Proxima

• Francie Proxima (více)

Astronautka Sarah (Eva Green) se připravuje na roční pobyt na oběžné dráze. Jako jediná žena ve vesmírné misi „Proxima" podstupuje psychicky a fyzicky náročný trénink, zatímco pečuje o svou milovanou sedmiletou dcerku Stellu. Perfekcionistka Sarah se snaží v práci podávat stoprocentní a soustředěný výkon, s blížícím se odloučením je to však čím dál složitější. Strhující příběh matky a dcery má navzdory netradičnímu prostředí univerzální téma: hledání rovnováhy mezi osobními sny a rodičovskou láskou. (Aerofilms)

Hellknight12

Práve som dopozeral Proxima úžasný film odporúčam 95%. Ak budete mať možnosť vidieť bez hneď na to . Možno to vyznie divné ale ten film je rozkošný . Je to rodinná dráma. Ak by som to mal prirovnať štylistiku filmu a spôsob natáčania tak najlepšie prirovnanie film First Man 2018 . Ak máte radi First Man tak sa vám bude páčiť aj tento film . Film má 108 min. . Mne celý film prišiel tak ako keby niektoré scénky boli podľa skutočných udalostí. Ale možno sa mýlim. Produkciu filmu majú na starosti francúzi a nemci. Vo filme môžete počuť angličtinu, nemčinu, francúzštinu, ruštinu. Hlavné úlohy si zahrali Eva Green ako Sarah, Zélie Boulant ako Stella ( dcéra Sarah ) Matt Dilon ako Mike ( kolega ). Všetci herci podali vynikajúci výkon. Hudba je akurát k filmu. ()

tlesk

Proxima rozhodně není filmem bez chybičky. Největší devizou snímku je slabší příběh, který nevytáhne nad vlny průměru ani Eva Green a jí zdatně sekundující Matt Dillon. I přes poctu skutečným astronautkám - matkám jsem se při sledování filmu nemohl ubránit pocitu, že vše sledované už jsem někde viděl. A dost možná lépe. Snímek tak stojí na herectví a zajímavých lokacích. Jednoznačně tu chybí nějaký větší zvrat nebo konflikt, byť to hrdinka nemá lehké, vše zvládne - a hlavně víme že to zvládne, jinak by film neměl pointu. A když už dojde před samotným odletem na překvapivou situaci, kdy astronautka vědomě ohrozí vlastní účast na misi, máte chuť se chytit za hlavu při tom, jak je celý ten zvrat reálně nepředstavitelný a hlavně nedomyšlený. Pokud jste příznivci Evy Green a máte rádi dramata se silnými ženskými hrdinkami, je tento snímek pro vás. Pokud jste od Proximy očekávali něco víc, pak návštěvu kina raději vynechte... ()

dkas

Být kosmonaut nebo rodič? To je zapeklitá otázka, na kterou tento film hledá odpověď. Navíc z pozice matky, samoživitelky. Jinými slovy je to pěkné vesmírné drama ze země. Za mě povedené. ()

jprmusic

Asi jsem příliš unavenej na to, abych ocenil psychologickou hloubku tohohle filmu, takže bohužel převládá pouze jeden pocit, a tím je strašná nuda. I když Evu Green mám moc rád a pořád se na ní moc pěkně kouká ..... ()

MyrnaAlec

Na Evu Green je vždy radost koukat, ale téma ani zpracování nebylo nijak převratné. Nakonec odletěla a dceru nechala na Zemi. ()

nula87

Chvíli mi trvalo (přiznávám, občas jsem pomalejší :) ), než jsem pochopil, že to není žádný vesmírný film, ale vlastně rodinné drama. Což pro mě bylo, přiznávám, zklamání. Zajímavé momenty to jistě má, ale bohužel i dost těch hodně divných. 3*, a to ještě s hodně odřeným skafandrem. 50% ()

