Ženská na vrcholu

• Česko Vánoce budou! (pracovní název) (více)

Trochu svérázná svobodná matka, úspěšná majitelka biokavárny Helena (Anna Polívková), odjíždí na popud své tety Ely (Jana Krausová) s nadšeným osmiletým synem Mikulášem strávit advent na horách, aby se tak vyhla svému citovému problému. Díky své roztržitosti a hře osudu se ocitá ve vysokohorské chatě Samota. Tam potkává dva muže, ač o žádné seznamování opravdu nestojí. Jedním je horal a milovník adrenalinových sportů Richard (Martin Dejdar) a druhým, jeho bratr (Marek Němec), vážený člen horské služby, ale hlavně milovník žen a zábavy. Tahle nesourodá partička se ve sněhem zapadané Samotě rozhodně nenudí. A to Helena ještě netuší, že její starostlivá milující matka (Jana Preissová) donutí protestujícího otce (Bolek Polívka), aby vyrazili na hory za nimi. Jsou Vánoce a rodina musí být přece pohromadě! (Bioscop)

bobstock

To je tak, když sledujete v kavárně krafat tři kamarádky u kafe a bez přestání se něčemu hystericky smějí, takhle bych manželku nikdy nerozesmál aniž bych se nestal pointou toho vtipu..25% ()

nonick1 odpad!

Vím...je adventní čas... a měli bychom na sebe být hodní... Navíc, situace s covidem není nijak růžová, posuďte sami: Semafor: červená / PCR test: nutný / PES: 57 / vlna: 2 / stupeň: 4 - takže to nebudeme ještě kazit špatným hodnocením. No ale proč, proč se u nás poslední dobou, propána, pořád točí tak ŠPATNÉ filmové komedie? To mají nějakou dohodu na NETFLIXu - čím hůř, tím líp? To už to všichni vzdali? Režiséři? Rezignace? Scénáristé? Nuda? Herci? Nezájem? V komedii se přece nemusí šaškovat, aby byla vtipná. Výjimku z nouzového stavu pro každého, kdo to dokázal dokoukat do konce! Aleluja... ()

Emzet

Jak reagovat, když zdánlivě plnohodnotný film je vytvořen tak amatérským a ... divným způsobem, že u dobré třetiny záběrů a scén zcela vážně netušíte, co tím chtěl autor říct a v jaké rovině ozvláštňování se právě nacházíme (a zda je to všechno opravdu tak mimo anebo zda jsem v danou chvíli natvrdlý já). Ženská na vrcholu se pro mě dost dobře stává novým, svěžím příkladem, kterak nemusíte být filmoví fajnšmekři a konečně nemusíte mít načteného třeba ani toho Monaka, abyste pochopili, že tady něco nehraje. V běžné produkci člověk tak nějak čeká, že se na výsledku podílí dostatečné množství lidí, aby to někdo zkrátka zastavil, když evidentně režisérka (a místy i scénáristky)... prostě neví. --------------- Anna Polívková je navždy prokletá tím, že se narodila v Česku a že její nesporný komediální talent a charisma ji - bohužel - determinují do rolí v "českých komediích". Dokonce i zde, kde je víceméně civilní (a ani zdaleka tak fyzická a ve své typické expresivnosti téměř až otravná jako v Po čem muži touží) beztak velmi vyčnívá nad téměř veškerými ostatními postavami, zejména nad vyčichlým Dejdarem. (Na druhou stranu pokud by mi někdo dal za úkol vyjmenovat tři rozdíly mezi její postavou zde a ve Špindlu, jsem si téměř jistý, že bych prohrál.) --------------- Ten Špindl nezmiňuji náhodou. Ono když si vyberete podobnou tématiku (resp. alespoň podobné prostředí) a tutéž herečku pro roli protagonistky, vcelku nezbytně musíte očekávat nevyhnutelnou komparaci. A Cieslar, jakkoliv se jeho tvorba může s léty stávat progresivně strašnější, má minimálně v rukávu dostatek režisérské zkušenosti, že přes všechny své (značné a časté) minusy může prezentovat svůj výtvor jako hotový film, u něhož je zřejmý záměr režiséra, smysl většiny scén a dokonce i když vám ty pokusy o humor přijdou špatné a trapné, alespoň tušíte, kam to (špatně) mířilo. Ženská toto bohužel nemá. Přičtěte si vpravdě mizerný scénář (zejm. převážně odporné, neoblíbitelné postavy a ano, exempli gratia: JE rozdíl mezi "vtipně drzým" dítětem a dítětem, které po několika minutách toužíte zaškrtit. Ano, JE rozdíl mezi sardonickým, mírně misogynním, přesto okouzlujícím samotářem a do sebe zahleděným, nesnesitelným kreténem. Ano, JE rozdíl mezi výchovou postav k romanci a mezi tím, být mlácen scénáristou přes hlavu dobrých čtyřicet minut minimálně) a máte recept na šťavnatou katastrofu, kterou si můžete znepříjemnit libovolný zimní večer. ()

