22. července

Scénář:

Paul Greengrass

Hudba:

Sune Martin

Jonas Strand Gravli, Thorbjørn Harr, Anders Danielsen Lie, Seda Witt, Lars Arentz-Hansen, Jon Øigarden, Anneke von der Lippe, Øystein Martinsen (více)

Po zničujících teroristických útocích v Norsku se jeden z přeživších, truchlící rodiny a národ semknou za spravedlnost a uzdravení. Podle skutečného příběhu. (Netflix)

megacik

Pozrel som si to pri tej príležitosti, že ten čurák Brejvik práve teraz požiadal o podmienečné prepustenie. Nechápem, ako ho mohlo v tej jeho chorej hlave napadnúť, keď pred pár rokmi zavraždil 77 ľudí. Za toto mal dostať 77 doživotných trestov, nie 21 rokov, však je to výsmech rodinám obetí. V roku 2017 si dokonca zmenil meno na  Fjotolf Hansen, asi aby sa stratil v spleti zločincov, čo si myslel, že všetci naňho zabudnú?  Čo sa týka samotnej drámy, tak to bolo ťažké vôbec dopozerať, aj keď to v podstate urobili také znesiteľnejšie, najskôr kvôli pozostalým po obetiach. ()

OtokPag

No, kriminál má pěknej, až luxusní. Kdypak asi dostane vycházky. Zřejmě, až pŕestane hajlovat a slíbí, že už bude na levičáky hodnej... 🤮 ()

Vlasoff

Jak se ve světě něco významného stane, jsou tam nejdřív složky IZS a hned po nich Paul Greengrass. Opět si vybral jako hrdiny lidi, kteří do té doby žili běžné životy a náhle jsou konfrontování s terorem. Obhájce toho samozvaného Hitlera (nemohu nevzpomenout skvělý český film Ex Offo, kde Viktor Preiss představuje dr. Reslera takto ex offo obhájce K.H.Franka) - ač stopáž byla víc než bohatá, byla tahle linka podle mě dost odfláknutá - a postřeleného kluka a jeho vnitřní válku s následky zranění a posttraumatickým stavem - tady to bylo trochu propracovanější. Zdá se, že si Paul G. obsahem naložil víc, než lze v jednom filmu dostatečně zpracovat. Ale i tak se mu vcelku úspěšně povedlo narvat tenisák do pingpongáče, je to holt eskamontér. Jinak moje soukromé řešení pro Breivika: poslat za ním Radara O´Reilyho, aby mu podstrčil k podpisu žádost o irácké občanství a poté motivovat iráckou vládu, aby zažádala o jeho vydání a tento zakomplexovaný vocas tak mohl strávit dvouměsíční zbytek svého doživotního trestu v nějaké pěkné kartouze ve své nové vlasti. ()

BonRStone

Film má dobrú atmosféru a keď som ho začal pozerať, nechcel som ho vypnúť. Chcel som vedieť ako to dopadne, pretože ak máte v prvej polhodinke všetko podstatné a film sa na tom vlastne len rozbehol, je vám jasné, že vyvrcholenie sa bude budovať postupne a to väčšinou stojí zato. No len to tak celkom nebolo. Je mi jasné, že je to podľa skutočnej udalosti a preto je to celé tak mrazivé a dáva filmu nádych, ktorý bežne z takéhoto filmu necítiť. Nebyť toho tak verím, že 73% na csfd a 4 hviezdy odo mňa, nemá ani zďaleka. ()