Dámský klub

• Kanada

• Austrálie

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2018, 103 min

"Book Club" hodnotím ako celkom v pohode film na pondelkový večer. Možno som od filmu čakal viac komédie. Najmä po prvej tretine mám pocit, že sa fóry vystrieľali a film začne byť veľmi vážny. Nemôžem poprieť, že je tu ešte pár vtipných momentiek. Najmä, keď si uvedomíme, že ich aj samotné aktérky začnú tak komentovať, že si uvedomíme, že vlastne je to aj veľmi vtipné. Lenže je to súčasne aj film o hľadaní niečoho, čo možno už niekoľko rokov v živote všetkých štyroch žien chýbalo. A vlastne im to všetko otvoria romány brakovej literatúry s názvom "Fifty Shades Of Grey". A nemám osobne tomu problém uveriť. V podstate je celý film veľmi uveriteľný, celkom prijemný a aj zaujímavý. Asi je viac určený ženskej diváckej základni, no ako muža ma to nijakým spôsobom neiritovalo a sledoval som 4 vskutku talentované herečky, na ktoré je fajn pozerať aj v súčasnom veku. Diane Keaton je vynikajúca ako vždy a Mary Stenburgen je rovnako skvelá. Čo sa týka mužov, tak sú tiež dobre spracovaní. Myslím si, že Andy Garcia je super a aj Don Johnson podal vynikajúci výkon, pričom jeho postava mala skvelú charizmu. Nemyslím si, že by film niekoho urazil. Má dobré momentky, má síce aj svoje nudné momentky, no minimálne to zachraňuje jeho srdce a dobré postavy. Ak ste na to naladení, čeknite si ho. Hodnotenie: B-(20.8.2018)

Milý film o stárnoucích ženách, kterým se v rámci jejich čtenářského klubu dostane do rukou série Padesát odstínů, jež jim změní život. Perfektní. Prim tu hraje hlavně obsazení hlavních ženských rolí, kdy jsem každou z nich měla svým způsobem ráda. Dobře, možná Jane Fondu moc ne, ale tu obecně nemusím. Ale jinak to byla špica. Za mě nejlepší byla linka s Diane a pak soudkyně Sharon, která se stále vzpamatovává z rozvodu. Obě mi přišly nejvtipnější a tak nějak mě vtáhly nejvíc. Caroliny pokusy zachránit manželství mi přišly spíš jak labutí píseň toho vztahu, ale vlastně to zpětně taky funguje jako skvělý příběh. Je to rozhodně film, kterých bych pustila své mamce. Není vulgární, smála jsem se.(22.10.2018)

Film jednoznačně pro dámy. Samozřejmě, že už podle názvu je to evidentní, ale čekal jsem, že si přijdou na své i muži. Takhle je to čistě o čtveřici vitálních babkách, které si chtějí dokázat, že i v hodně pokročilém věku je zábavu mluvit, ba i dokonce provozovat, sex. Nejpříjemnější postavou byl pro mě Andy Garcia. 60% (with J.)(13.1.2019)

Bylo to rozhodování mezi 3 a 4*, nakonec ale zvítězil menší počet. Kdybych film viděla v televizi, při dlouhém, krásně teplém letním večeru se sklenkou vína, tak bych byla asi více unešená. V kině mi to sice přišla jako fajn oddechovka, ale asi škoda peněz. Je to mrzuté, člověk se hodně zasmál, ale zas to bylo plné typických klišé a typických konců.(29.5.2018)

Dávám filmu 3* protože ten konec je na mě trochu moc happy, ale vnitřně dávám 5* těm ženskejm. Hlavní linka Diane Keaton je velmi ze života a velmi pravdivá, né celá, ale fakt, že starší lidi o sobě uvažujou staře, místo, aby zkusili prostě žít a třeba začít dělat nové věci, to je dobrý občas ukázat. A taky je pravda, že okolí na ně někdy kouká jenom jako na staré a zapomíná, že by ještě ledacos zvládli a v ledačems je předčili. (chápu, že finanční situace hlavních hrdinek je trochu jiná než finanční situace většiny českých důchodkyň, ale ono to někdy nemusí být jenom o těch penězích) Tohle by měli povinně vidět všichni nad 65 let. Mojí sousedce je 73 a vypadá na 100 – Jane Fonda je 80 a vypadá super šmrncovně (jasně, plastiky, ale koukejte, je tělesně dost fit!). Přeju hodně dalších světlých výjimek! (p.s. Moje babička, 85 let, se učí anglicky a zbožňuje svůj nový dotykový telefon, moje pra pra teta, 100 let, vypadá na těch 73, prarodiče mojí kamarádky se s ní (k její nelibosti) rádi baví o svém sexu – někdy to prostě jde!)(7.12.2018)

• - E.L. James, autorku trilogie „Padesát odstínů“ a jejího manžela, můžeme vidět při venčení psa ve scéně, kdy se Carol (Mary Steenburgen) a Bruce (Craig T. Nelson) hádají u motorky před jejich garáží. (willy1)

• - Když Diane (Diane Keaton) poprvé odlétá za svými dcerami, je vidět že se letadlo již hýbe, ale při „nárazu“ říká Mitchell (Andy Garcia), že právě odpojily schody. (willy1)

• - Ve scéně, kdy Diane (Diane Keaton) čte „Padesát odstínů šedi“, je jasně vidět, že listy knihy jsou úplně prázdné, nepopsané. V dalším záběru je již patrné, že tam nějaká písmenka jsou. (Timak)