Každá je jiná, ale dohromady je pojí dlouholeté přátelství a pravidelný knižní klub. Diane (Diane Keaton) nedávno ovdověla, Vivian (Jane Fonda) si užívá společnost mužů pouze bez závazků, Sharon (Candice Bergen) se stále snaží vzpamatovat z rozvodu, a manželství Carol (Mary Steenburgen) spěje pomalu ke konci. Když se jednoho dne rozhodnou ponořit do erotického románu Padesát odstínů šedi, živočišný svět pana Graye obrátí jejich stagnující životy vzhůru nohama. Nová kapitola bude plná romantiky, dobrodružství a vášně! (Magic Box)

T2

Rozpočet $10miliónovTržby USA $68,566,296Tržby Celosvetovo $94,849,000Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Až nečakane pikantné, či perverzné na to že tu máme klub dôchodkín a hlavný chod sú ich odtieňové pochody erotických fantázii. Miestami to má celkom dobru šťavu a stále šikovnú skoro nestárnúcu žabu Jane Fondovú. /60%/ ()

Fr

,,AŤ SE O ŽENÁCH NAŠEHO VĚKU ŘÍKÁ COKOLIV, SEX NESMÍ PŘIJÍT ZKRÁTKA.…“ /// Osamělý život starších žen…teda aspoň těhle čtyř, není tak strašnej. Krom toho, že mají svojí „povinnou“ četbu, maj taky starosti, přátele, rodinu… ale stejně řešej hlavně chlapy. Takže spíš film pro holky (nebo báby?). Randěj, oživujou vztah… prostě prožívaj dobrodružství, na který už dávno zapomněly. Máte to podobně? (nebo nemáte, ale chtěly byste?) Film pro vás. My ostatní aspoň můžeme zjistit, jak to holky máte… Seniorská romanťárna… na kterou jsem ještě (snad!) mladej. (nebo málo ženská) Ale důležitý je, že nikdy není pozdě! Pro nikoho a na nic. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vod prdele se držím dál. Smrdí hovnama. 2.) Čekal jsem, kdy a koho napadne dát závěrečný titulky na začátek, úvodní doprostřed…. 3.) Thx za titule „samo133“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

emma53

Od začátku je jasné, kam to všechno bude směřovat a já měla jen obavy, aby se to nezvrtlo něčím trapným, co bych neunesla a šel by celý klub do kopru. Ne nestalo se tak, bavila jsem se téměř celou dobu až na pár hlušších místeček, ale ať....Na každé dvojce bylo něco šmrcovního, ale asi nejvíc jsem přilnula k Dianě a Andymu. Těm to slušelo nejvíc a Andy tady byl super štramák. Nevím jestli to osloví …..nácky, asi ne, ale pro mě to byl příjemný relax. Ta labuť neměla chybu. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Moje vnitřní bohyně říká - Rozhodně ANO!" Jak si čtyři stárnoucí kamarádky, které všechny překročily 70tku přečetli trilogii Padesát odstínů. Poté chtěla každá bejt Anastazie Steelová. Legendární hollywoodské herečky hovoří o choulostivých věcech a partnerech... A přitom pijí víno. Má to svižné tempo, které na několika místech citlivě zpomalí a dá prostor skutečně smysluplným životním moudrům. Nenucená milá komedie s humorem, který je jemný a mnohdy i příjemně nečekaný. - 70%. ()

Eliott

Možná byla chyba podívat se s rodinou na film kde postarší ženy ze sebe chrlí slova jako sex a vagina. Tak jako tak to nebyl film pro mě, ale když pominu určité trapnosti, tak to nebyl zrovna nejhorší film a v jistých ohledech fungoval vskutku solidně. 45% ()

NinadeL

Na to, jak je to špatný film, jsem si na něj překvapivě uchovala jen dobré vzpomínky. Slavné herečky v seniorském věku společně čtou Padesát odstínů šedi. Co může být banálnější? Přesto to má svoje relaxační kouzlo a nostalgickou hodnotu v podobě vzpomínky na ty včera i dnes báječné ženské. ()

