Můžete mi kdy odpustit?

• Česko Dokážete mi kdy odpustit? (festivalový název) (více)

Ve snímku Můžete mi kdy odpustit? se představuje Melissa McCarthyová v hlavní roli Lee Israelové, úspěšné autorky životopisů celebrit (a milovnice koček), která se v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století živila psaním biografií takových osobností jako jsou Katharine Hepburnová, Tallulah Bankheadová, Estée Lauderová a novinářka Dorothy Kilgallenová. Když se její kariéra ocitne v pytli, protože už nestačí držet krok s potřebami trhu, vrhne se s pomocí svého věrného kamaráda Jacka (Richard E. Grant) na nové, lukrativní a nelegální podnikání ̶ padělání dopisů slavných (a mrtvých). (HBO Europe)

herr_carter

Melissa McCarthy je pro mě takový Carell v sukních....."v sukních" spíše teda...Herečka, která se proflákla v komediích, kde si většinou dělá srandu sama ze sebe, je schopná zahrát i takovéhle charakterní a životem zkoušené role a co víc, je pevná v kramflecích - letošní nominace na Oscara je myslím zasloužená a doufám,že stejně jako Steve Carell se bude Melissa v budoucnu objevovat už spíše ve vážných rolích..stejně jako zraje víno, to bude nejspíš nejpřesnější přirovnání pro oba jmenované.................moje hodnocení = 8 z 10. ()

sedm.1

Ještě než jsem se vůbec do samotného filmu pustil, tak už jsem si dopředu v myšlenkách připravoval komentář, jak zas tu hereckou atrapu Melissu McCarthy pomocí názvu filmu sejmu, tedy že jí opravdu nikdy nemohu odpustit její dosavadní účinkování na filmovém plátně, nicméně to nakonec nemohu udělat, neboť ve výsledku tento její film nebyl zas až tak špatný a kupodivu musím i konstatovat, že jí ta dramatická role zde sedla mnohem více, než ty ostatní naivní, trapné a přitroublé postavy, které tak často ztvárňuje ve všech těch ostatních nesoudných rádobykomediích, při kterých většinou hlavně kvůli ní poměrně trpím. Tady ale prostě přestala trapně šaškovat a opakuji, její výkon působil vážně přesvědčivě a věrohodně a v podstatě by se dalo i tvrdit, že celý film stojí hlavně na ní a kupodivu to nebylo vůbec na škodu. Opomenout ovšem nemohu ani zdatně jí sekundujícího Richarda E. Granta, jenž byl též velice výrazný a určitě nepřehlédnutelný. Co se zápletky týče, dalo by se o ni říct, že je především zajímavá a netuctová, zároveň ale i dramaticky a emočně fungují, na druhou stranu je nutné podotknout, že její celkové zpracování není zrovna nějak obzvláště povedené, odehrávající se v kdovíjakém tempu, či disponující nějakou vyloženě ojedinělou scénou, ve výsledku ale zkrátka tak nějak nakonec zvítězil ten pozitivnější dojem, a to hlavně právě díky ústřední herečce, která by se možná v budoucnu měla objevovat ve více vážnějších polohách, než tomu bylo doposud, neboť zde vážně mile překvapila. ()

Hanys_

Catch me if you can to zrovna není, na druhou stranu ten příběh je i tak dost zajímavý a vidět Melissu konečně v normální roli určitě ztráta času nebyla. ()

petikacka

Skvělý film o tom jak může vypadat odvrácená strana úspěchu...I přes velmi pomalé tempo mě film nenudil a Melissa McCarthy byla úžasná v roli nepříjemné, kritické, sprosté a věčně přiopilé spisovatelky...Takový velmi uvěřitelný příběh... Za mě 85% ()

ashtangi

McCarthy ztělesňuje chladnou a osamělou Lee naprosto úžasně a spolu s Grantem vytváří perfektní filmovou dvojici. Chvilkami vtipný, jindy smutný, ale po všech stránkách povedený scénář spolu s tím vším dělá z Can You Ever Forgive Me? skvělý zážitek. ()

Deleatur

Melancholická tematizace přátelství outsiderů a mizejícího umění psaní dopisů. Táhla ji fenomenální McCarthyová - nejen přesná herecky, ale i oddaná postavě a atmosféře filmu. Rolí žila, nikde se ji nesnažila omlouvat (snad jen u soudu, ale to dělala i její postava). Navíc mi byla sympatická svou nesentimentální racionalitou. Grant ke své postavě sice přistupoval stejně, ale zdál se mi celkově slabší. Možná proto, že jeho postava byla méně schopná, pasivnější a bezskrupulóznější. // 85% ()

