Nevěsta na útěku

Runaway Bride

Nevesta na úteku

Komedie / Romantický

USA, 1999, 112 min

Ike Graham (Richard Gere) je novinář, jehož sloupky jsou oblíbené (nejen) po celém New Yorku. Rád se strefuje do žen, a když se hospodě doslechne o dívce, která již mnohokrát utekla od oltáře a nechala ženicha stát před knězem samotného, rozhodne se o ní napsat článek. Maggie (Julia Roberts) si ale pošpinění v novinách nechce nechat líbit, a rozhodne se bránit, což skončí Ikeho vyhazovem z novin. Ten se vydá do městečka, kde Maggie žije, aby dokázal svoji pravdu - a zjišťuje, že se právě chystá čtvrtá Maggina svatba... Měl jsem náladu na nějaký alespoň trochu romantický film, a tento - dle názvu i dle obsazení (Julia Roberts a Richard Gere) přesně tu správnou dávku romantiky sliboval. A i když se asi s předchozím počinem obou zúčastněných nedá srovnávat, nemůžu říct, že by se mi film do nálady netrefil - většinu filmu jsem se docela příjemně bavil, a největší zásluhu na tom měl Richard Gere, a jeho přeměna z New Yorského cynika do zabouchnutého puberťáka (a jeho konverzace s místními burany). Klidně by mi ale stačilo, kdyby ta čtvrtá svatba již vyšla, protože posledních deset minut "Maggina procitnutí" už bylo přespříliš, ale tak to má v romantických filmech asi být..(12.5.2013)

• dobytek

Za normálních okolností bych se tomu vyhnul velkym obloukem, ale jednou jsem byl na návštěvě u bratra a tento film tam zrovna sledovala jeho stará, takže jsem značnou část z toho taky pochytil. Dost dlouho mi trvalo, než mi došlo, že to neni Pretty woman, ale jenom nějaká podobná sračka, ve který hrajou moji "oblíbenci" Richard Gere a Julia Roberts. Může se to zdát neuvěřitelný, ale tenhle film je ještě o něco blbější, než zmiňovaná Pretty woman, takže mi nezbývá nic jinýho, než to ohodnotit odpadem. Tohle totiž ani neni film. Tohle je prostě kýč.(31.12.2006)

• Zevon

Předvídatelný, prostinký, neosobní film. Už vidím novináře, jak se žene sepsat reportáž o náně, která to evidentně nemá v hlavě v pořádku, tahá se s kdekým a je tak pitomá, že místo, aby si jen užila, potřebuje se co nejdříve okydlit, načež si to rozmyslí a tím je zajímavá. Kdejaký Portorikánec z Brooklynu by tomu pisálkovi poskytl stokrát lepší námět, než znuděná americká káča, která si zjevně plete životní hodnoty. Vydržel jsem na to koukat jen s nejvyšším sebezapřením - pitomější klišé se nevyskytuje ani v piškotových příbězích z horských oblastí německé produkce - nejdříve se nemají rádi, potom on ji a ona jemu věší bulíky, což končí, samozřejmě jak jinak, než zase chomoutem. Je to nechutné. Proč lidi koukají na takové zhovadilosti, opravdu netuším. Jediný pocit, který ve mně, ale zato během celého filmu, trval, byl urvat kus trubky od plynu a cáknout oba po hlavě. Vážení, jsem rád, že i v tomto případě zvítězil v sobě hnusný cynismus a to ani nevíte jak.(20.9.2008)

• Gilmour93

Kančí očička Gere je obarvený Jednooký had a Julia „usměj se, si skoro jak Audrey Hepburn“ Roberts představuje bohyni Kálí s tváří ptakopyska. Nedivte se, Marshallův, potažmo producentský běžný účet se rozhodli, že vstoupí podruhé do téže řeky a berou si sebou i záchranný kruh s nápisem Elizondo.. Asi půjdu proti proudu, ale mně „Nevěsta, co stále nenašla to, co hledá“ nepřišla horší, než Pretty Woman - ve své povrchnosti totiž byla stejně špatná a dokonce jí mohu přičíst k dobru, že sebou nenese to shnilé poselství o právu každé „Fair Lady“ na finančně zabezpečeného prince Edwarda..(3.2.2014)

Baví mě ty negativní reakce, ačkoli je to naprosto stejně přeslazená romkom jako Pretty Woman a navíc překvapivě s poněkud realističtějším základem. Na Richarda beru, Julča hraje velmi dobře zase někoho úplně jiného, než obyčejně, nejde v žádném případě o kopii Vivian, takže co řešíte? Že princ nakonec dostal nabídku k sňatku od princezny? Bóže.(20.8.2014)

• - Julia Roberts, Richard Gere, Hector Elizondo, Kathleen Marshall a Larry Miller si společně zahráli také ve filmu Pretty Woman (1990). (MahYa)

• - Rolu Maggie si mala zahrať Jennifer Love Hewitt, tá však pár týždňov pred začiatkom natáčania z projektu odstúpila. (martin1m2)