Osmnáctiletý Nic (Timothée Chalamet) má na první pohled vše – skvělou rodinu, krásu, talent a přijetí na univerzitu v kapse. Přesto je v jeho životě trhlina, kterou vyplňuje drogami. Kde se vzala, a jak může David (Steve Carell) pomoci svému milovanému synovi ve chvílích, kdy se ocitá nad propastí? Emotivní snímek o síle závislosti a ještě větší síle lásky byl natočený podle skutečného příběhu Nica a Davida Sheffových, kteří své zážitky zachytili každý ze svého úhlu pohledu ve dvojici knih. Opravdovost pádů i naděje ve filmu umocňují představitelé hlavních rolí, kteří svými výkony dokazují, proč jsou řazeni k nejtalentovanějším hercům svých generací. (Aerofilms)

MickeyStuma

O drogové problematice toho bylo již natočeno více než dost a protože je to problematika nesmrtelná, není od věci v daných výpovědích i nadále pokračovat. Tentokrát tu máme snímek spíše konverzační, ale nemálo emocionální a snad i s úmyslem s divákem tak trochu manipulovat. Dějový koncept je na základě vzpomínek nějakého Davida Sheffa, kterého tu hraje Steve Carell, který sleduje boj s drogovou závislostí svého dospívajícího syna Nica, kterého výborně charakterově i psychologicky ztvárnil Timothée Chalamet. Ukazuje jaké dopady to mělo na rodinu i jejich vzájemný vztah a hlavně nejednoduchou cestu se z toho všeho vymanit. Je to příběh osobní a emocionální, který zasáhne každého, který si ve svém životě prošel něčím podobným. Snímek je skutečně cílen na diváky ve zmíněném manipulovatelném charakteru v rámci varování této složité životní etapy. Tvůrci se snažili vše podstatné realisticky vykreslit a snad i šokovat. Spousta retrospektiv a sentimentálních hudebních podkresů pokoušející se připomenout dětství drogově závislého syna plného roztomilosti, radosti a rodinného vztahu, které se změnilo v něco, v co by žádný rodič nikdy nedoufal. Pokud to nějakého diváka zasáhne, podstata skutku byla naplněna. Vyprávění je to především z pohledu otce, který se syna snaží pochopit a pomoci mu vrátit se do normálu. Tento fakt nutí se do něj doslova vcítit a prožívat jeho pozici rodiče Snímek není jednoduchý. Neochvějná obtížnost je už v samotné knize, podle které byl spravován scénář. Je tu snaha učit diváky prezentací danými zkušenostmi v konverzačním stylu s cílem zbavení závislosti, k vytvoření empatického prostředí pro zotavení a aby drogově závislí a jejich blízcí mohli lépe porozumět této problematice, která může rodinu vždy pořádně ochromit. To, co je na snímku nejsilnější je upřímnost. A to, co je tu k vidění, prostě svým způsobem zasáhnout musí. ()

