Mimořádný divácký ohlas moderní romantické pohádky Pretty Woman (1990) po devíti letech znovu svedl dohromady oba hlavní protagonisty filmu Julii Robertsovou a Richarda Gerea s jeho režisérem Garrym Marshallem. Plány na natočení druhého dílu Pretty Woman kolovaly Hollywoodem už od počátku devadesátých let, ale nikdo se nemohl shodnout na tom, o čem by vlastně pokračování mělo vyprávět. Proto nakonec Nevěstu na útěku (1999) s Pretty Woman spojují pouze ona tři zmíněná jména a žánr romantické komedie. Jejími hrdiny jsou poněkud splašená nevěsta Maggie Carpenterová a newyorský sloupkař Ike Graham. Maggiina historie několikanásobných útěků od oltáře zaujme novináře natolik, že o ní napíše článek. Neověří si však všechna fakta a hrozba soudní žaloby ho stojí místo (šéfovou mu nedělá nikdo jiný, než jeho bývalá žena). Je nabíledni, že následné „ověřování faktů“ oba protagonisty natolik sblíží, že nakonec dojde k další svatbě, která se snad už obejde bez nevěstina útěku. Anebo ne? ... Snímek se odehrává v marylandském městě Berlin, kde se také natáčel. Ve vedlejších rolích se objevují další známí herečtí představitelé Joan Cusacková (kadeřnice Peggy), oblíbený Marshallův herec Hector Elizondo (fotograf Fisher) a manželka Toma Hankse Rita Wilsonová (Ikeova exmanželka Ellie). Režisér Garry Marshall se ve filmu mihne, jak je jeho zvykem, při zápase na baseballovém hřišti, stejně jako se v nejrůznějších epizodkách představí členové jeho rozvětvené rodiny. (Česká televize)

Shaleman

Příliš nastavovaná a předvídatelná kaše, která se marně snaží vyrovnat Pretty Woman, ale nedaří se ji to absolutně v ničem. Gere a Roberts splňují vše na průměr, což tomuto filmu bohatě stačí, vtipy nejsou moc vtipný, i když malé děti by se jim možná zasmály a romantika...ta snad tenhle film ani neviděla! ()

Chip89

Pokus o něco podobného jako je Pretty woman. Bohužel tohle už se nepovedlo. Klasika na tenhle způsob s Julii Roberts a Richardem Gerem je jen jedna a tohle je spíše směšná zkouška toho jak vydělat nějaké peníze. Tři hvězdičky dávám pouze za to, že tam v hlavních rolích hrají oni dva a těch si jako herců vážím. ()

mira.l

Mě těch zdejších 52% přijde skoro malinko podhodnocených, je to vcelku příjemná romantická komedie, Julia a Richard se mi spolu před kamerou líbí, navíc to Julii (ostatně jako skoro vždycky) sluší. ()

haWranka

Nevěstu na útěku nelze srovnávat s Pretty Woman, jak se tady někteří snaží, protože kromě hlavních představitelů nemají nic společného - prostředí, charaktery postav, nic. A já musím říct, že se u Nevěsty vždycky dobře oreaguju. Ne že bych si ji sama pustila, ale když ji chytnu v televizi, klidně se podívám. ()

lift666

Přemýšlel jsem pořád jestli 4 nebo 3 *,ale myslím,že ty 3 jsou ...jak to říct? Adekvátní!Film byl docela prima,ale od poloviny moc nudil.Herecké výkony supr.A Julia Fiona je nesmrtelná ()

danielwanderer

Ale, ale... Ved ja ani nemam Robertsovú rád, ale hodnotím kladne a to už len kôli nej by som zrezal... Ibaže keď z nej vo filme urobia sedliačku vyzerá moc dobre... I keď bolo celý čas jasné ako to celé dopadne, nenudil som sa a to je hlavné. ()

GOGO3000

Vcelku průměrná komedie s hvězdami filmového plátna v hlavních rolích. Nápad byl dobrý, ale jeho filmové zpracování prostě dopadlo jak dopadlo. Dalo se z toho vytěžit daleko víc, proto jen tři hvězdy. ()

Tiiso

Jiná scéna jiná zápletka, ale příběh pořád stejný a to romantická láska. Mě tyto filmy tolik neoslovují, ale kdo atmosféru love story má rád přijde si na své. ()

Rodin

Trapas. Pokud někdo čekal, že prkenný Gere spolu s topornou Julií dokážou vytvořit cokoli, co by hloupost příběhu a slabotu scénáře někam pozdvihlo, mohl se přesvědčit o tom, že tomu tak nebylo a ani být nemohlo. Nicméně asi dvakrát jsem se zasmál. ()

DadysGirl

Snaha o navázání na úspěch Pretty woman... Ústřední duo spolu funguje, ale přeci jen by potřebovali silnější příběh... I když zase - k žehlení ideální :) ()

Petus

Proč všichni v Hollywoodu neustále trpí utkvělou představou, že výjimečná věc se dá zopakovat, stačí dát do kupy stejné ingredience a ono se to povede zase. Anebo taky ne. Jediné, co mě na tomhle filmu štvalo snad ještě víc než zcela zjevný záměr vytvořit novou Pretty Woman, byla naprosto nesnesitelná postava J. Roberts, kterou jsem upřímně nesnášela od začátku až do konce a kdyby na konci filmu (nebo na začátku, nebo prostě kdekoli) zesnula, snad bych jí poslala i děkovný dopis. No nic, budu se muset spokojit s duem Elizondo, Wilson a ten zbytek tak nějak taktně přejít. ()

megan017

Narozdíl od opěvované Pretty Woman, mě tohle příjde jako mnohem přijatelnější romantický film. Především hlavní mužský hrdina má charaktér. Není to jen boháč, co z nějakého důvodu chce být s prostitutkou, je pořádně sarkastický, držkatý, není z hlavní hrdinky hned paf, vlastně jí zprvu vůbec nemá rád a postupem času si k ní vyvíjí hlubší vztah. Tenhle typ romantiky, co netlačí na pilu mě osobně sedí víc. ()

maeb

Neskutečně ubohý a hloupý milostný příběh a komedie, která není vtipná. Naprosto zbytečný film. ()

brectule

Je tu zřetelná snaha navázat na slávu filmu "Pretty women" a skutečně se jim to nepodařilo. Ale dvojice Robertsová-Gere stále vypadá působivě a důveryhodně:) ()

Marrianna

Jak jsem mohla tušit Pretty Woman to prostě není, ale i tak tenhle snímek nezatracuji. Pár fajn okamžiků tohle dílko bezesporu má. Pro mě lepší průměr. ()

Alca

Jedna hvězdička za Richarda Gera, jedna za Julii Roberts, další za romantiku, ale odečítám jednu za banalitu, jednu za rychlost, s jakou se jejich vztah "vyvíjí". Teda spíš s jakou se převrátí. Z toho vychází normální průměr, nic extra ani žádná hrůza. ()