VOD (1)

Poslední díl trilogie přímo navazuje na předchozí film Vyvrženci pekla (2005). Zbylí členové šílené psychopatické vraždící rodiny Firefly – sourozenci Baby (Sheri Moon Zombie) a Otis Driftwood (Bill Moseley) a jejich otec, zvaný Kapitán Spaulding (Sid Haig), zázrakem přežili mnohačetná střelná zranění, která utržili při přestřelce s policií, a byli umístěni do věznice s maximální ostrahou. Kapitán Spaulding je po několika letech popraven. Od uvěznění uplyne 10 let. Zejména Baby nedokáže žít v souladu s vězeňským řádem, páchá mnoho přestupků, a tak většinu času tráví na samotce. Během práce mimo prostory věznice Otise krvavě osvobodí jeho kamarád Winslow Foxworth Coltrane, známý jako Půlnoční vlkodlak (Richard Brake). Oba později přinutí ředitele věznice, aby do jeho domu přivedl Babyho. Trojice pak pokračuje ve vlně vražd, šílenství a chaosu. (noelcoward73)

Trailer 1

tron

Ži a nechaj žiť. Hovorí sa. A väčšinou s tým problém myslím nemám. Ak sa mi aj film nepáči, tak to poviem a vytvorím si naň názor (logicky nie pozitívny), ale inak ma to nejako extra netrápi v tom zmysle, že by som súdil režiséra za to, že to natočil alebo ľudí, ktorým sa to páčilo. Len proste skonštatujem, že mne sa to z takého takého dôvodu nepáčilo – a idem o dom ďalej. Pri niektorých filmoch s rešpektovaním existencia diela ale mám problém. 3 from Hell je presne ten prípad. Odpornosť, ktorá ma zhnusila, znechutila a permanentne ma dve hodiny v kuse štvala. Neviem, v akom zvrátenom, chorom, pokrútenom a psychedelickom svete Zombie žije, ale čo je moc, to je veľa. Sheri Moon Zombie podáva jeden z najtrápnejších výkonov roka (občas som ju dokonca ľutoval už nie ani tak ako herečku, ale rovno ako ženu a ľudskú bytosť) a pohľad na Sida Haiga (ktorý tu má v podstate len úvodné cameo) ma až bolel (Sid krátko po premiére filmu zomrel). Pre mňa takmer odpad, hoci nepochybujem o tom, že presne takto to Zombie chcel mať natočené. U mňa s tým ale rozhodne nepochodil a v budúcnosti už ani nepochodí. Podotýkam, že jeho staršie filmy (hlavne Vyvrheľov pekla a Halloween) sa mi svojho času páčili, čiže nie som žiadny protizombieovec. Teda... už asi som. ()

Xmilden

Vlastně zcela zbytečný dovětek, který potřeboval hlavně Zombie, protože slušně rozjetou kariéru drsného úderníka si pokazil druhým Halloweenem. Takže se znovu na scénu vrací Baby s Otisem. Baby je pořád stejně praštěná, zatímco Otis už občas dostává i rozum, samozřejmě je pořád stejně nemilosrdný. Třetí do party mě moc neseděl. Určitě jsem čekal daleko větší kravinu, ale nakonec slušný průměr z toho vypadl. Jsem zvědavý jestli se ještě někdy vrátí tihle řezníci na scénu. Občas člověk rád koukne na takovouto špinavou nechutnou záležitost. 55% ()

pornogrind

Ačkoliv jsem se na tenhle projekt těšil jak malý děcko tak jsem ve skrytu duše věděl, že už to nemůže být taková jízda jako v předchozím díle. Ale výsledek není vůbec špatnej ba naopak jsem dostal o něco víc než jsem očekával. Mínusem je určitě to, že na můj vkus dostal Bill Moseley alias Otis málo prostoru. Druhým mínusem je absence Sida Haiga který se tu mihne jen na pár sekund jelikož si pro něho došla zubatá. Což je velká škoda. Největší pozornost tak na sebe strhává Sheri Moon Zombie alias Baby. Snímek je dostatečně špinavý a nechybí gore, krev ani hlášky. Já jsem se u filmu ani na minutku nenudil. Na druhou stranu musím uznat, že už to nemá takový koule jako Vyvženci pekla. Spaulding tady prostě chybí. Na druhou stranu si myslím, že z toho Rob Zombie vyždímal maximum co šlo. Za mě je tohle pořád slušná jízda které napálím 4 hvězdy. ()

kaylin

Americký snímek „3 from Hell“ je prostě jen ukázkou toho, že se Rob Zombie zasekl u svých postav, sem tam se k nim chce vrátit, ale bohužel nikoli v případě, kdy má skutečně co říct, kdy je schopen předat něco nového, třeba i rozvinout jejich příběh. Ne, tady jen chce mít další trojici šílených vrahů, nechává je potulovat po špinavém světě a nikam dál se s nimi nedostane. Zbytečné dvě hodiny. ()

Pítrs85

Je to prostě to, co to je, na nic si to nehraje a to se mi na Robovi líbí. Navíc je fajn spolehnout se i v tom dnešním světě ještě na některé jistoty, pač Rob Zombie, na rozdíl od takového Tarantina, má pořád koule točit si filmy podle svýho a celýmu dementnímu Hollywoodu, se všema jeho korektníma číčovinama, ukázat zdvižený prostředníček. Jasně, že třetí díl už nemá ten drajv a (až dětské) nadšení dílu prvního, ani nemá takovou úroveň jako díl druhý, ale pořád je to správně špinavý, ulítlý (to asi nejvíc, pač Zombie v posledních letech přešel na něco hodně kvalitního, co si rve do rypáku) a zkrátka takový, jaký jsem očekával. Vlastně ještě lepší, pač jsem od toho, po těch letech, nečekal skoro nic. A i když se pocitu, že to měli natočit o pár let dřív, zbavit nedokážu (na Sida Haiga je smutný pohled, na Sheri Moon ještě smutnější :-), za třetí část jsem vlastně rád. ()

• Gang v bílých oblecích na konci filmu používá airsoftové zbraně místo originálních (lze vidět u okénka vyhazovače nábojů, který je při střelbě zavřený – má být otevřený). (SsgtJira)
  • Gangster v bílém obleku, který jako první šel zabít bejby z pekelné trojky, má v záběru před vstupem do pokoje, ve kterém zrovna bejby je, na nohou bílé mokasíny. V dalším záběru, kdy ho bejby střelí šípem, má už ale na nohou bílé kotníkové boty. (SsgtJira)

Související novinky

Rob Zombie a adaptace kultovního sitcomu

Rob Zombie a adaptace kultovního sitcomu

09.06.2021

Americký režisér, scenárista a heavymetalový hudebník Rob Zombie (Vyvrženci pekla, Halloween) dva roky po uvedení svého posledního snímku 3 from Hell oznámil svůj další plánovaný projekt. A nemá jím… (více)

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

08.10.2019

Po úspěchu loňské filmové výpravy se čtyřčlenný ČSFD tým opět vydal na nejvýznamější festival pokleslých žánrů na světě. Hororoví fandové Filmmaniak, RUSSELL, Goldbeater a POMO (na spodní fotce zleva… (více)