Zloději zelených koní

Green Horse Rustlers

(festivalový název)

Česko, 2016, 86 min

Děti ráno zlobily, tak jsme je vzali na houby. Našli jsme pár babek, ale taky několik krásných pravých hřibů. Pak jsme se dostali do konfliktu s jiným houbařem, trošku jsme se pohádali i s manželkou, ale večer jsme na vše při souloži zapomněli. Nechci to nějak podkopávat, a ano, výsledek má autentickou atmosféru, ale scénář je tak všední a prostý, že to nelze nevnímat. Divák pořád čeká na nějaké ozvláštnění nebo zvraty, které pohříchu nepřicházejí. Na druhou stranu si jde snímek svou vlastní cestou, a to se cení. Postavy jsou civilní, po technické stránce je to rovněž velmi slušné. A celkově se na zájem jednoho nadějného studenta a jednoho zkrachovalce o zelené polodrahokamy z jižních Čech kouká prostě dobře. Jen škoda toho vyprázdněného scénáře.(5.2.2018)

• Saxos

Dostali jsme až moc jednoduchý a krátký příběh. Herecky nic nezachránila Geneviève /asi slaví svátek 3. ledna podle maďarského kalendáře/ ani její švagr v roli vesnického tvrďáka. Nelze se vůbec divit. Tady fakt nešlo nic odehrát. Zapracovat víc na černém obchodě s vltavíny, víc nás vtáhnout do prostředí burz, rivality mezi kopáčema, jejich nahánění policajtama, hazardem se životem při kopání. Vše odfláknuto. V centru Českého Krumlova je hezké muzeum vltavínů.(28.3.2017)

• Slarque

Anotace začíná souslovím „dramatický příběh“. A to je přesně to, co by tenhle film potřeboval, ale nějak se toho nedostává. Takové normální vztahové drama trochu ozvláštněné o zřejmě nelegální kopání vltavínů. Dobře natočené, ale čekání na překvapivé odhalení, které zřejmě nikoho nepřekvapí, prostě nebylo moc zábavné (50%).(4.2.2018)

• Pitryx

Za ten blbý konec samozřejmě, jako vždy procenta dolů. Ta Karolinina kamarádka je přesně ten typ žen, které bych prostě zastřelil. Ne jen že vykecala to, co mělo být utajeno, ale ještě se tím montovala do jiných vztahů a do něčeho po čem jí je houby. Jinak se mi líbily herecké výkony, slušná kamera a scénář také nebyl k zahození. Až na ten konec ovšem, jak výše zmíněno. Také občas uhnul od linie, a to bylo škoda. Vcelku se to povedlo, ale zase tak moc mne to „nechytilo“.(26.6.2017)

• poz3n

Doufal jsem, že Zloději zelených koní by mohli být tím lepším, co za rok 2016 v české kinematografii vzniklo. Bohužel, skoro nic ve filmu nefunguje na nějaké pořádné úrovni. Klasicky toporné herectví (neumětelské dialogy a strnulost podporující postsynchrony), nezajímavé vizuální provedení a ve výsledku i dost nudný příběh. Prostě film, na který si za pár měsíců patrně ani nevzpomenu. 4/10(28.4.2017)

• - Natáčení filmu probíhalo v Praze, Příbrami, Berouně nebo Českém Krumlově. [Zdroj: iDnes.cz] (rakovnik)