poster

Zloději zelených koní

 • anglický

  Green Horse Rustlers

Drama

Česko, 2016, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Inozuka
  ***

  Bez šťávy a energie. Kdysi jsem četl od Hájíčka Selský baroko a ve výsledku jsem jím byl zklamaný, protože díky masivní reklamě jsem holt čekal víc. U Zlodějů zelených koní mě sice reklama minula, ale pocit mám tak nějak stejný. Záhada kolem přítelkyně hlavního hrdiny je dost průhledná a samotný hlavní děj je sice dobře naroubovaný na téma, o kterém se toho mezi lidem moc neví, ale jinak rovněž není nijak převratný. Liška sice nehraje imbecila, ale podobných sociálně rozervaných jedinců ve své kariéře již také pár odehrál, takže nic nového. Celkově tedy průměr, který neoslní, ani neurazí...(30.7.2017)

 • sud
  ***

  Knižní předlohu neznám, tudíž beru film jako samostatnou jednotku. Pavel Liška mi do role ostrého hocha neseděl (chtělo to někoho typu Jiřího Langmajera) a Jenovéfa Boková na tom nebyla o moc lépe (pro postavu Karolíny byla málo "osudová"). Marek Adamczyk sice taky nebyl na Oscara, působil ale vcelku přesvědčivě a příjemně neokoukaně. Film nenudí, zlatokopecké prostředí má hodně do sebe i touha po bohatství a její následky jsou podány poměrně věrohodně. Odpočinková záležitost na nedělní večer. 60%.(28.1.2018)

 • Master19
  ***

  Film má docela dobrou atmosféru. Velkou slabinou ovšem je afektovaná postava Jenovéfy, jejíž linie nevyřčeného znásilnění (co jiného to mohlo být?!?) má zajišťovat pnutí, které je vynuceným hybatelem a spíš takovou obezličkou, aby se vůbec něco dělo. Kluci sami o sobě nějakým způsobem fungují a jejich rozmíšky jsou velmi uvěřitelné. Atmosféra divokého západu je ovšem rozdupána po scéně, kdy je Marek Adamczyk zpacifikován dvěma policisty s baterkami a dostane pokutu. Mno... Neotřelé téma potěšilo, výsledek ovšem nenadchl.(5.2.2018)

 • mentolka
  **

  Záměr natočit český western, zprvu vypadal velmi zajímavě, bohužel tomu tak nebylo. Již název "Zloději zelených koní" napovídá co se bude asi ve snímku odehrávat, první třetina filmu úvodu do děje, je v několika scénách zbytečná, jelikož je nám jasné co bude následovat. V tomto duchu pokračuje i zbytek děje, téměř každá scéna je více než předvídatelná. Neurčitost hlavní postavy respektive nevykreslení hlavní postavy způsobila že zde jsou 3 to má za následek, že jsem se nedokázala sžít a ztotožnit ani s jednou. Efektní dynamická kamera je sice líbivá, avšak postrádá význam. Například konkrétně "objížděni" Kači kamerou dokola, stejný prvek, který byl použit i v maďarském snímku Dealer, (kde ale podpořil bezvýchodnost situace a zoufalství) je zde pouze efektní prvek bez hlubšího zamyšlení. I přes to oceňuji snahu o český western a ukončení snímku, které alespoň nechá divákovi trochu představivosti.(7.9.2016)

 • malylada
  ****

  Příběh "českého" přátelství, rozdílných charakterů, které se odehrává v prostředí hledačů minerálů, pokladů. Pro mě to byl takový menší dokument o nerostech a jejím nelegálním prodejem. Celé to je zasazeno do vesnického prostředí mezi trojici celkem nesympatických postav, zvláště v podání Lišky. Herci jsou perfektní a jako drama film docela dobře funguje. Film je předvidatelný, ale vůbec mi to nevadilo, neboť se neustále něco děje a pnutí mezi hrdiny pořád graduje. Problém je, že vyhrocení nikdy nedojde na doraz, aby diváka strhla na maximum, neboť je dějová linka moc natahovaná. Když to celé shrnu, tak režisér na české poměry odvedl velmi dobrou práci a určitě z českých filmů patří k tomu nejlepšímu za rok 2016......7/10(21.9.2016)

 • - Natáčení filmu probíhalo v Praze, Příbrami, Berouně nebo Českém Krumlově. [Zdroj: iDnes.cz] (rakovnik)