Mimořádný divácký ohlas moderní romantické pohádky Pretty Woman (1990) po devíti letech znovu svedl dohromady oba hlavní protagonisty filmu Julii Robertsovou a Richarda Gerea s jeho režisérem Garrym Marshallem. Plány na natočení druhého dílu Pretty Woman kolovaly Hollywoodem už od počátku devadesátých let, ale nikdo se nemohl shodnout na tom, o čem by vlastně pokračování mělo vyprávět. Proto nakonec Nevěstu na útěku (1999) s Pretty Woman spojují pouze ona tři zmíněná jména a žánr romantické komedie. Jejími hrdiny jsou poněkud splašená nevěsta Maggie Carpenterová a newyorský sloupkař Ike Graham. Maggiina historie několikanásobných útěků od oltáře zaujme novináře natolik, že o ní napíše článek. Neověří si však všechna fakta a hrozba soudní žaloby ho stojí místo (šéfovou mu nedělá nikdo jiný, než jeho bývalá žena). Je nabíledni, že následné „ověřování faktů“ oba protagonisty natolik sblíží, že nakonec dojde k další svatbě, která se snad už obejde bez nevěstina útěku. Anebo ne? ... Snímek se odehrává v marylandském městě Berlin, kde se také natáčel. Ve vedlejších rolích se objevují další známí herečtí představitelé Joan Cusacková (kadeřnice Peggy), oblíbený Marshallův herec Hector Elizondo (fotograf Fisher) a manželka Toma Hankse Rita Wilsonová (Ikeova exmanželka Ellie). Režisér Garry Marshall se ve filmu mihne, jak je jeho zvykem, při zápase na baseballovém hřišti, stejně jako se v nejrůznějších epizodkách představí členové jeho rozvětvené rodiny. (Česká televize)

PlayEasy

Co na tom vidí všichni tak špatného? Vždyť to přece není tak hrozné. Je pravda, že by možná byla lepší Pretty Woman 2, ale to ještě neznamená, že skoro stejně dobrá "Nevěsta" se stále stejnou a nestárnoucí kombinací Julia + Richard by byla špatná. Opravdu jsme se ze srdce zasmáli a dokonale nám zpříjemnila film fantastická hudba. Samozřejmě i tento film má nějaké mušky, ale s tím se musí tak nějak počítat :-)) 70% ()

knihovna odpad!

Vtipné to není, romantiky je tam jak na pohřbu Stalina a hlavní hrdinka je v lepším případě kráva, v horším totální p..a. tož asi tak. ()

ostravak30

Nevěsta na útěku dala znovu dohromady slavnou dvojici Julia Roberts a Richard Gere. Neviděl jsem všechny filmy Garryho Msrshalla, ale bylo vcelku jasné, že Pretty Woman již nepřekoná. Nevěstě na útěku chybí především nějaká rozumná zápletka. Když totiž přijede Ike Graham, aby vyzkoumal příběh Maggie, za celou dobu se jí nezeptá ani jednou proč vlastně utíká. Ptá se všech okolo, ale jí se nezeptá. Jak tohle skončí je vcelku jasné a že Maggie zase uteče asi též. A tak mi to jako romantická komedie tentokrát moc nevychází. Na druhé straně jak herecký projev, tak scénáristická šance pro Julii Roberts je vcelku dobrá. Má vtipné hlášky a prezentuje se vlastně ve zcela opačné podobě než ve slavnějším předchůdci. A to mě docela bavilo, včetně dalších postav. Škoda, že film nedává hlavu a patu víc. Například, proč se museli neustále brát? Proč spolu prostě nechodili nebo nežili jen tak? Jenže to by tvůrci neměli o čem vyprávět. ()

PlysovyMacko

Nelogicka nevtipna komedia o žene, čo viackrát utiekla z pred oltára a čaká ju ďalšia svatba. Nič sa tu nedeje, romantiku im neverím ani omylom. ()

moviebuff42 odpad!

Po tomhle filmu jsem ztratil jakoukoliv naději se světem. Zničilo mě to. Ten film 90 minut k něčemu spěje aby pak někdo strhnul prudce volant a dostal se k  "Gere a Roberts jsou na konci spolu". Což vzhledem k ničemu co se stalo předtím nedává žádný smysl. Plakal jsem. Nad tím jak tohle mohl někdo dovolit. Prosím nekoukejte se na to nikdo. Možná jsem skončil s filmy po tomto zážitku. Těšilo mne, zjišťovat kam se lidstvo posouvá skrze toto médium. Děkuji a nashle. ()

kadef

Hodně slabý pokus napodobit Pretty woman. Naprosto pitomý scénář. Co tím vůbec mysleli? Julia Roberts má mnohem lepší filmy s lepšímy hereckými výkony. To samé platí i o R. Gereovi. ()

Clariss

Na depresivní táhle odpoledne mi tato rádoby komedie vskutku pomohla..pár desítek minut..od vyhazovu fabrikujícího redaktora až po jeho zhlédnutí videozáznamů z úmyslně navydařených svateb..ohraničený úsek filmu docela zabavil..ne úsměvně, nýbrž k odreagování. Tak za dva.. ()

Mata84

Pre tých, ktorí čakali, že to bude druhá Pretty woman, bol tento film sklamaním. Tvorcom sa nepodarilo nadviazať na jeho megaúspech, ba ani sa k tomu aspoň priblížiť. Všetko to vyznievalo akosi trápne gýčovito, ja som tomu až do konca nemohla prísť na chuť a ani som neprišla. ()

Unterschleif

Nepatrím medzi milovníkov romantických komédií a ani zbožšťovanú Pretty Woman nemusím. Tento film je iba jej slabým odvarom a mne osobne nemá čo ponúknuť. ()

lobo87

Nie je to Pretty Woman, nie je to Nothing Hill, ale napriek tomu je to pekný romantický film so sympatickými postavami, originálnym motívom večnej nevesty a pekným koncom... 65% ()

SheldonShamy

Do Pretty Woman to má sice daleko, ale když to srovnáme s dnešními americkými romantickými komediemi, tak by to snad mělo dostat Oskara... ()

Doncek

dobrá blbost...kdyby tam nehrála Julia a Richard tak je to totální odpad...ti dva to aspoň z části trochu zachraňují. ()

fimler

Hezké a ani né takoví propadák jak tu každý naznačuje.Malinkatý nadprůměr pro romantickou komedii.Richard Gere neumí vůbec vyjádřit city maximálně jenom slovy a Julia Roberts byla divná i tak pořád moc dobrá herečka.Ujde to.... ()

Retimo

Tyhle dva fakt nemusím.....když se to skloubí ještě s hodně slabým scénářem jsou z toho téměř 2 hodiny utrpení. ()