Šakal

Miluji příběhy, které mají divákovy co říct a nabídnout a Pedro Almodóvar je u mě PAN VYPRAVĚČ. Nechápu jak se mu to daří, že na první pohled kolikrát hodně vykonstruované příběhy, v jeho podání působí tak uvěřitelně a silně. Společně s Mluv s ní a Vše o mé matce můj nejoblíbenější Almodóvar! ()

Anderton

Ešte emotívnejší Almodovar, ako Všetko o mojej matke a Hovor s ňou. Takýto scenár mohol skončiť ako základ totálne gýčovej červenej knižnice, alebo ako geniálneho diela. Na dno vášne sa blíži druhej méte. Názov je absolútne výstižný, tu sa ide až na dreň emócií, vášní, smútku, hnevu a lásky. A všetky sú maximálne uveriteľné. Almodovarova réžia je nebezpečne istá, v pravých momentoch tasí prekvapivé zvraty (u nich obzvlášť platí, že v rukách amatéra by pôsobili ako nechcená paródia) a občas len tak mimochodom prekvapí vtipnou scénkou, nijako neobohacujúcou dej, ale napriek tomu silno zapamätateľnou, ako napríklad spoločná radosť z gólu. ()

Frajer42

Spoilery! Kdyby mi někdo ve zkratce popsal děj, tak bych se s ním takřka vsadil, že mě něco takového nedokáže bavit. Sázku bych ovšem prohrál, protože Almodóvar opět prokázal, že je docela šikovný režisér a naservíroval divákům moc hezkou pohádku o tom, kterak se jedno předčasně vyprsknuté dítě prosouložilo v Madridu ke štěstí. Taková vcelku věrná sonda do života madridské spodiny a nelítostnou honbou za uspokojování svých nejnižších pudů a tužeb. Všichni se do svých rolí skvěle položili a ze stran všech zúčastněných na mě snímek působil velice věrně a uvěřitelně. Nechyběl ani humor. Úplně mě položil okamžik, kdy Almodóvar odhalil nejmenší úd ve Vesmíru, jehož hrdým vlastníkem je jakýsi Liberto Rabal a asi o 3 minuty později je divákům naservírovaný vášnivý sex mezi ním a kurvou z povolání. Dokonce natolik vášnivý, že paní nebyla schopná druhý den uspokojit svého invalidního manžela, neboť ji neskutečně pobolívaly její tělesné útroby prošpikované dvoucentimetrovou mačetou. Po celou dobu si snímek držel velice vysoké tempo, hrozně dobře se na něj koukalo a stopáž utíkala nezvykle rychle. ()

Mariin

No, erotické motivy jsou natočeny s velkým úsilím a umělecky, vždyť je to Almodóvar - otázka je, jestli je na tom filmu vůbec něco dobrého, pozitivního... Samozřejmě, že ne, vždyť je od socialisty Almodóvara podle Ruth Rendellové. Porodní křik jako pointa s narážkou na režimy, to je ovšem přímo stupidní... Asi jsem k dnešnímu dni sám (samé 4-5 hvězdiček), ale tohle já rozhodně nebaštím. ()

nascendi

Pedro Almodóvar je slávny režisér a patrilo by sa, aby som jeho film vychválil do nebies. Nestane sa tak, pretože ma pohľad na dno vášne nechal chladným. Nemám nič proti nemu, pozrel som si ho, páčili sa mi niektoré herecké výkony, pokúsil som sa zorientovať v spletitom scenári nepravdepodobného príbehu a to je asi tak všetko. Fanúšik Almodóvarových filmov zo mňa asi nebude. ()

Tomco

len tazko sa da nieco vytknut na sposobe, akym sa prezentuje pedro almodovar. aj na dno vasne je jeho typickym atraktivnym filmom s vybornymi hercami a sviznym viacvrstevnym scenarom. a v tomto filme nam este navrch ukazal aj najdokonalejsie prsia, ake som vo filme doteraz videl :D. ()

eLeR

Z obyčajného príbehu vytvoriť neskutočnú vec, vybrať si fantastických hercov a dostať z nich to čo treba, a v správnu chvíľu použiť tú správnu skladbu .... klobúk dole Pedro! ()

