jhrasko

Vďaka X edícii som si film opäť po rokoch pozrel. Síce nezafungoval úplne rovnako ako pred 10rokmi, tentokrát mi prišiel rýchlo ukončený, akoby som potreboval malilinko viacej času, resp. akcie na to, aby som sa stotožnil s tým, že Elena nakoniec dá prednosť Victorovi. Ale i tak je almódovarsky farebný a popreplietaný tým sposobom, ktorý uveríte len Pedrovi a jeho postavám. A k tomu všetkému neuveriteľne sexy:-))) ()

Caelos

Španělské filmy nemusím a španělské herce taky ne. Javier Bardem se mi líbil v Tahle země není pro starý a tady taky nebyl špatný i když role charismatického zabijáka mu sedla lépe. Filmů od Almodóvara jsem pár viděl, a některé mě nebavily, ale Na dno vášně je vážně dobrý film. Herecké obsazení sedí jak prdel na mísu a herečka co hrála Elenu mi strašně připomínal Michelle Pfeiffer. Podobně vztahově propletených filmů existuje hodně, ale tenhle má navíc koule. 9/10 ()

Khalesi

Nech sa snažím, ako chcem, viac, ako 4* tomuto kúsku nedám.Na Almodóvara miestami až neuveriteľne naivné a infantilné. Trochu sklamanie, ale ešte stále lepší priemer. Nehovoriac o atraktívnych mužských, ale aj ženských predstaviteľoch, ktorí nie sú práve u tohoto režiséra pravidlom, aspoň nie v takomto množstve:) Zase o láske, vášni, žiarlivosti a všemožných ľudských pudoch, ako je Almodóvarovým zvykom, takže po tejto stránke si divák príde na svoje. Milostné scény -nádhera.Musím však podotknúť, že to vie lepšie. ()

bouncer

Almodóvar točí žánrově velice podobné snímky, které jsou vždy jedinečné. Jedná se většinou o různé pohledy, sondy do charakteru postav. Určitě je jedním z nejlepších režisérů ve vykreslování postav, jejich city, vnitřní rozpory, problémy na plátně ožívají v uvěřitelný mix. Lidé z plátna se vám mohou zdát povědomí, jsou většinou obyčejní, ale pan režisér je dokáže natočit s takovou noblesou, že vás minimálně dvě hodiny nezajímá nic jiného. A o snímku Na dno vášně to platí dvojnásob. ()

amirgal

Paradoxní: Almodovarovy vášně a sentimentu je tam ze všeho nejméně. Že by autor hledal svůj nový koncept uzavřeného cyklu, který pak uplatnil ve Vše o mé matce a Mluv s ní? Jen ať se tam ten šestákový román vejde celý! A opravdu - bez závěrečných scén by to asi nebylo ono ani nic jiného. To jsou slabší čtyři. Jsou to tři rovné a a půlka za nový koncept. ()

khedy

Začínám zjišťovat, že tenhle pan Almodóvar umí točit filmy. Gradující a promyšlené drama s typickou španělskou atmosférou, která vás chytne a nepustí. Líbily se mi i ty "umělecky" natočené erotické scény. ()

baribal

Další dokonalý film od Almodóvara, trochu jiný než "Vše o mé matce". Na dni vášně se mi líbí, že děj plyne dopředu a nechává dostatek prostoru, abych přemýšlel jak to může dopadnout. Takovýhle konec jsem ani nečekal a už v druhem filmu mě Almodóvar zase šokoval. Jeden z nejlepších vypravěčů vážných témat. ()

Pan Filuta

8/10 Před několika dny jsem se s Almodóvarem seznámil prostřednictvím Volver a nyní si potvrzuji, že když se mi to moc líbilo, nebyl to jeho ojedinělý počin. Nicméně údajně ty nejlepší kusy na mě ještě čekají...... ()

