poster

Zloději zelených koní

 • anglický

  Green Horse Rustlers

  (festivalový název)

Drama

Česko, 2016, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ***

  Děti ráno zlobily, tak jsme je vzali na houby. Našli jsme pár babek, ale taky několik krásných pravých hřibů. Pak jsme se dostali do konfliktu s jiným houbařem, trošku jsme se pohádali i s manželkou, ale večer jsme na vše při souloži zapomněli. Nechci to nějak podkopávat, a ano, výsledek má autentickou atmosféru, ale scénář je tak všední a prostý, že to nelze nevnímat. Divák pořád čeká na nějaké ozvláštnění nebo zvraty, které pohříchu nepřicházejí. Na druhou stranu si jde snímek svou vlastní cestou, a to se cení. Postavy jsou civilní, po technické stránce je to rovněž velmi slušné. A celkově se na zájem jednoho nadějného studenta a jednoho zkrachovalce o zelené polodrahokamy z jižních Čech kouká prostě dobře. Jen škoda toho vyprázdněného scénáře.(5.2.2018)

 • Pitryx
  **

  Za ten blbý konec samozřejmě, jako vždy procenta dolů. Ta Karolinina kamarádka je přesně ten typ žen, které bych prostě zastřelil. Ne jen že vykecala to, co mělo být utajeno, ale ještě se tím montovala do jiných vztahů a do něčeho po čem jí je houby. Jinak se mi líbily herecké výkony, slušná kamera a scénář také nebyl k zahození. Až na ten konec ovšem, jak výše zmíněno. Také občas uhnul od linie, a to bylo škoda. Vcelku se to povedlo, ale zase tak moc mne to „nechytilo“.(26.6.2017)

 • Saxos
  **

  Dostali jsme až moc jednoduchý a krátký příběh. Herecky nic nezachránila Geneviève /asi slaví svátek 3. ledna podle maďarského kalendáře/ ani její švagr v roli vesnického tvrďáka. Nelze se vůbec divit. Tady fakt nešlo nic odehrát. Zapracovat víc na černém obchodě s vltavíny, víc nás vtáhnout do prostředí burz, rivality mezi kopáčema, jejich nahánění policajtama, hazardem se životem při kopání. Vše odfláknuto. V centru Českého Krumlova je hezké muzeum vltavínů.(28.3.2017)

 • dopitak
  ****

  Kvalitních českých dramat se v naší kinematografii rodí jako šafránu. ZZK k nim sice nepatří, ale pokus je to slušný, a jako dobrodružný film docela fungují. Marek Adamczyk dobrý, ale Liška opět hraje debila, a ne že ne. Celkově se tvůrcům podařilo obsadit nesympatické herce, snad to byl záměr. Výpitek Bohůš to nezachrání, jeho docent je uvěřitelný asi jako, že Olympia nezaplatila.(29.1.2017)

 • Renfield
  ****

  Netradiční téma filmu (kopání vltavínů) mě zaujalo, trailer už tolik ne, přesto jsem se na zelené koně těšil. Celkově ve filmu nejsou vltavíny tím hlavním, i když jsou samozřejmě důležité, ale prioritně tu jde o něco jiného... Scénář je občas poněkud zvláštní a tak mnohé zachraňují herci, kamera a hudba, či zvuk. Herecky nejvíce zaujal výborný Pavel Liška v roli Kačmara, ale velice dobrá byla celá ústřední trojice. I přes zajímavost a zábavnost celého dění tu nemuselo úplně všechno být. Filmu by zkrácení jen prospělo, spád by byl větší a celé dění snad rozumnější. Takhle jsem musel hodně přemýšlet nad Pavlovým autem a Kačmarovou novou televizí... nebo jsou na tom mladí geologové tak zle? Minimálně po kopání vltavínů těžko, i když byl Pavel spíše sběratel. 70%(15.9.2016)

 • - Natáčení filmu probíhalo v Praze, Příbrami, Berouně nebo Českém Krumlově. [Zdroj: iDnes.cz] (rakovnik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace