remotrumpet

"Áno, jediný kto sa chce dožiť stovky je deväťdesiatdeväť ročný, veď vieš." Clint Eastwood super vyrozpravané, Arturo Sandoval bravó. ()

Bragi66

Klobouk, a třeba i zmijovku dolů, k poctě tvůrčí aktivity v takovém úctyhodném věku. Je to vyzrálé, ale není to napínavé. Takových akčních "dědovek" je sice víc, ale tahle patří k těm, které z vás neždímají soucit za každou cenu a má to i dobrý humor. ()

johankazarku

Clint je výborný herec a ešte lepší režisér. Jeho herecké výkony sú prirodzené a presvedčivé a ani v Pašerákovi nesklamal. V pohodovom tempe tejto krimi drámy doháňa čo zanedbal ako manžel a otec a so svojou naivitou skončí ako pašerák drog. ()

Krack

Má rád kvetinky, veľmi zodpovedne šoféruje a nemá problém povedať členom kartelu, čo si o nich myslí. Clint Eastwood znova dokazuje, prečo je už cez 50 rokov jednou z najväčších hereckých osobností Hollywoodu. Svojím charizmatickým a úprimným zobrazením roly starého vojnového veterána, ktorý vo svojom živote urobil viac chýb, než môže kedy odčiniť, tomuto filmu pridáva aspekt ľudskosti a umožňuje nám vcítiť sa do protagonistovych myšlienok a motivácií. Okrem Eastwooda má film v sebe aj plno ďalších známych mien, ako Bradley Cooper, Andy Garcia, Michael Peña alebo Laurence Fishburne. Bohužiaľ, okrem Coopera, ktorý mal asi dve scény, v ktorých dostal šancu si zahrať niečo hlbšie než len generického detektíva, sa nikomu inému moc spotlightu neušlo. Príbeh Earla Stona je vcelku zaujímavý, miestami veľmi vtipný, inokedy napínavý. Eastwoodova réžia je určite nadpriemerná, s toľkými skúsenosťami na filmovom pľaci sa niet čomu diviť, občas mi však pripadala trochu ťažkopádna. Najmä pri scénach, ktoré mali reagovať na momentálnu politickú atmosféru v USA, tie tam fakt vytŕčali a a narúšali dynamiku filmu. Našťastie Eastwoodov politický komentár bol celkom striedmy. Interakcia Earla a členov kartelu, s ktorými sa počas filmu zoznámi, ma svojim kontrastom prelínajúcich sa polstroročím vzdialených svetov bavila asi najviac. Dosť ma potom zamrzelo, že niektoré linky boli bez obhliadnutia sa opustené. Linky, ktoré do konca dotiahnuté boli, zas na mňa nemali až taký dopad, o aký sa film asi usiloval. Aby som to zhrnul, the Mule je príjemný film, ktorý je úplné vhodný na sobotné popoludnie, so skvelým Clintom Eastwoodom, avšak s viacerými príbehovými problémami. Nečakajte, že to bude ďalšie Million Dollar Baby alebo Gran Torino a myslím, že by ste si to mohli celkom užiť. 6/10 ()

Detoxi

Perfektný film. Tento film je presne ako život. Úplné reálny. Taký ľudia ako Clint sa narodia raz za 100rokov. Ten chlap aj vo svojich 90 je hviezda. ()

mdf

Film tak trochu o ničem,hodně nevyužitého potenciálu,ale Clint i ve svojich letech hraje pořád dobře. ()

eyeskiller

Mierne sklamanie, cakal som nieco ako Gran Torino - vyhrotene citove situacie, mrazenie na chrbte, jednotna dejoval linia. No nedockal som sa. Mono preto, ze som mal zbytocne velke ocakavania. Kazdopadne 4/5 (7/10). Zrejme jeho posledny film - mozno je to dobre. ()

Pettte69

Tomu filmu nechybí vůbec nic. Napětí, drama, komedie. Clint skvěle hláškuje a kašle na zajeté standardy. Na druhou stranu film nikam nechvátá, což je na něm to nejlepší a proto je tak jiný a tak dobrý. Normálně bych dal 70%, ale je to Clint. Režie a 90% filmu na place... plné kino! ()

dr.slam

Nadstandartní oddechovka. Bezva herecké obsazení a Eastwood je prostě herecká legenda. Kdyby tak mohli i čeští herci v pokoročilém věku hrát hlavní role a ještě si zrežírovat film na takové úrovni jako je tento, tak bych byl fakt jednou moc rád. ()

Vrbson

Film, který umí držet v napětí po celou dobu, přičemž je okořeněný lehkým humorem s temnými tóny (hlavně ke konci). Občas by ale neškodilo trochu více dynamiky a akce. ()

Jibeer

Je to dobrý film u kterého jsem se bavil. Perfektní kamera. Krásné záběry z americké krajiny a hlášky legendárního Clinta. Doporučuju. ()

Chovis

Každý to zná. Jdete na film, od kterého moc nečekáte a vracíte se nadšeni. Anebo jdete na film, na který jste natěšení jak malé dítě na Santu, ale odcházíte s pocitem zklamání a nenaplněných očekávání. Tak přesně tak to bylo u mě a Pašeráka. Clint Eastwood byl pro mě zárukou kvality, která se ale nedostavila. Film je strašně roztahaný, děj se vyvíjí šnečím tempem a bez tahu na branku. Finální překvapivé rozuzlení zápletky, kdy hlavní hrdina převeze za pomoci sympatického detektiva drogový kartel se nedostavuje, čímž je vše hrozně předvídatelné a vágní. Snahu o psychosociální aspekt filmu, kdy hlavní hrdina dojde k pokoře vůči vlastní rodině, boří tragické herecké výkony ženských představitelek. Manželce, dceři a ani vnučce jsem prostě nevěřil, že jsou na Earla naštvané. Film tak v podstatě stojí pouze na hereckém výkonu a charismatu samotného Clinta Eastwooda s Bradley Cooperem. ()

kesinaa

Pašerák je film, na který jsem se dostala do kina v podstatě náhodou, i tak jsem si ty necelé dvě hodiny vcelku užila. Clint Eastwood mě v hlavní roli příjemně překvapil, na svůj věk je stále charismatický a hrát a režírovat zároveň - smekám. Hlavním hrdinou filmu je téměř devadesátiletý pěstitel květin Earl Stone, který kvůli svému koníčku tak dlouho zanedbával svou rodinu, až se od něj odvrátila. Earl skončil na mizině a s exekucí na krku, v této situaci mu jistý muž poradí, že se z bídy může dostat za pomoci svého auta - tedy jako řidič z bodu A do bodu B. Earl jeho návrh přijímá a brzy se z pověření anonymních zaměstnanců "pneuservisu" ocitá na cestě s darovaným mobilním telefonem a záhadnou taškou v kufru. Když se situace opakuje, zjišťuje Earl, že se stal vlastně pašerákem drog, rozhodne se ale přijmout svůj úděl. Jak plyne čas, jeho práce se stává velmi úspěšnou a množství kokainu, které Earl pašuje, roste přímo raketovou rychlostí. Toho si ovšem brzy všimne agent Bates z protidrogového oddělení (Bradley Cooper) a začne se o Earla za pomoci trestance Luise, který se chce donášením vyhnout vězení, zajímat. Ten zatím úspěšně plní zadané úkoly a nakonec se jeho úspěchy donesou až ke sluchu mexického drogového krále Latona, který s Earlem na cesty vysílá svého muže Julia (Ignacio Serriocchio). Ten se ukazuje jako nekompromisní tvrďák, kterému se pomyšlení na "babysitting" devadesátiletého Earla vůbec nelíbí a ještě hůře snáší styl a nezodpovědnost, s jakou Earl přijímá svou práci - zastavuje si na jídlo, kde se mu zachce, mizí Juliovi z dohledu, a ten se proto rozhodne jej zabít. Laton mu však jeho plány striktně zatrhne, protože ví, že je Earl jako pašerák nepostradatelný. Plusem filmu je zejména fantastický výkon Clinta Eastwooda, který - ačkoli je na něm věk znát - zvládá hraní i režii bez větších obtíží a do filmu vnáší také nemalé množství humoru ("Dnešní generace si neumí bez telefonu ani otevřít konzervu", "Chceš tomu dědkovi vysvětlit, jak se řídí?" ,,Jste si jistý, že jste Mexičan? Mluvíte jako Fuhrer."), dále bych ráda vyzvedla atmosféru filmu, která kolísá od komedie (Earlovy hlášky) přes vážná témata (pašování drog, nemoc a smrt Earlovy exmanželky) až po temnou atmosféru (zavraždění Latona a drsný nátlak na Earla ze strany drogového kartelu). Dále se mi z herců nesmírně líbil charismatický Ignacio Serriocchio, který zahrál nemilosrdného gangstera velmi dobře, bohužel se nakonec ukázalo, že byl jen figurkou, která nakonec k mé lítosti zmizela z děje bez vysvětlení. Bradley Cooper jako agent DEA dostal až trestuhodně málo prostoru. Velkým mínusem filmu je bohužel roztahaný děj, takže se mnoho scén jeví jako zbytečných. Filmu by prospěla trochu kratší stopáž a možná více akce - kromě neočekávané vraždy Latona a vyhrožování Earlovi v lese film postrádá napětí, což je v žánru téměř neomluvitelné. Škodí mu také předvídatelnost - jak film skončí jsem věděla už zhruba dvacet minut dopředu a mé očekávání se také naplnilo. Přesto je ale PAŠERÁK rozhodně povedeným kouskem, který si v budoucnu jistě nesednou pustím. Silných 90%. () (méně) (více)

PORTER44

Úžasný film na to kolik mu je let a režírovat a zároveň si střihnout hlavní roli,humorný hlášky výborný,černoch s píchlým kolem který si neví rady, skvělá scéna,drsný Clint i ve velmi pokročilém věku výborný . ()

majorzeman13

Místo toho, aby si Clint Eastwood užíval zaslouženého důchodu,tak nám nabízí a natáčí skvělé snímky. Za to ho obdivuji mistra-legendu hereckého cechu......Jen tak dál !! Andy Garcia jako velký šéf kartelu je též fajn škoda jen ,že se ve filmu moc dlouho neohřeje.Plus další herci jako Pena,Cooper,Fishburne= povedený biják ! ()

andydufrsn

Nádhera, akorát vtipné, akorát smutné. Výborný Eastwood (o něm už ani nejde říct, že zraje jako víno, tohle je něco mnohem víc) výborný děj, prostě jeden z nejlepších filmů letošního roku! ()