brumbrum

Dobre natočené, dobre zahrané, dobre zrežírované; téma ťažká, spracovanie hodne americké - na hĺbku pekla typu "My deti ze stanice ZOO" si to nesiahlo. Ale žeby to "nudilo"  a "citovo vydieralo"? Ok, nepadlo UFO, ani sa necukrovali ružoví pupuši, takže už toto samotné je odvážne rozhodnutie produkovať niečo iné pre nablblú spoločnosť. Nižšie kritizované flashback-y a hnusná hudba tu podľa mňa fungovali výborne. Poznal som hodne blízko narkomanku tohto typu a veku - a z toho pohľadu je film viac-menej romantická pohodička v porovnaní s realitou. Výborne zachytený vzťah otec-syn, trýzeň sebaobviňovania za feťácke decko, bláhové odhodlanie pomáhať a zachraňovať až na pokraj sebazničenia, kde rodič potrebuje nakoniec odbornú pomoc sám. Ako toto môže nudiť?!.... no môže.... A ako niekto môže zostávať ateista, keď vidí dopad chýbajúceho Svetla, Poznania Boha?!.... no môže.... Vidím tmu a neverím na svetlo, ktorého nedostatok je definíciou tmy... Máme slobodnú vôľu a môžeme byť úmyselne sprostí a zotrvávať na sprostej ceste - v tom je práve dar Boží, rozmer človeka i prekliatie Adamove. Poznanie Dobra a Zla, okúsiť to rajské zakázané ovocie, hrať sa na bohov - a potom rypákom ryť zem ako tá červená myš. Manželka nebola schopná dopozerať, zarezávalo sa príliš do duše a bolelo. Mne zasa pomáha utvrdzovať sa na Ceste za Svetlom. Boh nás vytvoril na SVOJ obraz a nie na náš obraz - a duša hĺbavá skončí bez Pôvodcu na drogách, či už chemických, telesných, finančných, mocenských alebo hocijakých iných - ale vzorec zostáva ten istý: objavenie nevyplnenej prázdnoty, kam patrí len Boh, siahnutie po zakázanom ovocí, na pohľad krásnom a vábivom, podávanom hadom, sľubujúcim šťastie a božskosť - a vo finále vytriezvenie nad hajzlovou misou, v samote, vlastných zvratkoch, na dlážke, v kaluži krvi, medzi hovnami, masáži srdca v aute s húkačkou. Kto pochopí, pochopí a kto nepochopí, hádam prežije sprosté skúšanie. 4* v pohodičke ()

tomik99

Na závisláky mám svůj vlastní názor, takže se většinou filmů tohoto typu obloukem vyhýbám, protože mi jde těžko se s nimi ztotožnit. Zpočátku to tak fungovalo i tady, ale ta režie je dobře zvládnutá. Steve Carell hraje přesvědčivě starostlivého otce, který neustále dává šanci svému synovi, který ho jak jinak než stále zklamává. Ten příběh je předvídatelný, bylo jasné, že to skončí špatně, nicméně jsem čekal, že to dopadne ještě hůř. Ztotožnit a vcítit se do feťáka jde hrozně těžko a vlastně to ani nechci udělat, protože by to pak něco vypovídalo o mě. Z tohoto filmu plyne pouze jedno ponaučení - nikdy nebudeš muset řešit takovýto problém, pokud nezačneš brát. A to je podle mě také poselství, které se snaží film říci. Ostatně úspěšnost vyléčení a další statistky jsou ve filmu jasně řečeny, takže jako reklama na "zdravé tělo" to působí dobře. Jinak co s feťákem? Ano, je to stále lidská bytost, ale bohužel je to rakovina pro rodinu a neprospěšný pro společnost. Což je další poselství, které bylo ve filmu řečeno. Postavit se drogám dokáže opravdu málokdo. ()

kotilion

Beautiful Boy (2018) recenze: Kniha Beautiful Boy, kterou na základě svých životních zkušeností napsali David Sheff a jeho syn Nic Sheff, sloužila jako předloha pro stejnojmenný snímek. Kniha i následný film zachycují životní situace, které prožíval David S. a jeho syn Nic v době, kdy byl Nic závislí na pervitinu. Režie se ujal režisér Felix Van Groeningen. Technická stránka filmu je povedená, kamera není nikterak výjimečná, ovšem svůj účel plní a film dobře vypadá. Nica ztvárnil talentovaný herec Timothée Chalamet a role jeho otce se ujal Steve Carell. Oba dva herci hrají výborně, ale scénář jim často hází klacky pod nohy (vysvětlím později), které jim nedovolují zahrát nějakou komplexnější scénu. Nejlepším aspektem filmu je zachycení drogové závislosti a přiblížení života závislého a jeho okolí. Nic a jeho závislost není vykreslena vysoce odstrašujícím způsobem, jak často bývá zvykem. Nic není žádná otlučená, agresivní postava, která by kvůli drogám musela páchat vysoce trestné činy, jako například přepadení. Drogová závislost tu je zobrazena dosti reálně. Film se v první řadě věnuje Nicovu otci Davidovi a přibližuje nám, jaké strasti prožívá rodina a okolí drogově závislého. V centru dění jsou tedy drobné krádeže, problémy se školou, „selhání výchovy“ a překonávání závislosti. Všechny negativní vlivy a problémy drogové závislosti nám jsou prezentovány věrohodným způsobem, který se nesnaží zbytečně šokovat, ale pořád je odpudivý. Ovšem, tam kde se tvůrci snažili až příliš, je emocionální dopad na diváka. Každá scéna, každý rozhovor působí strašně vypjatě, jako kdyby v nás tvůrci chtěli uměle vyvolat co nejvíce emocí. Celý film působí strašně vykonstruovaný. Máme tu obrovské množství flashbacků, která nám ukazují Nica jako šťastné dítě, abychom neustále viděli jeho životní selhání. Mnohdy je ve filmu použita hudba, která se do situace nehodí a snaží se naše pocity přehnaně umocnit. Toto „emocionální vydírání“ a některé nehodící se monology typu: „Chyběl si mi víc, než Slunci chybí Měsíc“ sráží celkovou kvalitu filmu. Beautiful Boy ve výsledku zůstává průměrný. 5/10 ()