ostravak30

Proxima je snímek, který by klidně mohl fungovat jako vodítko pro budoucí astronauty. Precizně je zde totiž vykresleno vše, co musí při výcviku absolvovat. Jenže se nedá čekat žádné drama nebo napětí. Hrdince se vzdaluje její dcera, ale vlastně i samotný pobyt. Flinká totiž tréninky a nezvládá odloučení, přičemž je otázkou, jak by zvládala samotný rok bez rodiny. Dojde to dokonce tak daleko, že následně porušuje pravidla a karanténu, což si myslím, že je totální hovadina a astronauti jsou jistě dobře střeženi. Zajímavá role je to jistě pro Evu Green jejíž erotické scény z 300: Vzestup říše či Snílků jsou již pověstné. Právě jako nesmírně sexy herečka, která nepostrádá odvahu ke svlékání se v jiných filmech prezentovala. Tady chtěla ale působit přesně opačně a to se jí povedlo, i díky maskérům, naprosto skvěle. Rozhodně není sexy a vypadá naopak deprivovaně a strhaně, prostě obyčejná mamina, aby nic z předchozího nerušilo tuto roli. Film má nejspíš působit jako pocta astronautkám, které jsou na konci zvěčněny. Všechny měly rodiny a před sebou dlouhé dny, týdny i měsíce bez rodin. A tak si tvůrce, pochopitelně žena, pokládá otázku, zda to ženy - matky mohou vůbec zvládnout. Stejně zajímavé by pak bylo se podívat na muže, kterým najednou spadne do klína výhradní péče o potomstvo a navíc ještě dětský stesk po mamince. ()

PlysovyMacko

Nejde o sci fi, napriek tomu že hlavná hrdinka je astronautka. Mladá žena Sarah podstupuje tréningový program na let na Mars a okrem toho sa vysporiadava s tým, že nemôže byť so svojou dcérou a že ju po odlete dlho neuvidí. Ide skôr o rodinnú drámu. Dúfala som, že sa divák do toho vesmíru dostane. Zaujmú rôzne techniky výcviku astronautov. ()

Mamutol

V popisku je akční/drama. Není to akční a není to drama, ale bezbřehá nuda. Nejzajímavější je asi posledních 5 minut, kdy konečně astronautka Sarah odletí do vesmíru. ()

blondboss

Ľudsky natočená melodráma vykresľujúca vzťah matky astronautky a jej dcéry, v ktorom sa bije povinnosť voči spoločnosti s povinnosťou voči rodine. Eva Green to zahrala skvelo, ale napriek tomu z tohto snímku ku mne preniklo málo emócií a bolo to miestami aj dosť nudné. Trošku to chcelo viac zdynamizovať. Každopádne na jednu projekciu určite odporúčam. 60 % ()

DonBraso

Matka co musí opustit svojí dcerku,ale pořád se toho nedokáže zbavit a tak chce s ní trávit co nejvíce času, než odletí do vesmíru. Zajímavé zasazení mezi kosmonautiku,kde se děj odehrává, stále dobrá Evička a to asi tak vše. Chybí tomu hodně a vlastně ani moc nevíte přesně co. Myslím, že tvůrci také. Je spestření ukázat i výcvik kosmonautů v reálnejších obrysech,ale co vlastně pak.Jestli to někomu stačí,to nechám na něm. ()

Dr.Ummer

Neobyčejně obyčejný střípek z života astronautky, která se připravuje nejen na misi, při které odlétá na Mezinárodní vesmírnou stanici, ale i na odloučení od své milované dcery. Snímek potěšil silnými a emotivními momenty i prostředím, ve kterém astronauti přebývají a trénují. Za zmínku stojí podle mě i velmi dobře zpracovaný závěrečný start raketky... ()

Kushina

V celku dojemné a silné drama, ve kterém je krásně znázorněno, jak je pro někoho kdo na rok opouští zemi těžké se odloučit od rodiny. 65% ()

bonovox

Slušný film v ktorom nečakajte akciu z vesmíru ale poctivý komorný príbeh o astronautke, ktorá kvôli svojmu snu musí zanechať svoju rodinu. Eva Green v hlavnej úlohe exceluje a dokazuje, že je nielen krásna žena ale aj schopná herečka. ()

Lestad

nevím jak to hodnotit jelikož nejsem matka s dcerou, která by řešila před odletem svůj vztah. O tom to přesně a jedině je. Kdo čeká vesmír, musí jinam. Nu a pro dospělé mužské pohlaví jsou tu 2x nádherný kozičky naší Evičky. ()