Veterán (TV film)

Krimi / Drama

Česko, 2020, 100 min

Nedávno jsem viděl Posla, Veteránem jako by za něj chtěl Marek Epstein v ČT Brno složit reparát. Příběh Martina Illése (Milan Ondrík) odvyprávěl podobným stylem s postupnou gradací, kladl ale mnohem větší důraz na detail. O výborný výsledný dojem se ale zasadili zejména režisér, kameraman a charizmatický představitel hlavního hrdiny.(9.2.2020)

• Mara97

Celý film mě štvalo, proč dali hlavní roli jakýsimu Slovákovi, kterýmu skoro není rozumět, protože neumí artikulovat. Ačkoli v průběhu filmu jsem si na jeho mluvu už zvykl, na začátku to bylo skoro na titulky. Naštěstí důvod obsazení takového herce se potom objasnil, což je v pořádku. I tak mi ale vadila absence jakékoli pointy, nedynamické a divné dialogy, potácení odnikud nikam, snad všechny postavy byly strašně nesympatické. Na Brno se mi sice dívalo hezky, o to více na Janáčkovo divadlo, kde mám poslední dobou skoro druhý domov, ale to bylo tak vše. Věřím, že od Epsteina byl scénář napsán dobře, ostatně námět není nikterak špatný, ale to Hřebejkovo zpracování mi nesedlo.(10.2.2020)

Silný příběh...Téma které se na našich obrazovkách moc nevyskytuje, nové tváře Ondrík zajímavý,Poulová potěšili... Martin (Milan Ondrík) ukazuje tetování kde stojí "Marche ou crève" "Jdi nebo chcípni" a říká že je to heslo francouzské legie.Není, Oficiálním mottem (nepoužívá se slovo heslo) Francouzské legie je „Honneur et Fidélité“ (Čest a věrnost). Nikoliv často zmiňované „Pochoduj nebo zemři“. To se stalo pouze nepsanou pravdou, vycházející ze zkušenosti. (12.2.2020)

Milan Ondrík je jedním z mých nejoblíbenějších herců, výborný vždy, ať v roli dramatické, či komediální, na divadle perfektní. Tato role mu seděla přesně, nevybavuji si, kdo jiný by se hodil lépe. Velmi dobrá volba. Téma zajímavé, příběh atraktivní, před minulostí neutečeš, čili si říkám, že to nemusela být až taková zívačka. Lepší tři. Na telku vydařené.(9.2.2020)

Oproti nedávnému výbornému Hřebejkovu tv.filmu "Non-stop lahůdky" tentokrát trochu zklamání, děj opravdu dost předvídatelný a když se člověk vydrží na něco dívat 100 minut a pak to nemá žádnou pointu a jen zase otevřený konec... žádná sláva. Přitom samotný nápad konfrontace životů vojáka ošlehaného válkami s životem rodiny zbohatlíků ošlehané dnešní dobou nebyl špatný a držel film určitě víc než další motivy (rodina sestry, kavárna, "býčí" zápasy podsvětí). herci vcelku zajímaví, Antalová, P.Kříž pěkně uhrál rozhodující scénu, i divoženka M.Poulové.(10.2.2020)

• - Martin Illés (Milan Ondrík) si přivydělává jako zápasník u svého kamaráda Danyho (Matouš Rajmont). Promotérstvím zápasů v bojových sportech si Matouš Rajmont vydělává peníze i v reálném životě. Tento typ akcí pořádá zejména v pražské Lucerně. (klukluka)

• - Záběry, pořízené na chátrajícím stadionu, jsou pořízeny za Lužánkami v Brně, což je v době vyzniku filmu nadále největší fotbalový stadion v Česku i Slovensku s kapacitou 50 tisíc diváků. (Scott67)

• - Byt sestry Martina Illése se nachází na Pellicově ulici v Brně. Prostor na kavárnu si dojednává o pár metrů dál na ulici Pekařská, dvůr do kterého vstoupí a kavárna, kterou v něm vybuduje, se nachází na ulici Cejl v prostorách bývalé věznice. (klukluka)