Dámský klub

• Kanada

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2018, 103 min

• CaptNemo

Pokud se tohle někomu líbí, neberu mu to, ale pro srovnání mrkněte na seriál Grace a Frankie. Po prvních třech pomalejších dílech se to rozjede do scénáristické i herecké parády. Jane Fonda a Lily Tomlin jako neodolatelné sedmdesátnice jsou vtipné, někdy dost bláznivé, ale hlavně uvěřitelné. V Dámském klubu je všichno toporné, ospalé, ploché, předvídatelné a hlavně zbytečné. Škoda.(25.5.2018)

Takhle jsem se nepobavila už hodně dlouho. Ano, je to další z řady filmů, kde sledujeme partičku starších ženských, které si myslí, že svá léta mají za sebou a nakonec se v letadle zjeví božský Andy Garcia a ostatní chlapi a vyvedou je z omylu. Jenomže ne každý je jako tenhle film. Tady přátelství mezi Jane, Diane, Candice a Mary funguje na jedničku. Je to vtipné, dojemné, veselé a herecky naprosto dokonalé. Přesně tohle očekávám od americké komedie, že se zasměji, odpočinu a vypnu a tohle vám snímek dá - relax a smích a jako bonus získáte Andy Garcíu (ten chlap je čím dál tím hezčí).(25.5.2018)

Šli jsme s přítelkyní a věděli jsme na co to vlastně jdeme. A tak se nám komedie, při které jsme se sice moc nesmáli nahlas, ale přesto dobře pobavila, hodně líbila. Přítelkyně ocenila všudypřítomný ženský pohled, já zase lehkost, s jakou film plynul. Zápletky jsou nekomplikované, čtyři dějové linky čtyř hlavních hrdinek skončí přes různé nekomplikované peripetie tak jak podvědomě čekáte. „Děvčata“ ve věkovém rozmezí od 60 přes 70 let na svých sedánkách „čtenářského Klubu“ mluví hodně sprostě a hodně o chlapech. Tak jak asi drbou všechny, co si budem nalhávat. Nebudu spoilerovat, v podstatě stačí trailer a víte o co ve filmu půjde. ** Tak jak za mě? Ze subžánru „americká ženská komedie ze života“ dávám silných 65%. Víc fakt ale nedám a polovina z hodnocení patří čtveřici Diana Keatonová, Andy Garcia, Jane Fondová a pro mě neznámé (a vynikající) Candice Bergen. Takže …pobavilo a víckrát už to vidět nemusím. Na rozdíl třeba od Klubu odložených žen nebo Žen v balíku je tohle jen slaboučký odvar. Zachutná jednou a k opakování není důvod. ** Pro ty z vás, kteří momentálně potřebujete doma „zabodovat“ třeba po návratu z fotbalu v neděli až v úterý je to ideální volba. Přítelkyně / manželka pochopí, že nejste bezduché hovado a vy ten film v pohodě přežijete.(5.6.2018)

Táto romantická komédia je z ďalšou z vtipných Amerických komédií, ktoré majú pointu a inteligentný humor ako napríklad "Lepšie neskoro, ako nikdy" alebo "Tak dobre ako sa len dá". Aj keď táto komédia Dámsky klub scenáristicky nedosahuje úroveň týchto dvoch konverzačných komédií, lebo má jednoduchšiu pointu, ale v tejto komédii to iskrí sexuálnou energiou, a niekedy sexuálnou frustráciou, čo ma rozosmialo veľa krát, lebo film pôsobí veľmi realisticky. Hoci ide o knižný klub, v ten daný mesiac si 4 priateľky vybrali na čítanie trochu inú knihu, ako klasiku a to knihu "Päťdesiat odtieňov sivej", ktorá má erotický podtext. Hoci majú hlavné hrdinky a hrdinovia viac ako 60 rokov sú v mnohých oblastiach lásky iba študentmi, čo vyvoláva mnoho vtipných momentov. A to ako táto iskrivá kniha ovplyvní ľúbostný život 4 priateliek môžeme sledovať v tejto príjemnej komédii. Šteklivý humor, ktorý ma nahlas rozosmial počas 2 hodín viackrát, ale hlavne herecké výkony 4 priateliek (všetky skvelé, ale Jane Fonda vo vynikajúcej forme) a ich partnerov a priateľov (medzi ktorými vynikal svojím šarmom Andy Garcia) sú dôvod prečo som pridala o 1 hviezdu viac.(3.6.2018)

Bylo to rozhodování mezi 3 a 4*, nakonec ale zvítězil menší počet. Kdybych film viděla v televizi, při dlouhém, krásně teplém letním večeru se sklenkou vína, tak bych byla asi více unešená. V kině mi to sice přišla jako fajn oddechovka, ale asi škoda peněz. Je to mrzuté, člověk se hodně zasmál, ale zas to bylo plné typických klišé a typických konců.(29.5.2018)