Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nathan Detroit (Frank Sinatra) již dlouho organizuje ilegální setkání hráčů hazardních her. Čtrnáct let slibuje své milé Adelaide (Vivian Blaine), že toho zanechá a konečně se s ní ožení. Tentokrát ale nutně potřebuje 1000 dolarů, aby byla další hra vůbec zabezpečena, tak se vsadí s protřelým hráčem Sky Mastersonem (Marlon Brando), že nedokáže dostat na večeři do Havany dívku, na kterou ukáže. Sky sázku uzavře a Nathan mu vybere Sarah Brown (Jean Simmons), která má v hlavě pouze boj proti alkoholu a hráčství... (Pohrobek)

(více)

Recenze (18)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Je takmer až šokujúce vidieť takmer po sebe dva filmy o gamblingu z tej istej hollywoodskej sezóny s tak odlišným vyznením. The Phenix city story a Guys and dolls nemôžu byť už rozdielnejšie filmy. Jeden sa snaží byť tak reálny, ako to len na filmovom plátne ide a druhý naopak sa snaží vyvolať u diváka maximálnu ilúziu nereálnej rozprávkovej muzikálovej fikcie. Ani vydarené piesne predvádzané troma superstars tej doby mi nedali odpoveď na otázku, prečo priamočiara a predvídateľná zápletka trvá dve a pol hodiny. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Sinatra ve svém období mafiánských filmů (Muž se zlatou paží, Suddenly) byl prostě jedinečný, a Brando mu tady byl důstojným hereckým partnerem. Po hudební i taneční stránce zcela na výši. Sluší se vyzdvihnout pěvecký výkon pupkatého Nicely-Nicely Johnsona v podání Stubby Kaye Viviana, po Frankovi asi nejlíp odzpívaná role. Blaine v roli Nathanovy milé Miss Adelaide má srandovní výslovnost hlásky r, takže "person" v jejím zpěvu je "pejson" :-) Vše podstatné krásně vystihl kolega Pohrobek, jen dodávám, že se děsím okamžiku, kdy tohle budou dávat na české MGM v dabingu našich rychlodabérů-specialistů. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Haha. Marlon Brando v komediální muzikálu. To mě opravdu pobavilo. A nejspíš tam bude zpívat, že jo? Nebyl jsem schopen si toho herce dát do nějaké takové role, a tak jsem jen dvě hodiny a půl čuměl, jak geniální je i v téhle roli. A ano, zpívá, tancuje. Pro mě neuvěřitelný zážitek, nemluvě o tom, že snímek je skvěle zvládnut choreograficky i výpravou. A navíc je to taková pěkná naivní romance, která funguje. No jo, vyrazilo mi to dech. ()

Blofeld 

všechny recenze uživatele

Zcela upřímně si dovolím tvrdit, že lepší filmovou adaptaci broadwayského muzikálu těžko najdete - FRAJEŘI A SAZE se, spolu s MY FAIR LADY - drží na špici mého žebříčku adaptací, protože se vydali cestou úcty a věrnosti k jevištní verzi. A úplně nejlepší je, že Vivian Blaineová, původní broadwayská Slečna Adelaide, si svou roli zopakovala i tady - její psychosomatické číslo ADELAIDIN NÁŘEK je jedním z nejvtipnějších momentů v historii muzikálu. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Velmi vkusný klasický muzikál, který nestaví ani tak na příběhu, jako na stylizaci postav - Marlon Brando jako frajer, který se spíše nechtěně zamiluje do příliš slušné dívky; Frank Sinatra coby sympatický nespolehlivý organizátor nelegálních her, který své milé již čtrnáct let slibuje manželství a to, že zanechá svého nekalého zaměstnání; a Jean Simmons jako vzorná dívka, věnující se pouze bohulibým činnostem, která podlehne Brandovu šarmu. Brando hraje naprosto regulérně a přirozeně, jako by se ani nejednalo o jasnou žánrovou záležitost. Co se týče pěveckých vystoupení: nejvyšší kvality jsou pochopitelně ta Sinatrova, pěkně zpívá i Jean Simmons, Brando boduje především příjemně civilním projevem. Dalším velkým plus filmu je obdivuhodná choreografie těch uličních i kabaretních scén, celková krásně barevná stylizace a vtipné a svižné písničky. ()

Galerie (48)

Zajímavosti (8)

  • Marlon Brando měl velký problém v nahrávacím studiu nazpívat svou část textu. Zvukaři museli nakonec všechny krátné části a pokusy sestříhat k sobě tak, aby to vypadalo, jakoby zazpíval všechno v kuse. (Mol)
  • Scéna, v ktorej počas dlhého monológu Marlona Branda (Sky Masterson) mal Sinatra (Nathan Detroit) zjesť tvarohový koláč. Zlomyseľný Brando sa zámerne vždy v poslednej vete pomýlil. Po ôsmom opakovaní už mal toho Sinatra dosť a vykríkol: „Ty posratý newyorský herec! Čo si myslíš, koľko tvarohových koláčov môžem zjesť?".
    (Raccoon.city)
  • Frank Sinatra si při natáčení s Marlonem Brandem příliš nesedl. Brandova role se mu zamlouvala víc a na svém místě by raději viděl Genea Kellyho. Brandovi říkal "Mr. Mumbles", čímž narážel na poněkud huhlavý způsob Brandova vyjadřování. (Oblivion)

Související novinky

Tatum a Gordon-Levitt vs. Sinatra a Brando?

Tatum a Gordon-Levitt vs. Sinatra a Brando?

28.04.2013

Studio 20th Century Fox se už několik let pokouší natočit novou verzi klasického muzikálu Guys and Dolls (u nás jako Frajeři a saze) z roku 1955. Po dlouhých jednáních se konečně podařilo zajistit…

Guy Ritchie zkusí muzikál

Guy Ritchie zkusí muzikál

06.07.2009

Tahle zpráva se proplétá internetem už asi měsíc a kvůli podivné kombinaci tvůrce a žánru to vypadalo na kachnu, ale opak je pravdou. Ritchie natočí novou verzi Mankiewiczova Guys and Dolls (u nás…

Reklama

Reklama