Reklama

Reklama

Osmdesátiletý Earl je oceňovaným pěstitelem květin a veteránem Korejské války. Žije v Peorii ve státě Illinois. Celý život snažil finančně zabezpečit rodinu, ale tím, že stavěl práci na první místo, se odcizil manželce Mary a také dceři Iris. Nedorazí ani na dceřinu svatbu, což všichni špatně nesou a rodina s ním prakticky nemluví. Poté, co se Iris narodí dcera, je vnučka Ginny jediná, která s ním udržuje kontakt, alespoň pomocí pohledů. Earlovo živobytí však dostává velkou trhlinu s nástupem internetu. Jeho květiny už nikdo nekupuje, zákazníci je shánějí v e-shopech. Earl musí opustit svůj dům a zahradnictví, propustit své pracovníky. Naloží svůj majetek do pick-upu a vydá se za vnučkou. Ta právě absolvuje zásnuby, a doufá, že na ni Earl nezapomněl. Realita je však jiná a jeho žena Mary to okamžitě zjistí. Vyčte mu, že slíbil vnučce zaplatit část svatby a nyní je na mizině. Zoufalý Earl přijme nabídku, kterou mu předloží kamarádka jedné z Ginnyiných družiček: má jezdit vozem ze státu do státu a něco převážet. Neví sice co, ale je mu to jedno. Vydává se do nového Mexika, kde v jednom zapadlém pneuservisu převezme jakousi tašku a mobilní telefon. Až dojede na místo určení, tašku má nechat ve voze i s klíči, a až se vrátí, budou peníze v přihrádce. Celá parta, která mu úkol zadá, je ozbrojená, ale Earl má pro strach uděláno… (TV Nova)

(více)

Recenze (520)

POMO 

všechny recenze uživatele

Odstátý čajíček o páté bez potřebného dramatického drajvu. Zajímavý pouze Eastwoodovou osobností a jeho staříkem s diskutabilním charakterem, který se coby manžel, táta a děda zasnaží vylepšit vztahy v rodině. Tato rovina nepřináší nic silné a už vůbec ne originální, a thrillerová linka s pašováním působí v rámci současných žánrových standardů sice sympaticky starosvětsky, ale nestrhne. Záporáci nejsou dostatečně scary a o našeho “hrdinu” se v ohrožení z jejich strany zas tolik nebojíme. Možná i proto, že by skoro nikomu v jeho příběhu nechyběl. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

AŤ ŽIJOU DĚDOVÉ. Kromě klasických věcí, které jsem ve filmu očekával a ostatní zhusta vyjmenovali, se mi hodně líbí, že Pašerák je sice stařec, ale moc postaru se nechová. Obávám se, že tohle by například Charlton Heston nebo John Wayne nedokázali. 70%. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Jsou režiséři, které člověk pozná podle jejich obrazového rukopisu, ale Clinta já poznám podle jeho vyprávěcího stylu. Lidskost hlavního hrdiny, která se postupně a pomalu v průběhu příběhu tvaruje a s blížícím se finále emotivně graduje. Clint si samozřejmě svou postavu dokáže sám sobě přizpůsobit tak, aby působila věrohodně. Musím ho však pochválit i za Bradley Coopera, který tady nemá až tak prostoru, ale jeho postava i za krátký čas se mě dokázala dostat pod kůži. Naopak mě hodně zkalmalo, že Andy a Clint neměli jednu větší společnou dialogovou scénu, to by si tito dva pánové zasloužili a velectěné diváctvo užilo. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Keď Clint zlovestne prižmúri oči, vycerí zuby a povie: "Shoot that motherfucker!", je to stále tam. Aj polku si zatancuje, aj pokurizuje, aj dve dievčatá si vezme na motel ("Len zavolám kardiológovi, či je to OK.") "Pašerák" je viac ako príjemný oldchool, má pohodové tempo, je tam dosť veľa vtipných hlášok, ale je to aj napínavé a trochu dojímavé. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Pomalé vyprávění je Clintovi Eastwoodovi vlastní a ani si nemyslím, že čím je starší, tím je to vyprávění zdlouhavější. Pašerák je atmosférou hodně podobný Gran Torinu a tam byl Clint přeci jenom o deset let mladší. Jedinou nevýhodou filmu je ale fakt, že tím pomalým vyprávěním ani po půl hodině nemáte dojem, že by film vládnul nějakým důmyslným příběhem. Na Clinta ale i tak koukáte s chutí a sledujete každý jeho závoz, který napříč Amerikou zařídí. To, že je naivní až běda, berete s rezervou. Přeci jenom to totiž má jistý náboj a ten klid a jistota v jeho duši je až neuvěřitelná. Divákovi se pak ani nechce věřit, že Clintovi je tady skoro devadesát, když se prohání nekonečnými silnicemi v americkém jeepu. To se někdo má… ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $50miliónovTržby USA $103,804,407Tržby Celosvetovo $170,604,407Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Clint Eastwood stále udivuje aj v takomto pokročilom veku. Starý umienení frfloš mu sedí, dá sa to zaradiť svojou vychcanosťou ku Gran Torino. Miestami fakt to dosť dobre sype, frky, hlášky. Dokáže pobaviť. /75%/ ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