Rocky62

Síla ženské přitažlivosti? Akceptuji v případě Francescy Neri, ale ta MILFka, která zaučovala zajíčka Victora mě moc nejracovala. Milostnýmu trojúhelníku jsem moc nevěřil a úvodní scénu s porodem v autobuse jsem nějak nepochopil pro zbylý koncept filmu. Přes tyto šrámy je to za mne solidně řemeslně zvládnutý počin s minimem hluchých míst. Čert vem pár wtf kiksů. PS: Že by Bardem tou lízačkou v koupelně na sebe prásknul svou oblíbenou praktiku, podobně jako Tarantino ve From Dusk Till Down ? :) ()

dopitak

Pomalu se vracím Almodovarovou minulostí po schodech postavených z jeho filmů, Na dno vášně je zatím nejstarší, ač v předsálí už se hřeje Kika i Květ mého tajemství (budu sledovat zanedlouho) a na opačném konci čekají rozkoukaná Rozervaná objetí (dokoukány budou zítra). Mini srovnání stále vede Volver, ačkoliv Na dno vášně je opravdu dobrý, a v tomto případě bych k rozlišení nuancí potřeboval spíše desetistupňový žebříček. Pedrovy filmy mají hodně společného - hraje v nich Penélope, dost často také Javier Bardem, a taky pokaždé se v zápletce totálně ztratím, ačkoliv přesto nic není ztraceno, protože moje slečna mi pokaždé děj vysvětlí. A asi to se mi na Pedrových filmech líbí ze všeho nejvíc, fakt nejsou pro blbce. ()

iamek

Další skvělý psychologický film od Pedra Almodóvara. Tentokrát můžete vidět příběh plný nevěry a pomsty. Snímek je parádně zahraný a děj je natolik propracovaný, že si budete myslet, že sledujete skutečný příběh a ne film. Už se těším na celou filmografii od Almodovara. ()

Arsenal83

Príbeh je dozaista vášňivý, napriek tomu som tu postrádal iskru. Milostná spletitosť a zradnosť žien bola fajn korením, ktorému chýbalo niečo, čomu sa hovorí dostať sa pod kožu. Téma pomsty mohla byť prepracovanejšia a nie koncentrovaná výlučne na ženské osadenstvo. Zápletka postavená len na nevere nebola dostatočná. ()

lola3121

Často mám pocit, že osoba, která vyplodí "oficiální text distributora", film neviděla ani z rychlíku. Zářným příkladem je obsah tohoto filmu, protože jediné, co je správně v první větě, je jméno Victor, zbytek si milý distributor vycucal z prstu. Victor není ani ostrý chlápek, ani "těžký milovník žen" (?). Do svých dvaceti let spal pouze s jednou ženou, Elenou. Další čtyři roky strávil ve vězení, kde si žen také mnoho neužil, a vynahradil si to až po propuštění, i když to nakonec dopadlo trochu jinak, než si to naplánoval. Film lze pojmout i jako sondu do života madridských vozíčkářů se specializací na basketbal. A pro fanoušky Penelope Cruz špatná zpráva - herečka se objeví pouze v prvních deseti minutách filmu, aby v autobuse městské dopravy porodila hlavního hrdinu, za což pro oba obdrží doživotní volnou jízdenku. ()

jojinecko

Na začiatku som za zlakol, že tam bude Penelope s tým svojim hlasom škiekať celý film,našťastie hrala len tak krátko:) Typický Almodovar=skvelé...Aj keď vrchol jeho tvorby príde s ďalšími troma filmami. ()

poz3n

Almodóvar, potažmo celý španělský film to opět dokázal. Žádná jiná kinematografie nedokáže tak osobitě propojovat thriller, drama a erotično do tak zajímavého a atmosferického mišmaše. Almódovar, Amenábar, Medem. Tři králové, pro Španěly tak příznačného, žánru, který by jistě časem snad i zasloužil nějaké to vlastní pojmenování. Než se to stane, mám alespoň čas, doplnit ještě jejich filmografie. 7/10 ()

becki_tu

Tak tady mi asi něco uniklo. Almodovár neAlmodovár, tomuhle filmu jsem prostě za celou tu hodinku a půl na chuť nepřišel. Jak tady tak pročítám některé komentáře, tak se mi zdá, že někteří v tom vidí i to, co tam není a za každých okolností budou slepě uctívat Almodovára, i kdyby natočil třeba pokračování Kameňáku. Neříkám, že je to špatný film, ale filmů s podobným námětem "běhá" po filmovém světě docela dost. A někdy i daleko lepších. 50% ()

seale

Trošku mě mrzí, že v tomto případě půjdu proti proudu, ale bylo to přitažené za vlasy. Tlačilo se s dějovou a emotivní linkou na pilku. Namotávky a zamotávky. ()