zdeny99

Podobně laděný film jako BEZVA ŽENSKÁ NA KRKU, jen s tím rozdílem, že se to neodehrává na dědině, nýbrž vysoko položené trafostanici v Tatrách. I zde se dostane hlavní hrdinka (Anna Polívková) do odlehlého místa, které musí trávit s mužem, tentokrát rovnou se dvěma. Marek Němec by ještě nebyl takovým překvapením, hraje takového toho klasického hrdinu romantických filmů. Ovšem ten hlavní bod celého filmu je protivný morous Martin Dejdar, který mi připomínal Ondřeje Vetchého z Hoffmanova filmu. Mezi Dejdarem a Polívkovou to z počátku vypadá tak, že se vůbec nesnesou. Ovšem brzy to mezi nimi začne jiskřit a má to doslova stejný průběh jako mezi Petrou Hřebíčkovou a Ondřejem Vetchým. Okořeněno je to nádhernými záběry Vysokých Tater, ale zase filmově zidealizovaný příběh tím, jak se mohla Helena (Anna Polívková) dostat do trafostanice. Je to romantická, nenáročná blbost. Ovšem blbost, která pobaví, a to je přece hlavní. [3240. hodnocení, 185. komentář, 38%] ()

petokucho

Prijemny rodinny film, ktory si urcite minimalne 3 hviezdy zasluzi a tie zhadzovacne hodnotenia/komentare akoby tu uz bol klasicky folklor na "ceskoslovenske" filmy tohto typu. Ja za krasne prostredie Tatier a detske postavy (hlavne Kulisek) davam v pohode aj stvrtu. Klisovitost mi nevadi, naopak obcas je fajn si pozriet aj lahky, pozitivny hoci aj trochu naivny film. ()

Rathalos

V uvodnych minutach som tento film chcel vzdat a aj ho vypnut,lebo ma zasiahla velka nuda,no potom sa to zacalo uberat tym spravnym smerom,vyklula sa z toho velmi prijemna,pohodova,vtipna a mila romanticka komedia,ktora sa odohrava v nadhernom zasnezenom prostredi Tatier,velkym plusom bolo aj herecke duo Anna Polivkova a Martin Dejdar,ktori boli super,cize sa mi to pacilo...:-) ()

Gaia.M

Tohle se mi docela líbilo. Já české filmy můžu. Ne všechno mi přijde úplně blbý, i když to nemá dobré hodnocení. Akorát mi přišlo, že z Dejdara až moc rychle udělali fajn chlapa. Když si vezmu, že musel být morous nějakých 9 let (fakt nevím kolik té holčině má být let, ale máma ji umřela když byla malá, tak soudím, že jí tak 9 být může) a najednou během týdne se změní, ale tak, já vím, je to film. Určitě to není film, na který bych se každý rok chtěla podívat, ale za podívání určitě stojí. Těch 109 minut nelituji. Takže za mě ano. ()

hazaba

Záběry na Tatry jsou skvělé, dětské postavy jsou fajn, ale ti dospěláci to kazí, kudy chodí. Plochý, nelogický děj s křečovitými výrazy a divnými dialogy. Snad jen Bolek Polívka občas baví. ()

Olík

Při hodnocení „komedie“ Šťastný nový rok (r.2019) jsem použil něco ve stylu: „tuctových komedií ukazující nulovou invenci tvůrců z hor už tady bylo víc než dost“………no, tak asi ještě nebylo. Já už opravdu nevím, co napsat. Nekončící řada rádoby romantických záležitostí….všechno je to stejné, nudné, bez nápadu….ha, ha, ha, hi, hi, hi a žili spolu šťastně až do další sterilní komedie. ()

Katie88

Dejdar ve flanelové košili pojídající špek s cibulí, hrající na trumpetu v roli macho hrdiny se srdcem ze zlata, mi přijde jako dobrej bizár. Polívková to je klasika, prakticky stejná role ve všech filmech a tady navíc byla pěkně nesympatická. Asi neurazí a už vůbec nenadchne, ale zaručeně pobaví. Jen si nejsem jistá, jestli to co mě pobavilo, bylo tak myšleno. ()

Ozzy2 odpad!

Česká kinematografie je definitivně mrtvá.Takový sračky jako v ČR se snad netočej ani v zaostalém Rusku.Už je to ostuda, co nám předkládají za humus.kdo to do prdele financuje?? ()

DWR

Jedna hvězda za prostředí. Nechápu jak tento typ filmu může projít vůbec do kin. Postrádá to vtip, herce, příběh. 2 díl filmu Bezva ženská na krku ! akorád ještě větší shit ! ()

chrispe

Ach jo. Začátek hroznej. Divná ženská, divný dítě, zlej chlap, zlý dítě, zachraňovali to rodiče (pan Polívka a skvělá paní Preissová). Od vany jsem se začala celkem bavit a ke konci nestačila protáčet oči. Klasický nenávidím-miluji příběh, zasazený do celkem zajímavýho prostředí vysokohorské... no... chaty. Herecké výkony většinou rozpačité, předvídatelný děj, mně osobně se to do paměti jinak zvlášť asi neobtiskne, avšak v rámci současné české romantické komedie to vidím jako celkem koukatelný průměr. 2,5* ()

Vabr odpad!

Díval jsem se, jen protože to babička hrozně chtěla vidět. Byla nakonec hodně zklamaná, a když zbývala půlhodina, tak usnula. Vůbec se nezasmála a já taky ne. Prostě tohle mě utvrzuje v tom, proč nemít rád český filmy. Nápad je nijaký, jasný postup, nuda, žádné vtipy a Martin Dejdar si hraje na borce, ale vůbec mu to nejde. Vůbec jsem nepochopil, proč Polívková skončila s tím, se kterým skončila. To mně připadalo praštěný a úroveň se rapidně ještě snížila. VYHODNOCENÍ: ŽENSKÁ NA DNĚ ()