Kazatelova žena

Kazateľova žena

Drama / Romantický / Fantasy

USA, 1996, 124 min

• Pohrobek

Nevíte někdo, kde se odehrává tento snímek? V Ghaně, Guinei, Beninu, Togu, Pobřeží Slonoviny,Nigeru,Čadu, Mali, Nigérii, Guinei-Bissau, Mauretániii, Senegalu, Gambii, Libérii, Sieře Leone, Rovníkové Guinei, Kamerunu, Středoafrické republice, Gabonu, Zairu, Kongu, Rwandě, Burundi, Ugandě, Keni, Tanzánii, Angole, Namibii, Zimbabwe, Zambii, Malawi, Mosambiku, Botswaně, Lesothu, Svazijsku, Somálsku, na Madagaskaru, Seychelách, Komorách, Mauritiu, Svatém Tomáši a Princově ostrově, Kapverdách nebo v USA?Jak se na to může dívat nějaký nebarvoslepý běloch?(22.11.2004)

• tron

„Anjel Dudley? Už chápem. Určite ste z tej časti Biblie, ktorá sa stratila.“ Ježiši to bolo peklo, takmer 20%. Keď populárna černošská speváčka Whitney Houston v roku 1992 hrala v hollywoodskom trháku Osobný strážca, mnohým producentom pripadalo ako skvelý nápad obsadiť ju aj do ďalších filmov. zabudli, že rola speváčky Rachel jej bola doslova písaná na telo, aby to speváčka jej "nehereckých nekvalít" dokázala uhrať. V Kazateľovej žene sa na to však zabudlo a očakáva sa od nej plnohodnotný herecký výko. A to je celé zle.Výsledok je jednoducho strašný. Riedky, biedny a hlavne strašne banálny a nezaujímavý scenár ju ukazuje v takej otrasnej polohe, že snímku musí v poslednej chvíli zachrániť aspoň šarmantný Denzel Washington. A ešte spevácke vystúpenia, ktoré sú síce úplne zbytočné (a Sestre v akcii nesiahajú ani po pás), ale stále lepšie, ako zvyšok tejto spotenej snímky.(1.11.2004)

• kingik

Co toto bylo?!!!! Nemůžu jinak, než dát odpad, protože tenhle film už nikdy nechci vidět znovu. Nuda k uzoufání ve spojení s otřesně netalentovanou Whitney Houston je kombinací smrtelnou. Nikdy jsem si nepřál, aby to už skončilo, jako v tomto případě. Na děj se mě neptejte, protože prostě jsem si z téhle kraviny neodnesl vůbec nic a Denzel Washington se mně svojí snahou všechno zachránit, taky pěkně zprotivěl. Prostě šílené!(11.2.2009)

• anniehall

Tak tohle je ukázkový příklad, jak se dělá klasická americká limonáda. Sladká jako cumel, plná lákavých přísad, myšlenkově chudá, ale navoněná. Pozor, kdo nemá rád bublinky, ten bude mít možná problémy se zažíváním. Ale jedna věc se tomuhle filmu nedá upřít a to: výtečné gospelové písně v podání Georgia Mass Choir v čele se sólující Houstonovou. Ty sbory jsou opravdu perfektní a Houstonová dokazuje, že alespoň zpívat rozhodně umí, obzvlášť, když má co.(6.5.2008)

• KrestanFilms

Film, který nenadchne, ani neurazí. Předpokládám, že za největší přešlap filmu (kazatel! synovi vykládá o dárcích od Ježíš*a) nemohou autoři, ale dabérské studio ve snaze film počeštit. Nicméně i tak je film spíše na pováženou. Anděl tak trochu nešika, "omylem" i málem přebere kazateli ženu... A ač má film nezdravě dlouhou stopáž, člověk si z něj nakonec neodnese v podstatě vůbec nic. Jeho skouknutí možná neuškodí, ale zároveň ani není moc o co stát. A Anděl nešika je sice milý, ale jen do pohádky neznabohů. Bůh stvořitel má zcela jiné.(19.1.2018)

• - Whitney Houston (Julia Biggs) účinkování ve filmu z počátku odmítla - přesvědčilo ji až opětovné přečtení scénáře a honorář ve výši 10 miliónů amerických dolarů. (fiLLthe3DD)

• - Do hlavní ženské role, kterou nakonec hrála Whitney Houston, byla zvažována Julia Roberts. (fiLLthe3DD)