Reklama

Reklama

Zamilovaný Shakespeare

  • USA Shakespeare in Love (více)
Trailer

Obsahy(1)

Londýnského dramatika Williama Shakespearea sužují pochyby o sobě samém a ochromuje ho tvůrčí krize, kvůli které má obrovské zpoždění s divadelní hrou, kterou přislíbil majiteli divadla. Jeho známý mu poradí, že lékem by mohla být láska. Nachází ji ve chvíli, když se nečekaně setká s půvabnou Lady Violou, která tolik miluje divadlo, že se vydává za muže, aby si mohla zahrát. Mezi Violou a Williamem to okamžitě zajiskří a je to láska na první pohled. Willa zachvátí vlna inspirace a začne horečně pracovat na své hře. Rozhodl se napsat největší milostný příběh Romeo a Julie! Hra má obrovský úspěch. Milenci se ale musí rozejít, neboť Viola je proti své vůli provdána a Will je už dávno ženatý. Willova velká láska odjíždí kamsi za moře a on začíná psát Večer tříkrálový, jehož hlavní hrdinka se jmenuje Viola. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (467)

sportovec 

všechny recenze uživatele

Realistické umění přesvědčivé autentické literární fikce není protimluvem. Jeho existence je však vzácností, protože vyžaduje prolnutí ne jedné, ale hned několika komponent. Nosný nápad je východiskem, jeho důsledné, stále tvořivé domýšlení nezbytným prostředkem a schopnost pracovat nápaditě s dějem a jeho nečekanými zákruty a výkruty požadovaným vyzněním. To všechno se tvůrcům filmu zdařilo. Mimořádný námět tak plně rezonuje se skvělými hereckými výkony. Křehký dívčí - zpočátku i panenský - půvab Paltrowové, rázná tvořivost Fiennesova (neméně dobrý je jeho LUTHER) v mých očích ustupují velmi nekonvenční osobité Alžbětě Denchové (téměř bych ji řadil výš než kreace Blanchetové nebo Mirrenové, jež samy o sobě jsou rovněž mimořádné); k dosavadnímu pojetí této osobnosti-intelektuálce přidává totiž zemitou plebejskost, z níž organicky přechází do své takřka absolutistické majestátnosti, v níž to čas od času probleskne osobitým robustní humorem. ROMEO A JULIE se za těchto okolností stávají živým a životným dramatem, které jen umocňuje náš vhled přes propast času do renesančních divadelních arén alžbětinské Anglie. Poznání, že zamilovat se může každý - i velikán - a že velké pojmy a lidé jsou v okamžicích svých všedních dnů stejní jako kdokoliv druhý, činí z renesance, zobrazené v tomto skvělém díle, součást naší současnosti. A proč ne? ()

swamp 

všechny recenze uživatele

Od každého (především dívek a žen) jsem slýchával, jak není Shakespeare in love vynikající.. konečně jsem se k němu dostal a mohu potvrdit. Jedná se o velmi koukatelnou romantiku Johna Maddena s dosti kvalitním obsazením: Joseph Fiennes jako Will, Geoffrey Rush jako Henslowe, Colin Firth jako Lord Wessex.. ale především nádherná Gwyneth Paltrow (v jiných filmech se mi až tak nelíbila) jako Viola 'Julie' De Lesseps. Doporučuji. ()

Reklama

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Stephen Warbeck: 1. The Beginning of the Partnership (Instrumental) ,2. Viola's Audition (Instrumental) ,3. A Plague on Both Your Houses (Instrumental) ,4. The De Lesseps' Dance (Instrumental) ,5. A Daughter's Duty (Instrumental) ,6. In Viola's Room (Instrumental) ,7. A New World (Instrumental) ,8. Love & the Rehearsal (Instrumental) ,9. The Arrival of Wessex (Instrumental) ,10. Greenwich (Instrumental) ,11. The Brawl (Instrumental) ,12. News of Marlowe's Death (Instrumental) ,13. Love & the End of the Tragedy (Instrumental) ,14. The Missing Scene (Instrumental) ,15. The Fight (Instrumental) ,16. The Play & the Marriage (Vocal) ,17. Wessex Loses a Bride (Instrumental) ,18. The Prologue (Instrumental) ,19. The Play (Part I) (Instrumental) ,20. The Play (Part II) (Instrumental) ,21. Curtain Call (Instrumental) ,22. Farewell (Instrumental) ,23. The End (Instrumental), ()

balone 

všechny recenze uživatele

Shakespeare je žena? Ne, moment, to nebyla ta správná myšlenka filmu. Tak jak to jen bylo vlastně? Film bych přiřadil k těm náctiletým komediím, jako 10 důvodů proč tě nenávidím a Taková normalní holka... No, akorát zde se to odehrává v mnohem jinačí době, v době, která je symtičtější i těm starším, i když vlastně o žádné reálie vůbec nejde, Shakespeare jenom prožívá své díla ve svém životě... Asi bych hlavně doporučil studentům na střední škole, když mají anglickou literatůru. 75 % ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Na hranici 4 a 5* se zastavil tento romanticky laděný film s prvky komedie. Velmi jemné použití vtipu a pružné využití Shakespearových děl ve ztvárnění jeho života je kouzelné. Geoffrey Rush je k nepoznání a všechny hvězdy filmu se snaží zářit a pozvednout snímek do výšin. Gwyneth Paltrow to neskutečně sluší a Joseph Fiennes(i když ho mám méně rád než jeho bratra) se k ní perfektně hodí a ve ztvárnění Williama Shakespeare nemá konkurenci. Nejsem si jistý zda krátké skoro cameo Julie Dench je oscaru hodné, ale kostýmy, příjemná hudba a dokonalý scénář jsou zasloužené. John Madden pracuje s látkou zručně, nenechává vydechnout diváka ani na sekundu a dobu vystihl do detailů. Rozhodně skvělý a příjemný romantický film, díky kterému se nám dostane pocty odhalit "jak to možná bylo..." s Williamem Shakespaerem. ()

Galerie (44)

Zajímavosti (35)

  • Simon Callow bol pôvodne obsadený ako Philip Henslowe. Po opätovnom aktivovaní projektu bol Geoffrey Rush obsadený ako Henslowe a Callowovi bola ponúknutá menšia, ale kľúčová rola Tilneyho. (WalterIK7)

Související novinky

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Jak určitě víte, americká Akademie filmového umění a věd pravidelně "vyrábí" nejlepší film roku. Časopis The Hollywood Reporter zaujatě sleduje každé oscarové klání, sem tam se ale také ohlédne do… (více)

FBI bude chrániť Diane Lane

FBI bude chrániť Diane Lane

31.08.2005

John Madden, režisér Zamilovaného Shakespearea, nakrúti krimi drámu KILLSHOT podľa literárnej predlohy Elmora Leonarda, ktorú adaptoval Hossein Amini (Krídla vášne). Pôjde o príbeh realitnej agentky … (více)

Reklama

Reklama