Dámský klub

• Austrálie

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2018, 103 min

• Gogo333

Ze začátku docela zábavná komedie, někde v půlce se to zlomilo a nějak mě to přestalo bavit. Obsazení je pěkné. Celkově to má příjemný feeling, což mě překvapilo, moc jsem od filmu nečekal. Hodně mi to připomínalo Sex ve městě, jen trochu slabší. Škoda velké předvídatelnosti a slabšího závěru. Všiml jsem si, že i sama spisovatelka 50 odstínů se tam vetřela do mini roličky. 50%(25.8.2018)

Parta seniorek pořádá každý měsíc čajový dýchánek, při kterém probírají knížku, kterou všechny ten měsíc četli. Jako další je čeká 50 odstínů šedi a všem to změní život. Čekáte peklo? Také jsem ho čekal a o to víc jsem byl překvapený z toho, jak film funguje a baví. Je to neskutečně příjemný, občas i vtipný a sympaticky zahraný film, (překvapivě mě ty bábrle neiritovali) který překvapivě po celou dobu nesklouzává k trapnosti, ačkoliv by se to dalo od daného námětu očekávat.(5.9.2018)

Táto romantická komédia je z ďalšou z vtipných Amerických komédií, ktoré majú pointu a inteligentný humor ako napríklad "Lepšie neskoro, ako nikdy" alebo "Tak dobre ako sa len dá". Aj keď táto komédia Dámsky klub scenáristicky nedosahuje úroveň týchto dvoch konverzačných komédií, lebo má jednoduchšiu pointu, ale v tejto komédii to iskrí sexuálnou energiou, a niekedy sexuálnou frustráciou, čo ma rozosmialo veľa krát, lebo film pôsobí veľmi realisticky. Hoci ide o knižný klub, v ten daný mesiac si 4 priateľky vybrali na čítanie trochu inú knihu, ako klasiku a to knihu "Päťdesiat odtieňov sivej", ktorá má erotický podtext. Hoci majú hlavné hrdinky a hrdinovia viac ako 60 rokov sú v mnohých oblastiach lásky iba študentmi, čo vyvoláva mnoho vtipných momentov. A to ako táto iskrivá kniha ovplyvní ľúbostný život 4 priateliek môžeme sledovať v tejto príjemnej komédii. Šteklivý humor, ktorý ma nahlas rozosmial počas 2 hodín viackrát, ale hlavne herecké výkony 4 priateliek (všetky skvelé, ale Jane Fonda vo vynikajúcej forme) a ich partnerov a priateľov (medzi ktorými vynikal svojím šarmom Andy Garcia) sú dôvod prečo som pridala o 1 hviezdu viac.(3.6.2018)

Od dob It's Complicated jsem si přál vidět nenásilně vtipnou a přirozenou komedii. Už jsem ani nedoufal, že to někdy přijde. A ono to přišlo. Dámský klub je po všech stránkách dokonalý a vím, že se na něj podívám rád ještě mnohokrát. Mezi Diane Keaton a Andy Garciou to tak přirozeně jiskří, až má člověk strach, že chytne plátno. Jane Fonda jako by roli vyžilé, ale stále krásné sexbomby žila. U Candice Bergen jsem trochu doufal ve větší rozjezd, přece jen její první rande vás namlsá :D, ale nevadí. No a Mary Steenburgen se svým konečným stepovacím sólem, to je pastva pro bránici. Navíc je tam pár fakt skvělých vtipů, které bohužel vyzní pouze v originále (Moby Dick is nickname for Christian Grey.. atp.). Díky, opravdu díky za tak skvělý film.(16.7.2018)

• CaptNemo

Pokud se tohle někomu líbí, neberu mu to, ale pro srovnání mrkněte na seriál Grace a Frankie. Po prvních třech pomalejších dílech se to rozjede do scénáristické i herecké parády. Jane Fonda a Lily Tomlin jako neodolatelné sedmdesátnice jsou vtipné, někdy dost bláznivé, ale hlavně uvěřitelné. V Dámském klubu je všichno toporné, ospalé, ploché, předvídatelné a hlavně zbytečné. Škoda.(25.5.2018)

• - Craig T. Nelson a Mary Steenburgen si už manžele zahráli ve filmu Návrh (2009). (willy1)

• - Ve scéně, kdy Diane (Diane Keaton) čte „Padesát odstínů šedi“, je jasně vidět, že listy knihy jsou úplně prázdné, nepopsané. V dalším záběru je již patrné, že tam nějaká písmenka jsou. (Timak)

• - Když Diane (Diane Keaton) poprvé odlétá za svými dcerami, je vidět že se letadlo již hýbe, ale při „nárazu“ říká Mitchell (Andy Garcia), že právě odpojily schody. (willy1)