BOURQUE

Film zachytáva „najzaujímavejšie“ časti života spisovateľky Lee Israel. M. McCarthy po dlhšom čase dokazuje, že keď je potrebný, tak hrá ako „herečka“. Avšak jej charakteristické rysy (známe zo žánru komédia) sú jasne viditeľné. Skvelá herecká asistencia od R. E. Grant. Film pomaly plynúci bez ozajstného katartického výbuchu. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

brumbrum odpad!

Nie, odpustit naozaj v tomto pripade naozaj nedokazeme. Hnusny pohlad do hnusneho zivota hnusneho chudaka. Pokial ta nestastnica viedla len hnusne reci a nicila svoje hnusne vztahy, pozeralo sa to sice hnusne, ale davali sme tomu tak akosi sancu. Definitivny zlom nastal vstupom hnusneho tipka v hnusnom bare s hnusnym barmanom, ktory jej ponukol svojho hnusneho milenca: to sme fakt uz nevydrzali. Proti gustu ziaden disput, ale minat cas takto hnusne je proste len hnusny ODPAD. Hroza je, ze ludia nechapu: serviruju sa nam sracky a lud unudene tlieska, jaka to intelektualna podivana. Dekadencia, vazeni; a bude za to tazko platit cela nasa hnusna necivilizacia. ()

Maximilianus

Zaujímavý príbeh, o ktorom asi málokto vie. Mne osobne tam ale niečo chýbalo. Možno keby to bolo viac detailnejšie, možno keby trochu pútavejšie a napínavejšie natočené. Bolo to trochu nudné. Melissa hrá výborne, Richard tiež skvelý. 7/10. ()

Axi

Naprosto obyčejný film, který dokázal být i přesto zajímavý a musím říct, že se mi opravdu líbil. Čekala jsem něco nudného a zdlouhavého, ale obě hlavní postavy mne překvapily a zahrály to skvěle! Zvrat ve filmu sice očekáváte, ale příběh je originální, což už se moc nestává. Vše dokresluje pro mne naprosto úžasná hudba. Za mě 4*. ()

mira.l

Odpad nedávám jen a jen proto, že to bylo zahráno vcelku dobře. Jinak tak protivnej film s tak odpudivýma (jak vzhledem, tak chováním) dvěma postavama jsem snad ještě neviděl. ()

ER

Sice podle skutečnosti, ale až moc melancholicky natočené, místy nudné. Naštěstí kamera a Melissa to částečně zachraňují. ()

Scraffy

Príbeh celkom jednoduchý, avšak dokáže zaujať. Skrýva v sebe dramatické momenty, humor, ale aj smutné okamžiky. Melissa McCarthy sa mi páčila a konečne hrala vo filme v ktorom sa naplno ukázalo, že nie tak úplne patrí do odpadových komédií, ale do filmov s nejakým lepším príbehom. Po tomto filme sa jej snáď začne viac dariť na podobné úlohy. Síce hodnotím priemerom, ale fakt sa mi to páčilo. Len to bolo až moc obyčajné a tak akosi sa to tiahlo. ()

Mkartaylas56

Velice příjemné drama, jenž se dozajista nejvíce vyznačuje opravdu skvělými hereckými výkony a poutavým scénářem, který rozhodně nenudí. Ještě k těm výkonům bych chtěl dodat, že i když se mi o něco více líbil Richard E. Grant, tak mě velice překvapila Melissa McCarthy, kterou jsem měl zatím možnost vidět pouze v totálních blbostech (viz Krotitelé duchů), ale zde ukázala, že dokáže úplně s přehledem zahrát i takto vážnější roli a věřím, že ji takto nevidíme naposledy. 65% ()

Na Febiofestu uvidíte oscarové snímky

Na Febiofestu uvidíte oscarové snímky

19.03.2019

Ceny LA kritiků vyhlášeny

Ceny LA kritiků vyhlášeny

10.12.2018

Oscarový závod je v plném proudu a nebýt toho, že je nový snímek režiséra Alfonso Cuaróna cizojazyčný, byla by Roma definitivním adeptem na sošku za nejlepší film. Potvrdily to teď čerstvě rozdané… (více)