Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Se zpracováním osudů vášnivého fanouška fotbalové Slávie a vlastníka obchodu s konfekcí Richarda Načeradce (H. Haas) podle předlohy Karla Poláčka se diváci mohli poprvé setkat v roce 1931 v úspěšné komedii Muži v offsidu režiséra Svatopluka Innemanna. V souvislosti s úspěchem filmu a s popularitou ústřední postavy přišlo volné pokračování Načeradec, král kibiců režiséra Gustava Machatého. Načeradec již nenavštěvuje fotbalová utkání, svůj komentátorský a buřičský elán však zcela přirozeně přenáší do svého každodenního života a ke všemu, co kdo dělá, má vždy co říct. Však také sám o sobě hrdě prohlašuje, že je „král kibiců“. Jednoho večera se kvůli banálnímu sporu při hře v šachy rozkmotří s Jaroslavem Dundrou (J. Vojta), co vlastní podobný obchod naproti tomu jeho, a jejich spor se vyhrotí natolik, že skončí až u soudu. Situaci kolem svých ješitných otců pak jen s pobavením sleduje zamilovaný pár věnující se advokátní činnosti – Načeradcova dcera (H. Vítová) a Dundrův syn (R. Roda-Růžička), kteří je u soudu mají zastupovat. (Česká televize)

(více)

Recenze (36)

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Kdo přišel ve třicátých letech do kina, aby se podíval na pokračování Mužů v offsidu, tak musel odcházet zklamán. Především zůstali jen staří Načeradcovi, ze švadlenky Vítové se stala doktorka práv - a jinak je to docela jiný příběh, sepsaný, zdá se, po úspěchu Mužů z offsidu dosti horkou jehlou Karlem Poláčkem, ale ani jinak tak ceněného Gustav Machatého by člověk ve scénáři a režii tohoto filmu nepoznal. Zkrátka, nebyl pro komedii stvořen. Pár vtipných hlášek tam bylo (ta husa má sádla skoro jako vy), ale to bylo všechno, jinak neskonalá nuda, při níž se občas dost dobře usínalo. A ta honička za splným přáním pana Hříbala, aby ho ta Grossová opustila... Zcela nepodařemé. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Mezi Kreutzerovou sonátou a Erotikonem zapadl Švejk v civilu, mezi Erotikonem a Extasí dokonce filmy dva - Ze soboty na neděli a Načeradec, král kibiců. Ještě, že Machatý tak brzy a definitivně odešel... Kdyby tady točil ještě chvíli, tak by zapadlo úplně všechno. To jsou ty staré struktury myšlení. Naštěstí došlo na ideální konstelaci, po VHS vyšlo DVD a to je základní devíza pro novou recepci Poláčkova hrdiny. ()

Reklama

Martrix 

všechny recenze uživatele

Devadesátiletá komedie, která stojí na textu K. Poláčka a H. Haasovi, který nesnesitelného Načeradce ztvárnil už podruhé. Stejně jako v prvním případě, ani teď mě to nebavilo. A díky poslední třetině filmu, mi to vlastně i lezlo na nervy. Pro mě jeden z nejhorších filmů pro pamětníky, jaký jsem viděl. Poláčkův humor mi není blízký a Machatého režie mi taky nesedla. Celé je to ukřičené... . Podruhé už ne. ()

Ironfood 

všechny recenze uživatele

Pravda, Muži v offsidu nastavili laťku hodně vysoko, ale takovýto propad jsem opravdu nečekal. Jedním z problémů je asi nulový děj - když Haas svými hláškami komentuje dění kolem, je to fajn, ale bez děje působí to jeho hláškování dost samoúčelně. Například "efektivně mrtvý muž" se tu v krátké době zopakuje tolikrát, že se tato hláška člověku téměř znechutí... ()

venca163 

všechny recenze uživatele

Mam v předválečný produkci hrozný mezery - jedničku, a vlastně ani žádný předchozí filmy Hugo Haase, jsem neviděl. Takže mně tehle protivnej plesnivej děděk™ nepřišel "už ohranej" a hrozně mi sednul. Navíc na tenhle starej model rodiny, kdy fena nesměla ani písknout (od sporáku), se člověk vždycky kouká s takovou zvláštní nostalgií =). (70%) ()

Galerie (28)

Reklama

Reklama