3 from Hell

Three from Hell

Akční / Krimi / Thriller / Horor

USA, 2019, 111 min

Rob Zombie je mistrem stylu, ale obsah mu tak trochu proklouzává pod rukama. 3 from Hell tak spíše působí jako sled epizodek útěku z vězení a opětovného drastického řádění rodiny Fireflyových než jako jednolitý film. Jako stylově natočené 70's exploitation nabité akcí a hláškami to funguje, ale na vyšší ambice jako by Rob rezignoval. Údajně před a během natáčení došlo k markantnímu přepisování scénáře (zejména kvůli zhoršujícímu se zdravotnímu stavu Sida Haiga, který se místo hlavní úlohy nakonec objeví jen v jedné scéně na začátku filmu) a Zombieho původní vize se tím pádem hodně rozmělnila. Mám za to, že z tohoto snímku budou zřejmě jásat jedině skalní fanoušci předchozích dvou dílů, ale jinak nezainteresovaní diváci přijmou 3 from Hell určitě dost chladně. [Sitges 2019](4.10.2019)

Rob Zombie ukončuje svou slavnou trilogii, ale jakoby mu někdo sešlápl nohu z plynu. Přišlo mi úsměvné, jak Zombie dělal odpočítávání na trailery, které ve výsledku stály za nic. Hodně mě štvalo úvodních 20 minut, ale potom je to vcelku slušná exploitation záležitost, kde vévodí Sheri Moon Zombie a dojde i na pár gore scén, ikdyž v tomhle ohledu jsem si sliboval daleko více ( především finále na to jak je akční, tak je, co se týče gore hodně nevyužité). Jakoby dnes tvůrci neradi překračovali hranice. Špinavý look i atmosféru to má, ale jinak film nemá čím moc zaujmout. Vyvrženci z Pekla byli o úroveň možná o dvě výše. 60%(8.10.2019)

Stalo se, co jsem léta bral za vyloučený - Zombie našel smysl navázat na Rejects. A ty vole bravo (!), navzdory skoro každé proměnné to dopadlo a on fakt zvládl doručit přesně co od něj čekám a chci vidět (po sérii slabších filmů). Tak je tu za mě pětihvězdičková trilogie; trojka jako by fúze stylů předchozích dvou dílů, krvavá, utržená, špinavá, zlo glorifikující a nekompromisní grindhouseová sada plná sráčů, kurev a smradlavců. K čertu s “přidanou hodnotu”... Funguje chemie, náhradník Foxy zapadá, super černočerný perly až jsem se smál, to vše i s polovičním rozpočtem a přes slušný šachy se scénářem na poslední chvíli (umírající Haig). Závěrečné Mexico sucks / Black Satans dějství přidá vymazlený vizuální rozměr, nemá chyb a korunuje. Ničit & zabíjet <3 "The rules of real life don't apply to art. That is why art exists." (RZ)(5.10.2019)

No, trailer na mě v případě Three from Hell zapůsobil spíše jako odstrašovadlo než jako lákadlo, takže fakt, že film samotný je nakonec aspoň takovýhle, je pro mě vlastně příjemné překvapení. Což ovšem nic nemění na tom, že něco zbytečnějšího kolem dokola těžko pohledat. K čemu to vlastně bylo, jakou to mělo po Vyvržencích pekla přidanou hodnotu? Nula nula nic, zvlášť když Sid Haig se evidentně kvůli svému zdravotnímu stavu už nemohl více účastnit, a tak bylo jeho místo přepsáno a nahrazeno jakýmsi dalším zaměnitelným drsným šílencem. Rob Zombie je zastydlý v tomhle svém rádoby drsňáckém cool špinavém světě, který možná zaujal před patnácti lety, dnes už nad ním ale člověk jenom mávne rukou. No tak si hraj, Robe, když tě to baví.(4.10.2019)

Je to sice klasicky zombiovsky pozérské a ústřední charaktery jsou tak moc enoing a vylízané, že člověk fandí kdejakému volovi, co by jim konečně mohl zavřít hubu (což asi nebyl žádaný efekt), ale, na druhou stranu, je to i přes všechno to natahování, pitvoření a nechtěné parodování, v některých momentech zábavné a hlavně taky řemeslně naprosto s přehledem zmáknuté.. Ve výsledku je to mnohem menší zklamání než jsem -po Zombiho fiasku z minula- čekal, ale na to aby mě to nějak oslovilo, nebo nedej bože nadchlo, bych musel mít omezený rozhled a vkus náctiletého šulina..(16.10.2019)