Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Theresa Osborneová najde jednoho dne na pláži láhev se vzkazem od neznámého muže, který nemůže zapomenout na zemřelou manželku. Dopis ji okouzlí, a tak se s ním svěří v redakci novin Chicago Tribune, kde pracuje. Po jeho zveřejnění se dočká nečekaného čtenářského ohlasu. Theresa se pustí do pátrání a zjistí, že autorem by mohl být Garret Blake, který se živí opravami a stavbou jachet v jedné rybářské vesnici. Vypraví se tam a seznámí se nejen s ním, ale také s jeho otcem Dodgem. Na společné večeři chce Garretovi prozradit, proč přijela, ale místo toho mu vypráví o rozchodu s manželem. Garret zase vzpomíná na svou Catherine, která zemřela před dvěma roky. Během následujících dnů se Theresa stane svědkem sporu Garreta s rodinou Catherine, která chce její obrazy. Sama se s ním nepohodne, když ji přistihne, jak se dotýká pietně uchovávaných památek na Catherine. Později se však usmíří, a Garret dokonce přijede za Theresou do Chicaga. Seznámí se s Theresiným synem Jasonem a stráví s ní romantickou noc. Jenže ráno objeví dopisy z láhve a také list, který napsala krátce před smrtí jeho žena. Cítí se podveden a odejde... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (172)

novoten 

všechny recenze uživatele

Milá hlavní dvojice v příliš často měněné náladě. Scénář přebíhá od roztomilého švitoření k řešení životních dramat a hlubokých vzpomínek a většinou tak činí z minuty na minutu. Navíc Costnerovu obrovskému charismatu škodí neúnosně natahované romantické scény, kde repliky typu "Strašně rád se dotýkám tvých věcí" ztrácí náboj a kouzlo okamžiku je téměř pokaždé šmahem pryč. ()

Figu 

všechny recenze uživatele

Moc pěkné! Costner má obrovsky našláplo mezi mojí top desítku a to především za jeho filmy 90 let. Jeden a další z mnoha nich je Vzkaz v láhvi. Nejsem milovník romantických story a žánrů, ale ten Kevin v tom umí tak chodit, že mě to přilepí oči k obrazovce a pouští mě je to při větičce The End. Příběh je smutný, ale nádherný! 85% ()

Reklama

Greg25 

všechny recenze uživatele

70%" Doják" se spoustou dějových zvratů a vyrovnávání se s minulostí, který ovšem asi hlavně díky hlavním protagonistům (zejména výbornému Newmanovi) nesklouzává do žánru německých romancí Pilchnerové. Tvůrcům se tady podařilo vytvořit jakousi potencionální hloubku lidské mysli a chování, zejména díky hercům, což se podaří málokterému režisérovi amerických tragických romancí. Světlá vyjímka jinak již téměř "utopeného", nejčastěji nekvalitně točeného žánru. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Na tomhle příběhu je strašně krásné, že takový ten klíčový kýčovitý okamžik podobných romantických příběhů, kdy se jeden na druhého nasere, protože zjistí něco, co ten druhý zamlčoval (a ona tady měla tolik příležitostí mu to říci), aby se nakonec ujistili, že se milují, je zde využit jen okrajově a navíc ještě jen jako schůdek k dalšímu dějovému odkrytí. To je prostě super, protože to ztrácí jistou předvídatelnost a přehazuje hlavní důraz příběhu a pointy trochu někam jinam. Do nádherného romantického dramatu, který vás nemilosrdně protáhne střepy lahví rozbitých o pobřežní skaliska a trny bílých růží plovoucích po hladině. Tohle chce pyžamo, deku, hodně popcornu a ještě více kapesníčků. ()

Squib 

všechny recenze uživatele

Toto já prostě nemusím. Když se dívám na film, chci, aby dějové zvraty měli logiku a pokud něco konec Vzkazu v lahvi postrádá je to právě jakýkoli byť jen náznak logiky.Prostě scénárista nechtěl u pohádkově dosti vzhlížejícího příběhu udělat Happy end. Tomu se pokud vím říká SAMOÚČELNOST. A abyste věděli, tak mě se ten film skoro líbil! ()

Galerie (24)

Zajímavosti (3)

  • Děj filmu se odehrává v Chicagu (nachází se ve státě Illinois při pobřeží Michiganského jezera) a na bariérových ostrovech Outer Banks u pobřeží Severní Karolíny a jihovýchodní Virginie, na východním pobřeží USA. (noelcoward73)
  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné knihy Nicholase Sparkse (Dlee)

Reklama

Reklama