Zloději zelených koní

Green Horse Rustlers

(festivalový název)

Česko, 2016, 86 min

• Saxos

Dostali jsme až moc jednoduchý a krátký příběh. Herecky nic nezachránila Geneviève /asi slaví svátek 3. ledna podle maďarského kalendáře/ ani její švagr v roli vesnického tvrďáka. Nelze se vůbec divit. Tady fakt nešlo nic odehrát. Zapracovat víc na černém obchodě s vltavíny, víc nás vtáhnout do prostředí burz, rivality mezi kopáčema, jejich nahánění policajtama, hazardem se životem při kopání. Vše odfláknuto. V centru Českého Krumlova je hezké muzeum vltavínů.(28.3.2017)

Liška je skvělej, konečně nehraje variaci na obecního blba, ale má absolutně skvělou roli, která je napsaná nádherně životná a půlku filmu člověk neví, jestli má myslet, že je to pěkná svině, nebo spíš chudák, co to nemá v životě úplně jednoduchý. Jasně, je to malej film, kterej neměl co dělat v kinech a měl jít rovnou do televize, ale má výbornou atmosféru a perfektního Lišku. Bavilo mě to, howgh.(10.2.2018)

To je tak, když se touha změní v posedlost. Dva kamarádi rozdílných charakterů společně hledají vltavíny, což se stane i velkou zkouškou ve vztazích. Celou stopáž tak jen máme možnost vidět jejich usilovné hledání, kopání a dohady nejen mezi sebou. Trochu málo na nějaký smysluplný děj. Místama je to i téměř kovbojka, jen ze současnosti a ryze po Česku. Něco tomu zkrátka chybí. Snad více elánu či akce, neboť takto je to celé takové nemastné neslané. Film je tak o přátelství a partnerských vztazích doplněné hledáním vltavínů. Nic víc, nic míň.(3.2.2017)

• Slarque

Anotace začíná souslovím „dramatický příběh“. A to je přesně to, co by tenhle film potřeboval, ale nějak se toho nedostává. Takové normální vztahové drama trochu ozvláštněné o zřejmě nelegální kopání vltavínů. Dobře natočené, ale čekání na překvapivé odhalení, které zřejmě nikoho nepřekvapí, prostě nebylo moc zábavné (50%).(4.2.2018)

Naprosto průměrný český film, který zaujme hlavně svým námětem z prostředí ilegálních kopáčů vltavínů.. Vyčůraný blb Pavel Liška se snaží přijít k penězům a využívá nadšeného geologa v podání Marka Adamczyka. "Zloději zelených koní" by pravděpodobně byl především filmem o dobrodružství, adrenalinu, přátelství a lásce k nerostům, kdyby celý příběh neprotkávala nitka "záhady" spojené s postavou Jenovéfy Bokové, která je tak zdlouhavě záhadná, až je nudná.. Mén dlouhých nicneříkajících scén a svižnější odhalování tajemství by filmu jenom prospělo.. Ovšem netuším, co by autoři dali do zbylé poloviny.. Knižní předlohu jsem nečetla, ale mohla by být o dost zajímavější než vyvanulý scénář, nezáživné obsazení a zdlouhavý děj neděj..(5.7.2017)

• - Natáčení filmu probíhalo v Praze, Příbrami, Berouně nebo Českém Krumlově. [Zdroj: iDnes.cz] (rakovnik)