Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Poslední díl trilogie přímo navazuje na předchozí film Vyvrženci pekla (2005). Zbylí členové šílené psychopatické vraždící rodiny Firefly – sourozenci Baby (Sheri Moon Zombie) a Otis Driftwood (Bill Moseley) a jejich otec, zvaný Kapitán Spaulding (Sid Haig), zázrakem přežili mnohačetná střelná zranění, která utržili při přestřelce s policií, a byli umístěni do věznice s maximální ostrahou. Kapitán Spaulding je po několika letech popraven. Od uvěznění uplyne 10 let. Zejména Baby nedokáže žít v souladu s vězeňským řádem, páchá mnoho přestupků, a tak většinu času tráví na samotce. Během práce mimo prostory věznice Otise krvavě osvobodí jeho kamarád Winslow Foxworth Coltrane, známý jako Půlnoční vlkodlak (Richard Brake). Oba později přinutí ředitele věznice, aby do jeho domu přivedl Babyho. Trojice pak pokračuje ve vlně vražd, šílenství a chaosu. (noelcoward73)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (111)

POMO 

všechny recenze uživatele

Důchodcovští hippie vrahouni bez motivace na útěku. Rob Zombie jim rozhodně fandí a rád jimi nechává masakrovat nevinné. Film má parádní rozjezd, ale nadšení postupně upadne. Druhé dějství (barák) ještě baví, ale poslední už je natahovaná a potenciálem prostředí a postav bezradně plýtvající bída. [Sitges FF] ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Sympatická rodina "to" prežila, a tak môže likvidovať ďalej. O niečo slabšie ako Devil Rejects, ale stále dobré, Rob nesklamal. Mínusy: mnohokrát viac humoru ako násilia, zdĺhavý rozbeh. Sklamaní najskôr budú priaznivci Sida, ktorý bol z deja úplne vynechaný, a Trejo sa tam objaví asi tak na tri sekundy. Avšak Baby Firefly tomuto filmu jednoznačne kraľuje a užijeme si ju do sýtosti, dokonca môžem povedať, že zatienila úplne všetkých. Luk a indiánska čelenka jej pristali viac ako som čakal. Snáď najzábavnejšia psychopatka poslednej dekády. Z hľadiska gore sa však tvorcovia akoby nechceli vyšantiť do sýtosti, po miernom oživení asi uprostred filmu sa to opäť trochu ťahalo. Keď sa už konečne dostali do Mexika, mohol sa začať potrebný a toľko želaný masakrík, ale aj to až v záverečnej 20-minútovke. Za mňa fajn, len netreba čakať priveľa. ()

Reklama

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Zombieho labutí píseň; bez scénáře, bez rozpočtu, bez tradičních opor, bez struktury, bez gradace, bez závěru, ale zato s přepálenou stopáží, stěží uvěřitelnou mírou sebežerství a přestárlými kdysi ikonami. A přesto z toho vykřesal ucházející béčko, které sice posílá závěr Vyvrženců do kytek, ale v podstatě neurazí ničím jiným než naprostou zbytečností. A má to pár (doslova) světlých momentů, to zase ne že ne. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Tak zase náhoda ty 3 spekla dohromady. Obskurně odporný šáša, kterého jsem pracovně nazýval Sieg Heil, to nedal celé, protože jej v průběhu natáčení Cenobiti pozvali k věčnému análu rozžhaveným pohrabáčem (zdejšímu největšímu expertovi na panické midráky a egomaniakální psychózy evidentně nějakou dobu nefungovala Wykydpédie), a tak jej nahradil bratranec Pepin z Horních Masakrovic, jenž je satanžel poněkud slabším a méně fekálním deviantem. Každopádně Čertíkovy vyvržence považuji díky jejich hřejivé, něžné a tolik citlivé atmosféře plné rodinných hodnot za nekorunovaného krále všech plotejšnů napříč úchylným spektrem a bez ohledu na jejich vyšinutou latinskou předponu, tudíž jsem se těšil jako sadista na exkurzi do jatek. Ovšem nakonec koťátko chcíplo strachy dřív, než jsem zapálil letlampu, ta otravně uječená blondýna v mém sklepě se pořezala břitvou úplně sama, načež bleskově vykrvácela, na motorovce se posral sytič, takže ani neškytla, a porcovat zvídavého souseda ručně není hodno 21. století, no a Nemrtvému Robertovi došly surovost, syrovost, originalita, sysluplnost a zjevně i prachy. Koncept devianti versus kartel je sice docela fajn, ale to by ho někdo nesměl natočit jako přiblblý fetiš své pomalu trouchnivějící staré za výdělek jejího kouření v útulcích pro bezdomovce. Nicméně oproti předchozím dvěma Bobíkovým narkáčským onaniím pořád nezdravý standard, který s odřeným stahovacím nožem docákl až ke třem krvavým, zhnisaným puchýřům. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

No, trailer na mě v případě Three from Hell zapůsobil spíše jako odstrašovadlo než jako lákadlo, takže fakt, že film samotný je nakonec aspoň takovýhle, je pro mě vlastně příjemné překvapení. Což ovšem nic nemění na tom, že něco zbytečnějšího kolem dokola těžko pohledat. K čemu to vlastně bylo, jakou to mělo po Vyvržencích pekla přidanou hodnotu? Nula nula nic, zvlášť když Sid Haig se evidentně kvůli svému zdravotnímu stavu už nemohl více účastnit, a tak bylo jeho místo přepsáno a nahrazeno jakýmsi dalším zaměnitelným drsným šílencem. Rob Zombie je zastydlý v tomhle svém rádoby drsňáckém cool špinavém světě, který možná zaujal před patnácti lety, dnes už nad ním ale člověk jenom mávne rukou. No tak si hraj, Robe, když tě to baví. ()

Galerie (46)

Zajímavosti (6)

  • Film obsahuje potitulkové scény. (Duoscop)

Související novinky

Rob Zombie a adaptace kultovního sitcomu

Rob Zombie a adaptace kultovního sitcomu

09.06.2021

Americký režisér, scenárista a heavymetalový hudebník Rob Zombie (Vyvrženci pekla, Halloween) dva roky po uvedení svého posledního snímku 3 from Hell oznámil svůj další plánovaný projekt. A nemá jím…

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

08.10.2019

Po úspěchu loňské filmové výpravy se čtyřčlenný ČSFD tým opět vydal na nejvýznamější festival pokleslých žánrů na světě. Hororoví fandové Filmmaniak, RUSSELL, Goldbeater a POMO (na spodní fotce zleva…

Reklama

Reklama