Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Čtveřici dlouholetých kamarádek pojí kromě pevného přátelství společná záliba v knihách. Pravidelně se scházejí ve svém dámském knižním klubu. Jednoho dne se ponoří do lechtivě erotického románu „Padesát odstínů šedi“. Tahle volba se ukáže jako více než inspirativní… Diane (Diane Keaton) totiž nedávno ovdověla po 40 letech manželství. Vivian (Jane Fonda) si užívá společnost mužů, ale závazkům se důsledně vyhýbá. Sharon (Candice Bergen) se i po desetiletích stále snaží vzpamatovat z rozvodu. A manželství Carol (Mary Steenburgen) spěje po 35 letech neodvratně ke konci. Vášnivý a živočišný svět pana Graye doslova obrátí jejich unavené životy vzhůru nohama. V dámách se opět naplno rozhoří touha po romantice a dobro-družství. Nová kapitola je nejen v knihách vždycky ta nejlepší… (Bioscop)

(více)

Videa (5)

Trailer 3

Recenze (142)

CaptNemo 

všechny recenze uživatele

Pokud se tohle někomu líbí, neberu mu to, ale pro srovnání mrkněte na seriál Grace a Frankie. Po prvních třech pomalejších dílech se to rozjede do scénáristické i herecké parády. Jane Fonda a Lily Tomlin jako neodolatelné sedmdesátnice jsou vtipné, někdy dost bláznivé, ale hlavně uvěřitelné. V Dámském klubu je všichno toporné, ospalé, ploché, předvídatelné a hlavně zbytečné. Škoda. ()

Rockerman 

všechny recenze uživatele

Neublížná komedie o tom, že i ženy dříve narozené mají právo na lásku a štěstí. Čtyři kamarádky se nechávají inspirovat knižním bestsellerem Padesát odstínů šedi a hledají svého Greye. Vtipy tvoří hlavně dvojsmyslý a narážky, které se celkem daří. Vše samozřejmě jede po kolejích, vyježděných mnoha podobnými romantickými komediemi. A tak žádné překvapení se nekoná, jen očekávaný super happy end. ()

Reklama

jezurka42 

všechny recenze uživatele

Maybe it is time you did take a hike and try to reconnect with your own true self. Jak jedna kniha změnila životy rovnou čtyř žen. Každá je jiná, a přesto po jednom toužící – po pravé lásce, která přinese spokojenost, stálost, sílu. Skrze celý snímek měla jsem úsměv od ucha k uchu, ačkoli někdy do toho koutku úst dopadla trpká slza smutku. Zabalila jsem těm ženách jejich batohy na cestu, dala jim pusu na čelo a poslala je do světa, aby našly to své místo. Tak snad už ty věci z batůžku začaly vybalovat. PS: Andy Garcia má neskutečné charisma, Jane Fonda snad ani nestárne, na úsměv Candice Bergen bych se mohla koukat celý den, ale u mne na plné čáře vyhrála Diane Keaton v té své nejčistší, nejšílenější formě. ()

chrispe 

všechny recenze uživatele

Jakmile začnou svobodná, vdaná, rozvedená a vdova číst Padesát odstínů šedi, začnou se dít věci. A mně se to docela líbilo, jen kdybych si už během koukání neříkala spoustu vět, začínající na slovo škoda. Třeba... škoda, že to není napsaný líp (chytřeji). Škoda, že se to stáčí k takovýmu patosu (aneb ještě jeden moudrý proslov a moje oči se už neprotočí zpět). Škoda, že Diane Keaton nosí ty pánský kalhoty, který jí moc nesluší. :-) A tak dále a tak dále. Ten film (námět) měl zkrátka velký potenciál, který podle mě nebyl využitý ani na 25%. Věřím, že kdyby se to dostalo do rukou takové Nancy Meyers, tak by to bylo jiný pokoukání. Nicméně i přes tento můj nepříliš pozitivní komentář dám čtyři hvězdičky, protože jen tři si to podle mě i tak nezaslouží, protože pohodový film na večer to je a pobaví. ()

hous.enka 

všechny recenze uživatele

Milý film o stárnoucích ženách, kterým se v rámci jejich čtenářského klubu dostane do rukou série Padesát odstínů, jež jim změní život. Perfektní. Prim tu hraje hlavně obsazení hlavních ženských rolí, kdy jsem každou z nich měla svým způsobem ráda. Dobře, možná Jane Fondu moc ne, ale tu obecně nemusím. Ale jinak to byla špica. Za mě nejlepší byla linka s Diane a pak soudkyně Sharon, která se stále vzpamatovává z rozvodu. Obě mi přišly nejvtipnější a tak nějak mě vtáhly nejvíc. Caroliny pokusy zachránit manželství mi přišly spíš jak labutí píseň toho vztahu, ale vlastně to zpětně taky funguje jako skvělý příběh. Je to rozhodně film, kterých bych pustila své mamce. Není vulgární, smála jsem se. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (13)

  • Súprava pre obchod so spodnou bielizňou musela byť improvizovaná vo veľmi krátkom čase. Všetky zobrazené kusy spodnej bielizne patria preto scenáristke/producentke Erin Simms. (Arsenal83)
  • Candice Bergen hrala váženú právničku v súdnom procese v Bostonské zločiny (od r. 2004), kde spomenula, že možno raz chce byť federálnou sudkyňou práve takou, akou je Bergenovej postava v tomto filme. (Arsenal83)

Související novinky

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST

11.07.2018

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádají od 12. do 18. července BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2018. Kina v době léta potěší… (více)

Reklama

Reklama