CE je asi nesmrtelný a bude točit rok co rok film za filmem, a i letos opět film povedený, držící si kvalitu, zase mne to bavilo, hlavně to, jak se Clint svému požehnanému stáří nevyhýbá a v podstatě na něm postaví celý svůj snímek...škoda toho idylického konce a polopatické adorace rodinných hodnot, bez toho by mne to bavilo asi víc... PS: CE v době natáčení snímku rovných 88 let! ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Natolik neskonale sympaticky staromilské, usedlé a ryze eastwoodovské, že tomu nelze vyčítat ani k látce nesednoucí idylický závěr. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

První film, kde je Clint vtipnej. Naivní, plesnivej důchodce převáží drogy a je u toho dobrák. Pobavilo mě to a byl jsem nervózní, co se z toho vyvine. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„VÍTE, EARLE, POKUD JSTE NA MIZINĚ, ZNÁM LIDI, KTEŘÍ BY VÁM PLATILI ZA CESTOVÁNÍ Z JEDNOHO MĚSTA DO DRUHÉHO.“ … „JEN ZA JEŽDĚNÍ?...“ /// Tak Clint na těch 90 vypadá, ale vitalitu mu můžou šedesátníci závidět! Film je o příběhu. A Eastwoodovi. Zajímavý momenty z důchodcova pašeráckého života, klamání tělem a věkem… pak samo ti Mexikánci, páč ať si kdo chce co chce říká… a taky rodinná dramatická část, ve který se Earl sbližuje s nejbližšími, což může u příznivců Narcos narazit. U mě to vyvažuje Clintova filmová dokonalost s jakou vypráví a hraje, špetka černýho humoru a hafo hvězdného komparsu. Navíc bez tý rodinný linie by to byla jen taková historka… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy inspirovaný skutečností. 2.) Jezdím sem a tam. A v kufru koksík mám. 3.) Thx za titule need4seed. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Clint Eastwood ve svých 88 letech je pořád v kondici jako režisér i herec a vybral si i slušně atraktivní látku- Jednoho z nejstarších pašeráků drog vůbec. Clint Eastwood hraje jak o život, tančí, pije, střihne si trojku s dvěma kočkama, převáží drogy v obrovském množství sem a tam a do toho stíhá ještě skvěle a trefně hláškovat. Povedla se i dvojice agentů Bradley Cooper a Michael Peňa, kteří jsou Clintovi neustále v patách. Velmi pohodový a příjemný film, který pobaví, napne, dojme a vykouzlí úsměv na tváři. Kdo má rád Eastwooda a filmy z oblastí kartelů a drog, ten zklamaný nebude.80% ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem něco vyčpělejšího a vida, zmýlil se. Další srdečná eastwoodovka, kde pořád mega charismatický “abuelito” vysekl slušný pašerácký drama, kam vtěsnal jak pěkný poselství o váze rodiny a spravování vztahů, tak spoustu srandy z interakce s krimi mexíky, písniček za volantem, amerických dálnic a krajin, nekorektních vtípků, hudrování do mobilů a internetů. Jeden z nejmilejších filmů, který letos uvidím - díky Clinte. ♪♫ ()

