Tina, podivínská a samotářská celní úřednice s ne právě přívětivým vzhledem, má podivný dar nepřirozeně vyvinutých čichových schopností. Na švédské hranici s Dánskem dokáže identifikovat kontraband tak, že u cestujících vycítí čichem strach, úzkost, provinění i jiné emoce. Ačkoli je v práci při odhalování pašeráků úspěšná, její soukromý život za moc nestojí. S povalečským přítelem žije prázdný „pro forma“ vztah ve skromné chatě u lesa, a z rodiny jí zůstal jen dementní otec v ústavu. Přitahuje ji příroda a mnohem více než s lidmi si rozumí s divokými zvířaty. Všechno se změní, když při své práci potká záhadného podezřelého vyvrhele, s podobně zvláštní tváří, jménem Vore. Oba jsou k sobě až záhadně silně přitahováni. (Pilot Film)

Trailer 1

EvilPhoEniX

Dohnal jsem si tenhle skandinávský bizár a je to k mému překvapení slušné a doporučeníhodné. Příběh se zaměřuje na Tinu, která má podivný vzhled a je celkem creepy, její život za moc nestojí a pracuje jako celník na letišti, ovšem má zvláštní dar- speciálně vyvinuté čichové schopnosti, kde dokáže z lidí ucítit strach,vinu i jiné emoce a díky tomu chytí i nějaké ty pedofily. Její život se však změní, když se setká s Vorem, který má podobně odpudivý vzhled a začne mezi nimi jakási bizární romance ( sexuální scéna s němi je opravdu velmi odpudivá). Míchá se zde více žánrů, je to protkané severskou mytologií, daří se tvůrcům i šokovat ( v závěru se docela přiostří) a celé je to takové zvláštní, zajímavé, neobjevené, že mě to opravdu bavilo. Skandinávský bizár se vším všudy. 7/10. ()

Gilmour93

LGBTT..? Nordic noir, supernatural horor a realismus dílem magický i sociální nabalení na love story a proces hledání identity, když jste součástí menšiny. Diváky trolící Abbasi to tak koncipoval, protože na milostný příběh jde navázat prakticky cokoliv, nicméně podmínkou je, že musí být natolik silný, aby to unesl. Škoda, že při erotické scéně nevylezlo slunce, protože mít ho jako šutr, měli by to ještě intenzivnější.. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $771,930Tržby Celosvetovo $1,618,000▐ Bizardné do špiku kosti. Poctivo chladné, hrajúce sa na hrane znesiteľnosti. Stačí už len na začiatku vidieť tú tlamu colníčky, čo na diaľku vyčmuchá zloducha, tobôž perverzáka. Sakra dúfam že ta herečka mala tak namakanú masku, lebo mať taký ksicht tak ďakujem pekne. Dejovo správne zamotané a na správnych miestach ohavno šokujúce, malo to hlavu aj pätu a to zachádzalo pekne zo vztýčenou hlavou dokonca do žánru fantasy. Trolovia útočia a Švédi zas prekvapujú. /videl v kine: 70%/ ()

chelseaman22

Impozantní film o tom, kterak trollové na severu Evropy nevymřeli. Ono o trollech se všeobecně ví snad jen to, že jsou tupí jako sedlo od koně a smradlaví jako CH3(CH2)2COOH vylitá v květináči. Co se skutečně nevědělo, bylo to, že troll-samec má vagínu a trollice-samice má chuj podivného vzezření. Rovněž se doposud netušilo, že troll (bez ohledu na to, zdali má vagínu či chuj podivného vzezření) disponuje vlastnostmi mozkomora ergo vycítí pocity u člověka-netrolla. Nezapomenutelný a současně silně znepokojující film. 85% Celosvětový příjem k 6. 3. 2019: $944,990 ()

silentname

Nakoniec tomu predsa len ten jeden bod filmu pridám. Musím uznať. "Gräns" je skutočne originálny film. Minimálne v niektorých aspektoch. No na niektorých miestach je pre mňa veľmi nudný a nevedel udržať moju pozornosť. Vizuálne to má veľmi dobrú prácu s make-upom a maskami. Eva Melander vyzerá vynikajúco a funguje to. A rovnako je na tom aj Eero Milonoff. Maskéri odviedli skvelú prácu. Úvod je celkom zaujímavý, policajné vyšetrovanie je dobre spracované a pôsobí uveriteľne. Príbeh o pedofílii je tu silný a efektný. A niektoré scénky sú spracované dosť silno. Záverečné vyvrcholenie je vynikajúce. Nečakal som to a malo to poriadnu silu. A plán zloducha je skutočne poriadne diabolský. No to sú pre mňa celkovo najlepšie elementy. Veci, ktoré na mňa pôsobili ako z ľudského sveta sú silné, fungujúce a dobre spracované. No potom sú tu ešte aj fantasy elementy. A tie na vás buď divácky zapôosobia, alebo nie. A ja som bohužiaľ na tej opačnej strane. Celkovo to dáva zmysel a prináša to zaujímavý element, no po vizuálnej stránke sú tu potom scénky, ktoré na mňa nepôsobia. Aby som bol úprimný, je tu jedna z najdivnejších sexuálnych scénok čo som kedy v živote videl, je tu pôrod, ktorý ma skutočne šokoval. Ale zase to sú elementy, ktoré robia ten film originálny a inovatívny. Preto som z neho tak veľmi zmätený a preto neviem čo o ňom vlastne povedať. Nemyslím si, že by som sa k nemu znovu vrátil, no som rád, že som ho videl. Mal momenty, kde som sa nudil, no na konci som bol skutočne zaháknutý. Príbehy sa dobre spojili a máme skvelú hlavnú hrdinku. Takže ako celok to vnímam pozitívne, no rozhodne mám pocit, že niektoré veci neboli úplne pre mňa. Toľko k filmu. Hodnotenie: B- ()

• Před českou kino premiérou proběhla premiéra na Karlovarském IFF 29. června 2018. (Varan)
  • Eva Melander musela před natáčením přibrat 20 kg. Každý den pak strávila 4 hodiny pod rukama maskérů. (dogma97)
  • Celosvětová premiéra proběhla 10. května 2018 na filmovém festivalu Cannes. (ČSFD)