Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dramatický příběh o kopáčích vltavínů, pro něž se ilegální těžba těchto polodrahokamů stala nekontrolovatelnou vášní, ale i způsobem obživy... Propletenec přátelství, zrady, lásky a zklamání nás zavede do specifické a unikátní společnosti nelegálních prospektorů, kteří se pohybují za hranicí zákona a ve střední Evropě 21. století žijí svůj sen o nezávislosti a svobodě – až do hořkého vystřízlivění. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (162)

Djoker 

všechny recenze uživatele

Každý asi zná nějakého blba pobíhajícího po okolí s detektorem kovu v ruce a dolary v očích, takže naskočit do příběhu není těžké, i když tady hrají prim krumpáče a kameny. Postavy rychle zaujmou a ani chvíli nenudí. Nejlepší je Liška obsazený proti své klasické škatulce. Jedinou slabinou je tak nemastný závěr. ()

klukluka 

všechny recenze uživatele

Kritici (kritičtí, nespokojení uživatelé) poukazují na to, že se scénář nesmyslně odchýlil od knižní předlohy. Rozumím jim. Taky jsem trpěl jako zvíře třeba u Obsluhoval jsem... V případě Zlodějů mám to štěstí, že jsem knihu nečetl. Můžu tak hodnotit pouze film. A ten mě příjemně překvapil. Byl tady příběh, byly tady prokreslené figury, jejichž chování jsem neměl potřebu zpochybňovat. Televizní kamera je obvyklou daní za našponovaný rozpočet. Úplně bez chyb to ale určitě nebylo. Osobně mi tam chybělo vyústění linky s dvojicí zlodějů. Kdyby je hlavní hrdinové skutečně zabili, získal by jejich příběh na dramatičnosti. Takové společné tajemství už by od nich vyžadovalo pořádné ústupky. Pokud je nezabili (předpokládám, že ne- jsme v Česku, ne na divokém západě), tak se tam ti chlápkové měli někde aspoň mihnout. Celkově příjemné překvapení, čekal jsem to podstatně horší a on z toho byl takovej správně chlapáckej film. ()

Reklama

herr_carter 

všechny recenze uživatele

Film, i když asi nepatří do nějakých velefilmařských počinů, mě bavil od začátku do konce. Věřím, že takový kopáč Vltavínů se do jejich hledání může pustit tak zarputile, že všechny ostatní hodnoty jdou do prdele (obecně asi každá činnost, kde se dá rychle vydělat a není to zcela legální, může lákat pro svůj adrenalin a stát se v určitém smyslu drogou, u někoho bez možnosti vyléčení se). Jsem rád, že jsem viděl Lišku taky v záporné roli...........................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

DAPDO 

všechny recenze uživatele

Přiznám se, že o kopáčích vltavínů vím kulový, takže jsem si musel nejdřív vygooglit, co ti borci vůbec dělaj. Film samotnej má asi tři až čtyři zajímavý scény, ale asi třikrát víc scén, který byly tak nějak navíc a nic v ději neposunuly. Když už se konečně dozvíme, co má Liška za tajemství s Bokovou, tak přijde konec filmu, kterej se uzavře tím, že si daj dva kopáči trochu po tlamě. A to je vsjo, titulky a pocit toho, co tím koncem chtěl básník vlastně říct... ()

Dudek 

všechny recenze uživatele

Zdá se, že Zloději zelených koní mají všechno k tomu, aby byly zdařilým počinem. Zajímavé postavy, mezi kterými je jasně citelné pnutí, ne úplně běžné téma s puncem dobrodružství, jasné motivace a něco nepříjemného, co všudypřítomně pomrkává z pozadí. Velmi pravděpodobně jsou tato pozitiva dána předlohou Jiřího Hájíčka, ale zrovna tuto knihu jsem nečetl, takže těžko soudit. Film s danými proprietami pracuje, ale bohužel se mu rozpadají. Částečně je i na vině i Pavel Liška, který svým herectvím zastiňuje všechny ostatní a ztrhává na sebe veškerou pozornost. Marek Adamczyk mu bohužel nedokáže ani sekundovat a jeho postava se i přes svou nespornou důležitost dostává až někam na třetí koleje. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (3)

  • Z jukeboxu hrají písně „Když jsem bejval tramp“ od Olympic a „Ó, gramofón“ od Wohnout. (SONY_)
  • Natáčení filmu probíhalo v Praze, Příbrami, Berouně nebo Českém Krumlově. [Zdroj: iDnes.cz] (rakovnik)

Reklama

Reklama