Zamilovaný Shakespeare

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie, 1998, 124 min

Romantické filmy nemám moc rád, ale tohle je skutečně poměrně pěkný snímek.Pro mě to bylo sice celou dobu na tři hvězdy, ale poslední půlhodinka zvedla moje hodnocení na čtvrtou hvězdu.Jinak Gwyneth Paltrow byla fakt vynikající.Co ale musím říct je, že mě trochu mrzí, že tento snímek dostal Oscara na úkor filmových skvostů jako Kult hákového kříže, Sbal prachy a vypadni, Truman Show či dokonce Zachraňte vojína Ryana.S tím ale nic neudělám - Zamilovaný Shakespear má ode mě 75 %(11.12.2010)

Filmový drahokam, jenž je velkým darem pro všechny ty, kteří vědí, že kdysi dávno vůbec bylo nějaké 16.století. Je to snímek, který toho o divadle té doby řekne víc, než týden přednášek na vysoké škole :-). Kostýmy, výprava, hudba, herci (do Gwyneth Paltrow jsem se zamiloval, stejně jako Will, na první pohled), všechno je skvělé. Stejně tak scénář, který silně čerpá z nádherného Shakespearova jazyka. Cením si Americké filmové akademie, že ocenila tak originální a nápadité dílo před nejmenovaným válečným velkofilmem.(13.6.2004)

Vynikající film. Vkusná a chytrá pocta a hrám Williama Shakespeara, které se také nese tak trochu v divadelním duchu jeho díla. Jedná se o typický film, jež stojí a padá hlavně se scénářem Marca Normana a Toma Stopparda, v romantickém stylu - Láska je naše největší slabost a zároveň naše největší síla. I přes to, že se nepochybně jedná o absolutní fikci, vychází zápletka z detailní znalosti reálií ze života geniálního umělce Williama Shakespeara a jeho díla. Herecké výkony jsou vynikající (především Gwyneth Paltrow, Joseph Fiennes), vysloveně krásné jsou kostýmy, výprava a divadelní kulisy.(18.7.2015)

Shakespeare je žena? Ne, moment, to nebyla ta správná myšlenka filmu. Tak jak to jen bylo vlastně? Film bych přiřadil k těm náctiletým komediím, jako 10 důvodů proč tě nenávidím a Taková normalní holka... No, akorát zde se to odehrává v mnohem jinačí době, v době, která je symtičtější i těm starším, i když vlastně o žádné reálie vůbec nejde, Shakespeare jenom prožívá své díla ve svém životě... Asi bych hlavně doporučil studentům na střední škole, když mají anglickou literatůru. 75 %(8.6.2011)

"Dopadne to dobře." - "Jak to?" - "Nevím. Je to záhada." Romantický příběh o vzniku romantického příběhu (toho nejslavnějšího) a cesty za jeho premiérou, jež je zároveň derniérou milostného vztahu, který ho inspiroval. Okouzlující vyznání lásky k Shakespearově dílu, divadlu i příběhům o lásce. Scénář si důvtipně pohrává s motivy ze Shakespearových her (čím větší o nich máte přehled, tím víc si film užijete) a dobovými reáliemi a přivádí na scénu celý zástup skvěle načrtnutých, obsazených a zahraných figur a figurek, obzvlášť královnu, Henslowa a pana Fennymana, který má výborný dramatický oblouk. Zkrátka jedna z nejlepších romantických komedií vůbec.(17.7.2005)