poster

Veterán (TV film)

Krimi / Drama

Česko, 2020, 100 min

 • Scott67
  *****

  Taky jsem brblal, že to nějak nemá konec. Ale když se nad tím filmem znovu a znovu zamýšlím, musím přiznat, že Hřebejk zraje. Od laciných schémátek zamířil ke složitosti neřešitelna. Ano, ten film je právě o tom, že to nemá řešení. Naše minulost je ve vzduchu jako bumerang, a čekat, že nás nepraští zezadu do hlavy, když už to vypadá, že je všechno v pohodě, je naivní. Ještě to ukazuje, že přežití v cizinecké legii, plné neodsouzených vrahů, není dostatečnou průpravou pro život mezi slizskými bazilišky české komunální politiky. Dobré jsou také neokoukané exteriéry starého Brna a několik záběrů na kdysi (stále) největším fotbalovém stadionu v Československu - za Lužánkami. Pro mě to rozhodně nebyl film bez pointy. (že by příprava pro dvojku?)(10.2.2020)

 • kodwin
  ***

  První půlka super, pak zklamání. Nedotažený scénář Marka Epsteina zazdil velmi zajímavou látku. Je to škoda, protože všechno ostatní fungovalo dobře - herci, exteriéry, kamera, ale prostě když něco rozehraju, musím to uspokojivě dokončit, ne jen načít myšlenku. To dělají ženské, když se chtějí pohádat a ne dobrý scénarista.(11.2.2020)

 • Trixinka
  **

  Nemám ráda filmy, kde si musí divák na konci hodně věcí domýšlet. Ano, může být nějaký ten otevřenější konec, kde je nějak naznačeno co bylo dál, ale v tomto díle bylo těch otevřených záležitostí na mě prostě moc - kavárna, sestra hlavní postavy, odjela teda ta Sára studovat či ne.... Navíc je hlavním hrdinou (použiju slova P. Kříže z filmu) guma, která má mozek ve svalech. Jako mladistvý spáchá trestný čin, zdrhne, slouží v armádě a pak se vrátí a my mu máme jako tleskat či co? Na druhou stranu musím ale vyzdvihnout ztvárnění tohoto hlavního hrdiny hercem Milanem Ondríkem, tato role mu fakt sedla. Ovšem jako celek žádná sláva, za Brno a Ondríka dávám 2*, Jan Hřebejk umí lepší filmy.(11.2.2020)

 • Kovaja
  ****

  Na tenhle kousek jsem netrpělivě čekal a byl moc zvědavý jak zvládne drsnou roli pošuk M. Ondrík kterého mám moc rád. V ůvodní scéně když se jde na pumpě na wc opláchnout jsem si sedl na zadek z jeho vyrýsované postavy. To klobouk dole. Film měl spád ale jsem trošku v rozpacích, myslím že se z toho dalo vytřískat trošku víc. Ale dobrý :-))(15.2.2020)

 • Fr
  ***

  „JE TO GUMA…“ /// Na TV film slušný tvůrčí duo Hřebejk – Epstein a chválím nevočuměnej casting, Veterán Martin ukazuje, že 20 let v cizinecký legii nepřežije žádnej sráč. Je tedy zpátky a musí normálně žít. Vzhledem k tomu, že netrpí žádnou úchylkou či syndromem, má k němu člověk kladnej vztah. Teda – jediná úchylka je ujetost na kafi a na fyzičce. Většinu času se to nese v lehce optimistickým duchu, takže čekáte, co že to vlastně rozčísne, aby to nějak vyvrcholilo. Vrchol není nic moc, takže je to spíš takovej příběh ze života s celkem sympatickým „veteránem“. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám strach, protože mě chrání. 2.) Furt slyším písek (a nedělám v pískovcovým lomu). 3.) Chystám se domů… /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(20.2.2020)

 • - Film se odehrává v Brně, postava představovaná Pavlem Křížem se zamýšlí nad tím, jestli by měl z pozice zástupce starosty (Brno ve skutečnosti řídí primátor a jeho náměstci) povolit výstavbu mešity. Ta stojí ve Vídeňské ulici už od roku 1998. (klukluka)

 • - Martin Illés (Milan Ondrík) prodává do autobazaru svoje SUV zn. NISSAN. Člověk z autobazaru umístí za čelní sklo dokument, podle něhož byl vůz v ceně 90 000 Kč vyroben v roce natáčení filmu (2019). (klukluka)

 • - V epizodní roli se ve filmu objeví kmenový reportážní fotograf magazínu REFLEX Jan Šibík. Matka Kadlecová (Alena Antalová) ho dceři představí jako Jana Šimíka. (klukluka)