Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Doktor Wynnyczuk, na Petrovo přání, vyřeší tajemství Hagenovy štoly, ale sám v ní umírá. Vyjde najevo, že Sandra Fikarová odešla z domova dobrovolně, protože pracuje pro kriminalistu Felixe jako tajný agent nasazený na případ pašeráků starožitností. Hlavou celého podniku je Kozelka, Petrův bývalý soupeř v hledání pokladů. Kozelka nemohl zapomenout Petrovi vítězství, které považoval za podraz z jeho strany, a chtěl se mu pomstít jako Sorrow. Do chvíle pomsty se skrýval na zámku Kunberk, kde shromažďoval starožitnosti z loupeží, aby je dopravil za hranice. Cennosti byly vyváženy mikrobusem, kterým penzion Olga vozil své seniory na zájezdy. Tom, dlouholetý přítel Petrovy matky, byl v celém podniku namočený. Lampera, který tipoval a kradl starožitnosti, odstranil sám Kozelka a mrtvého nechal shořet v autě místo sebe. Ve finálním střetu s Kozelkou Petr zvítězí. Poklad Němky Huttnerové, který našel sám Kozelka za falešným oknem, je zachráněn spolu s celým nákladem starožitností. Petr se díky Wynnyczukově oběti smíří se svým svědomím ohledně smrti Jany.

Třídílný seriál Agentura Puzzle je vyroben a vysílán ve formátu Dolby Surround. Zážitek z prostorového zvuku si mohou vychutnat majitelé domácích kin, kteří přijímají signál ze stereofonního vysílače a použijí dekodér ProLogic. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (10)

honajz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Poslední díl, v němž by divák čekal, že se věci rozmotají, mne poněkud zklamal - všechna ta komunistická vysvětlení u seriálu z roku 2004 působí anachronicky a zastarale, navíc hodně věcí vysvětleno nebylo (Kdo zavraždil nového majitele claimu a dolu? Kdo v noci vložil fotky do deníku v Hagenově štole, když Kozelka sledoval Sandru?). A i jinak mi přišlo, že se lidé mezi různými místy pohybují jednu chvíli hrozně rychle, posléze moc pomalu. A jinak opět tupý scénář, tupé charaktery, postavy jednající jak idioti. Snad jediný, kdo mě v tomto seriálu zaujal, byl herec Karel Pospíšil a jeho role odpadlého kněze s parapsychologickými schopnostmi, i když i zde šlo věci dohrát daleko lépe a podrobněji, více do hloubky. Jinak mi to přišlo celkově zmatené a zmateně podané, nad logikou raději nepřemýšlet, bez dořečených linií, a napětí se ne a nedaří přes veškerou snahu hudby a výpravy vykřesat. ()

Reklama

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Závěr paranormálně detektivní série, který trpí stejnými neduhy, jako díly předchozí, také jinak obsazení je zcela mimo, protagonisté hlavních rolí své party nezvládají, nejsou tam zádné rozkošné veverky s růžovým tupé a scénář je impozantně jalový. A takhle by se mohlo pokračovat dál a dál, tohle má v sobě jednoduše všechny neduhy tv produkce, které měla čt okolo roku 2000, ale nejhorší je vážně ten scénář, který vkládá už tak toporným hercům dialogy naprosto ďěshrůzné, A přestože se o to tvůrci nejspíš snažili, tak výsledný stupeň děsivosti je nula. ()

Peabody odpad!

všechny recenze uživatele

nechápu v jakém pominutí smyslů napsal autor jako V Šulc tak hrozné dialogy a kdo přiměl docela slušné herce je tak idiotsky recitovat. Plus přidali pejsek s kočičkou trochu dementní pseudomystiky a není opomenuta ani špetka let padesátých, Skoro bych řekl, že takže nějak se asi před 40 lety vyvažovalo pro schvalovací komise, dneska se takto odvažuje očekávaný úspěch u diváků nebo granbtových komisí. Ach jo. ()

Zajímavosti (1)

  • Scénář od Viktorína Šulce byl v roce 2004 vydán nakladatelstvím Epocha jako detektivní román pod názvem Agentura Puzzle. (navabaca)

Reklama

Reklama