Paroží

• USA Antlers (více)

V izolovaném městě v Oregonu se učitelka střední školy a její bratr, místní šerif, zaplete s jedním ze studentů, jehož temná tajemství vedou až k děsivému setkání s legendární bytostí, která zde byla dávno před nimi. (Falcon)

katmandzoo

Povery a legendy o bájnych bytostiach mám veľmi rád a aj preto som sa tešil na tento film, ktorý je venovaný jednej z najznámejších bytostí indiánskej kultúry - Wendigo. Dej plynie pomaly v komornej atmosfére a je v primeranej miere doplnený creepy pasážami v momentoch, kedy si to film vyžaduje. Herecké výkony slušné, obzvlášť detský hlavný hrdina ukázal potenciál. Páčilo sa mi aj vyobrazenie samotného Wendiga, akurát by som sa obišiel bez toho mierne absurdného záveru. Film však splnil moje očakávania a radím ho k tomu lepšiemu v rámci hororového žánru za posledné roky. 4/5 ()

gazogazo

Kdo má rád tyto malé monstr horory určitě si přijde na své. Asi jsem neměl zrovna tu správnou náladu, ale tohle není nic než strašně nenápaditá variace na x viděné. ()

helraiser

Tak v každém případě tohle se povedlo. Parádní atmosférický monsters horor, s parádním monstrem, slušnou atmosférou a opravdu pěkným prostředím. S dětima se tu taky nikdo moc nesere a dostávají slušnou sodu. Monstrum se opravdu povedlo a co si budeme říkat filmů o Wendigo je jak šafránu, a při tom se jedná o opravdu zajímavou mytologickou potvoru. Jeho zpodobnění je v tomto filmu opravdu zajímavé a podle mě se povedlo. Celkový dojem akorát trošku pokazil závěrečný souboj hlavní hrdinky s monstrem, ale i tak paráda. V každém případě se jedná o jeden z nejlepších hororu roku 2021. Víc takových, prosím. ()

Kingjiri

Antlers se může v rámci žánru pochlubit dobrejma hereckejma výkonama, kvalitní filmařinou nebo solidní tísnivou atmosférou. Nicméně nápad samotnej mě nedokázal pořádně zaujmout a tempo vyprávění bylo hodně uloudaný, takže těch momentů, kdy jsem koukal na hodinky, bylo vzhledem ke střídmý stopáži až na pováženou hodně. Navíc do poslední chvíle pečlivě utajovanej vizuál nadpřirozenýho nepřítele nakonec dost zklamal a jeho souboj s hlavní hrdinkou v závěru už víc klišoidní být nemoh. Ve výsledku teda pěkně natočenej, ale zároveň dost uloudanej, nevýraznej a nestrašidelnej horor, dvě silnější hvězdy. ()

baddass01

Docela příjemné překvapení. Ta mystika tomu dala ten správný šmrnc a atmosféra byla hustá tak, že by se dala krájet. Trailery neklamaly tělem. ()

Maximilianus

Nemôžem povedať, že by to bolo vyslovene nudné, ale prišlo mi to malo. Málo napínavé,  málo budovania atmosféry, malo hororu, málo dôrazu na postavy a podobne. 6,2/10. ()

Likan7

Možná by to mělo pěknou hororovou atmosféru, možná by to ve mě vyvolalo i nějaký zájem o postavy. Jenže 90 % filmu je v noci nebo totální tmě, a těch 90 % dalších 80 % z toho není nic vidět, a to jsem měl zhasnuto a zatažené okna. Na film, který má 90 minut se to šíleně táhlo a nudilo. ()

Brooks

Ako slušná epizóda Aktov X natiahnutá na hodinu a pol. Prostredie amerického redneck zapadákova tomu svedčí. Cooper režíruje suverénne, temnotu i napätie dávkuje s rozumom, rozdráždi divácke očakávania. Potvora je mytologicky aj vizuálne zaujímavá. Casting kvalitný, obzvlášť dobrý bol ten chlapec. Len to vyvrcholenie, je vzhľadom na sľubný priebeh, lacne akčné a jednoduché. Ale posledný záber je fajn. ()