Botič

Od Grace and Frankie mám ten problém, že bych chtěl vidět hrát Jane Fondu už jenom s Lily Tomlin. Nicméně Book Club jí našel tři staronové důstojné spoluhráčky a nutno říct, že je to zábava na úrovni. Klidně bych si dal hned pokračování. ()

silentname

"Book Club" hodnotím ako celkom v pohode film na pondelkový večer. Možno som od filmu čakal viac komédie. Najmä po prvej tretine mám pocit, že sa fóry vystrieľali a film začne byť veľmi vážny. Nemôžem poprieť, že je tu ešte pár vtipných momentiek. Najmä, keď si uvedomíme, že ich aj samotné aktérky začnú tak komentovať, že si uvedomíme, že vlastne je to aj veľmi vtipné. Lenže je to súčasne aj film o hľadaní niečoho, čo možno už niekoľko rokov v živote všetkých štyroch žien chýbalo. A vlastne im to všetko otvoria romány brakovej literatúry s názvom "Fifty Shades Of Grey". A nemám osobne tomu problém uveriť. V podstate je celý film veľmi uveriteľný, celkom prijemný a aj zaujímavý. Asi je viac určený ženskej diváckej základni, no ako muža ma to nijakým spôsobom neiritovalo a sledoval som 4 vskutku talentované herečky, na ktoré je fajn pozerať aj v súčasnom veku. Diane Keaton je vynikajúca ako vždy a Mary Stenburgen je rovnako skvelá. Čo sa týka mužov, tak sú tiež dobre spracovaní. Myslím si, že Andy Garcia je super a aj Don Johnson podal vynikajúci výkon, pričom jeho postava mala skvelú charizmu. Nemyslím si, že by film niekoho urazil. Má dobré momentky, má síce aj svoje nudné momentky, no minimálne to zachraňuje jeho srdce a dobré postavy. Ak ste na to naladení, čeknite si ho. Hodnotenie: B- ()

eLeR

Jasne dané charaktery postáv a tiež jednoduchý príbeh, ktorý vieme kam bude smerovať .. ale moja vnútorná bohyňa mi hovorí, že tie dámy (aj páni) dali Knižnému klubu eleganciu, gráciu a úroveň. Súhlasím s emmou 53, že Andy bol super štramák. 3,5* ()

Marze

Emocionální a osobní cesta životem čtyř amerických žen (Diane Keaton, Jane Fonda, Candice Bergen a Mary Steenburgen) a amerického způsobu života pro zralé publikum. Dvě hodiny sledujeme typ konverzace při večeři. Obyčejný příběh. Být ve dvou v kině, modifikuji nejčastější hollywoodskou větu "Musíme odtud vypadnout" na "Padáme. Zůstaň tu s babičkama". Hvězdičku navíc nad průměr 50% dávám za pěknou retro hudbu a za několik hlášek, které mě pobavily. Diane Keatonová hraje čerstvou vdovu, již dcery zahrnují přepjatou péčí. Hrdinka Jane Fondové úspěšně podniká, ale citům se brání, dokud se nevynoří její dávný milý. Federální soudkyně, kterou hraje Candice Bergenová, se vrhne na internetovou seznamku. A postava Mary Steenburgenové zkusí vnést vzrušení do svého letitého manželství. Občas Dámský klub nastolí trefné drobné situace: příliš praktické dárky k výročí svatby, samotářská oddanost kočce, trapasy kvůli strachu z létání. Také dialogy občas zazvoní milým sarkasmem - „poslední rande měla za prezidenta Nixona“. Na druhou stranu však charakterům hrdinek neodpovídají dětinsky lechtivé dvojsmysly jako „zvadlá číča“ a pohledných, nezadaných, bohatých princů s prošedivělými skráněmi v čele s Andym Garcíou je i na pohádku moc.Celkově to je bez jiskry a akce, hrdinky se chovají pubertálně, mají plno moudrých pouček o lásce jako že dává víc než sex a je tu plno plačtivých osobních zpovědí a ženského tlachání, vhodného poslouchat tak o deštivém večeru. ()

