Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hlavní postavou příběhu je unavený kazatel z chudinské černošské čtvrti, Henry Biggs, který má pocit, že ztratil vztah ke svému poslání, a jeho manželství se navíc ocitlo v krizi, kterou on ani jeho žena Julie nejsou přes všechny snahy schopni překonat. Ve slabé chvilce Henry požádá Boha o pomoc a zanedlouho se na zemi objeví elegantní mladík Dudley - anděl, který byl poslán Henrymu na pomoc, nesmí však zasahovat do jeho záležitostí a Henry musí všechna rozhodnutí udělat sám, a to nejen pokud jde o manželství, ale také o možnost vyměnit zchátralý kostel a farnost v chudé čtvrti za nové, luxusnější působiště.

Komplikace nastane v okamžiku, kdy se Dudley po několika příjemně strávených dnech ve společnosti Julie, na kterou manžel nemá čas, do kazatelovy ženy zamiluje a kdy také ona začne kouzlu sympatického mladíka podléhat. V Henrym se probudí žárlivost a anděla vyhodí z domu. Večer, když manželé společně rozvážejí vánoční dárky po farnosti, vzpomínají na společnou minulost a tyto vzpomínky je opět dají dohromady. To však zdaleka není konec kazatelova trápení. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (33)

kingik odpad!

všechny recenze uživatele

Co toto bylo?!!!! Nemůžu jinak, než dát odpad, protože tenhle film už nikdy nechci vidět znovu. Nuda k uzoufání ve spojení s otřesně netalentovanou Whitney Houston je kombinací smrtelnou. Nikdy jsem si nepřál, aby to už skončilo, jako v tomto případě. Na děj se mě neptejte, protože prostě jsem si z téhle kraviny neodnesl vůbec nic a Denzel Washington se mně svojí snahou všechno zachránit, taky pěkně zprotivěl. Prostě šílené! ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $48,102,795Tržby Celosvetovo $49,050,000║ Mať zaujímavé herecké obsadenie ako Denzel Washington a Whitney Houston a nevyťažiť z toho dohromady nič, je dosť amatérske čo sa týka tvorcov filmu. V tomto kresťanskom počine prevláda nezáživnosť, či už postáv, vykreslenia ich charakter, pokusov o nejaký ten odľahčený vtip, moralizácia, povrchné ponaučenia do života,.... Jednoznačne Penny Marshall nezvláda svoj post a prácu s hercami a preto tento snímok trpí a uspáva na svojej 2hodinovej dĺžke, kde sa skoro nič čo by aspoň trošku obohatilo sledujúceho neudeje. "Nezáživný podpriemer" aspoň tie piesne sa ako tak dajú prežiť /40%/ ()

Reklama

dr.horrible 

všechny recenze uživatele

Príjemná vianočná pohoda, ktorá má na čsfd 44% len preto, že v nej hrajú prevažne černoši. Inak všimli ste si, že v takmer žiadnom z ostatných Marshallovej filmov (Kluci v mém živote s Drew Barrymore, Veľký s Tomom Hanksom, alebo Čas prebudenia s Denirom a Williamsom) nehral žiadnu podstatnú rolu černoch, ani žiadna iná menšina? Ale tam sa neozval nikto z pokrytcov, ktorí sa ozvali tu. Pretože whitewashing nevadí! V sviatočnej atmosfére zvažujem aj  4*, ale staršia verzia je o podstatný kus  vyššie. A Whitney Houston nie je Loretta Young. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Anjel Dudley? Už chápem. Určite ste z tej časti Biblie, ktorá sa stratila.“ Ježiši to bolo peklo, takmer 20%. Keď populárna černošská speváčka Whitney Houston v roku 1992 hrala v hollywoodskom trháku Osobný strážca, mnohým producentom pripadalo ako skvelý nápad obsadiť ju aj do ďalších filmov. zabudli, že rola speváčky Rachel jej bola doslova písaná na telo, aby to speváčka jej "nehereckých nekvalít" dokázala uhrať. V Kazateľovej žene sa na to však zabudlo a očakáva sa od nej plnohodnotný herecký výko. A to je celé zle.Výsledok je jednoducho strašný. Riedky, biedny a hlavne strašne banálny a nezaujímavý scenár ju ukazuje v takej otrasnej polohe, že snímku musí v poslednej chvíli zachrániť aspoň šarmantný Denzel Washington. A ešte spevácke vystúpenia, ktoré sú síce úplne zbytočné (a Sestre v akcii nesiahajú ani po pás), ale stále lepšie, ako zvyšok tejto spotenej snímky. ()

Pohrobek odpad!

všechny recenze uživatele

Nevíte někdo, kde se odehrává tento snímek? V Ghaně, Guinei, Beninu, Togu, Pobřeží Slonoviny,Nigeru,Čadu, Mali, Nigérii, Guinei-Bissau, Mauretániii, Senegalu, Gambii, Libérii, Sieře Leone, Rovníkové Guinei, Kamerunu, Středoafrické republice, Gabonu, Zairu, Kongu, Rwandě, Burundi, Ugandě, Keni, Tanzánii, Angole, Namibii, Zimbabwe, Zambii, Malawi, Mosambiku, Botswaně, Lesothu, Svazijsku, Somálsku, na Madagaskaru, Seychelách, Komorách, Mauritiu, Svatém Tomáši a Princově ostrově, Kapverdách nebo v USA?Jak se na to může dívat nějaký nebarvoslepý běloch? ()

Galerie (19)

Zajímavosti (3)

  • Whitney Houston (Julia Biggs) účinkování ve filmu z počátku odmítla - přesvědčilo ji až opětovné přečtení scénáře a honorář ve výši 10 miliónů amerických dolarů. (fiLLthe3DD)

Reklama

Reklama