Králíček Jojo

• USA Jojo Rabbit (více)

Být v nacistické Třetí říši malým blonďatým klukem znamená poměrně dost přímočarou kariéru. Tedy aspoň na jejím začátku. Jedním z prvních kroků je členství v organizaci Hitlerjugend, čili v „Hitlerově mládeži,“ což obnáší trochu vojenského drilu, pálení závadných knih, vyhazování věcí do vzduchu, nenávidění židů a podobné hraní si na vojáčky i na válku. A to v partě se spoustou Hitlerovi též velmi oddaných kamarádů. Smysl a cíl to má jednoduchý: stát se řádným a plnohodnotným nacistou. A tím chce být i desetiletý kluk Jojo (Roman Griffin Davis), kterému v tom pomáhá jeho imaginární přítel, tak trochu nablblý Adolf Hitler (Taika Waititi). Adolf Jojovi radí v různých životních situacích a podporuje jej v jeho správném náckovství. Zlom v Jojově životě nastane v okamžiku, kdy zjistí, že jeho maminka (Scarlett Johansson) ukrývá v podkroví židovskou dívku (Thomasin McKenzie). Od té chvíle musí malý Jojo čelit svému vlastnímu zaslepenému nacismu a s tím mu jeho vymyšlený Hitler už může jen velmi těžko poradit. I když se docela snaží. (CinemArt)

SSiggi

85%. Podla traileru som si cca bola vedoma co mam od filmu ocakavat, napriek tomu ma prve sceny prekvapili. Smiala som sa nahlas, co sa casto nestava. Nahlad na tazku temu detskymi ocami so skvelymi hereckymi vykonmi. Boli sceny, kt. mi prisli viac trapne ako vtipne ale bolo ich tak malo, ze su v podstate zanedbatelne. Takuto kvalitnu pofidernost som uz davno nevidela :). ()

PeterVonKV

Pobavilo. Sice mi to místo až moc připomínalo Musíme si pomáhat, zvlášť když se to točilo v Čechách a pomáhali Češi... ()

uletov

Válečný film zase trochu jinak...výborný nápad. Smál jsem se,až jsem brečel. Rockwell je grandiozní a ten konec...paráda s Bowiem. ()

CaptainAss

Hned jak vyšel na tenhle snímek trailer, pod režii Taiky Waititiho jsem věděla, že to prostě musím vidět. Miluji tvorbu Waititiho, miluji jeho vedlejší role a věděla jsem, že jako všechny jeho filmy, i tento bude prostě stát za to! Pustil se do docela vážnějšího tématu pro celé lidstvo, ale způsobem kterým to ztvárnil mi to připomnělo film Život je krásný od Roberta Benigna. Je to zlehčování hrůzostrašných činů, které 2. světová válka přinesla. Z pohledu malého kluka vypadá válka jako úžasná věc a hlavně není pro něho hrůzostrašná, a to jen díky jeho matce, která ho chrání před skutečností a nechává ho ve svém fanatickém světě. Waititi v tomto snímku dokázal zkombinovat drama, 2. světovou válku a celé je to proložené vtipy. Taika jednoduše přinesl zase něco zajímavého. Jeho dlouhodobá práce na scénáři se opravdu vyplatila a celkové ztvárnění celého příběhu se opravdu povedlo. Hlavně jak dokázal krásně skákat od jednoho žánru ke druhému. Kdo miluje tvorbu T. Waititiho, bude milovat i tohle! ()

Slezi

Byla pohoda večer a že prý chceme na něco do kina. Králíček Jojo? Z traileru jsem si pamatoval akorát hopkajícího Hitlera, ale nijak mě to nezaujalo. No nic jinýho nedávaj, tak jsme šli. Po celé stopáži jsem akorát zůstal sedět, protože tohle jsem teda opravdu nečekal. Takové překvapení jsem dlouho nezažil. Palec hore za všechny čechy, co na tom spolupracovali. Dobrá práce! ( Míst natáčení: Praha, Chcebuz, Žatec, Úštěk) Děkuju, že se točí takovéto filmy! ()

Pokri

Nie všetky prechody z komickej do dramatickej roviny mi sadli. Hitler bol skvelý, ale zarazilo ma zopár vyslovene uletených fráz. Nácek nazve žida človekom? Dobrá židovka argumentuje tým, že oni sú vyvolení bohom, kým náckovia fúzkatým ujom? To je trochu sionistické, čo cieľ filmu nebol. Roky detto uleteli. A ako je možné, že sa 10-ročný chlapec stal navonok náckom, keď to v rodine nemali? ()

Logicomix

Je to skvěle napsané, natočené i zahrané. Podstatné je, že na hlavního hrdinu se dobře kouká. Nic vám tak neotráví film, jako špatně obsazený nebo vedený dětský herec. Tak, vtipnou, hravou a moudrou mámu, jako je Scarlet v tomhle filmu, by chtěl každý desetiletý kluk (sorry mami). Ano, je to možná trochu prvoplánové a na efekt, ale proboha chodíme na MCU a Star Wars a to jsou mnohem hůře napsané srágory. Stěžujete si v cukrárně, že vás zase dostali na cukry a tuky? Já ne. Mrzelo mě jen, že nejsem na festivalu. S chutí bych si na konci zatleskal. ()

