Strach (E03) (epizoda)

Krimi / Drama

Česko, 2004, 1 h 20 min

• honajz

Poslední díl, v němž by divák čekal, že se věci rozmotají, mne poněkud zklamal - všechna ta komunistická vysvětlení u seriálu z roku 2004 působí anachronicky a zastarale, navíc hodně věcí vysvětleno nebylo (Kdo zavraždil nového majitele claimu a dolu? Kdo v noci vložil fotky do deníku v Hagenově štole, když Kozelka sledoval Sandru?). A i jinak mi přišlo, že se lidé mezi různými místy pohybují jednu chvíli hrozně rychle, posléze moc pomalu. A jinak opět tupý scénář, tupé charaktery, postavy jednající jak idioti. Snad jediný, kdo mě v tomto seriálu zaujal, byl herec Karel Pospíšil a jeho role odpadlého kněze s parapsychologickými schopnostmi, i když i zde šlo věci dohrát daleko lépe a podrobněji, více do hloubky. Jinak mi to přišlo celkově zmatené a zmateně podané, nad logikou raději nepřemýšlet, bez dořečených linií, a napětí se ne a nedaří přes veškerou snahu hudby a výpravy vykřesat.(18.4.2017)

• Peabody

nechápu v jakém pominutí smyslů napsal autor jako V Šulc tak hrozné dialogy a kdo přiměl docela slušné herce je tak idiotsky recitovat. Plus přidali pejsek s kočičkou trochu dementní pseudomystiky a není opomenuta ani špetka let padesátých, Skoro bych řekl, že takže nějak se asi před 40 lety vyvažovalo pro schvalovací komise, dneska se takto odvažuje očekávaný úspěch u diváků nebo granbtových komisí. Ach jo.(20.7.2017)

Příjemný detektivně-duchařský příběh. Při vyprávění o Hagenově štole mě docela mrazilo. (82.)(5.11.2006)

Já musím dát za ****. Tajemné seriály mám rád a tady se to IMHO docela povedlo. Výborný je Robert Jašków.(1.12.2008)

• Tom_Lachtan

Závěr paranormálně detektivní série, který trpí stejnými neduhy, jako díly předchozí, také jinak obsazení je zcela mimo, protagonisté hlavních rolí své party nezvládají, nejsou tam zádné rozkošné veverky s růžovým tupé a scénář je impozantně jalový. A takhle by se mohlo pokračovat dál a dál, tohle má v sobě jednoduše všechny neduhy tv produkce, které měla čt okolo roku 2000, ale nejhorší je vážně ten scénář, který vkládá už tak toporným hercům dialogy naprosto ďěshrůzné, A přestože se o to tvůrci nejspíš snažili, tak výsledný stupeň děsivosti je nula.(1.1.2016)

• - Scénář od Viktorína Šulce byl v roce 2004 vydán nakladatelstvím Epocha jako detektivní román pod názvem Agentura Puzzle. (navabaca)