Marty7CZ

Nuda nuda, táhlá nuda! Měl sem pocit, že sou v Americe 2 poldove a jedna nebojacna horakyne. Úplně nevyuzitej potenciál za 35% ()

papadoce

Nie som hororový fanda, ale v rámci pestrosti som si to pustil. Príšerky boli fajnové, atmosféra hnusne dusivá. Neviem, či som spomínal, nie som hororový fanda. Ozaj a, pozerať to na večer, blbý nápad. ()

angel.CZ

Tak jsme dneska nestihli Venoma 2 (oprava cesty a zdržení 30 minut), tak jsem chvíli počkali a šly na Paroží - 2021. No, první půlka pozvolné a pochmurne tempo, kdy se lehce seznámíte s hlavními postavami. Do srdíčka se Vám jistě vybaví (kdo viděl soutsh park) Kenny, jako takový otlolanek z chudé rodiny. Druhá část má ,,svižnější" tempo a k té Vám mohu říct že na stropě v Hradecké cinestaru sál 6 je 12x9 dlaždic a 5 světel. Sem tam šla slyšel hudba a efekty z vedlejšího sálu kde se promitala Duna... Ne vážně 😅. Jako takové odreagování je to fajn film s pomalejším tempem a dvěmi lekajicími částmi. Jako pozitivum z celého filmu beru vlastně tento komentář který mohu napsat a příště prostě vyjet dříve, ať stihnu film na který chci jít.... 😪 50% za Kenyho a dobré vizuální stvárnění mladých herců. ()

Mamlas

Ten film byl tak zdlouhavý a nudný, že bylo nudné i to, když se tam ojediněle něco dělo. Prvních 50 minut se nestane vůbec nic. Pak fotřík zmutuje do jakéhosi parohatého stvoření a ojediněle se něco uděje, ale převážně se neděje nic, jen vykecává nebo zdržuje. Ten materiál, co měli, by byl použitelný tak na jeden průměrný 15minutový krátký film. Zbytek je nuda a vata, kdy to, co by mělo trvat 15 sekund trvá tak 3 až 10 minut. (12%) ()

adamix

Premárnený potenciál Cooperovho režisérskeho talentu, ktorý by sa nikdy nemal brať hororovou cestou. Po geniálnych Hostiles je toto obrovský prepad, ale cením si jeho snahu. Tento rok proste hororom neprial (až na Wanovu výnimku). Jediný, kto tu odviedol fakt dobrú prácu, je malý Jeremy T. Thomas s jeho obdivuhodným hereckým výkonom. Druhé dieťa by si po tejto skúsenosti odnieslo okrem symbolického honoráru aj doživotnú traumu. Takto to bola trauma len pre mňa. ()

SAINTS

Prúbeh založený na poviedke The Quiet Boy od Nicka Antosca nás zavedie do jedneho z malých,schátranych miest v Oregone.Tu sa začínaju diať velmi znepokojujúce udalosti,ktoré rychlo naberu dramatický spád.Postupné zmiznutia,rozštvrtene mrtvoly a zdrvujúca atmosferá čohosi zlého obklopujuce miestnu komunitu sú očividne sučastou desiveho tajomstva,ktoré učitelka a jej brat Paul,zastupujuci miestný šerif sleduju.Dalšie stopy naznačujú že jeden z jej študentov Lucas nejako suvisi so situacoiu.Film má ovela vyššie ambicie ako byť len zábavou.Film obasahuje prvky pochmurnej drámy o toxických rodinnych vztahoch a drogovej závislosti.V podstate tu máme dočinenia s hororovým slowburnom.Atmosfera špiny,beznádeje a rozkladu neustále dolieha na diváka.Po tomto depresivnom filme sa rozhodne divák nebude cítit lepšie.Snať tento film nezapadne do temnoty zabudnutia. ()

Solverino

Krásně ponurá a depresivní atmosféra, dobrá hudba i vizuál. Byl jsem spokojenej. Celkem i slušní herci, dobrý kluk v titulní roli. Trochu moc vylepšenej hlavní hnusák, ale dalo se. Hezké gore. ()

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

02.12.2021

Režisér Scott Cooper (Crazy Heart, Nepřátelé) přibližně před měsícem v kinech představil svůj dlouho odkládaný horor Paroží s Keri Russell a Jessem Plemonsem v hlavních rolích. V současné době však… (více)

Christian Bale v historické detektivce

Christian Bale v historické detektivce

28.02.2021

Režisér Scott Cooper (Nepřátelé, Pryč od pece) a Christian Bale (Temný rytíř) se dohodli na své již třetí spolupráci. Jejich nový snímek bude tentokrát adaptací historické detektivky The Pale Blue… (více)

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

12.03.2020

Jen týden před premiérou se rozhodlo studio Paramount Pictures pro jistotu posunout snímek Tiché místo 2 na pozdější datum. Oznámil to samotný herec, producent a režisér John Krasinski na svém… (více)

Margaret Qualley bude mít hlavou plnou duchů

Margaret Qualley bude mít hlavou plnou duchů

18.02.2020

Herečka Margaret Qualley (Pozůstalí, Tenkrát v Hollywoodu) se upsala novému projektu od režiséra Scotta Coopera A Head Full of Ghosts. Film bude adaptací stejnojmenné knížky od Paula Tremblaye,… (více)