Dámský klub

• Belgie

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2018, 103 min

• Primavera

Film mi pripadal ako dohodnutá reklama na Päťdesiat odtieňov sračky aj vzhľadom na upadajúci záujem o nich. No ale aby táto kniha inšpirovala zrelé ženy s nadhľadom, tak to je sila! Tomu uverím až po lobotomii. Z hereckého obsadenia bola najlepšia Jane Fonda, osemdesiatnička a pritom super vyzerajúca ženská, Diane Keaton pri nej totálna chudera, navyše tie handry, čo musela nosiť, z nej robili ženu s image socky s čučom v ruke, takže príbeh o tom, ako sa do nej zamiloval pilot lietadla, bol taký neuveriteľný ako že politici prestanú kradnúť. Do toho úžasné monológy hrdiniek typu - Coelho sa predvádza, tak to bol masaker na moju citlivú dušu. Bože, keby nebolo tej Jane, ktorá je taká sexi aj v tom hroznom veku a tak dobre hrá, tak nedám ani tie dve hviezdy.(27.6.2018)

Tak tomuhle říkám komedie. :D I když se zde prolínaly čtyři příběhy, každý jiný a něčím specifický, byl tento film opravdu povedený. Líbilo se mi, jak tvůrci dokázali využít motiv padesáti odstínů, i když to o nich až tak úplně nebylo. Ale copak jste nečetli tu knihu? Je to o láce, o kompromisu a o schopnosti se změnit, přizpůsobit se. Každá z členek klubu začala úplně jinde a kde skončily? Přesně tam, kde měly! Nejde napsat, co se mi nelíbilo, asi proto, že nic takového nebylo. Všechno do sebe zapadalo, dokonce i sám život. Film rozhodně doporučuji, určitě se u něj alespoň jednou zasmějete.(4.9.2018)

• Gogo333

Ze začátku docela zábavná komedie, někde v půlce se to zlomilo a nějak mě to přestalo bavit. Obsazení je pěkné. Celkově to má příjemný feeling, což mě překvapilo, moc jsem od filmu nečekal. Hodně mi to připomínalo Sex ve městě, jen trochu slabší. Škoda velké předvídatelnosti a slabšího závěru. Všiml jsem si, že i sama spisovatelka 50 odstínů se tam vetřela do mini roličky. 50%(25.8.2018)

Já nejsem zrovna "fanoušek" tohoto typu filmu, ale jednou za čas si ho ráda užiju - vyčistím si hlavu a někdy se až dobře pobavím :) A s partou holek na Dámské jízdě si myslím, že tento film sedl jako "prdel na hrnec". Bylo to příjemné vidět skupinku starších dam, jak pracují se "současným" trendem - kdy kniha "50odstínů..." ovlivnila mnoho žen, mužů a celkově domácností. Je to pro mě taková průměrná oddychovka, správné tempo, dobrý čas a kino plný ženských - ideál na vyčištění hlavy :)(27.5.2018)

Parta seniorek pořádá každý měsíc čajový dýchánek, při kterém probírají knížku, kterou všechny ten měsíc četli. Jako další je čeká 50 odstínů šedi a všem to změní život. Čekáte peklo? Také jsem ho čekal a o to víc jsem byl překvapený z toho, jak film funguje a baví. Je to neskutečně příjemný, občas i vtipný a sympaticky zahraný film, (překvapivě mě ty bábrle neiritovali) který překvapivě po celou dobu nesklouzává k trapnosti, ačkoliv by se to dalo od daného námětu očekávat.(5.9.2018)