John Shaft (Samuel L. Jackson) se v roce 1989 dostal do přestřelky, které byla přítomna i jeho žena s dítětem. Nestalo se jim sice nic, ale tahle událost vedla k rozvodu. Od té doby Shaft svého syna JJ (Jessie T. Usher) neviděl. Ten momentálně pracuje jako kybernetický analytik u FBI. Jednoho dne je jeho nejlepší přítel, bývalý voják, nalezen mrtvý. Podle policie se předávkoval heroinem a případ je uzavřen, nicméně JJ najde pár nesrovnalostí, které indikují vraždu. Obrací se proto na svého otce, který pracuje na volné noze jako soukromý vyšetřovatel. (C0r0ner)

Eliott

Tak tenhle film mi byl ušitý přesně na míru. Skvělá akční komedie se zajímavým vývojem postavy mladého Juniora. Chválím především roli tatíka Shafta v roli Samuela Jacksona, jelikož do filmu vložil neuvěřitelné množství skvělých hlášek ve svém typickém provedení. Dále zde najdeme slušné akční scény a řadu velice vtipných momentů. V poslední řadě chválím nám představené tři generace Shaftů v závěrečné akci. 82% ()

T2

Rozpočet $30miliónovTržby USA $21,360,215Tržby Celosvetovo $21,360,215▐ Škoda toho upišťaného Shaftovho syna, či občas toho prílišného vatového blabotania lebo ináč to celkom dobre sype. Fajn nádych retra, potešia aj nejaké tie hefty, či sexuálne narážky. /60%/ ()

Morholt

Pokud jde o SLJ, tak není co vytknout. Hláškuje co to dá a pálí ostrými, takže dělá přesně to, co od něj člověk čeká. Navíc mi připadá, že ten chlap vůbec nestárne. Kámenem úrazu je Shaft jr.. S jeho ukňouranou postavou se nedá sympatizovat a proměna v drsňáka je mizerná i na komedii. Obešel bych se i bez tradičních otcovsko-synovských blábolů, ale na druhou stranu je fakt, že to mohlo být i horší. Každopádně vzdor tomu všemu má film drajv, pořád se něco děje, najde se prostor pro zasmání a akce, byť nijak nápadité, je dost. Na jedno podívání OK. 65% ()

sedm.1

Sakra příjemné překvapení. Po těch dvou kokotinách Ride Along jsem totiž ani trochu nečekal, že právě Tim Story natočí takhle zábavný a cool filmeček. Samozřejmě mu hodně ulehčil práci skvostný Samuel L. Jackson, který v roli Shafta naprosto exceluje, a krade si ho výhradě pro sebe, hláškuje a fuckuje neskutečným způsobem, všechny a všechno má dokonale na háku a přesto z něj jde respekt, nicméně i tak Story zasluhuje upřímnou pochvalu za celkovou záživnost, vtipnost a odvázanost celé té podívané, která má zároveň i styl a koule, podařila se mu zde navíc zachytit i velice slušná atmosféra, akce je pak sice minimum a je nenásilná a nekrvavá, ale nevyznívá ani nikterak trapně, a samotná zápletka, respektive ústřední případ, je v rámci možností a s jistou dávkou tolerantnosti nenudící, nicméně v tomto ohledu je určitě nutné zmínit, že je zde daleko větší, a v podstatě i zajímavější, prostor věnován spíše postavám a vývoji jejich vzájemných vztahů a charakterů, než právě samotnému ději, což jsem sice nečekal, nicméně to funguje vážně dobře a zábavně, takže sledovat postupné sbližování Shafta s Juniorem bylo zkrátka vážně fajn, a to nemluvě, když se k nim ke konci přidá ještě třetí generace. Shaft 2019 je zkrátka výborný odvaz, velice vtipná a svižná podívaná, která se ani trochu nebere vážně, a já se u toho luxusně bavil. ()

Fr

„A JMENUJU SE SHAFT...“ /// Starej a mladej (Shaft. Je třeba vzít v potaz Drsnýho Shafta z roku 2000). Na začátku jsem ani jednomu nevěřil. Samuel mi připadal starej a mladej zase… spíš trapnej. Nakonec to střetnutí fotr – syn celkem funguje i po tý komický stránce. Jablko totiž nespadlo daleko od podělanýho stromu. Ze všeho nejvíc je to detektivka (pátrání po smrti kámoše, mešita, drogy… a drsnej Shaft), občas akční střet. A švindlování se nevyplácí… možná trochu staromódní, ale celkem fajn! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Často mi říkaj, že nemám zvracet na nóbl holky. 2.) Nevím, jestli mám skončit s prací u sboru. 3.) Chtěl bych mít príma tátu. 4.) Thx za titule „need4seed“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ * ()

• Na konci filmu po prestrelke rozreže JJ (Jessie T. Usher) svojej priateľke putá, avšak o pár scén nato má ruky opäť zviazané. (johnsnow)