Je důležitým svědkem, proto ho obchodníci s drogami chtějí umlčet. Nemá zbraně, policie mu nemůže poskytnout ochranu, a tak se musí spolehnout na své ruce a nohy - je mistrem bojových umění. (oficiální text distributora)

Greendell

Viděl jsem to poprvé až včera, a dost mě to teda zklamalo. Brandon je sice rychlý jako blesk, ale bohužel to v tomhle případě nestačí... ()

johnsnow

Mega žranica. Dobrý príbeh, super súboje, slušné prestrelky. Proste B-čko jak sviňa, čo sa na nič nehrá a šlape jak hodinky. ()

martins

Lepší než Laserová mise, ale stále se jedná jen o akční béčko. Brandon Lee se představuje jako mladík, který se omylem připlete do drogové války mezi Italskou mafií a jejich asijskými dodavateli. Třetí v pořadí a pro mne nejlepší akční snímek Brandona Leeho. ()

walkingdead

Když jsem se na to dnes po skoro 30 letech díval, trochu jsem se bál, že budu muset snímku snižovat hodnocení, ale je to naopak. Tohle je jeden z těch mála akčních filmů té doby, kterému zestárnutí nijak neuškodilo. Protože kvalita akčních scén si nijak nezadá třeba se Smrtonosnou zbraní. Některé scény samozřejmě neměly logiku (tak to holt v akčních filmech bývá), ale celkově se mi líbil jak celý příběh, tak jednotlivé úseky filmu. Velká škoda, že se pak stalo to, co se stalo, a Brandon Lee jen o 2 měsíce prošvihl vstup do klubu 27. Ne, když pominu to klasicky patetické, že je škoda mladého života, tak je to škoda hlavně proto, že Lee měl našlápnuto k tomu, aby byl největší hvězdou martial arts filmů 90. let a nechal za sebou i JCVD a spol., a Dolph by zřejmě už pár let po Malém Tokiu dělal sidekicka naopak jemu. ()

Sekel

Neni to tak hrozne jako Zuctovani v Malem Tokiu. Bitky a prestrelky na o neco vyssi urovni, scenar o neco mene pitomy a samotny Brandon Lee o neco sympatictejsi. ()

easyworld

Nikdy nezapomenu na to, když jsem seděl v typicky komunistickém divadle v Dukovanech, které již hrávalo filmy pouze v letních měsících (kdy se nemuselo topit) a já koukal právě na film Rychlý jako blesk. Byl jsem na film natěšený již od české premiéry, která byla v prosinci roku 1992. Právě do kina v Dukovanech se dostala asi v létě roku 1993. Hned na začátku jsem ale měl strach, zda se vůbec bude promítat, protože účast byly mizivá. Nakonec se nás sešlo asi sedm diváků, takže se naštěstí začalo promítat. Užíval jsem si film od první vteřiny! Během filmu ale došlo k nějaké závadě na projektoru a přestalo se promítat. Poté jsem následující hodinu protrpěl s tím, že se asi konce filmu nedočkám a pojedeme s nepořízenou domů. Naštěstí se závadu podařilo opravit a za křiku „Brandone do toho“ od náctiletého publika jsme mohli v zážitku pokračovat . Jako Brandonův oddaný fanoušek jsem byl nadšený. Film nádherně zapadl do té doby, do doby akčních filmů, které nevyžadovaly měsíce prací na digitálních efektech jako je tomu dnes. Exotika, mafie, drogy, bezpráví, odvaha, souboje beze zbraní, se zbraněmi, honičky, romantika, dobová hudba… to jsou jen některé postřehy. No, prostě nádhera. A děj? Hrdina, vzpomínky, zlosyn přistižen, útěk, špatní hoši z mafie, špatní hoši z FBI, dobří hoši od policie, láska, špatní hoši proti sobě, jedni špatní hoši vyřízeni, druzí špatní hoši unikli, na vlastní pěst proti zbylým špatným hochům a nakonec happyend! Jistě, film není dokonalý, ale žádný film není dokonalý! V dnešní době by jako akční film v kině jistě natolik nezaujal. A jistě ani nezaujme každého. Protože dnes je to o něčem naprosto jiném! Pokud nebudete očekávat neočekávatelné, umíte se u filmu uvolnit, máte rádi Brandona Lee, atmosféru akčních filmů z 90-tých let, můžete se i vy příjemně pobavit. Každopádně v mé mysli Brandon Lee a jeho film Rychlý jako blesk zanechal nadmíru příjemné dojmy, které mi jistě vydrží spoustu dalších let. ()

Expendable2

Další akčňák , který je sice zařazován do slabších filmů, řekněme béček, ale dá se na něj skvěle koukat i pobavit , další film který se musí líbit Brandnovým fandům.. ačkoli to není na 100% za mě to bude 5 hvězdiček. ()

FlyingGentle

Krásně špinavě krvavé béčko, ve kterém jsem ve své době žral Brandona Lee. Jeho nesporným hereckým vrcholem byla mystická Vrána, ale i tady se pěkně vyřádil se svým kung fu uměním. Táta Bruce měl určitě tam nahoře velkou radost. Však se taky brzy v nebi setkali. Jaká ironie a osud bojových hrdinů bojových umění na plátně. I po letech je to ke shlédnutí a k pobavení. ()

Tekken rozkopne brány kin

Tekken rozkopne brány kin