Nahá pastýřka je název obrazu rokokového malíře Jeana-Honoré Fragonarda, který proslul nejen jako portrétista a ilustrátor, ale také jako autor erotizujících obrázků. Jedním z nich je i obraz ze zámku Ronov, na kterém je někdejší zámecká paní a proslulá milostnice Anna vypodobněna jako „nahá pastýřka“. A právě kolem tohoto plátna se točí bohatě rozvíjený příběh. Vyšetřovatel kapitán Tronda (V. Menšík) originálním způsobem – netradiční kombinací kriminalistických a divadelních metod – vyšetřuje dvojnásobnou vraždu a řadu podvodů a machinací s uměleckými díly… (Česká televize)

Tommassi3

"Ještě nám řekněte, pane profesore, co jste viděl, když jste vešel do sálu !!" - "Nahou pastýřku.." - "Tady byla nějaká nahá družstevnice ??" ;) ()

Padme_Anakin

Moc pěkná detektivka, ten spletitý příběh kolem zmizelého obrazu Nahé pastýřky mě zaujal.. Potěšilo mě i herecké obsazení, pánové Höger, Nedbal, Růžek a Menšík to zvládli na výbornou, no a nemohu nezmínit kriminální živel v podání Bohumila Šmídy, jeho Pacínek je prostě báječný.. ()

UncleG

Nemůžu si pomoct, ale ústřední dojem z celé detektivky byl, že Vladimíru Menšíkovi role "moudrýho" příslušníka SNB vyloženě nesedla. Nadšení z příběhu taky veškerý žádný - Jestli ten vobraz někdo ukrad, přemaloval, schoval do falešnýho salámu nebo ho omylem přiložili do kamen... to mi bylo tak ňák šumafuk. ()

blackrain

Když už nic, tak si budu z celé této kriminálky pamatovat pana Šmídu. Jeho poněkud jednušší a protřelý kriminálník je opravdu nezapomenutelná figura. Ta postava to tady hodně osvěžovala a dodávala příběhu humorný nádech, což filmu hodně pomáhalo. ()

Maq

Klasická detektivka s klasickými hříchy (zámek, tajná skrýš, vzrušující osudy starých obrazů) situovaná do socialistických šedesátých let. Filmová obdoba toho, čemu se říká čtení na dovolenou. Dočetl bych to s chutí a pak někde zapomněl. ()

slunicko2

Příjemný dobový snímek na pohodu. 1) Jako detektivka snímek za moc nestojí. Chování postav chvílemi postrádá základní logiku a ani závěrečné rozuzlení nepřekvapí. Kvalitu filmu vidím spíš v jeho pohodě. Strávil jsem před obrazovkou příjemný čas, a to se počítá._____ 2) 37letý Vladimír Menšík zde hraje náčelníka místního oddělení VB, který celou dobu vlastně vede výslechy (!) nehledě na přítomnost profesionálního vyšetřovacího týmu. S jeho šéfem si ostatně tyká. Šéfovi se nedivím, taky bych si přál tykat si s policistou, který ovládá Stanislavského metodu herecké práce a po večerech ji předává dalším členům místního ochotnického spolku._____ 3) 52letý Bohumil Šmída jako napravený kriminálník Pacínek je jakýmsi geniem loci zámku a jeho hlášky jsou vítaným zpestřením na hraně lehké nudy se pohybujícího snímku. Pacínek se netáže, Pacínek vykoná._____ 4) Určitě nesmím zapomenout na vynikajícího 48letého Martina Růžka v roli věčně opilého malíře. (Dám si) dva dospělý myslivce._____ 5) S váženým čtenářem tohoto komentáře se rozloučím otázkou, nikoli řečnickou, která zazněla v jednom dramatickém okamžiku: Ona tu běhá nějaká nahatá družstevnice? ()

topi

" Než špatný alibi, tak radši žádný. To znám z vlastní zkušenosti, pánové. " Pacínek v podání Bohumila Šmídy tomu šéfuje! Výborná detektivka. ()

Kuzlo

Prišlo mi to ako jeden z dielov krimiseriálu natiahnutý na celovečerný film. Zbytočne nudné a záverečné odhalenie ma tiež nijako nenadchlo. ()

dyfur

..vynikajúca detektívka,pripomína mi staré anglické detektivky.Neviem prečo je tak nevšímaný tento titul-ani na DVD,ani moc v telke nejde...veľká škoda. ()

rakovnik

Já mám naše černobílé krimi komedie prostě rád. A stejně tak tuto. Skvělý Vladimír Menšík, na scéně kdo jiný než pan Pacínek, záhada a její luštění, spolu v příjemnou "vatou" okolo, jak se žije dnes v podhradí :-) ()

Martin741

Kvalitna ceskoslovenska detektivka zo 60. rokov, kedy sa tocili najlepsie cs. filmy. Karel Hoger na urovni, Mensik tiez : 77 % ()

Hennes

Pohodová kriminálka, která má sice předvídatelný děj, ale zase velice koukatelné herecké výkony Menšíka, Nedbala, Šmída a dalších. Martin Růžek byl v roli malíře alkoholika vynikající. ()

otík

Jedna určitě z těch povedenějších českých kriminálek o dvou mordech, ztraceném obrazu a jednom malém divadle. Vyšetřující skupina v čele s Janem Skopečkem je doplňována už od začátku kapitánem Vladimírem Menšíkem, který se zasloužil především v úvodu filmu o krásné herecké vystoupení a okořenil svým živelným herectvím celý film. Navíc nejde jen o suchopárnou detektivku, sem tam je nám nabídnut i humor, čehož si také jako divák musím cenit. Hudba: Štěpán Lucký ()

Mylouch

Řada hlášek ve stylové detektívě, které k nezapomenutelnosti chybí lepší režijní zvládnutí postav Högera a Munzara. Velké nahrávky na smeče scénáristy Kunce pro B.Šmída. Menšík a Stanislavskij. Výborné 3* ()

dr.fish

Pastýřka je taková trošku konspirační detektivka. Na zámku pracuje taková povedená partička lidí, která kšeftuje s obrazy. Když dojde k vraždě, začne policie rozkrývat tenhle podivný spolek, a je to docela zmatek. Dle mého názoru ale je příběh blbě napsaný, skrývá velké nelogičnosti hlavně v postavách, ty jsou naprosto neživotné- hlavně na dobu svého vzniku. Takže mi dalo práci vůbec pochopit ty lidi a na vlastní zločin už jsem neměl čas. Mám spíš pocit, že než proti zločinu se tu bojovalo proti imperialismu. Osobně mne to vcelku nudilo. 60% ()

sator

Skvěle obsazeno, atraktivní prostředí, kouzelná postava Pacínka ... Vám tady běhá nějaká nahatá družstevnice? ()

HonzaBez

"Jak se něco semele, tak v tom lítá Pacínek...." Na zámku Orlík alias Ronov se semelou hned dvě vraždy. Do dění kolem se přimotá celá řada hereckých osobností (Menšík, Höger, Munzar, Nedbal, Skopeček), ale Bohumil Šmída coby Pacínek, co se netáže ale koná, je jen jeden... Roztimile vtipné a s pěkným závěrečným objasněním jména vraha, za které by se nemusel stydět snad ani Poirot. Ať žije ochotnický režisér v uniformě Vladimír Menšík a jeho "hypotézy" :D ()

Compadre

Až na docela překvapivej konec je Nahá pastýřka úplně maximální šeď a průměr..zkouknout, zapomenout a spát. ()