Dora a ztracené město

• USA Dora and the Lost City of Gold (více)

Dora miluje objevitelské expedice a tak vede své přátele na dobrodružnou výpravu, na níž musí zachránit své rodiče a vyřešit záhadu ztraceného zlatého města. (Cinemart)

corpsy

Aj keď je to ťažko zaťažené na najmladšiu divácku obec, určite by som najprv pustil svojmu potomkovi trilógiu o Indiana Jonesovi. Ale ide o príjemné pozeranie, občas masívne trápne, občas masívne zábavné a detičky budú miestami skákať nadšením a potom sa možno začnú hrať po vonku na svojich hrdinov. A to si myslím, že nieje veľmi na škodu. ()

Big Bear

Tohle byla další simply escort mission a tak jsem od toho ani moc nečekal. Jasně, je to děsně dětské, ale člověk se to nemusí bát pustit děcku, které ještě nekouká třeba na Deadpoola... Hlavní hrdinka mi byla docela sympatická, ti ostatní byl zase takový ten správně namíchaný mix aby se někdo neurazil. Jako malej čtenář Batličky a Trosky jsem tyhle výpravy do džunglí miloval a také musím objektivně zhodnotit pro jakou věkovou skupinu to bylo točeno. A mně se na tom líbilo právě to, že je to prostě fakt ideální pro odrostlejší děti. Dneska aby se rodič pomalu na každý dětský film raději podíval napřed. Někde se prdí, někde se mluví sprostě, někde je v klidu i násilí a pokud tam není nic z toho všeho tak malému hrdinovi zabijí maminku nebo tatínka... Dodnes nezapomenu na Lvího krále a vřeštícího neutěšitelného potomka včetně vyčítavého pohledu manželky na co že to koukáme... Tady nic takového nehrozí a proto dávám za 3 pralesničky. * * * ()

Cervenak

Toto sa ani nedostalo do našich kín, pretože fenomén Dora the Explorer u nás... proste nie je fenomén. Ale dá sa to vidieť na Nickelodeone alebo HBO GO. Je to taká dotieravá vzdelávacia blbinka pre deti predškolského veku a zhodou okolností som to s dcérou kedysi pozerával, takže sme si pustili aj film... a výborne sme sa zabávali. Ale fakt výborne. Dora vo filme vyrástla, je z nej pubertiačka, musí sa z džungle (kde žije s rodičmi - archeológmi) vybrať na školu do L.A., nuž ale tam ju aj s bratrancom Diegom a pár spolužiakmi unesú zloduchovia, ktorí chcú pritlačiť na jej rodičov ohľadom pátrania po legendárnom zlatom meste v Amazónii. Je to fest uletená a milá detská jonesovka aj s mapami a pascami a pod., ale zábavná je najmä preto, že to vtipne upgradovalo tradičné prvky kresleného seriálu. Detská Dora hovorí do obrazovky a učí deti vyslovovať niektoré slovíčka, väčšia Dora napríklad nájde jedovatú žabu a vyzve diváka "viete vysloviť "smrteľná neurotoxicita"? Nechýba ani záverečná pesnička "We did it, we did it..." a ďalší text je "ale doniesli sme si z pralesa vyrážku, zrejme plesňového pôvodu". Priznávam, smial som sa nahlas. No a sú tam aj Štípák a Botička (zlodejský lišiak a Dorin verný opičiak). Prvého hovorí Benicio del Toro, druhého Danny Trejo. :D ()

silentname

"Dora And The Lost City Of Gold" sa bude hodnotiť celkom zaujímavo. Ja jednoznačne nie som cieľovou diváckou skupinou, no záleží na tom? Najmä ak som sa na tomto filme teda poriadne zasmial? Za mnohé tu vďačím Eugeniovi Derbezovi, ktorý je vtipný ako vždy a Isabela Moner tu má niekoľko skutočne vtipných reakcií. Je to maximálne nadnesené, no neskutočne ma to bavilo sledovať. Dora na strednej škole ma proste poriadne rozosmiala. Uznávam. Dobrodružstvo ako také je podľa mňa tiež celkom dobré. Myslím si, že keď sme boli decká, tak sme tiež tak trošku snívali o tom, že nájdeme obrovský poklad a filmy nám k tomu veľmi dobre pomáhali. Mohli sme sa do takého sveta na nejaký čas dostať. Aspoň ja som mal rád v detstve záhady a snažil som sa ich vyriešiť. Alebo nájsť poklad. Proste to bolo pre mňa. A tento film ma dostal do mojich detských rokov bez toho, aby som to očakával. Je to stupídne? Áno, je. Je to určené pre deti? Bez debaty. No mysím si, že ma to bavilo oveľa viac, než som si myslel a keby som mal deti, tak im to pokojne nechám pustené a nemal by som obavy o to, že budú mať pred sebou veľkú dávku nudy. Seriál som nepozeral, no je tu aj krátka animovaná časť, ktorá (ako som pochopil) prináša všetko to, čo decká mali v pôvodnom seriáli. Nemôžem tento film ohodnotiť negatívne. Na tom sa na ňom príliš moc nasmial. No nemôžem povedať, že je to kvalitné filmové dielo tiež. Ale je to dosť dobré na to, aby som ho ocenil ako slušný film. Vyzerá to okey, herci sú dobrí, a komédia podľa mňa funguje. A to mi stačí. Hodnotenie: B- ()

megajalec

Úvod filmu, kde je malá Dora v džungli, je hrozný. Ide pravdepodobne o odkaz na rovnomenný seriál, ten však nepozerávame. Stredná pasáž, keď ide hrdinka z pralesa do civilizácie LA a do školy, je o niečo lepší, samozrejme vznikajú komické situácie. Hlavná časť, keď je Dora s trojicou kamarátov unesená do pralesa s cieľom nájsť stratený poklad, je asi najlepšia. Taká Lara Croft v detskom vydaní. Syn sa bavil, rodičia sa zapozerali tiež a nakoniec to aj celkom fajn utieklo. ()

• V momentě, kdy se Dora (Isabela Merced) s přáteli snaží otevřít bránu pomocí souhvězdí, svítí přesně nad nimi měsíc v dorůstající fázi a je poloviční. Ovšem když se jim o minutu později podaří bránu otevřít, před nimi se objeví měsíc v úplňku a navíc na úplně jiném místě. (Tommy6)
  • Natáčení začalo 6. srpna 2018 v Queenslandu a skončilo 7. prosince 2018. (SONY_)

Dora průzkumnice obsadila záporáka

Dora průzkumnice obsadila záporáka

16.12.2018

V hrané adaptaci seriálové Dory průzkumnice se vedle herečky Isabely Moner (Transformers: Poslední rytíř) jako představitelky titulní postavy objeví čerstvě také herec Benicio del Toro (Sicario). Ten… (více)

Eva Longoria maminkou

Eva Longoria maminkou

21.08.2018

Eva Longoria (Zoufalé manželky, Manžel na zkoušku) se připojila k obsazení hrané adaptace pohádkové Dory průzkumnice Dora the Explorer od Paramountu. Herečka ztvární matku hlavní postavy. V roli Dory… (více)