Maximilianus

V prvom rade musím povedať, že na mi nepáčilo, ako hral Timothée Chalamet. Niekedy to bolo fajn ale v niektorých scénach podľa mňa dosť zlé. Steve v pohode. Príbeh poučný a celkom realisticky zobrazený, ale chýbala tomu trochu hĺbka, možno dramatičnosť. Takto to bol iba surový ale trochu nezáživný film o feťákovi z lepšej rodiny. 7,2/10. ()

emkon

Film vypráví drsný příběh dospívajícího chlapce, který propadnul drogové závislosti, a zoufalou snahu jeho milující rodiny mu pomoci. Oba představitelé hlavních rolí naprosto fenomenální. ()

pushover

Steve Carell je ve vážnějších polohách skvělý herec, Timothée Chalamet se taky snažil. Bohužel vinou scénáře, knižních dialogů a příliš vypulírovanému vizuálu (Timothée ač těžce v drogovém pekle vypadá pořád k světu) mě to moc nechytlo. ()

Homerking

Tento film založený na skutečnosti nám vypráví ponurý příběh mladého muže závislého na drogách, jeho otec se mu ze všech sil snaží pomoct a co nejvíce porozumět drogové závislosti svého syna. ()

estik97

Práce kameramana je krásná. To jak si hraje s každým záběrem, jak se mazlí se světlem. Timothée má obrovský talent a už po několikáté mě nezklamal. Steve Carell v této roli obstál velmi velmi dobře. V celku to pak vytváří příjemný film, ke kterému se určitě budu vracet :-) ()

caladhiele

Pár bezprostředních dojmů. Kdyby tam nebyl T, Chalamet, tak je to pro mě úplný průměr, takže proto 3 hvězdičky. I tak mě jeho výkon příliš nezaujal. Drogová tématika mi moc blízká není, důležitá pro mě byla především psychologie postav. Přišlo mi, že hodně věcí bylo jen tak naznačeno, ale tak, že máte pocit, že pořád něco chybí. Nechce se mi říct, že film klouzal po povrchu, ale...vlastně to tak bylo. Samozřejmě pár věcí jsem si ve filmu našla, ale to by zas musel být opravdu špatný pokus, abych si v žádném snímku nic nenašla. Ze začátku se mi líbil "nostalgický" sled scén, ale pak mně to začalo nudit, až poslední půlhodina měla trochu spád. Celé to melancholické aranžmá by zasloužilo, aby se na konci ukázalo, že ty scény měly trochu význam a někam vedly, zapadly díly do skládačky, jak se říká, ale to se podle mě nestalo. ()

