Adelaide Wilsonová (Lupita Nyong'o) přijíždí s manželem a dvěma dětmi na prázdninový pobyt na chatu na kalifornském pobřeží, kde jako malá trávila léto. Na první pohled vyrovnaná a spokojená žena v sobě skrývá velké trauma z dětství a hned po příjezdu v ní řetězec zdánlivě nevinných událostí vyvolává silnou paranoiu a pocit, že rodinná idyla brzy skončí. Předtucha se promění v realitu, když se uprostřed noci na příjezdové cestě k domu objeví čtveřice podivínů, kteří na rodinu záhy zaútočí. Děsivá noční můra je o to strašlivější, že ti útočníci vypadají úplně stejně jako Wilsonovi. Jen mají v rukou zbraně. A neváhají je použít. (CinemArt)

Marius_ss

Lepšie ***. Rozhodne zaujímavý film, aj keď trochu čudný, až príliš prekombinovaný a bez pointy.... ALE... rozhodne veeelmi zaujímavý. Videné v Cinemax Presov, 28.03.2019, 20:50, sám. ()

Kejf.

Bezprostredne po projekci nadsene saham po 4 hvezdach, kdyz nebudu brat v potaz vcelku komplikovany rozuzleni, ktery me vlastne neuspokojilo a vyvolava radu otazek. Budu muset asi s nekym podebatovat, pripadne kouknout znova a cely si to srovnat. Kazdopadne, co se mi libilo hodne, bylo vcelku velky mnozstvi usmevnych scen, ktery se tam proste tak nejak hodily a muj zazitek umocnily - takovou dceru a tatu proste chcete mit! 🙌🏻 a jeste jedna pomyslna hvezda je za soundtrack! ()

Klajnik odpad!

Hororové prvky nefungují, protože o postavy divák nemůže mít moc strachu, jelikož se jim vše docela daří, ale beztak by mi bylo jedno, pokud by umírali, jelikož jsem k nim sympatie necítil. Vždycky mě udivuje to, když ve filmu figurují ploché nezajímavé postavy. Položili si autoři otázku "Proč by diváka měl zajímat osud těchto postav?" Pokud si jí nepoloží a nevypracuje důvod, považuji to za velké selhání. Krom toho zde nějaký přesah není schopně vykreslen a celé to působí mdle. Jestli tohle někdo přirovná k Shyamalanovské vesnici, tak budiž, ale ta je stále mnohem kvalitnějším filmem. ()

Oralfabet

Mám o Nás smíšené pocity. Kdybych to měl zjednodušit, dalo by se asi říct, že první polovina se mi hodně líbila a druhá pak byla lehkým zklamáním. Herecké výkony všechny celkem super, zrežírováno skvěle. Humornější části mi tam často moc neseděly, a to obvykle proti kombinaci hororu a komedie nic moc nemám. Hudba skvělá. Vidím to na 7/10 ()

Mimomisu

2,5 hlavne za remeslo, kameru, atmosferu, rezii, i hudbu a vykony. Ale vlastne jinak strasne nelogicka, navonena slatanina, kdy se snazi Peel presvedcit sam sebe i okoli, ze je chytrejsi, nez ostatni. to minikdy nebylo uplne sympaticky. ()

husokachna

Ufff. Šel jsem s podhodnoceným očekáváním a otevřenou myslí. A otevřenou mysl jsem si zachoval až do konce a to byla moje smůla a měl jsem se radši uzavřít :-). Začnu pozitivně. Smál jsem se. Docela dost. Často spíš na místech, kde nebyl žádný humor, ale proč ne. Nenasral jsem se, snad hlavně díky sympatickým hereckým výkonům obou dospělých představitelů (děcka mi přišla jako takový šum). A jednotlivý scény jsou sem tam pěkně natočený. Kolem a kolem to asi není jednohvězdičkovej film. ALE. Ono je to tak blbý, že to ani víc nejde. Nic tam pořádně nedává smysl, je to slátanina horem dolem a celkově to chce být vším a není to vůbec ničím. Horror? Ale kde že. Paranoia - leda hovno. Komedie - po hříchu málo. Alegorie, metafora, sociální komentář - you wish Jordane. Na to, aby to byla mnohovrstevná alegorie čehokoliv, jsou základní pravidla neuvěřitelně hloupý, nedomyšlený, nedávají žádnej smysl. Peele pohazuje odkazy a vnadidla na něco víc, ale indicií k rozklíčování je zoufale málo, spíš to působí přístupem - hele mrsknu tam to a tohle a tamto, to bude chytrý, nebo to tak aspoň bude působit. Nedomyšlený, uspěchaný, bez tempa, se závěrečnou pointou, která tomu nasadí nesmyslů korunu. (odbočka - celou dobu jsem si vzpomínal na běhajícího černošského údržbáře, který měl vyděsit v Uteč - efektní, strašidelná, ale totálně nesmyslná scéna, která je pak vysvětlená SPOILER k Uteč - že dědeček rád běhal - nedává to vůbec žádnej smysl a My je jako tato scéna, natažená na dvě hodiny; vypadá to dobře, zajímavě, ale je to jenom na efekt a vůbec to do ničeho nezapadá). Když jsem si následně četl, co mi My mělo podle u.s. kritiků říct a dát, tak jsem se zasmál ještě jednou. Ano, ono to tam je, a asi taky dalších milion věcí, protože Peele bez Keye to natočil tak dementně, že si tam můžete najít, co chcete. Navíc v honbě za metaforou, všichni opomínají děje a scény, které v rámci filmu tu danou metaforu zabíjejí. Prostě slátanina na entou a zajímalo by mě, jestli Jordan ví, jak moc je to blbý a jebe diváky do ucha, nebo si opravdu myslí, že je to überchytrý. A nevím, co z toho je horší varianta. Za mě zatím vzhledem k potenciálu a zajímavě rozdaným kartám fail roku. PS: většina strašidelných scén z traileru mi připadá, že je tam jenom proto, aby se mohla dát do traileru. PPS: "If you wanna get crazy, we can get crazy" je hláška roku a doufám, že dostane nějakou MTV cenu. ()

