Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Čtveřici dlouholetých kamarádek pojí kromě pevného přátelství společná záliba v knihách. Pravidelně se scházejí ve svém dámském knižním klubu. Jednoho dne se ponoří do lechtivě erotického románu „Padesát odstínů šedi“. Tahle volba se ukáže jako více než inspirativní… Diane (Diane Keaton) totiž nedávno ovdověla po 40 letech manželství. Vivian (Jane Fonda) si užívá společnost mužů, ale závazkům se důsledně vyhýbá. Sharon (Candice Bergen) se i po desetiletích stále snaží vzpamatovat z rozvodu. A manželství Carol (Mary Steenburgen) spěje po 35 letech neodvratně ke konci. Vášnivý a živočišný svět pana Graye doslova obrátí jejich unavené životy vzhůru nohama. V dámách se opět naplno rozhoří touha po romantice a dobro-družství. Nová kapitola je nejen v knihách vždycky ta nejlepší… (Bioscop)

(více)

Videa (5)

Trailer 3

Recenze (147)

hansel97 

všechny recenze uživatele

Trošku plytký scénář, který se o svoje veteránské obsazení nejen opírá, ale používá je jako invalidní vozík pro celý film. Je vážně škoda, že komedie s takovým epickým obsazením nemá lepší scénář, ale co se dá dělat. Člověk se nad tím pousměje, ale bohužel předvídatelné vtípky i vývoj. ()

Bbbulanek 

všechny recenze uživatele

Původně jsem dávala 4*, protože jsem se opravdu bavila. Film má spád, je vtipný a milý. Nicméně nakonec to stahuji na 3*, jelikož myslím, že námět má mnohem větší potenciál. Podle mě nebyla šance zabrousit více do psychologie postav, nabídnout konkrétnější závěr apod., samozřejmě kvůli množství postav. Zkrátka mi tam chybělo "něco", co by mi dalo ještě o kousek víc, jako to dělá např. Lepší pozdě nežli později. 55% ()

Reklama

Micoldee 

všechny recenze uživatele

I navzdory tomu jak to ze začátku vypadá, to vlastně nebylo tak špatné. Klasická (naprosto nereálná) love story, ale v trochu jiném duchu než podobné romantické komedie. Všechno samozřejmě skončilo dobře, a taky byly všechny scény nečekaně naprosto předvídatelné. Dobrý film, když u sledování chcete dělat i něco jiného a hraje Vám to na pozadí. ()

herr_carter 

všechny recenze uživatele

Přítomné babky Vám názorně ukáží, že ani v pokročilém věku není problém si geriatricky zadovádět. Je to ale film vtipný (někdy i vtipný například díky tomu, že Jane Fonda není schopná po svých asi 345434 plastických operacích mnohdy ani otočit hlavu, ale celá se otočit může). Jednou za čas mě ale baví sledovat film o ničem, kde se sejde plejáda hereckých es a tady jich je opravdu nespočet - ale funguje to.....................moje hodnocení = 6 z 10. ()

Veber 

všechny recenze uživatele

3,5 * Bála jsem se, že to sklouzne k pubertálním vtípkům, ale udrželo se to. Některé hlášky hodně dobré: "Kdyby po nás Bůh v tomto věku chtěl sex, nezhuntoval by nám tolik těla." Sex naštěstí nehrál takovou roli, jak jsem se obávala:-) Všichni protagonisté sympatičtí, hodně příjemný relax film. PS: Kéž bych na stará kolena měla také takové kámošky:-)) ()

Galerie (29)

Zajímavosti (13)

  • Keď Diane (Diane Keaton) vyvolávajú v lietadle, letuška hovorí sedadlo 17D, ale keď sa zobrazia priestory nad hlavou Diane, tak je tam číslo 7. (Arsenal83)
  • Postavy sa niekoľkokrát odvolávajú na „vnútornú bohyňu“, vtipnú, uvedomelú postavu, o ktorej Anastasia Steele, ktorú hrá Dakota Johnson, hovorí v knihách "50 odtieňov sivej", ale vo filmoch 50 odtieňov bola vynechaná. (Arsenal83)

Související novinky

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST

11.07.2018

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádají od 12. do 18. července BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2018. Kina v době léta potěší… (více)

Reklama

Reklama