Mimořádný divácký ohlas moderní romantické pohádky Pretty Woman (1990) po devíti letech znovu svedl dohromady oba hlavní protagonisty filmu Julii Robertsovou a Richarda Gerea s jeho režisérem Garrym Marshallem. Plány na natočení druhého dílu Pretty Woman kolovaly Hollywoodem už od počátku devadesátých let, ale nikdo se nemohl shodnout na tom, o čem by vlastně pokračování mělo vyprávět. Proto nakonec Nevěstu na útěku (1999) s Pretty Woman spojují pouze ona tři zmíněná jména a žánr romantické komedie. Jejími hrdiny jsou poněkud splašená nevěsta Maggie Carpenterová a newyorský sloupkař Ike Graham. Maggiina historie několikanásobných útěků od oltáře zaujme novináře natolik, že o ní napíše článek. Neověří si však všechna fakta a hrozba soudní žaloby ho stojí místo (šéfovou mu nedělá nikdo jiný, než jeho bývalá žena). Je nabíledni, že následné „ověřování faktů“ oba protagonisty natolik sblíží, že nakonec dojde k další svatbě, která se snad už obejde bez nevěstina útěku. Anebo ne? ... Snímek se odehrává v marylandském městě Berlin, kde se také natáčel. Ve vedlejších rolích se objevují další známí herečtí představitelé Joan Cusacková (kadeřnice Peggy), oblíbený Marshallův herec Hector Elizondo (fotograf Fisher) a manželka Toma Hankse Rita Wilsonová (Ikeova exmanželka Ellie). Režisér Garry Marshall se ve filmu mihne, jak je jeho zvykem, při zápase na baseballovém hřišti, stejně jako se v nejrůznějších epizodkách představí členové jeho rozvětvené rodiny. (Česká televize)

Trailer

sud

"Pretty Woman" prohnaná přes sítko. Příběh je hloupý a po sté provařený. Julia Roberts toho, krom svého půvabu, zde na předvedení moc nemá. Richard Gere se zde také potápí a místo charismatického herce je zde spíše prkenou přehrávající figurkou. Jeden z těch filmů, které nejsou dobré, ale když venku prší a na ostatních programech nedávají nic zajímavého, nechá se to dokoukat ve zdraví. ()

peetriss

Pretty Woman vydělala celkem slušné peníze, pojďme a zkusme ze sestavy Gere - Roberts - Elizondo - Marshall ještě vytřískat nějaké prachy, řekli si producenti. Jiný důvod, proč vznikla tato, po všech stránkách průměrná romantická komedie, nevidím, a zřejmě ani nebude. Navíc kují železo již devět let zchladlé! 50% ()

Zevon

Předvídatelný, prostinký, neosobní film. Už vidím novináře, jak se žene sepsat reportáž o náně, která to evidentně nemá v hlavě v pořádku, tahá se s kdekým a je tak pitomá, že místo, aby si jen užila, potřebuje se co nejdříve okydlit, načež si to rozmyslí a tím je zajímavá. Kdejaký Portorikánec z Brooklynu by tomu pisálkovi poskytl stokrát lepší námět, než znuděná americká káča, která si zjevně plete životní hodnoty. Vydržel jsem na to koukat jen s nejvyšším sebezapřením - pitomější klišé se nevyskytuje ani v piškotových příbězích z horských oblastí německé produkce - nejdříve se nemají rádi, potom on ji a ona jemu věší bulíky, což končí, samozřejmě jak jinak, než zase chomoutem. Je to nechutné. Proč lidi koukají na takové zhovadilosti, opravdu netuším. Jediný pocit, který ve mně, ale zato během celého filmu, trval, byl urvat kus trubky od plynu a cáknout oba po hlavě. Vážení, jsem rád, že i v tomto případě zvítězil v sobě hnusný cynismus a to ani nevíte jak. ()

PlayEasy

Co na tom vidí všichni tak špatného? Vždyť to přece není tak hrozné. Je pravda, že by možná byla lepší Pretty Woman 2, ale to ještě neznamená, že skoro stejně dobrá "Nevěsta" se stále stejnou a nestárnoucí kombinací Julia + Richard by byla špatná. Opravdu jsme se ze srdce zasmáli a dokonale nám zpříjemnila film fantastická hudba. Samozřejmě i tento film má nějaké mušky, ale s tím se musí tak nějak počítat :-)) 70% ()

elle

Pretty woman mi k srdci moc nepřirostla. Problémem této "romantické" komedie je nepravděpodobná láska (trochu křečovitě rychle vzniklá), ale jinak jsou na pozadí příběhu mnohem zajímavější otázky než jaké si kladla Julia Roberts v Pretty woman (líbat nebo nelíbat klienta na ústa?). Protože mi Julia Robertsová i Richard Gere lépe sedli zde, musím i tuto smutnoveselou, cáklou komedii postavit výše. Taky zde moc hezky vybraná muzika. ()

• V pokladnách severoamerických kin diváci nechali 152,2 milionu amerických dolarů, součet celosvětových tržeb pak dosáhl 309,5 mil. (NIRO)
  • Výraz „ptakopyska“, který Julia Roberts (Maggie Carpenter) předvádí, byl do filmu přidán poté, co režisér Garry Marshall viděl herečku, jak tento obličej dělá na jeho vnoučata, aby je pobavila. (Sfaxia)
  • Na začátku filmu můžeme slyšet píseň „I Still Haven't Found What I'm Looking For“ od U2. Když jede Ike (Richard Gere) autem za Maggie (Julia Roberts), můžeme slyšet píseň „Maneater“ od Daryl Hall & John Oates. Během závěrečných titulků pak zní píseň „You Sang To Me“ od Marca Anthonyho. (griph)