Flego

Nemôžem si pomôcť, ale bolo to neuveriteľne zábavné. Štvorica starších dám si vytvorila knižný klub, kde preberajú prečítanú knihu, ale hlavne rozoberajú svoj život a problémy. Herecké obsadenie je na úrovni aj vo vedľajších úlohách. ()

Chrustyn

Parta seniorek pořádá každý měsíc čajový dýchánek, při kterém probírají knížku, kterou všechny ten měsíc četli. Jako další je čeká 50 odstínů šedi a všem to změní život. Čekáte peklo? Také jsem ho čekal a o to víc jsem byl překvapený z toho, jak film funguje a baví. Je to neskutečně příjemný, občas i vtipný a sympaticky zahraný film, (překvapivě mě ty bábrle neiritovali) který překvapivě po celou dobu nesklouzává k trapnosti, ačkoliv by se to dalo od daného námětu očekávat. ()

ARI50

Babky se sešli a jako vázně natočily nezkutečnou blbost co to mělo jako být, ta hudba ty scény to není možné jak to bylo trapné a hloupé prostě hnus a to nemluvím o jejich sračkách co jím lezly z konzerv bože. ()

eraserhead666

Mám filmy o stáří hodně rád. Tenhle má velmi slušné obsazení. Pro Diane Keaton má prostě slabost a Mary Steenburgen mi byla vždycky sympatická. ()

Ajinka126

Tohle mě upřímně štve. Je to jako z továrny na film, který neurazí nenadchne. Neriskuje. Už snad 15-20 let recykluje herečky v rolích, ve kterých se cítí bezpečně. Diane Keaton? Viděli jste ji za poslední dobu jinak, než jako klasickou, spořádanou ženu, která se obětuje pro dobro rodiny a všech na úkor sebe. A pak tu náhle přijde zvrat a ona si vzpomene, že je vlastně žena a bla bla bla. To stejné zbylé dámy. ()

Marsik

Film jednoznačně pro dámy. Samozřejmě, že už podle názvu je to evidentní, ale čekal jsem, že si přijdou na své i muži. Takhle je to čistě o čtveřici vitálních babkách, které si chtějí dokázat, že i v hodně pokročilém věku je zábavu mluvit, ba i dokonce provozovat, sex. Nejpříjemnější postavou byl pro mě Andy Garcia. 60% (with J.) ()

Vxxx

Tak ale proč ne. Herečky výborné, dobrý, i když předvídatelný humor a celkově příjemná podívaná. Do kina bych na to už teda nešla, ale když na to někdy narazím v televizi, ráda si zopakuji. 4* ()

spaceboyCZ

Od dob It's Complicated jsem si přál vidět nenásilně vtipnou a přirozenou komedii. Už jsem ani nedoufal, že to někdy přijde. A ono to přišlo. Dámský klub je po všech stránkách dokonalý a vím, že se na něj podívám rád ještě mnohokrát. Mezi Diane Keaton a Andy Garciou to tak přirozeně jiskří, až má člověk strach, že chytne plátno. Jane Fonda jako by roli vyžilé, ale stále krásné sexbomby žila. U Candice Bergen jsem trochu doufal ve větší rozjezd, přece jen její první rande vás namlsá :D, ale nevadí. No a Mary Steenburgen se svým konečným stepovacím sólem, to je pastva pro bránici. Navíc je tam pár fakt skvělých vtipů, které bohužel vyzní pouze v originále (Moby Dick is nickname for Christian Grey.. atp.). Díky, opravdu díky za tak skvělý film. ()