Mimořádný divácký ohlas moderní romantické pohádky Pretty Woman (1990) po devíti letech znovu svedl dohromady oba hlavní protagonisty filmu Julii Robertsovou a Richarda Gerea s jeho režisérem Garrym Marshallem. Plány na natočení druhého dílu Pretty Woman kolovaly Hollywoodem už od počátku devadesátých let, ale nikdo se nemohl shodnout na tom, o čem by vlastně pokračování mělo vyprávět. Proto nakonec Nevěstu na útěku (1999) s Pretty Woman spojují pouze ona tři zmíněná jména a žánr romantické komedie. Jejími hrdiny jsou poněkud splašená nevěsta Maggie Carpenterová a newyorský sloupkař Ike Graham. Maggiina historie několikanásobných útěků od oltáře zaujme novináře natolik, že o ní napíše článek. Neověří si však všechna fakta a hrozba soudní žaloby ho stojí místo (šéfovou mu nedělá nikdo jiný, než jeho bývalá žena). Je nabíledni, že následné „ověřování faktů“ oba protagonisty natolik sblíží, že nakonec dojde k další svatbě, která se snad už obejde bez nevěstina útěku. Anebo ne? ... Snímek se odehrává v marylandském městě Berlin, kde se také natáčel. Ve vedlejších rolích se objevují další známí herečtí představitelé Joan Cusacková (kadeřnice Peggy), oblíbený Marshallův herec Hector Elizondo (fotograf Fisher) a manželka Toma Hankse Rita Wilsonová (Ikeova exmanželka Ellie). Režisér Garry Marshall se ve filmu mihne, jak je jeho zvykem, při zápase na baseballovém hřišti, stejně jako se v nejrůznějších epizodkách představí členové jeho rozvětvené rodiny. (Česká televize)

blackrain

Ale jo. Proč ne. Trocha romantiky nemůže nikdy uškodit. Julia Roberts a charismatický Richard Gere se k sobě krásně hodili. Samozřejmě se jako hrdinové romatického filmu už jednou osvědčili celkem dobře. Pretty Woman se mi líbila víc. ()

Maq

Pamatuji si, jak koncem sedmdesátých let byl společensky nemožný každý, komu se ještě líbila ABBA. Pět let jí bylo všude plno a všem se líbila, tak čím jiným prokázat svůj „nezávislý“ úsudek, než jejím odmítnutím? --- Jenže ABBA právě tehdy dozrála ke svým nejlepším opusům, a stejně tak i zde vidím masivně kritizovanou Julii Roberts ve vrcholné formě: jako vynikající charakterní herečku s mimořádným komediálním talentem. --- Natočit Pretty Woman II bylo stejně lákavé, jako nevděčné. Dlouho se čekalo na vhodný scénář - sázející na stejné devizy, a přitom trochu jiný. Myslím, že přinejmenším část kritiky padá na vrub faktu, že scénář právě není stejný! Je docela chytrý. Je o něčem, ne jen o romantice. Hlavní postavy nejsou tak docela podle šablony, mají svoje problémy a nedostatky, a kromě nich je v příběhu řada hezkých vedlejších charakterů. --- Nepřehlížím, že scénář mohl být přece jen ještě lepší. Hodnotím film jako sympatický pokus natočit romanci, která se trošku vymyká klišé. Zaslouží si nepředpojatou pozornost. ()

Aleee89

Julia a Richard jsou hodně dobří herci, takže asi jen těžko něco pokazí. Tady taky nic nezkazili, ale přesto jsem od tohoto filmu chtěla více a jaksi jsem to nedostala. Prostě klasická romantická komedie, kterých už tady bylo snad milión, komedie, na kterou se ale i přesto dá dívat a užít si to, i když je někdy až moc sentimentální, komedie, která už zkrátka nemá čím překvapit... ()

MartinNDL

Uteč a už se prbůh nevracej. Hlavně ne s dvojkou. Tak hloupý a trapný filmy jako Nevěsta na útěku dokážou ale člověka pěkně vytočit. ()

Martin741

Nic nehovoriaca romanticka patlanina medzi Gere-m /mne nesympaticky herec/ a Juliou Roberts /mne sympaticka herecka/ obaja chceli znovuozivit hit ako bola pretty Woman. A reziser Marshall je opat len za rutinera bez kuska invencie a ozivenia nudneho deja. Ani krasna Julia Roberts nezachranila film od 40 % ()

kaposlav

Myslím si že chceli využiť film Pretty Woman a obsadili do rolí z tadiaľ niekoľko kľúčových hercov, ale aj napriek tomu je to ledva na 3*. ()

