3 from Hell

3 from Hell

Akční / Krimi / Thriller / Horor

USA, 2019, 111 min

• Psychor

Po zhlédnutí snímku jsem nad Zombiem definitivně zlomil hůl, jelikož se jedná o umělecky stagnujícího režiséra, který si evidentně nedokáže uvědomit svou zacyklenost. Pokud patříte k vyzrálejším fanouškům žánru a nepoměřujete tedy kvalitu hororů skrze množství prolité krve, tak vás tato zoufale nenápaditá předělávka The Devil's Rejects těžko může uspokojit. Zombie údajně celý scénář několikrát přepisoval, aby ho vyladil k dokonalosti, leč při pohledu na výsledný produkt pojímám podezření, že se mu jednotlivé verze smíchaly dohromady. Už po deseti minutách například přichází zcela nesmyslný rodinný twist, kdy Zombie nechává zemřít kapitána Spauldinga, ikonického zloducha, který celou sérii de facto táhl, a nahrazuje ho jakýmsi ztraceným příbuzným, o jehož existenci dosud nikdo z Fireflyů ani netušil. Snímek postrádá napětí, místy působí nezáživně a objektivně vzato vůbec nejde o horor. Kdyby se v závěru na scéně znenadání objevil Rambo, tak bych se ani příliš nedivil. Jakožto zdejší žánrový expert tudíž nemohu 3 from Hell doporučit k projekci a uděluji mu prachbídnou jednu hvězdu.(4.10.2019)

„I'm just a clown dancing to the sins of mankind..“ Sid už bohužel nebyl fit a Smrt před ním ani nenechala brzdnou dráhu, pozérské dialogy vypadají jako napsané třináctiletým puberťákem a paní Zombieová svými „vznáším se na obláčku“ kreacemi připomínala Terezu Pergnerovou při moderování Esa. Kdo v tom ovšem hledá Zombieho se vším, co k němu patří, ten ho tam najde (v tom je jeho autorská zacyklenost fajn). Čekat od toho něco jiného, je stejně naivní, jako hledat u zaměstnankyň Estrella Del Motel panenskou blánu..(10.12.2019)

Ačkoliv jsem se na tenhle projekt těšil jak malý děcko tak jsem ve skrytu duše věděl, že už to nemůže být taková jízda jako v předchozím díle. Ale výsledek není vůbec špatnej ba naopak jsem dostal o něco víc než jsem očekával. Mínusem je určitě to, že na můj vkus dostal Bill Moseley alias Otis málo prostoru. Druhým mínusem je absence Sida Haiga který se tu mihne jen na pár sekund jelikož si pro něho došla zubatá. Což je velká škoda. Největší pozornost tak na sebe strhává Sheri Moon Zombie alias Baby. Snímek je dostatečně špinavý a nechybí gore, krev ani hlášky. Já jsem se u filmu ani na minutku nenudil. Na druhou stranu musím uznat, že už to nemá takový koule jako Vyvženci pekla. Spaulding tady prostě chybí. Na druhou stranu si myslím, že z toho Rob Zombie vyždímal maximum co šlo. Za mě je tohle pořád slušná jízda kterém napálím 4 hvězdy.(17.11.2019)

• tron

Ži a nechaj žiť. Hovorí sa. A väčšinou s tým problém myslím nemám. Ak sa mi aj film nepáči, tak to poviem a vytvorím si naň názor (logicky nie pozitívny), ale inak ma to nejako extra netrápi v tom zmysle, že by som súdil režiséra za to, že to natočil alebo ľudí, ktorým sa to páčilo. Len proste skonštatujem, že mne sa to z takého takého dôvodu nepáčilo – a idem o dom ďalej. Pri niektorých filmoch s rešpektovaním existencia diela ale mám problém. 3 from Hell je presne ten prípad. Odpornosť, ktorá ma zhnusila, znechutila a permanentne ma dve hodiny v kuse štvala. Neviem, v akom zvrátenom, chorom, pokrútenom a psychedelickom svete Zombie žije, ale čo je moc, to je veľa. Sheri Moon Zombie podáva jeden z najtrápnejších výkonov roka (občas som ju dokonca ľutoval už nie ani tak ako herečku, ale rovno ako ženu a ľudskú bytosť) a pohľad na Sida Haiga (ktorý tu má v podstate len úvodné cameo) ma až bolel (Sid krátko po premiére filmu zomrel). Pre mňa takmer odpad, hoci nepochybujem o tom, že presne takto to Zombie chcel mať natočené. U mňa s tým ale rozhodne nepochodil a v budúcnosti už ani nepochodí. Podotýkam, že jeho staršie filmy (hlavne Vyvrheľov pekla a Halloween) sa mi svojho času páčili, čiže nie som žiadny protizombieovec. Teda... už asi som.(15.11.2019)

• kaylin

Americký snímek „3 from Hell“ je prostě jen ukázkou toho, že se Rob Zombie zasekl u svých postav, sem tam se k nim chce vrátit, ale bohužel nikoli v případě, kdy má skutečně co říct, kdy je schopen předat něco nového, třeba i rozvinout jejich příběh. Ne, tady jen chce mít další trojici šílených vrahů, nechává je potulovat po špinavém světě a nikam dál se s nimi nedostane. Zbytečné dvě hodiny.(4.3.2020)

• - Film obsahuje potitulkové scény. (Duoscop)

• - Gang na konci filmu používá zbraně M4 s RIS lištami. Vzhledem k tomu, že se děj má odehrávat ještě v 80. letech, se jedná o hloupost. RIS lišty se začaly používat u zbraní až ve druhé polovině 90. let. Stejná chyba je i u pažeb těchto zbraní, tento typ se začal používat dokonce teprve kolem roku 2009. (SsgtJira)

• - Ve filmu si zahrála manželka režiséra Roba Zombieho, Sheri Moon Zombie. (Duoscop)