Když si vzpomenu na pulzující zážitek z Letu 93 se vší jeho tiše nahromaděnou energií, tak to s tímhle standardním patosem vlastně nemůžu moc srovnávat. Netypicky dlouhý typický Netflix, který je zhruba právě takový, jaký ho člověk čeká - málokdy se nadchnu pro film, který působí jako prodloužená verze svého traileru.(12.10.2018)

REziser Palo ZelenaTrava /Bourne Ultimatum, Captain Phillips/ natocil vyborny film o strelbe v OSLo- jednak tam buchlo auto a jednak pozabijal masaker vela ludi ten jeden terorista. ZelenaTrava sa stym moc nesral, hned sa slo po par momentoch na vec, a film sa tocil potom hlavne okolo vysetrovania utoku. Potom este ostava sledovat spolocnost jaxa s utokom vyrovnava. Je mi jasne ze ten terorisristicky utok mal vyvolat podla zvratenej logiky toho utocnika stret civilizacii, mno ale to ostalo len jeho mokrym snom. Stret civilizacii je ale mokrym snom mnohych, jaxom si vsimol. staci si precitat jak moslimami na Assbooku /teda zase pardon, Xichtbuku/ strasi taky Tomio Okamura. To som zase odbocil, tu sa aspon v tomto filme nestrasi moslimami, reziser skor skuma kludny stav vrahovej mysli a zaujima ho reakcia nielen spolocnosti ale aj odbornikov. Preto je to film dobry, kvalitny, na tu Utoyu 22. juli uz asi cas nebude : 77 %(10.4.2019)

• Listeroman

Nepříliš zajímavý pohled na událost. Cirka od 80. minuty film nemá moc co nabídnout. Breivik je rozebrán jen tak povrchně. Přišlo mi to celkově špatně napsaný...Greengrass se podle mě soustředil na špatná témata. Respektive některým měl věnovat více času (samotný Breivik a jeho minulost) a některým zase méně (soudní proces, pohled premiéra). Jedná se určitě o jeho doposud nejslabší film.(27.12.2018)

Greengrassovo civilní pojetí teroristického útoku a událostí po něm následujících slouží skrytému poselství o strachu z toho co se stalo ze světem. Spíše než na Breivika se soustředí na doslova rozstříleného chlapce Viljara, jeho postupnou rekonvalescenci a návrat k životu. Konfrontace v soudní síni je silná bez zbytečného ideologického přikrášlování. Přesné herecké výkony, silné vedlejší scény (operace mozku, nasazování oční protézy nebo finální rozloučení s právníkem) a snaha o co nejpřesnější zachycení reality jsou hlavními klady celého snímku. Na druhou stranu pro tvůrčí snahu dat všem dostatek prostoru postrádá určitou komplexitu. Nebýt přemrštěné stopáže bylo by to na plný počet.(22.10.2018)

Zatímco norská verze nabízí emocemi nabitý zážitek, limitovaný pouze na teror na ostrově, Greengrass se vrací k žánru, který mu velmi jde a podává jeden z nejkomplexnějších filmů vyprávěný z pohledu obětí, vraha, rodičů, policie i právníka. Vážně bych se bál, že dojde k velkému tříštění, ale tahle skládačka lidských osudů drží dohromady perfektně. Za sebe mi přišla poměrně osekaná sekvence z Utoyi, které by prospělo věnovat větší stopáž pro větší efekt na diváka.(11.10.2018)

• - Biela dodávka, ktorú Breivik (Anders Danielsen Lie) šoféruje, je Mercedes-Benz Sprinter. (Ex1T)

• - V 12. minúte môžeme vidieť Breivika (Anders Danielsen Lie) oblečeného v uniforme polície, ako nasadá do auta Fiat Doblo. Za ním je zaparkované šedé vozidlo Suzuki Vitara štvrtej generácie, ktoré sa začalo vyrábať až v roku 2015. (Ex1T)

• - V Oslu při výbuchu zemřelo 8 lidí. (Zdroj: Wikipedia.cz)