Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Černý lékař Dr. Luther Brooks (Sidney Poitier) bez větších zkušeností je ve vězeňské nemocnici určen k léčbě dvou bílých rasistických podezřelých, kteří jsou bratři. Když jeden z nich zemře, způsobí to napětí, které by mohlo zahájit rasové nepokoje. (sator)

Videa (1)

Trailer

Recenze (6)

sator

všechny recenze uživatele

Černý lékař Dr. Luther Brooks (Sidney Poitier) bez větších zkušeností, ve vězeňské nemocnici je určen k léčbě dvou bílých  rasistických podezřelých, kteří jsou bratři, a když jeden zemře, způsobí to napětí, které by mohlo zahájit rasové nepokoje. ()

Reklama

zigíš 

všechny recenze uživatele

Mankův brácha taky uměl! Abych si nakoukal víc jeho filmů. Námět a scénář parádní -se oscarovým nominacím nedivím- i po sedmdesáti letech stále aktuální. Widmark jako hlavní hvězda zajímavě utlumený, vlastně na plátně moc není na rozdíl od mladého Poitiera (suverénní výkon) a sexy Lindy Darnell. Výborné drama, kterému do absolutního hodnocení chybí zatraceně málo. ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Solidní drama z vězeňské nemocnice zabývající se v té době aktuální rasovou otázkou. Neškodilo by na začátku trošku přidat na tempu, ale jinak jsem se nijak nenudil. V hlavní roli, hlavního záporáka - slizskýho omezenýho úchyla, exceluje Richard Wildmark. Linda Darnell je zase nepopsatelně krásná jako vždy. ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Tendenční rasová záležitost s ne moc zajímavými postavami, ani Richard Widmark tentokrát nezaujme. Jinak noir to moc není. 50%. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (4)

  • Uvedení filmu bylo zakázáno v Chicagu a v amerických státech Massachusetts a Pensylvánie. Režisér Joseph L. Mankiewicz se v tomto filmu kriticky vyrovnává s americkým rasismem všedního dne. Úřady se obávaly, že by film mohl vyvolat demonstrace a pouliční nepokoje. (Pavlínka9)
  • Počas nakrúcania mala Linda Darnell ťažkú ​​autonehodu, pri ktorej takmer uhorela zaživa (o pätnásť rokov neskôr sa stal jej tragický osud, keď zomrela na následky požiaru v izbe, kde spala). (westerns)
  • Policajné oddelenie v Chicagu pôvodne zakázalo premietanie filmu v tomto meste. Zákaz bol zrušený, keď bol urobený minútový strih v scéne zobrazujúcej vyzbrojovanie dvoch súperiacich gangov. (westerns)

Související novinky

Zemřel herec Sidney Poitier

Zemřel herec Sidney Poitier

07.01.2022

Dnes přišla smutná zpráva z bahamských ostrovů. Ve věku 94 let zemřel nejstarší herecký držitel Oscara za hlavní roli, floridský rodák Sidney Poitier. Médiím zprávu sdělil přímo bahamský předseda… (více)

Reklama

Reklama