Je takmer až šokujúce vidieť takmer po sebe dva filmy o gamblingu z tej istej hollywoodskej sezóny s tak odlišným vyznením. The Phenix city story a Guys and dolls nemôžu byť už rozdielnejšie filmy. Jeden sa snaží byť tak reálny, ako to len na filmovom plátne ide a druhý naopak sa snaží vyvolať u diváka maximálnu ilúziu nereálnej rozprávkovej muzikálovej fikcie. Ani vydarené piesne predvádzané troma superstars tej doby mi nedali odpoveď na otázku, prečo priamočiara a predvídateľná zápletka trvá dve a pol hodiny.(24.8.2016)

Takovej ten klasickej a moc milej zfilmovanej Broadwayskej muzikál s moc fajn Jean Simmons, která místy připomíná snad i Audrey Hepburn, s úžasným Frankem Sinatrou a se snad ještě lepším Marlonem Brandem. 150 poměrně rychlých minut, do kterých se kromě řešení vnitřních záležitostí dvou párů, problémů s hazardem a napravováním hříšníků vejde i několik velmi povedených tanečních a pěveckých čísel, ve kterých zcela nepřekvapivě září především Frank Sinatra. A to muzikály úplně nemusím.(8.6.2014)

Velmi vkusný klasický muzikál, který nestaví ani tak na příběhu, jako na stylizaci postav - Marlon Brando jako frajer, který se spíše nechtěně zamiluje do příliš slušné dívky; Frank Sinatra coby sympatický nespolehlivý organizátor nelegálních her, který své milé již čtrnáct let slibuje manželství a to, že zanechá svého nekalého zaměstnání; a Jean Simmons jako vzorná dívka, věnující se pouze bohulibým činnostem, která podlehne Brandovu šarmu. Brando hraje naprosto regulérně a přirozeně, jako by se ani nejednalo o jasnou žánrovou záležitost. Co se týče pěveckých vystoupení: nejvyšší kvality jsou pochopitelně ta Sinatrova, pěkně zpívá i Jean Simmons, Brando boduje především příjemně civilním projevem. Dalším velkým plus filmu je obdivuhodná choreografie těch uličních i kabaretních scén, celková krásně barevná stylizace a vtipné a svižné písničky.(26.7.2006)

Sinatra ve svém období mafiánských filmů (Muž se zlatou paží, Suddenly) byl prostě jedinečný, a Brando mu tady byl důstojným hereckým partnerem. Po hudební i taneční stránce zcela na výši. Sluší se vyzdvihnout pěvecký výkon pupkatého Nicely-Nicely Johnsona v podání Stubby Kaye Viviana, po Frankovi asi nejlíp odzpívaná role. Blaine v roli Nathanovy milé Miss Adelaide má srandovní výslovnost hlásky r, takže "person" v jejím zpěvu je "pejson" :-) Vše podstatné krásně vystihl kolega Pohrobek, jen dodávám, že se děsím okamžiku, kdy tohle budou dávat na české MGM v dabingu našich rychlodabérů-specialistů.(23.9.2009)

Tohle jsem chtěl vidět tak moc, že mi nezbývalo nic jiného než se na to podívat bez titulků, a šlo to. Vidět Marlona zpívat je opravdu zážitek, se Sinatrou tvoří výbornou dvojici. Písničky jsou skvělé a atmosféra velice úsměvná. Dějově to taky nepokulhává a vše funguje tak jak má. Nechápu dvě věci, za prvé kde vzali ten český název a za druhé proč je to v podstatě neznámý snímek u nás, přitom je to zlatý klenot všech muzikálů, určitě patří mezi to nejlepší co jsem v muzikálovém světě viděl. Hvězda jde dolů za zdlouhavost, přece jenom si musíte vyčlenit 2 a půl hodiny, aby jste si užili tento snímek.(29.6.2011)

• - Frank Sinatra si při natáčení s Marlonem Brandem příliš nesedl. Brandova role se mu zamlouvala víc a na svém místě by raději viděl Genea Kellyho. Brandovi říkal "Mr. Mumbles", čímž narážel na poněkud huhlavý způsob Brandova vyjadřování. (Oblivion)

• - Marilyn Monroe měla zájem o roli Adelaide. Režisér Joseph L. Mankiewicz s ní ovšem již nechtěl znovu spolupracovat, a tak předstíral, že se k němu její vzkazy nedostaly. (Mol)

• - Marlon Brando (Sky Masterson) bol ako herec známym stúpencom Stanislavského metódy. Mal rád, keď sa scény často opakovali až dovtedy, kým svoju rolu nedostal takpovediac pod kožu. Naproti tomu Frank Sinatra (Nathan Detroit) vždy tvrdil, že kľúčom k dobrému filmovému herectvu je spontánnosť, a preto vždy najlepšiu scénu odohral v prvom ostrom zábere. (classic)