Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Hlavní postavou příběhu je unavený kazatel z chudinské černošské čtvrti, Henry Biggs, který má pocit, že ztratil vztah ke svému poslání, a jeho manželství se navíc ocitlo v krizi, kterou on ani jeho žena Julie nejsou přes všechny snahy schopni překonat. Ve slabé chvilce Henry požádá Boha o pomoc a zanedlouho se na zemi objeví elegantní mladík Dudley - anděl, který byl poslán Henrymu na pomoc, nesmí však zasahovat do jeho záležitostí a Henry musí všechna rozhodnutí udělat sám, a to nejen pokud jde o manželství, ale také o možnost vyměnit zchátralý kostel a farnost v chudé čtvrti za nové, luxusnější působiště. Komplikace nastane v okamžiku, kdy se Dudley po několika příjemně strávených dnech ve společnosti Julie, na kterou manžel nemá čas, do kazatelovy ženy zamiluje a kdy také ona začne kouzlu sympatického mladíka podléhat. V Henrym se probudí žárlivost a anděla vyhodí z domu. Večer, když manželé společně rozvážejí vánoční dárky po farnosti, vzpomínají na společnou minulost a tyto vzpomínky je opět dají dohromady. To však zdaleka není konec kazatelova trápení. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (34)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Whitney Houston zazila svoj vrchol popularity a slavy, ale co cert nechcel, napadla ju hrozostrasna myslienka zahrat si vo filme /po akejsi spolupraci s Costnerom tusim ......./. No a vysledok stoji za hovno. A este aj to hovno je miestami zaujimavejsie, ako tento film. No ale za to, ze 2 - 3 sceny vyzerali, ze ich aj niekto reziroval, dam horko- tazko 11 % ()

anniehall 

všechny recenze uživatele

Tak tohle je ukázkový příklad, jak se dělá klasická americká limonáda. Sladká jako cumel, plná lákavých přísad, myšlenkově chudá, ale navoněná. Pozor, kdo nemá rád bublinky, ten bude mít možná problémy se zažíváním. Ale jedna věc se tomuhle filmu nedá upřít a to: výtečné gospelové písně v podání Georgia Mass Choir v čele se sólující Houstonovou. Ty sbory jsou opravdu perfektní a Houstonová dokazuje, že alespoň zpívat rozhodně umí, obzvlášť, když má co. ()

Reklama

KrestanFilms 

všechny recenze uživatele

Film, který nenadchne, ani neurazí. Předpokládám, že za největší přešlap filmu (kazatel! synovi vykládá o dárcích od Ježíš*a) nemohou autoři, ale dabérské studio ve snaze film počeštit. Nicméně i tak je film spíše na pováženou. Anděl tak trochu nešika, "omylem" i málem přebere kazateli ženu... A ač má film nezdravě dlouhou stopáž, člověk si z něj nakonec neodnese v podstatě vůbec nic. Jeho skouknutí možná neuškodí, ale zároveň ani není moc o co stát. A Anděl nešika je sice milý, ale jen do pohádky neznabohů. Bůh stvořitel má zcela jiné. ()

dr.horrible 

všechny recenze uživatele

Príjemná vianočná pohoda, ktorá má na čsfd 44% len preto, že v nej hrajú prevažne černoši. Inak všimli ste si, že v takmer žiadnom z ostatných Marshallovej filmov (Kluci v mém živote s Drew Barrymore, Veľký s Tomom Hanksom, alebo Čas prebudenia s Denirom a Williamsom) nehral žiadnu podstatnú rolu černoch, ani žiadna iná menšina? Ale tam sa neozval nikto z pokrytcov, ktorí sa ozvali tu. Pretože whitewashing nevadí! V sviatočnej atmosfére zvažujem aj  4*, ale staršia verzia je o podstatný kus  vyššie. A Whitney Houston nie je Loretta Young. ()

Marina111 

všechny recenze uživatele

Whitney Houston je sto razy lepšia speváčka ako herečka, a preto vlastne ani nečudo, že tých niekoľko filmov, ktoré má na svojom konte, nie sú vlastne ničím iným, ako romantickými rozprávkami pre odrastených snílkov. Treba však uznať, že občas dobre padne i úplna naivita, najmä keď je osladená mimoriadne chytľavým černošským gospelom a vianočnou pozlátkou ()

Galerie (24)

Zajímavosti (7)

  • Whitney Houston (Julia Biggs) účinkování ve filmu z počátku odmítla - přesvědčilo ji až opětovné přečtení scénáře a honorář ve výši 10 miliónů amerických dolarů. (fiLLthe3DD)
  • Natáčení započalo v lednu 1996 a skončilo v květnu téhož roku. Točilo se v New Yorku (město Yonkers, vesnice Tarrytown) a New Jersey (Jersey City, Peterson). Kostel Binggsových se nachází v Newarku a nese název Trinity United Methodist. Scény z kluziště se pak točily v Deering Oaks Park v Portlandu (stát Maine). (fiLLthe3DD)
  • Natáčení bylo ovlivněno několika nehodami – při natáčení v Yonkers zachvátil budovu o blok dál požár, během kterého zahynuly dvě děti. Starší farnice si víkend před natáčením zlomila kyčel a následně zemřela. Jeden člen štábu pak byl během natáčení sražen autem, přičemž svým zraněním bohužel podlehl. (fiLLthe3DD)

Reklama

Reklama