Calibre

Dva dlouholetí přátelé Vaughn (Jack Lowden) a Marcus (Martin McCann) se po dlouhé době schází, aby vyrazili na lov do izolovaných skotských lesů. Plány vycházejí podle představ, místní obyvatelé je příjemně přivítají, udělí jim pár rad do života a doporučí jim, kam vyrazit. Všechno se rapidně změní během lovu, kdy je Marcus nucen udělat fatální rozhodnutí, za která později oba draze zaplatí. (Hernycztek)

Shitonit

Nevím který ztěch dvou přiblblíků byl víc přiblblej. Od začátku mi to moc nebralo, kecy o hovně atd.. ale nutno uznati, že autoři po nezbytně nutným představení kdo je kdo a kdo z koho, se bez zbytečnejch hoven, střemhlav pouští do víru děje, roztáčí se promotaná spirála neskutečnýho guláše, kterej má takový grády, že jsem si nedovolil odskočit ani na hajzlik, bo sem měl strach, aby mi cos neušlo. Neušlo, děj je posazenej do kouzelnýho prostředí, kam se rozhodně nechci podívat, bo ty vidláci který těm našim magorům natrhli řitě, byli tak přesvědčivý, že ..jsem se nakonec skoro posral strachy. Bohužel konec byl takovej dost filozofickej, a páč já filozof asi nejsem, tak mi ten konec skoro vykurvil pocit z celýho labůža. ()

celticek

Po těch blbostech, co jsem viděl v poslední době příjemné překvapení. Opravdu nemilá situace a hroziví vidláci. Závěr mě ale mírně zklamal. Skotsko samozřejmě nádherné. ()

Homerking

Tak asi bych začal tak že jsem to chtěl po pár minutách skončit, ale naštěstí jsem dal na svojí intuici a vydržel. Dva pro mě dost nesympatičtí blbečci udělají kdesi na venkově menší lumpárnu, která se ovšem nebude moc líbit místním buranům, kteří přikročí k patřičným výchovným opatřením. Vřele doporučuji. ()

elimS

80% - komentář 20ti slovy: Jednoduché, pomalé a už to vypadalo na "ospalé drama"...ale...potom...měl jsem sevřené hrdlo a pocit "nemám kam utéct". Hutná atmosféra. +++ SPOILER 20ti slovy: 2 kámoši jdou lovit srnky, ale uloví 2 táborníky. Jsou v hajzlu. Místní to zjistí a domů se vrátí už jenom jeden kámoš. ()

koblenzer53

Koukatelné a pohodové, kdy si dva kamarádi vyrazí na lov a shodou okolností se dostanou trochu do problémů. Podruhé bych už ale nekoukala. ()

Pitryx

Hm, zajímavý úkaz. Při psaní obsahu jsem čučel jak puk na tu délku filmu. Vůbec nechápu, že jsem si to neuvědomil při prvním sledovaní. Ono se prakticky nic neděje, ale čas u toho uběhl šíleně rychle, za což musím dát první dvacítku jen to fikne. K příběhu a jeho morálnímu poselství: Je těžko to soudit. Je nutno vzít v potaz náhledy obou táborů, a vybrat z nich ten jediný správný asi ani nelze. Jinak se budete tvářit na straně jedné, tedy obžalované, a zcela jinak na straně druhé. Být mrtví mí příbuzní, jednoznačně volím Lyncha. Takže toto téma zde dále nebudu rozebírat. K hercům jen tolik, že mne osobně přesvědčili, a zahráli to na vysoké úrovni, za což další plus. Za scénář bez zádrhelů a nějakých hlubokých psychosond také plus, ale také mínus za pár zbytečně hluchých míst. Celkově mi to vychází na šedesát ze sta s tím, že podruhé by mne to asi už nebavilo. ()

horor2

Nešťastná nehoda, nešťastné rozhodnutí, doprovázející nešťastné události. Napětí, čekající na odhalení bylo + filmu. Konec, hrající se na šokující byl - filmu. Obrovská škoda, protože se začalo velmi dobře a z nepochopitelného důvodu následovalo klišé, tolikrát viděno a už dopředu člověk věděl, co přijde. Čekal jsem natěšený na to ono ŠOKUJÍCÍ, které nepřišlo! :-( ()

