Nevěsta na útěku

Runaway Bride

Nevesta na úteku

Komedie / Romantický

USA, 1999, 112 min

Tohle není film s žádným romantickým příběhem, nýbrž příběh o psychopatce, která sama neví, co chce. Muže dovede k oltáři a pak je před oltářem opustí, aby jim ublížila. Tohle je možná to jediné, co chce. Julia Roberts mi tu přišla jako úplný necitlivý psychopat s nevyřešenou minulostí. Za to Richard Gere je tu tak sladký, že se divím, že jej nesnědli mravenci. Celý film mi přijde jako nepovedený pokus oživit něco, co tu bylo v roce 1990 (PRETTY WOMAN). Komerčně to sice vydělalo, ale film je fakt slabý. Navíc Julia Roberts tu není vůbec hezká, takže ani ta to nezachránila. [20087. hodnocení, 218. komentář, 53%](29.12.2020)

• Peabody

zase tak moc bych nad tím neblil. Je to klišák klišáků, jistě, ale ony na mnohé fungují bezchybně a někdy člověk nechce ani myslet ani se kochat uměním a nechce se ani bát ani lekat. Richard Gere šedivák prostě podle mne vypadá furt dobře (jsem hetero, prosím, aby nebylo omylu) a JUlia Roberts se mi sice nelíbí, ale charisma má a když se uměje a rozsvítí oči, budí sympatie. Rutinní režie, občas i něco vtipného - nad vajíčky jsem se zasmál. Manželka v únavě si to užila řekl bych tak na 4. Ano, po pěti minutách víte, jak to dopadne a dá se i odhadnout, jaké peripetie budou, ale co má být, pravidla se mají dodržovat, u pohádek taky nechceme, aby princ odmítl políbit princeznu, protože on je gay a ona ženská.(4.1.2020)

Tak já nevím... před pár lety, kdy jsem se na ten film dívala poprvé mě moc nezaujal a dnes jsem byla tedy docela příjemně překvapená. Julia Roberts je krásná ženská, šedivý Richard pro mě nic moc. Bylo to sladké a místy jsem měla tendence dát si ruce před obličej stejně jako na konci Graham. Ale mě tyhle devadesátky sedí prostě tak nějak víc, než dnešní romanťárny. // 28.4.2018 Stále platí, že čím jsem starší, tím se mi to líbí víc.(24.2.2013)

• Shaleman

Příliš nastavovaná a předvídatelná kaše, která se marně snaží vyrovnat Pretty Woman, ale nedaří se ji to absolutně v ničem. Gere a Roberts splňují vše na průměr, což tomuto filmu bohatě stačí, vtipy nejsou moc vtipný, i když malé děti by se jim možná zasmály a romantika...ta snad tenhle film ani neviděla!(18.3.2010)

• Petus

Proč všichni v Hollywoodu neustále trpí utkvělou představou, že výjimečná věc se dá zopakovat, stačí dát do kupy stejné ingredience a ono se to povede zase. Anebo taky ne. Jediné, co mě na tomhle filmu štvalo snad ještě víc než zcela zjevný záměr vytvořit novou Pretty Woman, byla naprosto nesnesitelná postava J. Roberts, kterou jsem upřímně nesnášela od začátku až do konce a kdyby na konci filmu (nebo na začátku, nebo prostě kdekoli) zesnula, snad bych jí poslala i děkovný dopis. No nic, budu se muset spokojit s duem Elizondo, Wilson a ten zbytek tak nějak taktně přejít.(21.1.2013)

• Richard Gere

• - Škleb „Ptakopyska“ byl do filmu režisérem Marshallem přidán poté, co Julii viděl tento obličej dělat na jeho vnoučata, aby je pobavila. (Sfaxia)

• - Julia Roberts, Richard Gere, Hector Elizondo, Kathleen Marshall a Larry Miller si společně zahráli také ve filmu Pretty Woman (1990). (MahYa)

• - Sandra Bullock odmítla nabídku hrát ve filmu. (Duoscop)