Veterán je příběh muže, který se snaží fatálně změnit svůj život a vstoupit do společenské vrstvy, do které nepatří. Martin utekl z Česka do francouzské cizinecké legie a po letech se vrací s naditou kapsou peněz domů, aby našel pohodový život, začal podnikat a byl blízko své rodině. Armáda dala Martinovi veliký dar, schopnost přežít jakoukoli nebezpečnou situaci, ale nepřipravila jej na mnohem méně drsné podmínky, jakými je svět složitých lidských emocí a vztahů. Martin se sice s rodinou shledá, rozjíždí svůj vysněný byznys a prožívá nový vášnivý vztah s dívkou, ale i přesto, že všechno myslí dobře, postupně míří k neúprosnému pádu. Jeho trajektorii může změnit jen poslední kulka v zásobníku nebo zázrak mezi nebem a zemí… (Česká televize)

benedikt28

Pan Hřebejk je zpět a v plném bojovém nasazení! Milan Ondrík skvělý!! Snové scény s pískem povyšují tv film na dílo!!! ()

bonsetti

Ten film si určitě zaslouží víc než zdejší průměrné hodnocení. Milan Ondrík se mi tu jako drsňák fakt líbil. Mohlo by přijít pokračování ... ()

ezop1012

Príjemné prekvapenie, v podstate nemám, čo by som tu vytkol, iba chýbajúca hudba a divne správanie toho vysoko postaveného úradníka, inak by to mohlo byt celkom zaujímavé. ()

Hanka_M

Producentsky i scenáristicky celkem dobrý tah na slušný televizní film. Problém je ale v režii, která neví na co se soustředit a další hlavní problém je rozvleklý a pomalý děj filmu. Dokážu si představit film o dvacet minut kratší a pořád by to mělo suverénní stopáž i vzhled "celovečeráku". Příliš mnoho stran, pane Epsteine. Na druhou stranu se mi líbí herecké obsazení, kamera i některé hudební nápady. U scenáristů poslední dobou je zřejmá absence stručnosti, proto za mě bohužel jen lepší průměr. Nicméně pořád lepší, než např. Hlava medůzy. ()

jpapene

Líbí se mi režie Jana Hřebejka. Milan Ondrík, Pavel Kříž, Jan Kolaří Vás vtáhnou do děje filmu. Téma veterána, jak přichází znovu žít do čech 78%. ()

horskejvlk

Mizerný námět a ještě horší scénář, réžie už byla průměr. Slovačisko Ondříček už vysloužilce zahrál s přehledem. Ale proč tak trapný a fádní námět ? Za prvé,  nechápu proč Legionář který má obslouženo 20 let a jistě i Francouzské občanství se vrací do Čech kde již dávno nepatří, dramaturgicky by bylo zajímavější kdyby Čech žil ve Francii a měl tam svůj další osud s českým srdcem. Ne, nudný, zamlklý vysloužilec ala John Rambo se vrátil do Brna a nic. Zkrátka nic zajímavého ke koukání, kdyby alespoň byly nějaké sekvence z legie a exotiky ale kdepak… nic, nic a zase nic. Stále šeď a bývalý žoldák s posttraumatickým syndromem-takové Poupata ale v Brně. Když se podívám na černobílý Černý prapor s legionářem Františkem Peterkou tak to bylo víc barevné než toto. Tam jsme se alespoň podívali do Vietnamu byť na Žitném ostrově a bylo to ideově ovlivněno, tady poselství chybělo a ještě nudilo. ()

PORTER44

Docela nuda,ze začátku to ušlo pak se objevil Navrátil s rodinou a šlo to z kopce,hlavní postava se zamiluje do Sáry a je z toho romance z občasným odskokem na zápasy pak kavárna,běhání a pořád dokola nuda. ()