Nevěsta na útěku

Nevesta na úteku

Komedie / Romantický

USA, 1999, 112 min

• ScreamJay

Neromantická romantická komedie, se kterou se Garry Matrshall vrátil ke dvojici jenž proslavila jeho Pretty Woman, ovšem původní náboj se ztratil kdesi na hranicích dvou Moldavských vesniček. Ta sladká naivita a jemné romantické opojení jímž Julia Roberts disponovala v Pretty Woman tady absolutně chybí a spíš si na něj chce hrát, než aby z ní vyzařovalo. Ani Richard Gere, jenž jest jinak velmi charismatickým hercem tady nechal své charisma v křesle s důchodkama. Takže tudíž vlastně dostáváme mix slabé komedie, postrádající tu třebas minimalistickou romantičnost a pokusu o ten takzvanej doják, jenž spíš podojí krávu než dojme diváky. I přes tahle negativa odevzdávají herci celkem slušné výkony a ze scénáře jednoduchého jak dekor na mém spodním prádle dostávají maximum. Jo kdyby se Marshall nesnažil kopírovat Pretty Woman jenž kdysi udělala díru do světa, mohlo to být slušné pokoukání. Takže dávám uslintané dvě hvězdičky, neb mi místy trochu poklimbávala očka a pes mi voslintal ruku :o)(19.8.2004)

• Zevon

Předvídatelný, prostinký, neosobní film. Už vidím novináře, jak se žene sepsat reportáž o náně, která to evidentně nemá v hlavě v pořádku, tahá se s kdekým a je tak pitomá, že místo, aby si jen užila, potřebuje se co nejdříve okydlit, načež si to rozmyslí a tím je zajímavá. Kdejaký Portorikánec z Brooklynu by tomu pisálkovi poskytl stokrát lepší námět, než znuděná americká káča, která si zjevně plete životní hodnoty. Vydržel jsem na to koukat jen s nejvyšším sebezapřením - pitomější klišé se nevyskytuje ani v piškotových příbězích z horských oblastí německé produkce - nejdříve se nemají rádi, potom on ji a ona jemu věší bulíky, což končí, samozřejmě jak jinak, než zase chomoutem. Je to nechutné. Proč lidi koukají na takové zhovadilosti, opravdu netuším. Jediný pocit, který ve mně, ale zato během celého filmu, trval, byl urvat kus trubky od plynu a cáknout oba po hlavě. Vážení, jsem rád, že i v tomto případě zvítězil v sobě hnusný cynismus a to ani nevíte jak.(20.9.2008)

Pretty Woman vydělala celkem slušné peníze, pojďme a zkusme ze sestavy Gere - Roberts - Elizondo - Marshall ještě vytřískat nějaké prachy, řekli si producenti. Jiný důvod, proč vznikla tato, po všech stránkách průměrná romantická komedie, nevidím, a zřejmě ani nebude. Navíc kují železo již devět let zchladlé! 50%(23.3.2013)

• Gilmour93

Kančí očička Gere je obarvený Jednooký had a Julia „usměj se, si skoro jak Audrey Hepburn“ Roberts představuje bohyni Kálí s tváří ptakopyska. Nedivte se, Marshallův, potažmo producentský běžný účet se rozhodli, že vstoupí podruhé do téže řeky a berou si sebou i záchranný kruh s nápisem Elizondo.. Asi půjdu proti proudu, ale mně „Nevěsta, co stále nenašla to, co hledá“ nepřišla horší, než Pretty Woman - ve své povrchnosti totiž byla stejně špatná a dokonce jí mohu přičíst k dobru, že sebou nenese to shnilé poselství o právu každé „Fair Lady“ na finančně zabezpečeného prince Edwarda..(3.2.2014)

Julia a Richard jsou hodně dobří herci, takže asi jen těžko něco pokazí. Tady taky nic nezkazili, ale přesto jsem od tohoto filmu chtěla více a jaksi jsem to nedostala. Prostě klasická romantická komedie, kterých už tady bylo snad milión, komedie, na kterou se ale i přesto dá dívat a užít si to, i když je někdy až moc sentimentální, komedie, která už zkrátka nemá čím překvapit...(9.6.2014)

• - Škleb „Ptakopyska“ byl do filmu režisérem Marshallem přidán poté, co Julii viděl tento obličej dělat na jeho vnoučata, aby je pobavila. (Sfaxia)

• - Rolu Maggie si mala zahrať Jennifer Love Hewitt, tá však pár týždňov pred začiatkom natáčania z projektu odstúpila. (martin1m2)

• - Sandra Bullock odmítla nabídku hrát ve filmu. (Duoscop)