WoWoW

Chemie mezi hlavními postavami s tváří Julie a Richarda funguje, ale to je tak asi vše co v téhlé romantické komedii funguje. Většina vtipných scén, není tak vtipná, jak bych si představoval. Pretty Woman jednoduše zůstane nadobro jejich nejlepším společným filmem. Nevěsta na útěku je jen slabý odvar. ()

tomtomtoma

Romantická komedie s pohlednými a sympatickými herci, jistou dávkou humorného nadhledu a lehce naivní sladkou romantikou. Sympatická je humorná stránka, bohužel příběh o osudovém setkání a pochopení lidské duše ženy je idealisticky naivní romantismus o vznešenosti a čistotě ryzí lásky. Svérázná obchodnice se železářstvím Maggie Carpenter (pohledná Julia Roberts s opravdu širokými ústy) se snaží o normální maloměšťácký život s partnerem. Ale všechny připravované svatební obřady končí katastrofou z důvodu uvědomění si vlastního strachu z nechtěného budoucího života. Bez čisté lásky a sebeuplatnění v soukromém i společenském životě. Vyhozený sloupkař Ike Graham (Richard Gere) se snaží dokázat pravdivost svého sloupku a pozná fascinující ženu, kterou jako jediný dokáže pochopit a zahrnout vším potřebným, co ona v partnerském a manželském svazku potřebuje. Jak dojemné, jak naivní a svým způsobem odpudivé. Z dalších rolí: Maggieina kamarádka Peggy Flemming (Joan Cusack), Ikeův kamarád a bývalý spolupracovník Fisher (Hector Elizondo), Ikeova bývalá manželka a šéfredaktorka Ellie Graham (Rita Wilson), Maggienin ironický otec Walter Carpenter (Paul Dooley), Maggienin snoubenec a školní sportovní trenér Bob Kelly (Christopher Meloni), a bývalý Maggienin snoubenec a kněz Brian Norris (Donal Logue). Romanticky zasněné duše idealistického nalezení pravé lásky dostávají svou dávku manifestu o čisté a ryzí lásce. Nehledě na slabý až slaboduchý příběh, který do malé míry zachraňuje alespoň určitý prvek humorného nadhledu. ()

Wormboy

klasicka romanticka komedia, s klasickou Juliou a klasickym Richardom...proste to nemoze byt nicim nove a takisto to nemoze ani zle... ()

carly

tento film je z kategórie - čím viac ho vidím, tým viac mu prichádzam na chuť. Richard charizmatický a Julia milo bláznivá, na ceste za láskou a sebepoznaním. a sú tu tiež skvele zahrané a napísané vedlajšie postavy - už tradične Hector Elizondo a tiež Joan Cusack a Laurie Metcalf. ()

MarekT

Nic moc. Dvakrát se do jedné řeky opravdu vstoupit nedá a Julia výjimečně i z mého pohledu nepůsobí sympaticky. ()

Juto

Neohrabaný film, ktorý sa tak usilovne snaží o dokonalý romantický film, ale nevychádza mu to. 4/10 ()

Rockwood

Takový tipický romantický film na nedělní odpoledne. Ovšem nedělá mi problém se na to kouknout i víckrát a i jindy než v neděli odpoledne. Ale myslím si, že tvůrci měli raději zůstat u "Pretty Woman". ()

otík

Sice druhá Pretty Woman to není, ale i tak je to krásný romantický film, který každého milovníka romantiky nenechá chladným. A Julia Roberts i Richard Gere jsou i v tomto filmu kouzelní. ()

vesper001

Zachraň se, kdo můžeš! Varan Gere znovu líčí na Julii a jediný pohled na jeho kluzký výraz vám spolehlivě otráví celý film. Zápletka slibovala vanilkovou zmrzlinu, jenže pak se objevil otlemený pisálek a celý kopeček spadl do louže. Smutné, v horku přímo tragické. ()

andrii

Má odvahu zastavit ji, když nemá chuť, svatební dort nechává netknutý. Varhany s Mendelssohnem váhají. Ženichova vesta s myrtou čeká. Oddací list prohání, bere luft. Stále není podepsaný. Na kytici z kal nic nenaláká? ()