Kusbi

Čekal jsem asi o trochu víc, vzhledem k tomu, jaký kolem toho byl hype. Přesto nejsem z filmu zklamaný. Nejsem si zcela jist, zda se mi líbilo míchání dramatu a komedie, někdy mi zas příběh přišel trochu nudný. Co však musím ocenit jsou herecké výkony, zejména výkony hlavního dětského protagonisty a Sama Rockwella, který mě opět bavil a díky kterému dávám o hvězdu navíc. ()

Capri2016

Skvelá fraška režiséra a scenáristu Taika Waititiho na tému nacizmus. V tomto filme môžeme pozorovať absurditu II. svetovej vojny, keď Hitler zapojil do vojny aj malé deti. Táto skutočnosť je tak zvrátená, že z toho bolo nutné vysúkať túto miestami vtipnú a miestami zvrátenú absurdnú čiernu komédiu. Vedela som, že tento film je ako neopracovaný diamant. Veľmi hrubý na povrchu, ale zároveň vzácne pravdivý vo vnútri. Roman Griffin Davis je v úlohe 10 ročného presvedčeného nacistu okúzľujúci. Tento citlivý chlapec, ktorý nie je schopný násilia je zároveň nacista každým "coulem" a v tejto viere verne slúži nenásilnou formou Hilterovi. Vo filme ma bavila aj Scarlett Johanson, ktorá si tu strihla úlohy nemeckej matky, ktorá miluje svojho syna nacistu, ale zároveň bojuje proti nacizmu ako členka odboja a skrýva židovské dievča. Tiež Sam Rockwell zaujal v paródii na nemeckého dôstojníka, ktorého odstavili na druhú koľaj, v ktorom ale zároveň zostala štipka človečenstva. A Taika Waititi v paródii na Hitlera bol veľmi vtipný, lebo dokázal vystupňovať všetky Hitlerove neduhy do absurdnej frašky. Pre mňa bol tento film pozitívnym prekvapením. Do kina som prišla s nulovým očakávaním a odchádzala som s potvrdeným presvedčením, že každá vojna je zbytočná fraška, ktorej by sme sa už mali v budúcnosti vyhnúť. ()

TheKleofa

Dostala jsem více, než jsem očekávala. Na povrchu komedie, která je ovšem jednou velkou metaforou a nadsázkou strefující se hodně hluboko. Chápu, že svérázný styl Taiky Waititi ne každému voní a i jeho fanoušci možná řeknou, že toto nebyl jeden z jeho nejlepších filmů, mně ovšem přišel velmi důmyslný a s chytrým využitím dětské naivity až děsivě hluboký a pravdivý. ()

I.ball

Už dlouho jsem nepocítil opravdové emoce při sledování filmu. Jistě, válka je silné téma, ale v podání, kterým ji prezentuje pan Waititi, je úžasná. Není tak černobílá jako v Šindlerově seznamu a ani tak přehnaně patetická jako v Benigního oskarovém filmu. Ani není tak beznadějná jako Otčenáškův temný Romeo s Julií. Je to satira s mnoha úsměvnými chvílemi a několika opravdu silnými momenty, které ve vás vyvolají stejně opravdové a hluboké emoce jako v malém desetiletém nacistovi. A Davidovi Hrdinové v závěru filmu nenechají vaše oči bez reakce. Naprosto skvělé. 100% ()

Tezuka

Přiznám se, že jsem české kulisy nepoznal, až dokud jsem si o tom nepřečetl. Co k tomu říci? Zpočátku jsem měl dojem, že je to přitroublá parodie Třetí říše, ale jak se později ukázalo, stálo za tím vším mnohem více. Ve výsledku se z toho vyklubal docela zajímavý a unikátní film, který měl své vtipné i vážné sekce. Klobouk dolů před dětskými výkony, zejména Romana Griffina Davise, který ztvárnil hlavní roli. Sám režisér Taika Waititi si střihl roli imaginárního Hitlera, a musím říci, že komičtější ztvárnění Führera jsem asi doposud neviděl. Myslím si, že kdyby tohle Hitler mohl osobně vidět, tak by dostal asi záchvat Blitzkriegu. Kam se hrabe Diktátor od Chaplina, který ho v reálu skutečně pobouřil. Taika Waititi vtipně vykresluje nesmyslnost nacistických zvyklostí, jako třeba zdravit každého zvlášť Heil Hitler, což při takovém větším setkání může být zábava na pár hodin :D Scarlett byla skvělá jako vždy a příjemnou ozdobou toho všeho byla "Židovka" v podobě Thomasin Mckenzie. Naprosto chápu rozporuplnost názorů, někdo tohle ocení, pro někoho je to debilní parodie zvráceného režimu. Se svým neutrálním přístupem a otevřeností jsem byl poměrně slušně spokojen, takže moje hodnocení bude odrážet průměr filmu. ()

