Pokus o něco podobného jako je Pretty woman. Bohužel tohle už se nepovedlo. Klasika na tenhle způsob s Julii Roberts a Richardem Gerem je jen jedna a tohle je spíše směšná zkouška toho jak vydělat nějaké peníze. Tři hvězdičky dávám pouze za to, že tam v hlavních rolích hrají oni dva a těch si jako herců vážím.(15.10.2012)

• nydahl

Vcera jsem to skouknul a protoze mam opravdu rad Julii Roberts tak sem musim napsat , ze je to proste jednoducha romanticka komedie , ktera se opira o slavne duo Roberts/Gere ale najdete tam jeden forek , kterej fakt stoji za to. Kdyz Roberts zdrha ze svatby autakem od fedexu tak tam Elizondo posle "at jede kamkoliv bude tam zitra rano" - to jsem se fakt od srdce zasmal.Takze jen za tohle davam 2 hvezdy - to me fakt pobavilo.(19.12.2012)

• novoten

Jeden z důvodů, proč široká divácká veřejnost svého času začala nadávat na romantické komedie. Tisíceré reprízy v televizním odpoledni, nemožný diblík Julia, nepochopitelně sešlý Gere a za režií polotroska Marshall s minimem svěžích nápadů. Nejvíc mě zaráží, že se Nevěsta prakticky vymyká žánru. Romantika v ní absolutně nefunguje a vtipná je skoro omylem.(25.4.2005)

Tak já nevím... před pár lety, kdy jsem se na ten film dívala poprvé mě moc nezaujal a dnes jsem byla tedy docela příjemně překvapená. Julia Roberts je krásná ženská, šedivý Richard pro mě nic moc. Bylo to sladké a místy jsem měla tendence dát si ruce před obličej stejně jako na konci Graham. Ale mě tyhle devadesátky sedí prostě tak nějak víc, než dnešní romanťárny. // 28.4.2018 Stále platí, že čím jsem starší, tím se mi to líbí víc.(24.2.2013)

• Baroque

No, tento film mi vôbec neutkvel v pamäti. Natočený účelovo, lepkavý slaďák, cukrovinka podpriemernej kvality. Je to tradičný film na "dopozeranie". Radšej podpriemerný horror, ako toto. Nech tečie krv potokmi! Aspoň nebudú falošné a plytké slzy. Julia je, ako vždy, afektovaná. Ako povedal jej brat Eric, bola to najväčšia "děvka" na strednej škole. Hoci sú jej pery na zjedenie a cca je zlatá, svojej nepresvedčivej skromnosti sa nevie zbaviť nikde, kde sa objaví. Richard mi prišiel vo všetkých filmoch ako taký muž bez gulí. Paródia na chlapa. Impotentný sympatický slušák. Slabý čaj. Hoci sú jeho herecké kvality nesporné. Pretty Woman je tiež taký cajdák, i keď má v sebe niečo viac. Rozprávka pre dospelé ženy. Ako lacný, hitparádový alimenťák. Takéto niečo pseudoromantické by som rozhodne ani náhodou nemohol prirovnať k inteligentnej a obsažnej romantike, napr. vo filme Štyri svadby a jeden pohreb. A ten mňa, deathmetalového maníka, dostalo na prvý šup. Nuž, americká filmová škola sa nemôže euróskej ani len priblížiť. Nuda. Niečo, ako Bodyguard. Skrátka lacná sračka. Jediné, čo je na tomto filme super, je pesnička Erica Claptona, hoci nebol jej tvorcom, Blue Eyes Blue. Lenže to je pán muzikant, čo by vedel podať aj mince core na úrovni par excellence.(1.4.2018)

• - Sandra Bullock odmítla nabídku hrát ve filmu. (Bioscop)

• - Rolu Maggie si mala zahrať Jennifer Love Hewitt, tá však pár týždňov pred začiatkom natáčania z projektu odstúpila. (martin1m2)

• - Julia Roberts, Richard Gere, Hector Elizondo, Kathleen Marshall a Larry Miller si společně zahráli také ve filmu Pretty Woman (1990). (MahYa)