Zloději zelených koní

Green Horse Rustlers

Česko, 2016, 86 min

Velká spokojenost s tímhle filmem panuje na Starým Bělidle. Moc se mě líbila žánrová propletenost, která si nikterak nepřekážela, odér starých zlatokopeckých časů na mě vál z některých záběrů ( u řeky na písku ), ale i přitom všem jsem měl neustále v podvědomí, že na konci bude slušný vyustění a to se stalo i když během příběhu je spousty náznaků. Skvělej Lišák, konečně jsem ho neviděl v roli imbecila a věřím, že jeho výkon skončí minimálně nominačkou na lva, protože právě jeho podíl na vztahu mezi dvěma kámoši je hodně klíčovej ve prospěch aplausu čímž ale netvrdím, že Marek zahrál špatně.(14.10.2016)

První letošní návštěva kina. :D Tenhle film zaujme především ty, kteří sbírají kameny či minerály a hlavně ty, kteří někdy na tomto lovu za vltavíny byly. Já bohužel na takovémto lovu nebyl, ale jeden vltavín doma mám. :P Takže svým způsobem mě film zaujal a docela i bavil, i přes ten hodně dramatický konec. :D(22.9.2016)

Začátek táhlej, prostředek táhlej, konec dobrej. Naivita a o-slepenost hlavního hrdiny by se dala krájet. Milé vidět pár stabilních oveček ze stáje mistra Wlodarczyka (nezapomenu na "kurví kroj" :) ). Objektivně tedy za tři, ale... Těžko dát míň, jak čtyři filmu, kde vidíme Marka Adamczyka v celé jeho kráse. Až ukáže i frontál, bude to za pět :).(4.2.2018)

Knižní předlohu neznám, tudíž beru film jako samostatnou jednotku. Pavel Liška mi do role ostrého hocha neseděl (chtělo to někoho typu Jiřího Langmajera) a Jenovéfa Boková na tom nebyla o moc lépe (pro postavu Karolíny byla málo "osudová"). Marek Adamczyk sice taky nebyl na Oscara, působil ale vcelku přesvědčivě a příjemně neokoukaně. Film nenudí, zlatokopecké prostředí má hodně do sebe i touha po bohatství a její následky jsou podány poměrně věrohodně. Odpočinková záležitost na nedělní večer. 60%.(28.1.2018)

Kdysi dávno jsem četl báječnou předlohu a tady jistě tušíte, že film mne dost zklamal. Pravda, docela báječně vykreslil propletenec charakterů a jejich vzájemné ovlivňování, ale něco mi tam chybělo. Mladý pár byl docela prímovní (Jenovéfu dost mohu), Lišák byl na přeshubu či něco víc. Užili jsme si, jak podobní exoti manipulují okolím, samosebou k jeho velké škodě. Docela mne překvapil kásting na profesora. Ten štěk by za Bolka zvládl kdokoli a ještě by jistě vypadal víc jako profesor. Nejspíš zapracovala charita, jinak mi to nedává smysl. Nemýlím-li se v knize jeden z hlavních aktérů dopadl o dost hůř, ale i když si již podrobnosti nevybavím, byl to silný příběh. Škoda, že se zcela nepodařilo přenést ho i do filmu.(5.2.2018)

• - Natáčení filmu probíhalo v Praze, Příbrami, Berouně nebo Českém Krumlově. [Zdroj: iDnes.cz] (rakovnik)