adako

Základom je veľmi podarená a inteligentná komédia (miestami až paródia), postupne ale prechádza čoraz viac do drámy. Tie prechody ale nie sú veľmi prirodzené, lebo tieto časti sa tu dosť bijú, prepnutia medzi nimi sú príliš rýchle a príliš veľké. To vo výsledku obom uberá na kvalite (zážitku). Treba povedať, že obe polohy tohto filmu sú vydarené samé o sebe, a aj napriek ich nešťastnej kombinácií stojí výsledok za to. Veľkú rolu v tom majú aj skvelé herecké výkony. ()

robbez

Kombinace absurdní komedie, dětského filmu a válečného dramatu je opravdu divná, bizarní a hlavně to všechno dohromady jaksi nefunguje. ()

soukyd33

Tento film vás chytne a nepustí. Je v něm snad všechno, co hledáte. Násilí, láska, romantika, nepředvídatelné situace, zbraně, ženy. 👍 Poznámka: Atmosféra s gestapo, i když je to spíše komedie, byla velmi zvláštní. Poznámka: Hitler je zde za úplného blbce, a ještě ho vidí v hlavě jen jedno dítě. Hlášky ale stojí za to. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

Endor

Komentář může obsahovat spoilery k filmu! Film s názvem Králíček Jojo je o desetiletém klukovi, který je nacista snad ve všech směrech a chce se stát vojákem Třetí říše. Jedním z prvních kroků je členství v organizaci Hitlerjugend, což obnáší trochu vojenského drilu, pálení závadných knih, vyhazování věcí do vzduchu, nenávidění židů a podobné hraní si na vojáčky i na válku. A to v partě se spoustou Hitlerovi též velmi oddaných kamarádů. Smysl a cíl to má jednoduchý: stát se řádným a plnohodnotným nacistou. A tím chce být i desetiletý kluk přezdívaný Jojo, který má svého Imaginárního kamaráda Adolfa Hitlera. Nejdříve bych začal hereckými výkony, které jsou v tomto snímku úžasné. Skvělý výkon tu předvádí Thomasin McKenzie, která si tu zahrála židovku, dále Scarlett Johansson v roli Matky Jojoa, Taika Waititi, který nejen režíroval tento snímek ale také si zahrál Imaginárního Adolfa Hitlera , Sam Rockwell v roli jednoho německého vojáka. Sice si tu zahrál pouze vedlejší roli, ale u každé scény s ním jsem se dost pobavil. A roli Jojoa si zahrál Roman Griffin Davis, který byl obzvláště skvělý a nedivil bych se kdybymu mu přicházeli nabídky na další filmy. Jak už jsem řekl tento snímek režíroval Taika Waititi, kterého budete znát především jako  režiséra filmu Thor - Ragnarok. A i zde jako u Thora byl skvělý, je vidět že ví co lidi rozesměje a jak z filmem pracovat. Tento film ani neměl vysoký rozpočet, práve naopak měl celkem nízký a není to naněm vůbec vidět. A je vidět, že i s malým rozpočetem jde udělat velký a skvělý film. Snímek střídá dost žánry, což by mohlo vypadat velmi zmatěně a hrozně, ale Waititimu se to opravdu povedlo. Díky výraznému střídání žánrů a nálad dostávají extrémně hodně prostoru herci a všichni do jednoho ho využívají na sto procent. Nominace Scarlett Johansson na Oscara je bez nejmenších pochyb zasloužená. Boužel i tento film má negativa. Největší potíž filmu nakonec tkví v tom, že se v závěrečné části ukazuje, že Waititi si toho na sebe možná naložil přeci jenom moc a nestíhá dostatečně působivým způsobem dovyprávět všechno, co v předchozí hodině a půl nakousl. Závěr určitě mohl být emocionálně silnější a některé zvraty režisér trošku odbyl buď protože spěchal, nebo si s nimi možná nevěděl rady. Ale pořád mnohem  lepší, než kdybychom dostali studiem osekané „válečné drama s prvky komedie“ natočené podle nějaké příručky. Další problémem jsou některé scény u kterých jsem se tak trochu nudil, ale naštěstí jich tam není moc. Závěrem je, že tento film je velmi povedený a originální i když má celkem nízký rozpočet. I když jsou tam menší potíže, tak se jedná o skvělý snímek, který určitě doporučuji. A moje hodnocení je 8/10 ()

Chris Evans ztvární legendárního herce

10.02.2020

Ceny BAFTA – výsledky

Ceny BAFTA – výsledky

03.02.2020

73. ročník udílení Filmových cen Britské akademie je za námi, kdo slaví, a kdo naopak odešel domů s prázdnou? Nejlepším filmem bylo nakonec zvoleno válečné drama 1917 Sama Mendese. Snímek si odnesl… (více)