Zloději zelených koní

Green Horse Rustlers

(festivalový název)

Česko, 2016, 86 min

Slušný film ze zajímavého prostředí, byť jednoduchostí zpracování se blíží spíše televiznímu formátu. Když už se autoři (jak jsem se zde dočetl) moc nedrželi předlohy, mohli si odpustit dlouho avizovanou minulost Kači, nebo dotáhnout pointu do konce. Protože nebýt osobních sporů, jednalo se o selanku v lese, se dvěma drobnými incidenty, jež nestály ani za širší rozpracování.(4.2.2018)

Liška je skvělej, konečně nehraje variaci na obecního blba, ale má absolutně skvělou roli, která je napsaná nádherně životná a půlku filmu člověk neví, jestli má myslet, že je to pěkná svině, nebo spíš chudák, co to nemá v životě úplně jednoduchý. Jasně, je to malej film, kterej neměl co dělat v kinech a měl jít rovnou do televize, ale má výbornou atmosféru a perfektního Lišku. Bavilo mě to, howgh.(10.2.2018)

To je tak, když se touha změní v posedlost. Dva kamarádi rozdílných charakterů společně hledají vltavíny, což se stane i velkou zkouškou ve vztazích. Celou stopáž tak jen máme možnost vidět jejich usilovné hledání, kopání a dohady nejen mezi sebou. Trochu málo na nějaký smysluplný děj. Místama je to i téměř kovbojka, jen ze současnosti a ryze po Česku. Něco tomu zkrátka chybí. Snad více elánu či akce, neboť takto je to celé takové nemastné neslané. Film je tak o přátelství a partnerských vztazích doplněné hledáním vltavínů. Nic víc, nic míň.(3.2.2017)

• Saxos

Dostali jsme až moc jednoduchý a krátký příběh. Herecky nic nezachránila Geneviève /asi slaví svátek 3. ledna podle maďarského kalendáře/ ani její švagr v roli vesnického tvrďáka. Nelze se vůbec divit. Tady fakt nešlo nic odehrát. Zapracovat víc na černém obchodě s vltavíny, víc nás vtáhnout do prostředí burz, rivality mezi kopáčema, jejich nahánění policajtama, hazardem se životem při kopání. Vše odfláknuto. V centru Českého Krumlova je hezké muzeum vltavínů.(28.3.2017)

Nenápadný, ale přesto významný snímek, který potvrzuje, že i v našich luzích a hájích lze natočit neobvyklý a pomalejší, přesto velice zajímavý snímek artového ražení, který by se v této kategorii dal měřit se světovou konkurencí. Minimalistický příběh táhnou vpřed herci, kteří dávají filmu duši a příběhu plnému poetiky, romance a tajemna dodávají odpovídající punc. Ačkoliv by si snímek zasloužil o něco údernější zakončení, ani lehké selhání na konci nedokáže zakrýt velice pozitivní dojmy z tohoto tuzemského zeleného klenotu.(4.3.2018)

• - Natáčení filmu probíhalo v Praze, Příbrami, Berouně nebo Českém Krumlově. [Zdroj: iDnes.cz] (rakovnik)