Eliott 

všechny recenze uživatele

Dojemný příběh, o tom jak si dědouš získává srdce gangsterů z drogového kartelu a nakonec i vlastní rodiny. S celým filmem jsem byl mnohem spokojenější, než jsem na začátku vůbec očekával a nemohu jinak než dát plný počet hvězd. Mé nejoblíbenější pasáže byly vždy, když si hlavní hrdina jel vyzvednou náklad a potom také velice vychytaný konec který dopadl dobře i špatně z různých úhlů pohledů. Dle mého názoru lepší než Grand Torino. 90% ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Podepisuju půlku zdejších komentářů, Eastwood je frajer a to jeho poselství mi v tomhle filmu hrozně sedlo. Což bych vzhledem k tématu vážně nečekal. 8/10 ()

Bebacek 

všechny recenze uživatele

Clint byl vždycky můj favourite guy a respektuju ho, ale tady už na mě toho patosu bylo fakt moc. Jestli mě něco irituje, tak fakt, že se lidi xx let nesnáší a nejsou schopni najít společnou řeč, aby se pak usmířili u smrtelné lože. Come on! Závěrečné sázení kytek už ten cynik ve mně fakt nedal. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

V úctyhodném kmetském věku podává Clint Eastwood profesionální výkon jak na postu režiséra, tak i před kamerou. Točí, protože ho to stále baví a protože mu to jeho postavení v americkém filmovém průmyslu umožňuje. To, co předvádí v Pašerákovi, natočil už v minulosti (mnohem) lépe a přesvědčivěji. Jeho film nemá tempo a vkrádají se do něj prvky sentimentu. Rutinní zpracování se nedá přehlédnout, jenže - zlobte se na staříka, co svůj společenský typ, který zobrazuje, tedy chlápka, co se zapomněl v časech, kdy věci ještě byly na svém místě, existovala dvě pohlaví a muži uměli měnit pneumatiky, piluje už několik dekád. Celkový dojem: 55 %. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Velmi příjemný odvar z Gran Torina, který by potřeboval zatlačit na scénář. Takhle se nějakého dramatu dočkáme až na konci, zajímavé motivy jsou jen nakousnuty (Earl penězmi z pašování drog financuje charitativní projekty) a dobří herci nemají co hrát (Cooper, Peňa, Fishburne, Garcia, Collins). I tak si ale Clint na prahu devadesátky připsal další solidní zářez. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Breaking Děd. Z rodinné linky hledání cesty ke smíření vyvěrá neoriginalita a vyčpělost, ta protizákonná je stejně naivní jako podloudník Earl, který si až do třetí fušky myslel, že po Státech vozí na korbě tortilly na burritos. Eastwoodovy hlášky a pojmenování objektivních potíží jeho generace se stále více kvaltujícím světem jsou pak jen slabou útěchou. Účel totiž ne vždycky světí prostředky.. Jedna věc se však Clintovi musí nechat. Drží svůj tvůrčí standard ve věku, kdy už já neudržím ani moč.. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Poctivý rozlučkový snímek o květináři, který si nakonec uvědomil, že rodina je víc než práce. Příběhově jde o klasický vzestup a pád, ale v hlavní roli je devadesátiletý Clint, který si to neskutečně užívá. Pan charizma nemá problém vzít si na pokoj dvě šlapky nebo říkat "černým lidem" negře, stačí nahodit nevinný starouškovský kukuč a projde mu to. S klukama z kartelu je za dobře než do toho začnou tahat efektivitu a plán. I textovky se psát naučí. Humorné sekvence se střídají s napínavými i vyloženě smutnými neuvěřitelně přirozeně. Oldchool. Plán na důchod mám jasný. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Pomalá, starosvětská jízda ve stylu Gran Torina. Tzn. rukopisem typická eastwoodovka nového tisíciletí. Příběh o rodině a životních zkušenostech z úst dědka mrzouta. Tentokrát se do toho přimíchají sem tam nějaké drogy a drogové kartely. Eastwood z toho ovšem vybruslil s noblebou a grácií sobě vlastní. Není to nic, co bychom už neviděli v mnoha více živočišných a dramatičtějších variacích, ale málokdo to dochutí s takovou dávkou životní zkušenosti a satirického nadhledu. Škoda takového množství luxusních herců a tak málo prostoru pro jejich charaketry. Vše stojí a padá na Eastwoodovi a možná je to trochu škoda. Plus za Andyho Garciu, aka muže se zlatou zbraní. ()

Reklama

Reklama