Tento sice komediální, ale současně i tklivě zabarvený příběh dokládá, že ani špičkové herecké obsazení ještě nezaručuje žádoucí zdar, chybí-li příběhu nápaditost I vypravěčská obratnost. Režisér Jaroslav Mach obsadil do hlavní role Vladimíra Menšíka a využil veškeré jeho dispozice: Menšík tu sehrál roli prostého tiskárenského dělníka, jenž obětavě pečuje o svou nemocnou matku. Tráví s ní veškerý volný čas a jedinou zálibou, kterou si čas od času dopřeje, jsou železniční modely. Jenže vše změní příchod vnadné dívky. Hrdina náhle propadá milostnému poblouznění, nevěda si rady s konfliktem dosud nepoznaným citem a starostí o matku... (oficiální text distributora)

kebom

Príjemné prekvapenie, herecké výkony (mužských) úloh je radosť sledovať. Silný námet s pomerne lacným spracovaním. ()

Haniczka

Vlastně docela smutný příběh s velmi přesvědčivým Vl. Menšíkem. Přestože se šedesáté roky uvolňovaly a do pražských ulic se vlévala barva květinových dětí a móda minisukní, chmura a stesk zde převládá. ()

GIK

Výborný námět, leč provedení lehce pokulhávalo. A rozhodně to nebylo v hercích. Aktualizace 2024: Krásné herectví Menšíka hlavně na začátku v tiskárně. Řekl bych životní výkon. Takovou upřímnost jsem u něj nikdy neviděl. Naopak klasické profesorské představení Marvana. Consuela se mi líbila. Čenda vztahem rozhodně povýšil. Hlavně u svých vysmátých kolegyň, které ho konečně začaly brát vážně. Symbolika:  39:55 – Menšík, merkel sign; 50:01 – Morávková, one eye symbolism (cca 10 vteřin); 51:27 – zase. ()

Martin79

Jsou to spíše horší tři hvězdy. Ale tři to jsou. Tento film je jeden z těch, u kterých ani vynikající herecké obsazení nezaručuje kvalitu. I když Vladimír Menšík hraje standartně dobře. Role Jaroslava Marvana a hlavně pak jeho výkon, je podle mého názoru příliš "profesorský" a nevýrazný. Ženské osazenstvo je více méně tragické, včetně Marie Rosůlkové. Přesto je to docela pohodový film, na který ovšem člověk rychle zapomene. ()

rivah

Chatrný, ba směšný scénář nezachrání samotný Menšík, který jakožto komik umí přesvědčivě a přirozeně tvarovat dramatickou postavu. Marvan, Záhorský a Skopeček jsou dobří, ale nemají moc co hrát. Morávková je herecky nemožná a Landovský s Kodetem dělali jen křoví. K dovršení všeho je jako dramaturg uveden Daniel, co pak udělal v USA kariéru... ()

Pitryx

Rozhodně zajímavý film, ale trošičku se táhne. Také jsem se asi přeslechl, nebo to ve filmu nebylo řečeno, v čem že to vlastně Kristýna jela. Takže lze usuzovat pouze z náznaků. No, jistě šlo zde především o psychologii, a i s tímto si pan Menšík poradil mistrně. V jistých částech byl trošku topornější, ale jinak byl velmi dobrý. Zato paní Morávková se v tom trošinku topila. Přesto se lze na snímek mrknout, i když to není nic, co by hnulo světem. ()

ilclassico

Skvělý pan Menšík (nic nového pod sluncem). Škoda, že neměl kvalitnější spoluhráčku. Obsah distributora, jak je u československých filmech tady zvykem, mele nesmysly (nic nového pod sluncem). V rámci žánru za 3,5. ()

evangelik

Není to moc jednoduchá podívaná. Takové ponuré, komorní, příliš pomalé. Ve shodě s některými dalšími diskutujícími mi Consuela Morávková do té role příliš nepasovala.... ()