102 dalmatinů

102 Dalmatians

102 dalmatínov

Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA / Velká Británie, 2000, 100 min

O něco málo slabší než první díl, přesto stále zajímavé, stále vtipné, stále originální. Originální je v tomto případě zejména Gérard Depardieu, jehož role je prostě geniální. A právě on z tohoto filmu dělá zajímavou podívanou. Ale nezastírám, že jsem na to koukal právě kvůli mé oblíbené rase psů, kterou dalmatinové bezpochyby jsou. A papoušek, který si myslí, že je rotvajler, taktéž nemá chybu. Celé je to velmi zajímavé. Prostě pohodová rodinná oddechovka, u které se pobaví děti i dospělí a která se bude líbit celé rodině. A pokud máte doma nějakého pejska, tak o to víc vám bude ten film blízký. Dávám tři hvězdičky, protože toto hodnocení podle mě plně odpovídá. Film splňuje parametry rodinného filmu a není nijak špatný, takže je to snímek, odpovídající průměru.(11.5.2008)

Hlavní mužský hrdina "klaďas" mi byl nesympatický, už proto, že chodil jak hastroš - v zimě měl na sobě kabát a k tomu kraťasy... jednou jedinkrát se oblíkl, to když šel na rande s večeří v restauraci... bohužel tam to pokazil tím, že neuměl jíst špagety. Dále se mi nelíbilo zpracování filmu - námět solidní, ale některé moderní prvky prostě nemám rád. Nakonec ale dávám tři hvězdy - jednak kvůli snaze aspoň trochu pozvednout hodnocení, jednak kvůli jedné ze závěrečných scén "pečení" Glenn Close - to nemělo chybu.(26.12.2011)

• Balu...

Rozhodně nepovažujte jednu pětinu plného hodnocení za to, že by se mi 101+1 dalmatin nelíbil nebo tak něco. Nebýt posledních deseti minut, možná bych se i překonal a skončil u ****; to je to ale osudné ´kdyby´.. Každopadně pro kindroše další nezbytná záležitost a pro všechny ostatní povinnost pohladit svého čtyřnohého miláčka =)(25.12.2006)

• moviefilm

Dávam 2*, ale po prvej hodine som to viac-menej prestal sledovať a len som sa nechal unášať nádhernými kostýmami a skvelou výpravou. A za tú prvú hodinu dávam tých 40%. Bolo tam zopár celkom dobrých vtipov. Jediný, z hercov, kto svoju rolu hrá naplno, je Glenn Close. To je asi tak všetko, čo dobré by som k tomuto filmu mohol povedať...Film by si zaslúžil tieto OSCARové nominácie: najlepšie kostýmy, najlepšia herečka v hlavnej role-Glenn Close...(23.4.2009)

• ABLABLABLA

Jo štěnátka tu jsou pořád roztomilé. Bylo tu dokonce něco jako Noční telegraf z animovných 101 dalmatinů, ale ani to to nezachránilo. Prostě, to co bylo v jedničce vtipné, se tady projevilo minimálně. Jediné plus bych tomu dala za ty psi a papoucha z útulku. Ti byli super. Nebo jak si donesli kazetu s filmem Lady a Tramp na dívání se. Nepotřebují totiž ti psi chůvu, oni se odchůvují sami:D(29.10.2013)

• - V souladu s Disneyho tradicí byly v pár záběrech změněny siluety některých štěňat tak, aby vypadaly jako Mickey Mouse. (HappySmile)

• - Ještě předtím, než byly dalmatinovy flíčky digitálně odstraněny, produkční tým vyzkoušel několik metod, které bohužel nefungovaly: např. psovi oblékli bíly obleček, zkoušeli mu dávat make-up a hledali nějakou podobnou psí rasu. (HappySmile)

• - Cruellin politicky korektní kostým byl celý vyroben z černo-bílých bublinkových obalů. (HappySmile)