Tvůrce musím pochválit za originální nápad pro romantickou komedii. To že se vyskytuje ústřední dvojice Julia Roberts a Richard Gere, nemusí nutně znamenat, že se jedná o pokračování Pretty Woman. Sedí jim žánr, sedí jim režisér. Je přece hodně hereckých dvojic, které se objevily ve více než jednom filmu: Hanks a Ryan, Cruise a Kidman... A upřímně řečeno, myslím si, že jim oběma romantické komedie sedí. Nebo jste (každého zvlášť) viděli v poslední době v nějakém lepším žánru? Navíc rok 1999... ten film už se pomalu stává klasikou :-). Nemá žádné zásadní nelogické zvraty (myslím provinění proti žánru, samozřejmě) a je od začátku jasné, že to dobře dopadne... parádní oddechovka. Pokud se budete podivovat nad tím, že si všichni muži z městečka postupně chtějí Mag vzít, ikdyž znají její pověst a pan Reportér se za 2 dny zamiluje a začně toužit po svatbě... tak potom koukáte na špatný film :-)))(24.2.2013)

Julia a Richard jsou hodně dobří herci, takže asi jen těžko něco pokazí. Tady taky nic nezkazili, ale přesto jsem od tohoto filmu chtěla více a jaksi jsem to nedostala. Prostě klasická romantická komedie, kterých už tady bylo snad milión, komedie, na kterou se ale i přesto dá dívat a užít si to, i když je někdy až moc sentimentální, komedie, která už zkrátka nemá čím překvapit...(9.6.2014)

Ike Graham (Richard Gere) je novinář, jehož sloupky jsou oblíbené (nejen) po celém New Yorku. Rád se strefuje do žen, a když se hospodě doslechne o dívce, která již mnohokrát utekla od oltáře a nechala ženicha stát před knězem samotného, rozhodne se o ní napsat článek. Maggie (Julia Roberts) si ale pošpinění v novinách nechce nechat líbit, a rozhodne se bránit, což skončí Ikeho vyhazovem z novin. Ten se vydá do městečka, kde Maggie žije, aby dokázal svoji pravdu - a zjišťuje, že se právě chystá čtvrtá Maggina svatba... Měl jsem náladu na nějaký alespoň trochu romantický film, a tento - dle názvu i dle obsazení (Julia Roberts a Richard Gere) přesně tu správnou dávku romantiky sliboval. A i když se asi s předchozím počinem obou zúčastněných nedá srovnávat, nemůžu říct, že by se mi film do nálady netrefil - většinu filmu jsem se docela příjemně bavil, a největší zásluhu na tom měl Richard Gere, a jeho přeměna z New Yorského cynika do zabouchnutého puberťáka (a jeho konverzace s místními burany). Klidně by mi ale stačilo, kdyby ta čtvrtá svatba již vyšla, protože posledních deset minut "Maggina procitnutí" už bylo přespříliš, ale tak to má v romantických filmech asi být..(12.5.2013)

Toto je skôr komerčný príbeh s veľkým haló okolo a ako romantická komédia je to obyčajný priemer. Divoká a naivná Maggie a Ike, ktorý si nechá popliesť hlavu ma nezaujali nejak extra a je to skôr príjemný príbeh, ktorý mohol byť aj kratší. Mňa nejak nezobralo to, že utiekla spred oltára, je to len obzvláštnenie inak tuctového deja. Romantika a postavy však vedia zahrať a tak viem byť zhovievavý.(13.6.2012)

• Radyo

Tady chtěl někdo těžit ze slávy a popularity Pretty Woman a nějak se mu to vymklo z rukou, že? Ale opravdu, tohle si mohli všichni zúčastnění odpustit. Není to sice úplný blábol, ale tvůrci nepřináší absolutně nic nového pro tento již tak hodně profláknutý žánr. A Richard Gere? Pro něj už nemám slova. A kdyby se na Robertsovou nedalo aspoň příjemně koukat, tak bych ten film sundal ještě o hvězdu níže.(26.4.2003)

• - Sandra Bullock odmítla nabídku hrát ve filmu. (Bioscop)

• - Rolu Maggie si mala zahrať Jennifer Love Hewitt, tá však pár týždňov pred začiatkom natáčania z projektu odstúpila. (martin1m2)

• - Julia Roberts, Richard Gere, Hector Elizondo, Kathleen Marshall a Larry Miller si společně zahráli také ve filmu Pretty Woman (1990). (MahYa)