waits

Dost dlouho jsem měl podezření, že se Peele snaží o nějaký druh podobenství nebo alespon o ono (v žánru případné) romerovské dělení světa na my a oni (mám zjištovat, komu mám fandit?;)), ale nakonec nevím. Závěr docela popisně předchozí děj vysvětluje a daleko větší soukromou radost má, zdá se, z připraveného fígle než z nějakého dojmového přesahu. Vvypadá to tedy, že hlavním cílem bylo prostě natočit zajímavý žánrový snímek - pokus úspěšný jen trochu. Zapojení humoru film povzbudilo (je ho málo, ale i tak - proč není v anotaci uvedeno Horror/Komedie?), horrorové prvky pokulhávají - vystrašen jsem nijak extra nebyl, o logických nedokonalostech ani nemluvě. Ale co nejhůř - co se děje s postavami, mi bylo víceméně jedno, všechny možné režijní nápady mě spíš rušily a můj zájem minutu po minutě postupně ochaboval. Kdybych nebyl v kině, možná bych se nedodíval. ()

bozka10 odpad!

Co malo toto spoločné s hororom netusim,tieto diela so skrytým oodkazom nech si nechaju na hodinu sociologie,ako horor to nefunguje vôbec a pan manzel od čiernej rodinky ju absolútny trotl.Je to trápne miestami az smiešne. ()

Flopik

Zaujímavý film s veľa odkazmi ktoré som popravde všetky nepobral a musel som si o tom dočítať. Je to film pri ktorom sa treba hlbšie zamyslieť pretože ak sa nezamyslíte máte len obyčajný home invasion, teda s pár prvkami naviac.Film sa mi ako celok páčil, dokonca občas potešili aj hlášky otca alebo celej rodiny.Hororovo to nie je bohviečo a celkovo v porovnaní s Get Out ma to ani tak nechytilo. Ale po prečítaní všetkých odkazov 4 * dám. Na konci pekný zvrat. ()

TheSpearCZ

Chtěl jsem se tu pořádně rozepsat o tom, jak moc velká sra*ka Us je, ale tímhle filmem nechci mrhat už ani o minutu víc. Je to dělané na styl Splitu přitom začátek, kdy čekají před domem vypadal více než nadějně a kdyby to šlo spíše stylem You're Next, tak z toho mohl být koukatelný slasher, takhle je to pouze divná kravina, která nedává vůbec žádný smysl. 1* ()

kluk z Na

Kurde jo! Nenáročnej originální horůrek se slušnou porcí humoru, dobrýma hercema a velkým finálem, po kterým si můžete říct kurde jo! Určitě ne tak kvalitní jak uteč!, pár vláčnějších míst tam přece jen bylo, přesto velice solidní zábava. ()

