Komentáře uživatelů k filmu (7)

 • Rob Roy
  ****

  Skvěle napsaná, šťavnatá role pro Edwarda G. Robinsona jako tvrdého otce bankéřské rodiny přistěhovalců z Itálie v USA 30.let. Důraz na rodinné vztahy, kvalitní jsou i vedlejší role, ale Robinson je bez debaty hlavním tahounem.(4.2.2008)

 • Bebacek
  ***

  Jakési rodinné trampoty a neshody čtyř nudných bratrů. Richard Conte jako vždy suchar s výrazem idiota. E. G. Robinson potěší, ale když to tak vezmu, v podstatě se tam nic nedělo. Škoda, že nedošlo na vendetu. Bez té je to velice chudý, nic zajímavého nenabízející noir..(26.8.2008)

 • GigaPudding
  *****

  Na pětku se to u mě vytáhlo především z toho důvodu, že je to film o tom jak důležitá je rodina a kvalitní rodinné vztahy. To je nakonec ve filmu to hlavní a pomsta je až na druhé koleji.(30.6.2010)

 • liquido26
  ****

  Zdařilé noirové drama o tom, že příbuzné si nevybíráme. Když si vezmu výkon E. G. Robinsona tak musím říct, že taliánský bankéř a hlava dysfunkční rodiny, byla pravděpodobně jeho nejlepší rolí.(19.6.2011)

 • kaylin
  ****

  Když to v rodině nefunguje, jak by mělo, mohou být následky skutečně nepříjemné pro všechny zúčastněné. Max se vrací z vězení a je jasné, že mu jde o to, aby se pomstil na vlastních bratrech. Jeho otec není zrovna příjemný člověk, ale ani on se nechová nejlépe. Docela s napětím čekáte, jak to celé dopadne.(29.6.2017)

 • d-fens

  ocenenia : MFF Cannes 1949 - Najlepší herec (Edward G. Robinson)(23.2.2012)

 • majo25
  ***

  Tieto klasické drámy majú jednu veľkú vadu, väčšinou sú v prvej polovici plné vaty, kvantami vaty. A strašne ukecané. V záplave textu divák iba ťažšie hľada také informácie, ktoré sú dôležite pre jeho ďalší priebeh. Až po hodine sa konečne príbeh odlepuje a ponúka očakávané "divadlo". Jednoznačnou hviezdou je ale E.G.Robinson, ktorý fantasticky strháva na seba pozornosť. Jeho slovná kadencia je bravúrna. Scény, kde je a nie je na obrazovke, sú ako z dvoch rozdielnych filmov. Len on ťahá film z nudy. Možno, keby záver príbehu bol o vykonaní pomsty (vendetty) a nie o moralizujúcom zmierení...(15.11.2019)