poster

Útěk

 • Polsko

  Fuga

 • anglický

  Fugue

Drama / Psychologický

Polsko / Česko / Švédsko, 2018, 103 min

Komentáře uživatelů k filmu (8)

 • JenYu
  ***

  MFF KV 2018: Film bych připodobnila k mramoru - chladný, šedavě bílý a s tmavými žilami osudů jedné polské rodiny. Místy tajemné, místy smutně pravdivé a místy velmi znepokojivé. Film stojí a padá s hlavní představitelkou, která podle svých vlastních slov do projektu dala celou svoji duši.(5.7.2018)

 • xxmartinxx
  ***

  Ten film mi byl celou dobu tak vzdálený! Neustále jsem cítil, že celý ten námět s amnézií má být symbol něčeho, ale nedokázal jsem cítit čeho.(19.9.2018)

 • berusche
  **

  Polská tvorba v mém podání, tedy toho, co jsem zatím měla možnost vidět, vždycky přináší nějakou vlnu tajemna, nevysvětlení, absurdna nebo bizáru. A právě Útěk spojil všechno dohromady. Můžu nadšeně kvitovat atmosféru, která je dobře postavená, můžu kvitovat herecké výkony, ale nehodlám se spokojit s tím, že tohle má tak velkou díru ve scénáři, že smrtelník musí být hodně dobrý fantasta, aby to dal. Hlavní hrdinka jedná totiž trochu nepochopitelně, její rozhodnutí jí vlastně ani moc nevěřím, a rozuzlení je takovým plácnutím do vody. Jako kdyby někdo šel správnou cestou 45 minut, pak mu došel dech a nestačil se už nadechnout. A tak to alespoň doškytal do konce.(6.8.2018)

 • LaRhette
  ****

  Nejsem feministka, ale vždycky mám zvláštní pocit zadostiučinění, když vidím film vytvořený ženami (navíc o ženě/nách) nebo jinými kinematografickými menšinami. Koprodukční Útěk (2018) splňuje nejen to, ale i touhu po filmovém napětí a postupně odkrývaném tajemství příběhu. Ztráta paměti je jevem pro většinu z nás nepředstavitelným, často vytrhujícím člověka z dosud těžce budovaného života a společnosti. Představte si, že byste měli začít od znovu, nepoznávali svého partnera/ku, děti, domov. Zní vám to jako horror? V rukách Agnieszky Smoczynské, režisérky bizarního muzikálu Vábení sirén (2015) a scenáristky Gabriely Muskały vskutku je. (Filmové listy, 2018)(9.8.2018)

 • angloumene
  ***

  Zajímavý filmový experiment s pro mě trochu překvapivým vyvrcholením. Příběh nesympatické mladé ženy se ztrátou paměti a její bolestný, nejspíš dočasný návrat k původní rodině. Několik opravdu silných momentů (skvěle atmosferické zachycení společného tance nebo schizofrenní moment na pláži) střídají průměrně ztvárněné rodinné trable. Celkově se jedná o opravdu zajímavý snímek, kterému chybí jen malý krůček k pořádné zábavě.(8.8.2018)

 • Gekacuk
  *****

  Výborně natočené drama. Naturalistické záběry bez příkras. Herečka v hlavní roli podala skvělý výkon. Drsně pojaté hledání příčiny ztráty paměti, která není až tak převapivá. Česká hudební "stopa" dodala flmu říz. Hlavně tanec při pomalé skladě je působivý.(1.8.2018)

 • Vasyl
  **

  Trailer navnadil dost, ale realita nebyla ani zdaleka tak napínavá. Vylezlo z toho rodinný drámo o hledání něčeho, co vlastně ani najít nechceš. Čekal jsem nějakej silnej zvrat ke konci a prt.(16.12.2018)

 • Parisienne09
  ***

  Velmi zajímavá zápletka s překvapivým rozzuzlením udržuje diváka v napětí. Ponuré obrazy kamery, chvílemi až hororové. Výborná hudba. Je třeba vyzdvihnout herecké výkony obou hlavních protagonistů. Jinak v podstatě příběh o tom, že když to v partnerství nejde, tak to prostě nejde...(4.7.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace