíčník Cinema] (Locksley)

• - Spoiler: Na začátku filmu je ve stejném vězení jako Cruella doktor Pavlov. Ten byl pojmenován po ruském psychologovi Ivanu Pavlovovi, který proslul svou studií podmíněných reflexů, kde používal jako své zkušební objekty psy. V Pavlovových experimentech byl pes naučen očekávat jídlo, kdykoliv uslyší zvuk zvonu. Právě proto je zde použit vtip s Cruellou, jejíž léčba přestane účinkovat potom, co uslyší zvonit Big Ben. (HappySmile)

• - Film, který psi sledují, když jdou Chloe a Kevin na rande, je Lady a Tramp. V právě běžící scéně jsou Lady a Tramp v Tonyho italské restauraci. Stejně se v tomto filmu jmenuje restaurace, kam jdou Chloe a Kevin na rande. (HappySmile)