Tina a Vore

• Austrálie

• Nový Zéland

Drama / Fantasy / Thriller / Romantický / Krimi

Švédsko / Dánsko, 2018, 108 min

Trailer mi přišel zajímavý, ale samotný film mě nebavil a ke konci jsem už jen útrpně vyčkával, kdy naběhnou titulky. Postrádal jsem tam nějaký poutavější příběh, který by si více získal pozornost. A celkově jsem si k tomu nenašel cestu a přišlo mi to nesympaticky bizarní a místy dost nechutné - pár lidí se v jistém momentu zvedlo z kina a vůbec jsem se jim nedivil.(17.10.2018)

Jelikož mám dnes výjimečně dobrou náladu, tak Vás hned zkraje nenaseru a přiznám, že komentář obsahuje bojlery. Kdo bude číst dál a pak se rozčilovat a cákat mi do pošty proč spoileruju, jest kokot. Tak a nyní k filmu - Rozhodně cením nápad, že Tina a Vore nejsou prostě jen dva nepovedení neskutečně ohavní zmrdi, ale prostě a jednoduše trollové, což vysvětluje proč má chlapík Vore píču a oba serou strachy u bouřky. Každopádně film sázel na nechutnost v tom, že když spolu prcaj dvě individua jak z Jedličkova ústavu a ještě zmutovaný a lascivně si cpou jazyky do prdele, tak z toho bude divákovi špatně. No já z toho měla záchvaty smíchu a v okamžiku kdy Tině z kundy vyrost žampion (trollí kokot) a rázně s ním vošoustala Voreho píču, tak jsem se smíchy válela na zemi a scénu si pustila asi 5x. Takže tady jsem jako divák nehorázně zklamala, páč mi z toho mělo být zle, alespoň kámošky z toho málem blily. Jinak je to ale vcelku koukatelnej snímek o tom, jaký to je zjistit, že jste trollice a bojujete sama se sebou jestli máte unášet, a možná i žrát, děti nebo to nahlásit na policii. Každopádně nejvíc fantasy ve filmu pro mě bylo, že Tina měla, předtím než potkala Voreho, chlapa. Že jí z kundy rostou žampiony a je troll to beru to se může stát, ale že tohle stvoření bude chtít někdo dobrovolně prcat (i když to je ohavnej rachitickej zmrd) to už není ani fantasy, to je sci-fi jak svině. Každopádně kdo chce vidět šoustat trolly, tomu tenhle film doporučuju a přidávám výzvu. Zkuste hned potom sníst žampion.(14.4.2019)

Velmi zajímavé, místy bizarní, syrové a s výbornými hereckými výkony hlavní hrdinky (a jejího partnera). Když se odhalilo, o co jde, ztratilo to určité pětihvězdičkové kouzlo, ale on asi nebyl cíl tvůrců držet to pod pokličkou až do konce (a také se některé dějové prvky odhalily až ke konci). Nicméně dokázali diváka udržet (přestože mnohý se může místy nudit). Místy je to až nehezké, ale i v tom vidím značnou zajímavost. Primárně existencionální.(19.1.2019)

Detektivní schéma, vychýlené festivalovým bizárem s různorodým myšlenkovým klíčením. Přes zdánlivé prvky fantasy zůstáváme pevně v realitě - a o to děsivější a znepokojivé. Tvůrce ji nazývá “Nordic realism”. Psychologický, fyzický, místy pro někoho možná až odpudivý zážitek, vždy ale společensky reflektující a ze všech uhlů pochopitelný. A navíc jednohumorně odlehčený - pokud tedy záměrně. Nejsem si jistej. [Cannes](10.5.2018)

Impozantní film o tom, kterak trollové na severu Evropy nevymřeli. Ono o trollech se všeobecně ví snad jen to, že jsou tupí jako sedlo od koně a smradlaví jako CH3(CH2)2COOH vylitá v květináči. Co se skutečně nevědělo, bylo to, že troll-samec má vagínu a trollice-samice má chuj podivného vzezření. Rovněž se doposud netušilo, že troll (bez ohledu na to, zdali má vagínu či chuj podivného vzezření) disponuje vlastnostmi mozkomora ergo vycítí pocity u člověka-netrolla. Nezapomenutelný a současně silně znepokojující film. 85% Celosvětový příjem k 6. 3. 2019: $944,990(6.3.2019)

• - Eva Melander musela před natáčením přibrat 20 kg. Každý den pak strávila 4 hodiny pod rukama maskérů. (dogma97)

• - Před českou kino premiérou proběhla premiéra na Karlovarském IFF 29. června 2018. (Varan)

• - Spoiler: Nápad, že jsou Trolové „pronásledování bleskem“ a bojí se hřmění, pochází ze skandinávských pohanských časů. Pohané věřili, že bůh blesku, Thor, loví obry a zabíjí je úderem svého kladiva. Později se toto pohanské přesvědčení stalo folklorem s přenesením z obrů na zlá stvoření jako jsou trollové nebo vlci, kteří se bojí hromů a blesků. (cihlenka)