Solverino

Víkendový poloveníčko nevyjde podle představ... mno zase taková pecka to nebyla, ale je možný že jsem nebyl ve správný mood.... slušnej průměr. ()

K1NGSLAYER

Nepijte příliš moc alkoholu, nebo se může stát to, co se stalo dvěma přátelům, kteří si jen tak vyrazili na pohodový lov. Čekal jsem, že jejich rozhodnutí bude mít fatální následky. Napínavost tady rozhodně nechybí a to je to, co bych od samotného Thrilleru očekával. Něco mi říkalo, že se tohle celé strhne v nějakého John Wicka a Vaughn s Marcusem zmasakrují všechny, ale naštěstí se to nestalo a za to dávám velkou část hodnocení nahoru. Pomalu táhnoucí se snímek mě vůbec nenudil, ba naopak, na to, že se dostalo akce až ke konci, to bylo fakt kvalitně zpracováno, takže se mi nezavíraly oči (jako u některých thrillerů). Pár opravdu nelogických scén, ne příliš sympatické hlavní postavy a konec mě donutilo tomu nedat pátou hvězdu. Aby se natočil kvalitní film, není k tomu potřeba miliarda dolarů na vizuální efekty. Calibre je tomu jasným důkazem. ()

DonBraso

Hups do lesa na srnky a jeden výstřel změní vše.Místama parádní atmosféra,kdy člověk byl vcelku jak na trní,kdy vyjde pravda ven.Musím říct,že se tu vyhlo mraky předvídatelných okamžiků z jiných filmů,protože klukům se chtělo pryč,ale vždycky do toho něco přišlo.Tím se sice zabilo pár much skvělých prostřihů na les a krajinu a celkově jedný vesnice někde v zapadákově.Ano,je to z dalších "křováckých" zapadlišť,kam vyjíždí hordy lidí převážně ze slaherů a hororových teens partiček,zde dvou kamarádů,co si chtějí malinko zastřílet na zvěř.V tom by člověk nehledal nějaký novinky pod sluncem,ale hlavní je,že to funguje skvěle.Všeho je tu z mírou by se dalo říci a konec si myslím,že padnul skvěle,aspoň skončil tak jinak a nemá cenu řešit jak by dopadnul potom,protože to už by film ztratil na kreditu.Není to drama,ale poctivej thriller,kdy v jedný sekundě se ti změní běh života a uděláš to tak,protože nemáš čas přemýšlet doma na gauči,že proč tos neudělal jinak ty vole:) ()

solisoli

Tak tomu sa povie skvele rozpracovaný thriller do detailov až na jednu maličkosť. Pri pátraní im stačilo dať do vozidla spustenú vysielačku. Mali ich dosť. Potom by však následné dianie trochu stratilo pulz. Škoda záveru, malá pravdepodobnosť, že by sa to takto skončilo. Chcelo to ešte kúsok potiahnuť ďalej a dotiahnuť to do samotnej idei, kde so psychikou mládenca si mohla réžia a scenár pôsobivo pohrať a bolo by to potom dokonalé dielo. Aj tak veľmi kvalitná podívaná dokázala držať v napätí diváka vo veľmi reálnom slede udalostí s kvalitnými hereckými výkonmi. ()

JohnCoffe

Velké překvapení od Netflixu. Po celou dobu sem byl napnutý jak špagát a dokonce atmosféra postupně krásně gradovala. Konec byl trochu úlet ale to filmu odpouštím. Na lov zvěře se po tomhle asi nedám. ()