Zcela upřímně si dovolím tvrdit, že lepší filmovou adaptaci broadwayského muzikálu těžko najdete - FRAJEŘI A SAZE se, spolu s MY FAIR LADY - drží na špici mého žebříčku adaptací, protože se vydali cestou úcty a věrnosti k jevištní verzi. A úplně nejlepší je, že Vivian Blaineová, původní broadwayská Slečna Adelaide, si svou roli zopakovala i tady - její psychosomatické číslo ADELAIDIN NÁŘEK je jedním z nejvtipnějších momentů v historii muzikálu.(6.11.2007)

Brando v tomto muzikálu ukazuje svoji lidskou tvář. Jeho tvář je nabyta emocemi, a když k tomu ještě začne zpívat... Hudba je v tomto filmu skvělá. Jediný důvod proč srážím jednu hvězdu, je ten, že muzikál je sice můj oblíbený žánr, ale naživo a ne v televizi. A taky mám drobné nedostatky v angličtině a jelikož jsem viděl film v původním znění, tak mi možná unikly nějaké detaily, které by z tohoto filmu dělali film pětihvězdičkový.(25.3.2006)

Tohle jsem chtěl vidět tak moc, že mi nezbývalo nic jiného než se na to podívat bez titulků, a šlo to. Vidět Marlona zpívat je opravdu zážitek, se Sinatrou tvoří výbornou dvojici. Písničky jsou skvělé a atmosféra velice úsměvná. Dějově to taky nepokulhává a vše funguje tak jak má. Nechápu dvě věci, za prvé kde vzali ten český název a za druhé proč je to v podstatě neznámý snímek u nás, přitom je to zlatý klenot všech muzikálů, určitě patří mezi to nejlepší co jsem v muzikálovém světě viděl. Hvězda jde dolů za zdlouhavost, přece jenom si musíte vyčlenit 2 a půl hodiny, aby jste si užili tento snímek.(29.6.2011)

Predstaviť si Marlona Branda v muzikály, mi bolo doteraz ťažké. A musím zhodnotiť, že to možno nebola až tak zlá voľba. Teda aspoň pokiaľ nezačal zamilovane spievať. Ináč ide o klasicky vystavaný muzikál s premrštenou minutážou, gýčovitou výpravou a kostýmami a občas infantilnými tanečnými sekvenciami.(28.2.2016)

Haha. Marlon Brando v komediální muzikálu. To mě opravdu pobavilo. A nejspíš tam bude zpívat, že jo? Nebyl jsem schopen si toho herce dát do nějaké takové role, a tak jsem jen dvě hodiny a půl čuměl, jak geniální je i v téhle roli. A ano, zpívá, tancuje. Pro mě neuvěřitelný zážitek, nemluvě o tom, že snímek je skvěle zvládnut choreograficky i výpravou. A navíc je to taková pěkná naivní romance, která funguje. No jo, vyrazilo mi to dech.(19.12.2014)

• - Jedného dňa prišla do filmového štúdia slávna hollywoodska hviezda Ava Gardner, vtedy manželka Franka Sinatru (Nathan Detroit). Herečka vošla do šatne Marlona Branda (Sky Masterson)a ten odtiaľ vyšiel po niekoľkých hodinách s veľmi pochybným úsmevom. O pár dní nato ho na parkovisku zastavili  páni z boxerskými nosmi a navrhli mu malý výlet autom. Vypočul si od nich, že keby sa stalo ešte raz, že sa Ava Gardner objaví v jeho šatni, bude ho čakať nemilé prekvapenie – kastrácia. Od tejto chvíle Brando prestal akokoľvek komunikovať so Sinatrom, lebo pochopil, že má priateľov medzi mafiou. Sinatra sa o tomto incidente nikdy nezmienil. Po skončení nakrúcania muzikálu Marlon Brando povedal, že to bolo posledný raz, čo hral spolu so Sinatrom a svoje slovo aj dodržal. (Raccoon.city)

• - Frank Sinatra si při natáčení s Marlonem Brandem příliš nesedl. Brandova role se mu zamlouvala víc a na svém místě by raději viděl Genea Kellyho. Brandovi říkal "Mr. Mumbles", čímž narážel na poněkud huhlavý způsob Brandova vyjadřování. (Oblivion)

• - Marlon Brando měl velký problém v nahrávacím studiu nazpívat svou část textu. Zvukaři museli nakonec všechny krátné části a pokusy sestříhat k sobě tak, aby to vypadalo, jakoby zazpíval všechno v kuse. (Mol)