Můžete mi kdy odpustit?

• Česko Dokážete mi kdy odpustit? (festivalový název) (více)

Ve snímku Můžete mi kdy odpustit? se představuje Melissa McCarthyová v hlavní roli Lee Israelové, úspěšné autorky životopisů celebrit (a milovnice koček), která se v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století živila psaním biografií takových osobností jako jsou Katharine Hepburnová, Tallulah Bankheadová, Estée Lauderová a novinářka Dorothy Kilgallenová. Když se její kariéra ocitne v pytli, protože už nestačí držet krok s potřebami trhu, vrhne se s pomocí svého věrného kamaráda Jacka (Richard E. Grant) na nové, lukrativní a nelegální podnikání ̶ padělání dopisů slavných (a mrtvých). (HBO Europe)

wanry02

Bez oscarových nominací, bych se ke snímku rozhodně nedostal a myslím že by to byla škoda. Film měl dobrý scénář a oplýval i výbornými výkony, kdy si myslím, že jak pro Melissa McCarthy, tak i pro Richarda E. Granta jsou oscarové nominace zasloužené. Jediné co mi na filmu krom menších detailů, vyloženě vadilo, byla kamera, která se snažila tvářit profesionálně, ale předvedla jen naprosto nehodící se efekty, bez žádných opravdu hezkých scén. Takže Can you ever forgive me má světlé i stinné stránky, ale jako celek funguje a nelituji toho, že jsem ho viděl. 65% ()

rigby

Žádný zázrak. Neobyčejný příběh, který určitě zaujme. Ale děj se jinak vyvíjí zcela předvídatelně s předem jasným koncem, takže to zase tak zajímavé není. I délka je tak akorát, aby se divák nezačal až moc nudit. 3- ()

HellsAngel

Film s inteligentnou štruktúrou, jedinečným šarmom a najmä veľkou dušou. Aj keď to miestami nestačí na to, aby sa snímka zbavila nálepky oscarovej objednávky, je to viac než dosť na pohodové a príjemné vychutnanie tejto autorskej výpovede. ()

haack

Takzvaný výstřel do tmy byla volba tohoto snímku a určitě naplnil očekávání zajímavého a nevšedního filmu, který se točí okolo jedné nepříliš úspěšné spisovatelky a její existencionální potřebě se nějak uživit za každou cenu. Do dokonalosti mu chybí jen hlubší ponor do osobnosti Lee Israelové, není to klasický životopisný film... Je to spíše taková mimiatura, nebo snad karikatura..? Každopádně stojí za zhlédnutí. 7/10 ()

Royaldell

Konečně někdo natočil film o tom,že i žena se může ke slávě a úspěchu dostat nelegální cestou (i.e. stát se goodhearted villain). Velmi zajímavě zpracovaný film,který mě příjemně překvapil. Zahořklé duo McCarthy a Grant jsem zbožňovala od první chvíle,kdy se potkali v hospodě a finální scéna s ''Dorothy Parker'' byla skvělá. ()

Jan00

Zajímavý film. Trochu z jiného soudku, než nabízí filmaři... Oceňuji filmy natočené podle skutečné události. ()

Na Febiofestu uvidíte oscarové snímky

Na Febiofestu uvidíte oscarové snímky

19.03.2019

Ceny LA kritiků vyhlášeny

Ceny LA kritiků vyhlášeny

10.12.2018

Oscarový závod je v plném proudu a nebýt toho, že je nový snímek režiséra Alfonso Cuaróna cizojazyčný, byla by Roma definitivním adeptem na sošku za nejlepší film. Potvrdily to teď čerstvě rozdané… (více)