SAINTS

Film nedosiahol svôj potencial.Na drogovu tematiku už bolo natočenych vela lepšich filmov,Beautiful Boy je len priemerny.Samotny pribeh je jednoduchy:Nic je mlady muž,ktoreho jasna budusnost je poškvrnena kvoli drogovej zavislosti.Jeho otec sa marne snaži pomôst Nicovi porazit drogovu zavislost.Otec v podani Steva Carella neustale hlada na to ako zachranit syna pred utopenim v nekonečnom prilive drogovej zavislosti,len aby zistil,že to je nemožne.Za pozornost stoji soundtrack a vykon otca a syna v podani Steva Carella a Timothee Chalameta.Film sa nedokazal vyhnut patosu a miestami bol nudny.Bol to viac boj ako Beautiful.6/10 ()

Mkartaylas56

Upřímně jsem čekal něco mnohem lepšího. Těšil jsem se na sice komorní, ale zato emocionální drama, na kterém mě osobně velmi lákal fakt, že bude natočeno podle skutečné předlohy, jenomže emocí jsem se snad až na jednu scénu na konci vůbec nedočkal. Co mě taky celkem štvalo, bylo až moc velké množství flashbacků, které navíc nebyly nijak moc výrazně oddělovány od přítomnosti a kvůli tomu jsem se hlavně v první polovině filmu dost ztrácel. Co film každopádně lehce drží nad vodami průměrných snímků jsou určitě herci. Konkrétně Steva Carella jsem snad ještě nikdy neviděl v tak vážné roli a jelikož ho mám zafixovaného jako spíše herce z komedií, tak jsem mu ten jinak povedený výkon dost často nevěřil, ale to byl asi jen můj osobní problémek. Timothée Chalamet zde hraje jako už tradičně skvěle a jsem rád, že mě zatím v žádné své roli vyloženě nezklamal. Ještě bych rád zmínil styl vyprávění, který sice na první pohled působí obyčejně, ale hlavně díky předlohám je nám příběh vyprávěn v celkem svěží formě ze dvou úhlů pohledu: z pohledu ztrápeného otce, který se snaží přijít na kloub tomu, proč jeho syn neustále bere drogy a z pohledu syna, který chce bojovat proti své závislosti, ale stále ho to k ní táhne. Beautiful Boy tedy určitě není film, který byste museli nutně vidět a ani dle mého není vůbec převratný, ale herci, ne úplně tradiční styl vyprávění a příjemný soundtrack z něj dělají lehounce nadprůměrné drama, které si v klidu zkouknete a nejspíš ani nebudete litovat. 60% ()

Coliseum

Přes vnitřní výstražný maják, přes malého skeptika v hlavě, přes to mě film ohromně zklamal. Je to jednoduše o ničem, jde o, rád to slovo používám a dlouho sem to neudělal, klasický citodrnkal. Nasáklá houba, z které ale paradoxně nejde nic vymáčknout. ()

mac000

Dlouho to byl jejich "krásný chlapeček" , až najednou otec zjišťuje, že dospívající Nic se dostal pod vliv drogy crystal meth (anglický výraz pro metamfetamin) a marně ze svojí závislostí bojuje. Otec David se snaží dozvědět co nejvíce o pozadí drogové závislosti, aby pochopil Nicovo jednání a mohl s ním komunikovat způsobem, který by byl adekvátní jeho stavu. Chvílemi se to daří a oba k sobě opět nalézají cestu, ale bude to mnohem těžší, než si David představoval... ()

mauinka

Nepřečetla jsem si před zhlédnutím anotaci, ale během filmu jsem si byla jistá, že to napsal někdo, kdo věděl. Je to totiž zasraně reálný. ()

AgnesDee

Tento film mě velmi zasáhl. Nejenom narkomanie, ale i alkoholismus, kriminalita, dokonce i ta pitomá druhá světová válka (nebo válka obecně) jsou témata, která z filmu nikdy úplně nezmizí, protože je důležité lidi upozorňovat, že se to pořád děje a že je to pořád aktuální téma, byť už je to pro většinu lidí dost otravné. Navíc jsem nikdy neviděla podobný film, který by se zajímal o perspektivu milujícího rodiče (nebo jsem žádný takový film neviděla). A jako bonus je to úžasně zahrané. ()