Sandiego

Další almodovárovsky rafinovaný spletenec, tentokrát obohacený temnými prvky. Zajímavé postavy, které stále volají po přehodnocování, řada emotivních scén, vypjaté finále. Jen škoda přílišné vykonstruovanosti, která hlavně v dovětku, kdy se "kruh uzavírá" působí až křečovitě. A i když se tu toho stane hodně, přesto ani na chvíli nelze vykročit ze stínu, který na tento snímek vrhají nedostižné monumenty Mluv s ní a Vše o mé matce. ()

golfoxovox1

Poměrně poutavý příběh (poutavým není myšleno reálný - až moc "náhod" ), s propletenými vztahy pěti hlavních představitelů. Už samotný vstup hlavní postavy na scénu (porod) je vymyšlen ve velmi atypickém prostředí a celkově film ani na chvilku nenudí, je zajímavé sledovat, kdo je kam ochotný zajít a žádná z postav není vysloveně kladná, resp. bez viny... A navíc mě osobně vývoj snímku často překvapoval, což je jedině plus. Doporučuji, bez výhrad za 5 :-) ()

Damiel

80 % - Příběhy vyhnané do extrému prostě Almodóvar umí, a jakkoli se může zdát rozehraný příběh bizarní a nereálný, diváka prostě strhne. Mistrně napsaný a odvyprávěný kus, který je napínavý od začátku až do konce. ()

runner85

Keď vás chyba včely sprevádza počas celého poobedia až do neskorej večernej hodiny, tak jediné správne rozhodnutie je pozrieť si film. Po dlhom uvažovaní a prepisovaní režisérskej túr som siahol po vášnivom filme Carne trémula. Na prvý pohľad prakticky obyčajný film z malou zápletkou. Ale tá hudba a Francesca to vytiahli veľmi vysoko ()

radektejkal

"Na dno vášně" se může jmenovat 90% filmů podobného typu, což je 90% filmů všech. Česká produkce se ale na překlady tohoto typu specializuje; čili jak diváka zmást už od počátku. Anglický název (Živé maso) je už bližší, ale ani on onu španělskou surovost nevyjadřuje. Carne trémula je prostě syrové maso, které se hodí na pult a ještě deset vteřin se chvěje. Toto Almodórovo melodrama sice svého autora nezapře, patří však k jeho průměrným, a v podstatě nekomplikovaným filmům. (byť by se mohl zdát opak). Kdybych tento film chtěl porovnávat s často citovaným Habla con ella (skutečně: Mluv s ní) nemohl bych mu dát přednost. ()

Skip

Vášeň a touha jsou zde podány takovým způsobem, až to člověku někdy začíná lézt na nervy, a přesto drží Almodóvar režisérské otěže pořádně pevně v rukou, takže vznikl film, který má něco do sebe a ukazuje propletenec lidských osudů, jehož síle se jen těžko odolává. ()

Frenegonda

Pedro mě ještě nikdy nezklamal. Vždycky přijde s něčím co mě naladí na jeho vibrace. Sledovat jak se mění Madrid je v jeho podání jednoduše lahůdka. V tom Madridu krom toho všeho ještě žijí individua, který se v setkávají a rozcházejí. Ježiš to zní banálně, že? Heh ale v tom případě je banální život. Protnout se na cestě s lidma, kteří tě někam posunou to je dar. Dík Pedro, potkali jsme se!!! ()

Huntelaar

S Almodóvarem to máte jako s tím pořekadlem...jako od maminky.... Taky víte co vás čeká, taky víte že vás nemůže překvapit a přesto všechno je to vždycky ojedinělé a výborné. Kde sakra Pedro chodí na ty scénaře?! ()

kalap

Ale prečo nie, z nemotorného panica sa tvrdým trénigom stane majster sveta v súložení a po všetkých hrátkach zavesí karieru na klinec a žije a súloži zdravo. ()

Lauri

Můj první film od Pedra Almódovara. Příjemný, krásný, se španělským temperamentem, Javierem Bardemem a okouzlující Penelope. Myslím, že jsem nemohla začít Pedrovu filmografii lépe, než právě tímto snímkem, i přesto, že si pátou hvězdičku nechávám v záloze pro jiné jeho tvorby. A že se na ně velmi těším. ()

easaque

+3* Těšil jsem se na tuto lahůdku, která tu patří do skupinky nejlépe hodnocených Pedrových filmů a odcházel jsem z ním mírně zklamaný. Nezpůsobila to ani technická stránka, či herecké výkony, které jsou naopak skvělé. Ale nejspíš téma, které mi nepřipadlo dostatečně uvěřitelné a možná až přehnaně překombinované. Emočně mě to míjelo a to nedokážu překousnout. Ale snad lepší tři hvězdičky jsou taky moc hezká známka. [ PŘÍBĚH: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()