102 dalmatinů

102 Dalmatians

102 dalmatínov

Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA / Velká Británie, 2000, 100 min

O něco málo slabší než první díl, přesto stále zajímavé, stále vtipné, stále originální. Originální je v tomto případě zejména Gérard Depardieu, jehož role je prostě geniální. A právě on z tohoto filmu dělá zajímavou podívanou. Ale nezastírám, že jsem na to koukal právě kvůli mé oblíbené rase psů, kterou dalmatinové bezpochyby jsou. A papoušek, který si myslí, že je rotvajler, taktéž nemá chybu. Celé je to velmi zajímavé. Prostě pohodová rodinná oddechovka, u které se pobaví děti i dospělí a která se bude líbit celé rodině. A pokud máte doma nějakého pejska, tak o to víc vám bude ten film blízký. Dávám tři hvězdičky, protože toto hodnocení podle mě plně odpovídá. Film splňuje parametry rodinného filmu a není nijak špatný, takže je to snímek, odpovídající průměru.(11.5.2008)

• Ryuuhei

Strašná ptákovina, očividně založená na popularitě prvního dílu, který taky nebyl kdo ví jaký zázrak. Ale tohle? Vaření z ničeho a nakonec nutkavé přehánění některých scén za účelem vylepšení celku. Po úplném vypnutí mysli a nepřemýšlení se to zkousnout dalo, ale jinak rozhodně ne dobrý film a už vůbec ne pokračování.(9.9.2016)

• Nach

Začátek je podprůměrný rodinný snímek, který se po půl hodině a zvláště v závěru přesune do vod odpadních stok, kde i svůj děj i zakončí. Nelíbilo se mi to jako dítěti a nelíbí se mi to ani jako dospělému. Prostě film, jehož scénář napsal dalmatin s komplexem méněcennosti pro nedostatek černých fleků. A asistenta mu dělal papoušek, co si myslí že je pes. Už nikdy více. 25%(25.12.2017)

• C0r0ner

Příběh 101 dalmatinů mě nikdy moc neoslovil, asi proto, že nějak zvlášť nemusím psy, natož když jich je sto. Původní příběh je takovou nijakou pohádkou, která se na jiné podobné nemůže ani zdaleka hrabat. Pokračování, které je jenom vývarem prvního dílu, je samozřejmě hrůza a nechápu, proč vůbec bylo natočeno. 10%(3.8.2016)

• helrohir

Celé zle! Po (do istej miery) zábavných "101 dalmatíncoch" prišla táto hrôza, ktorá okrem psov a hroznej Glenn Close nemá s prvým filmom spoločné absolútne nič. Takto to proste vyzerá, keď chcete natočiť pokračovanie komerčne úspešného filmu s vidinou podobného úspechu, avšak bez poriadneho príbehu. Jednu hviezdu dávam za papagája, ktorý ma pár krát prinútil jemne roztiahnuť kútiky úst.(17.9.2014)

• - Spoiler: Na začátku filmu je ve stejném vězení jako Cruella doktor Pavlov. Ten byl pojmenován po ruském psychologovi Ivanu Pavlovovi, který proslul svou studií podmíněných reflexů, kde používal jako své zkušební objekty psy. V Pavlovových experimentech byl pes naučen očekávat jídlo, kdykoliv uslyší zvuk zvonu. Právě proto je zde použit vtip s Cruellou, jejíž léčba přestane účinkovat potom, co uslyší zvonit Big Ben. (HappySmile)

• - Na začátku filmu má Cruella Devil (Alice Evans) ve vězení krátké vlasy. Když je však krátce poté propuštěna na svobodu, má účes z dlouhých vlasů. (topesto)

• - Na cele Cruelly je nápis "Vězeň 666-0". (HappySmile)