Dámský klub

• Austrálie

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2018, 103 min

• venison

Všeobecně mám asi raději filmy o dětinských stařících než o babičkách v pubertě.. Babčách, které prožívají románky jako z červené knihovny a jako povinnou četbu mají 50 odstínů.. Naštěstí je dobré herecké obsazení, tak se dá na "Dámský klub" i přes cukrkandlový scénář relativně důstojně koukat.. Ideální film na vypnutí mozku ;-)(4.2.2019)

,,AŤ SE O ŽENÁCH NAŠEHO VĚKU ŘÍKÁ COKOLIV, SEX NESMÍ PŘIJÍT ZKRÁTKA.…“ /// Osamělý život starších žen…teda aspoň těhle čtyř, není tak strašnej. Krom toho, že mají svojí „povinnou“ četbu, maj taky starosti, přátele, rodinu… ale stejně řešej hlavně chlapy. Takže spíš film pro holky (nebo báby?). Randěj, oživujou vztah… prostě prožívaj dobrodružství, na který už dávno zapomněly. Máte to podobně? (nebo nemáte, ale chtěly byste?) Film pro vás. My ostatní aspoň můžeme zjistit, jak to holky máte… Seniorská romanťárna… na kterou jsem ještě (snad!) mladej. (nebo málo ženská) Ale důležitý je, že nikdy není pozdě! Pro nikoho a na nic. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vod prdele se držím dál. Smrdí hovnama. 2.) Čekal jsem, kdy a koho napadne dát závěrečný titulky na začátek, úvodní doprostřed…. 3.) Thx za titule „samo133“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(27.2.2019)

• Primavera

Film mi pripadal ako dohodnutá reklama na Päťdesiat odtieňov sračky aj vzhľadom na upadajúci záujem o nich. No ale aby táto kniha inšpirovala zrelé ženy s nadhľadom, tak to je sila! Tomu uverím až po lobotomii. Z hereckého obsadenia bola najlepšia Jane Fonda, osemdesiatnička a pritom super vyzerajúca ženská, Diane Keaton pri nej totálna chudera, navyše tie handry, čo musela nosiť, z nej robili ženu s image socky s čučom v ruke, takže príbeh o tom, ako sa do nej zamiloval pilot lietadla, bol taký neuveriteľný ako že politici prestanú kradnúť. Do toho úžasné monológy hrdiniek typu - Coelho sa predvádza, tak to bol masaker na moju citlivú dušu. Bože, keby nebolo tej Jane, ktorá je taká sexi aj v tom hroznom veku a tak dobre hrá, tak nedám ani tie dve hviezdy.(27.6.2018)

Já nejsem zrovna "fanoušek" tohoto typu filmu, ale jednou za čas si ho ráda užiju - vyčistím si hlavu a někdy se až dobře pobavím :) A s partou holek na Dámské jízdě si myslím, že tento film sedl jako "prdel na hrnec". Bylo to příjemné vidět skupinku starších dam, jak pracují se "současným" trendem - kdy kniha "50odstínů..." ovlivnila mnoho žen, mužů a celkově domácností. Je to pro mě taková průměrná oddychovka, správné tempo, dobrý čas a kino plný ženských - ideál na vyčištění hlavy :)(27.5.2018)

Dávám filmu 3* protože ten konec je na mě trochu moc happy, ale vnitřně dávám 5* těm ženskejm. Hlavní linka Diane Keaton je velmi ze života a velmi pravdivá, né celá, ale fakt, že starší lidi o sobě uvažujou staře, místo, aby zkusili prostě žít a třeba začít dělat nové věci, to je dobrý občas ukázat. A taky je pravda, že okolí na ně někdy kouká jenom jako na staré a zapomíná, že by ještě ledacos zvládli a v ledačems je předčili. (chápu, že finanční situace hlavních hrdinek je trochu jiná než finanční situace většiny českých důchodkyň, ale ono to někdy nemusí být jenom o těch penězích) Tohle by měli povinně vidět všichni nad 65 let. Mojí sousedce je 73 a vypadá na 100 – Jane Fonda je 80 a vypadá super šmrncovně (jasně, plastiky, ale koukejte, je tělesně dost fit!). Přeju hodně dalších světlých výjimek! (p.s. Moje babička, 85 let, se učí anglicky a zbožňuje svůj nový dotykový telefon, moje pra pra teta, 100 let, vypadá na těch 73, prarodiče mojí kamarádky se s ní (k její nelibosti) rádi baví o svém sexu – někdy to prostě jde!)(7.12.2018)