poster

Bílý palác

 • USA

  White Palace

 • Slovensko

  Biely palác

Drama / Romantický

USA, 1990, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Zofinka2
  ****

  Film se mi líbil. Na Jamese Spadera se dobře kouká a na starší Susan Sarandon taky. I chemie mezi nimi fungovala, tak to hodnotím jako lepší průměr. Film má dobré dialogy. Ten film můžu viděti i několikrát za sebou a vždy mi něco nového dá. Spader a Sarandon jsou mí oblíbení herci, tak mi nedělá problém vidět to znovu. Susan Sarandon je tu nesympaticky trhlá, ale právě proto, že je úplně jiná než její milý, proto má film své kouzlo. Ne nadarmo se říká, že protiklady se přitahují.(22.11.2015)

 • Orlau32
  ***

  No tak to jsem se opět pěkně naštvala. Sama na sebe. Protože jsem si DVD koupila kvůli SUSAN SARANDON. Ta mě sice nezklamala svým výkonem (spíše jsem žasla, že takovou roli vzala), ale celkově film obhajuje to, co moje generace prostě netoleruje a co já osobně odsuzuji. Stará bába a mladý kluk v posteli ! Copak o to, dnes je to móda, to vidíme na našich zpěvačkách a herečkách, jak si berou mladé chlapy. No oba se z toho mají dobře. On se zacvičí a ona si s mladým kohoutkem CHVÍLI užije. To nemůže mít trvání... a ať mě nikdo neoblbuje ve filmu láskou ! Příroda je příroda a vždy to musí končit krachem. Jen se zahleďte do literatury a do života kolem sebe. Po umělecké stránce to bylo více erotické než zábavné, ale réžie už asi nevěděla jak z toho ven, tak to zakončila "pitomou závěrečnou scénou v hospodě". Dávám tomu průměr s velkým sebezapřením.(9.12.2011)

 • Radko
  ****

  Vzťah medzi staršou ženou a mladým mužom z odlišných spoločenských tried naráža na obavy mladíka z prijatia ženy jeho rodinou (ako sa neskôr ukáže oprávnené). Jediné, čo môže udržať ich pomer je sila vzťahu. Námet o skôr narodenej partnerke nie je nový. Zaujímavé je napr. porovnanie s Fassbinderovým filmom Strach jesť duše. Mandoki konflikty s okolím, vyplývajúce z neprimeraného vekového rozdielu nestavia do popredia, zameriava sa spoločne prežité chvíle udržiavané vášňou, konfliktami, vyznaniami. Oproti nemeckému predchodcovi ale len kĺže po efektnom povrchu prvotného očarenia partnerom. Koniec je v znamení morálneho poučenia o úprimnej láske, ktorá prekoná všetky prekážky (hrdinovia sa pri jej verejnom prejavení dočkajú potlesku). Napriek tejto uhladenosti ide o pôsobivý príbeh, ukazujúci ako sa nielen spoločnosť, ale aj samotní aktéri vzťahu vzpierajú životu odlišnému od daných spoločensko - vzťahových vzorov a pravidiel. 70%(2.2.2006)

 • 5150
  ****

  "Napovím ti Frede Astairee, nejsem žádná Ginger Rogersová."____BÍLÝ PALÁC je drama s romantickými prvky a sólo pro dva herce. Mladičký James Spader i Susan Sarandon (nominace Zlatý glóbus) se pro své role výborně hodí a jejich společné výstupy mají náboj. Za pochvalu stojí výborně napsané dialogy, které mnohdy pobaví. "Moc se mi líbíš, máš krásné oči. Už ti někdy někdo řekl, že vypadáš jako Tony Curtis?" Nakonec nechybí ani dramatické momenty ("díkůvzdání u Horowitzů", "vysavač darem", atd.), originální happy end a příjemná atmosféra (hudba George Fenton).____Maďarský kameraman Lajos Koltai je dnes známý, také jako režisér - drama SORSTALANSÁG (2005).(24.5.2007)

 • dalia
  ****

  Příjemný romantický film, který ale má oproti běžné "romanťárně" něco navíc, a to jednak skvělé herecké výkony hlavních představitelů, a jednak dilema týkající se toho, nakolik jsme ochotni upřednostnit své city před očekáváním okolí, rodiny, případně vlastními zakořeněnými představami o tom, co je vlastně "správné", nakolik jsme v životě ochotni riskovat a pouštět se na "neznámou půdu". Působivý příběh ještě umocňuje pěkná hudba.(3.3.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace