• novoten

Jeden z důvodů, proč široká divácká veřejnost svého času začala nadávat na romantické komedie. Tisíceré reprízy v televizním odpoledni, nemožný diblík Julia, nepochopitelně sešlý Gere a za režií polotroska Marshall s minimem svěžích nápadů. Nejvíc mě zaráží, že se Nevěsta prakticky vymyká žánru. Romantika v ní absolutně nefunguje a vtipná je skoro omylem.(25.4.2005)

• MiaMahoney

Pretty Woman byla úspěšná. Nevěsta na útěku úspěšná není. Pardon, ale tento film není ničím víc, než jen nevydařenou sázkou na původní herce (Gere, Robertsová, Elizondo, Miller…) okořeněnou trapným dohadováním dvou osob, u kterých prakticky od začátku víme, že spolu stejně skončí. Občas hysterický, občas provokativně klidný Gere v této roli nepřesvědčí, Robertsová má tu svoji skutečně trapnou (jestli se takhle chovají dospělé americké ženy, pak je to zřejmě zbytečné komentovat) a celková ujetá koncepce filmu má do dokonale pohádkové atmosféry Pretty Woman hodně, hodně daleko. Dvě hvězdičky za soundtrack a Richarda Gerea, „děsícího hady“ :-).(2.3.2009)

• Eterninox

Vzhledem k tomu, za jakou ikonickou romantiku tenhle film různé televizní stanice dodnes vydávají jsem byl až v šoku, jak moc to není pravda. Postavy tuze nesympatické, zápletka nesmyslná, dialogy otřepané, humor zřídkakdy humorný, a ještě z toho čiší snaha vyždímat popularitu Pretty Woman. Možná to byla trochu jiná doba, ale jen o pár let mladší Love Actually je pořád velká klasika. Za mě každopádně 45%(23.6.2019)

Zase tak špatné to nebylo. Řekl bych průměrný romantický film. Gere je sympaťák a dokonce i ta Julia je ucházející, i když za sexy herečku jsem ji nikdy nepovažoval. Každopádně ti dva jsou příjemný páreček, na který se dá podívat. Nevidím tu zase tolik rozdílů v kvalitě při porovnání s Pretty Woman, jelikož mi oba ty filmy přijdou jako pohádky pro ženské. Ovšemže má Popelka silnější námět a bude tedy navždy oblíbenější, a to i navzdory tomu, že hlavní hrdinka je vlastně jen blbá kurva.(1.7.2015)

Rozprávka pre chudobnejších o tom, ako to chodí v strednej (Maggie) a bohatšej vrstve (Ike). Osvedčení romantickí hrdinovia Julia Robertsová a Richard Gere v príjemnej romantickej komédii. Film je po všetkých stránkach profesionálne dobre zvládnutý, ale nie je to nič výnimočné, iba mierny nadpriemer.(3.1.2004)

• Richard Gere

• - Sandra Bullock odmítla nabídku hrát ve filmu. (Bioscop)

• - Julia Roberts, Richard Gere, Hector Elizondo, Kathleen Marshall a Larry Miller si společně zahráli také ve filmu Pretty Woman (1990). (MahYa)

• - Rolu Maggie si mala zahrať Jennifer Love Hewitt, tá však pár týždňov pred začiatkom natáčania z projektu odstúpila. (martin1m2)