Hernycztek

Druhý režisérský počin Jordana Peleeho byl velice očekávaný, především díky jeho výbornému debutu. Neznalé tohoto debutu zase navnadil skvěle sestřihaný trailer, nebo také nezvykle vysoké hodnocení od kritiků. Vysoká očekávání jsem měl pochopitelně také, ovšem do doby, než jsem zjistil, jaký to mělo úspěch právě u kritiků. Doposud jsem měl na všechno opačný názor, a podobně tomu je i s US. Běžní diváci, vyhledávající jednoduchý děj, to můžou vynechat. US je totiž na podobném principu jako Hereditary, které nás šokovalo minulý rok a všichni si jistě pamatujete, jak to tam bylo s hodnocením. Oba tyto snímky disponují bezchybným scénářem, výbornými hereckými výkony, racionálním chováním postav, hororovou atmosférou a hlavně náročným závěrem, kde se musí hodně přemýšlet a domýšlet, aby to dávalo aspoň nějaký smysl. Jinak řečeno, kdo se na chvíli přestane soustředit, pravděpodobně se v ději ztratí a dál nemusí pokračovat. Leckdo by mohl čekat explicitní gore při vražedném řádění, ale Jordan se rozhodl hrát na psychiku i v tomto ohledu a nám tak nezbývá, než na jeho hru přistoupit. Pro mě je to ve finále originální nadprůměr s mnoha zvraty, které však né každý pobere. ()

petikacka

Já nevím jestli jsem se dívala na stejný film jako vy 4-5 hvězdaři...Mě to příjde jako naprostá slátanina, která nemá s hororem nic společného a s mystériem už vůbec ne...Pokud to mělo navozovat lynčovskou atmošku, tak to se hrubě nepovedlo...Navíc vůbec nechápu, kde jste tam viděli ten humor?! A to tlačení na sociální pilu ála filozofická esej o vykořisťování chudáčků černoušků bohatšími černoušky, no úplný shit...Všimli jste si vůbec jak je to neskrývaně rasistické?! Příjde mi, že afroamíci se chtějí vyrovnat bělochům úplně ve všem...Což o to ať se snaží, ale musí se to umět... Za mě 45% ()

zdenur

Intenzivní nášup hrůzy. První polovina si drží laťku dost vysoko a asi u žádného hororu jsem neměl takový pocit úzkosti. Jeden neví, kdo je dobrý, kdo je špatný, Peele se pomazlil s každým detailem. Závěr už dech trochu ztrácí, ale pointa byla dobrá. Chvilku trvalo, než jsem si po rozuzlení figurky na šachovnici popřehazoval a sesumíroval dějové linky, ale ve finále dávám plné hodnocení, což asi neudělá ten, kdo všechno prokoukl už v úvodu. ()

Klara

Docela škoda, že film má tak nízké hodnocení, paradoxně se mi tahle podivnost líbila více, než Get Out. Ano, bylo to docela bláznivé a nějaké věci tam tak úplně neseděly, ale i tak to ve mně něco zanechalo. ()

Harpy

nerozumiem tak nízkemu hodnoteniu, mne sa to fakt páčilo a ešte doteraz, keď si spomeniem na tie ich výrazy tváre mi behá mráz po chrbte. Desilo ma to, občas aj pobavilo aj zmiatlo, nič viac som od toho nechcela a preto som úplne spokojná. ()

lardko

Strašně mě zaujal začátek a herečka Lupita Nyong , bohužel po chvíli to začala být dost pitomá slátanina. U mě slabý podprůměr. ()

Muel

| Universal Pictures | Zábavnosťou neskutočne vyniká, ale hneď ako sa trocha zamyslíme nad logikou a myšlienkovou výstavbou filmu, môže pre veľmi veľa ľudí tento film zlyhať na plnej čiare. Pre mňa stačilo, že sa Peele pekne vyhral so scenárom a tým ma držal pri obrazovke celý čas. Mohlo to byť hororovejšie, mohlo sa to ukončiť katarznejšie, mohlo to mať vybrúsenejšiu logiku. A predsa som za tento film rád, pretože takýchto autorských hororov tu máme málo a ja si vážim každý jeden (zdravím Astera a Eggersa). Lahodný finálny shot! Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 | ()

SatyR.film

Jeremiáš 11:11, biblický odkaz vo filme a žiadne vysvetlenie, tak googlim že nejaká pomsta... Každému príčetnému hneď došlo, kto je tá rodinka pri dome. Nelogické správanie sa hlavnej hrdinky, vyskakujúcej z auta bez pudu sebazáchovy behajúcej po lese. Zo zaujímavého námetu sa vykľulo 1 a pol* hviezdy, za posledných 5 minút filmu. Inak by to bola jedna *. Nie je to ani horor, nemá to ani dej, nemá to vlastne nič. ()

Kolik si vydělají hollywoodští herci?

Kolik si vydělají hollywoodští herci?

01.05.2019

Magazín Variety vydal čerstvě článek o platech hollywoodských herců a jak se tak zdá, fanoušci streamovacích služeb nejsou jediní, komu dělá Netflix radost. Streamovací gigant totiž razantně navyšuje… (více)

Horor My je obří hit

Horor My je obří hit

24.03.2019

Režisér Jordan Peele (Uteč) se po dvou letech vrací do kin se svým teprve druhým celovečerním filmem a už teď je jasné, že z toho bude další obří hit. Snímek My má totiž po víkendové premiéře v… (více)