Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V práci úspěšný Max (James Spader) je stár teprve 27 let, avšak již vdovec. V jedné restauraci se seznámí s mnohem starší číšnicí Norou (Susan Sarandon). Mezi oběma přese všechny rozdíly přeskočí jiskra... Citlivě natočený milostný příběh vyhýbající se laciné a falešné sentimentalitě. (Pohrobek)

Videa (1)

Trailer

Recenze (29)

5150 

všechny recenze uživatele

"Napovím ti Frede Astairee, nejsem žádná Ginger Rogersová."____BÍLÝ PALÁC je drama s romantickými prvky a sólo pro dva herce. Mladičký James Spader i Susan Sarandon (nominace Zlatý glóbus) se pro své role výborně hodí a jejich společné výstupy mají náboj. Za pochvalu stojí výborně napsané dialogy, které mnohdy pobaví. "Moc se mi líbíš, máš krásné oči. Už ti někdy někdo řekl, že vypadáš jako Tony Curtis?" Nakonec nechybí ani dramatické momenty ("díkůvzdání u Horowitzů", "vysavač darem", atd.), originální happy end a příjemná atmosféra (hudba George Fenton).____Maďarský kameraman Lajos Koltai je dnes známý, také jako režisér - drama SORSTALANSÁG (2005). ()

ad-k 

všechny recenze uživatele

Bílý palác nejde úplně stranou žánrových klišé romantických melodramat / komedií, přičemž je znát, že výchozí text / scénář (byť knižní předlohu jsem nečetl) nepatří mezi ty nejsilnější pilíře, nedá se zbavit ani pocitu jistého rutinérství či řemeslnictví (i co se režie týče), valná většina scén i pochodů hlavních postav je v podstatě očekávaná, chybí mnou tak oblíbená (a u jiných nenáviděná) jistá forma nedořečenosti (americký závěr je "dořečený" až běda)... nicméně nedá se říct, že by tu nic nefungovalo. Velmi pomáhá pozdně osmdesátková (či snad časně devadesátková) atmosféra opírající se o sice ne úplně objevnou, ale z valné části vhodně zakomponovanou hudbu George Fentona (pár přešlapů promíjím). A to zásadní, tedy ne úplně konformní vztah dvou lidí odlišného věku i společenského postavení jistou hloubku (min. emoční) v žánru hollywoodské (neokázalé) pop romance nabízí. Pouto mezi hlavními postavami, tedy starší Norou (Susan Sarandon) a mladším Maxem (James Spader) nepůsobí tak ploše a neuchopitelně, jak jsem si poslední dobou v podobně tématicky laděných filmech (komerční i nekomerční produkce) bohužel zvykl vídat, naopak. Nakolik je to dáno solidními a především sympatickými herci, kteří svůj part rozehrávají velmi vkusně je pak otázkou... "I´m 43... and be 44 in December." - "I´m 27."60% ()

Reklama

Radko 

všechny recenze uživatele

Vzťah medzi staršou ženou a mladým mužom z odlišných spoločenských tried naráža na obavy mladíka z prijatia ženy jeho rodinou (ako sa neskôr ukáže oprávnené). Jediné, čo môže udržať ich pomer je sila vzťahu. Námet o skôr narodenej partnerke nie je nový. Zaujímavé je napr. porovnanie s Fassbinderovým filmom Strach jesť duše. Mandoki konflikty s okolím, vyplývajúce z neprimeraného vekového rozdielu nestavia do popredia, zameriava sa spoločne prežité chvíle udržiavané vášňou, konfliktami, vyznaniami. Oproti nemeckému predchodcovi ale len kĺže po efektnom povrchu prvotného očarenia partnerom. Koniec je v znamení morálneho poučenia o úprimnej láske, ktorá prekoná všetky prekážky (hrdinovia sa pri jej verejnom prejavení dočkajú potlesku). Napriek tejto uhladenosti ide o pôsobivý príbeh, ukazujúci ako sa nielen spoločnosť, ale aj samotní aktéri vzťahu vzpierajú životu odlišnému od daných spoločensko - vzťahových vzorov a pravidiel. 70% ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Susan Sarandon a James Spader jsou tady prostě tak dobří, tak skvěle si padnoucí, i když se k sobě nehodí, stejně jako se k sobě nehodí jejich postavy, ale proto ten jejich zajímavý filmový vztah funguje. Je lidský, je upocený, je nereálný, ale přesto je to prostě povedená romance, která mi sedla i svým vyústěním. ()

Orlau32 

všechny recenze uživatele

No tak to jsem se opět pěkně naštvala. Sama na sebe. Protože jsem si DVD koupila kvůli SUSAN SARANDON. Ta mě sice nezklamala svým výkonem (spíše jsem žasla, že takovou roli vzala), ale celkově film obhajuje to, co moje generace prostě netoleruje a co já osobně odsuzuji. Stará bába a mladý kluk v posteli ! Copak o to, dnes je to móda, to vidíme na našich zpěvačkách a herečkách, jak si berou mladé chlapy. No oba se z toho mají dobře. On se zacvičí a ona si s mladým kohoutkem CHVÍLI užije. To nemůže mít trvání... a ať mě nikdo neoblbuje ve filmu láskou ! Příroda je příroda a vždy to musí končit krachem. Jen se zahleďte do literatury a do života kolem sebe. Po umělecké stránce to bylo více erotické než zábavné, ale réžie už asi nevěděla jak z toho ven, tak to zakončila "pitomou závěrečnou scénou v hospodě". Dávám tomu průměr s velkým sebezapřením. ()

Galerie (48)

Reklama

Reklama